Symfonie strachu

• Česko Grand Piano (festivalový název) (více)
Thriller / Mysteriózní

Kamera:

Unax Mendía

Hudba:

Víctor Reyes

Elijah Wood, John Cusack, Allen Leech, Kerry Bishé, Dee Wallace, Tamsin Egerton, Alex Winter, Don McManus, Julius Cotter, Eric Goode, Jim Arnold, Jack Taylor (více)

Tom Selznick (Elijah Wood), nejtalentovanější klavírista své generace, přestal vystupovat na veřejnosti kvůli velké trémě před publikem. Po pětileté pauze, které předcházelo katastrofální selhání na pódiu, se znovu objeví na dlouho očekávaném koncertu v Chicagu, aby zahrál tzv. nezahratelnou část v sonátě “La Cinquetta". V přeplněném sálu před očima dychtivého publika Tom najde zprávu napsanou na okraji notového sešitu: "Zahraj jednu špatnou notu a zemřeš." Nesmí odejít od klavíru, ale musí se dopátrat motivu anonymního odstřelovače a hledat pomoc bez toho, aby to někdo zjistil... (TV JOJ)

CheeseFigure

Telefónna búdka s klavírom. To je to, čo som očakával od tejto snímky. Mrazivý triler. Ktorý som nedostal, dostal som miesto toho grc, v ktorom Elijah Wood dokazuje, že nie len ženy zvládajú multitasking. Lebo hrať na piane, čítať noty a rozprávať sa pri tom s vrahom a pri tom to všetko zvládať na výbornú, to chce teda dar od Boha. To, že počas koncertu sa len tak zdvihne a odíde nikto nerieši, rovnako ako je všetkým u zadnice tá červená bodka, ktorá sa mu pohybuje po tele. A prečo sa stal tento super-pianista terčom psychopata s odstrelovacou puškou? Pre dačo schované v klavíri, čo sa aktivuje hraním. Strašne mi to pripomínalo nedeľné animované záhady alá Scooby-Doo, kde tiež boli tajné skrýše, do ktorých vchod bol dosť často divné schovaný. Je to hrozný film, ale koniec ho doráža úplne. Prosím, natočte dakto remake, bol by jeden z mála, ktorý by prekonal originál. ()

Mykie

Elijah Wood nejspíš udělá cokoliv, aby se vymanil z Frodova pytlíku, a pokud to bude nadále probíhat v duchu filmů jako Maniak nebo Grand Piano, říkám, jen tak dál Woode, jen tak dál. Grand piano je malý film s jednoduchou premisou a utíká stejně rychle jako prsty hlavního hrdiny po klaviatuře. Zápletka je originální (zdráhám se však říci chytrá) a stejně jako hrdinovi vám bude vrtat hlavou co se to sakra děje. Pak se to dovíte a kouzlo malinko opadne a než se nadějete je po všem, do té doby je to ale parádní thrillerová práce. Rozhodně doporučuji vyzkoušet. ()

danny79

Kdyz pominu "nelogicnost" celeho loupezneho zameru, tak to nebyl spatny film. Je to thriller a ten by mel mit atmosferu a to film u me splnil. Dialogu je pomalu a vice nez slovo je slyset hudba orchestru. Zapletka a dej je velice jednoduchy, ale take diky kratke stopazi me film udrzel zabavaneho po celou dobu. Mirne nadprumerne. ()

KcarlosK

Skvělá atmosféra a obstojně zahrané. Ale těch nesmyslů... Mini spoiler - co třeba to piano šlohnout (když už podplatil stěhováky) a pak rozmlátit na hadry? Kde vzal zámečník nejlepší sniperovku na trhu? A co na tom chystal 3 roky? ()

LiSaiFun

Pro ty, kdo nikdy nenavštívili koncert klasické hudby, je to možná film s docela dobrou atmosférou. Jinak ale bezmezně naivní. Chvílemi to připomínalo The Cat Concerto Toma a Jerryho, no jo, jenomže tam byla skvělá hudba!!! Ze spousty filmových hudeb se staly šlágry, a do filmu, který je, pěkně prosím, o hudebním koncertu, si nechali napsat příšernou barvotiskovou hudbu, ze které si navíc nikdo nebude pamatovat ani notu. Opravdový špičkový klavírista by něco takového nikdy nehrál. ()