Symfonie strachu

• Česko Grand Piano (festivalový název) (více)
Thriller / Mysteriózní

Kamera:

Unax Mendía

Hudba:

Víctor Reyes

Elijah Wood, John Cusack, Allen Leech, Kerry Bishé, Dee Wallace, Tamsin Egerton, Alex Winter, Don McManus, Julius Cotter, Eric Goode, Jim Arnold, Jack Taylor (více)

Tom Selznick (Elijah Wood), nejtalentovanější klavírista své generace, přestal vystupovat na veřejnosti kvůli velké trémě před publikem. Po pětileté pauze, které předcházelo katastrofální selhání na pódiu, se znovu objeví na dlouho očekávaném koncertu v Chicagu, aby zahrál tzv. nezahratelnou část v sonátě “La Cinquetta". V přeplněném sálu před očima dychtivého publika Tom najde zprávu napsanou na okraji notového sešitu: "Zahraj jednu špatnou notu a zemřeš." Nesmí odejít od klavíru, ale musí se dopátrat motivu anonymního odstřelovače a hledat pomoc bez toho, aby to někdo zjistil... (TV JOJ)

BardDeLune

Ze začátku je to opravdu vynikající napětí, a ta hudba, to byla opravdu radost. Jakým způsobem dokázali tvůrci udržet napětí na každé notě, nejspíš díky úžasnému herci, jakým je Elijah Wood. Nicméně, ten konec mne dost zklamal a docela rušivé pro mne byl i způsob, jakým byly odfláknuté scény okolo koncertní síně, včetně vražd. ()

piglit

Příjemná bakalářská jednohubka v hollywoodském stylu. Ještě přidat dva podobně kvalitní příběhy a bude tu náplň na hodnotně strávený nedělní večer u šesti lahváčů Novopacké desítky. ()

Mamlas

Téměř nonstop záznam z klavírního koncertu, na jehož pozadí probíhá něco jako loupež. Minimalistické, moc cinkání na přetočení, ale námětem to zaujalo. ➡️ 42% ()

elanista1

Vyborny bezvychodiskovy thriller, ktory je vlastne len konverzaciou medzi dvoma postavami v trocha nezvycajnej situacii za doprovodu nadhernej klavirnej hudby. Napad za sto bodov, prevedenie uchadzajuce, len za scenarom mohol sediet trocha odvaznejsi clovek, aby to nemuselo skoncit takto priemerne. Na konci ked tam spievala, to do nej mohol John krasne napalit... ()

jfaba

Nevím jak dalece je možné, aby klavírista hrál a ještě k tomu odpovídal na dotěrné otázky, ale to by mohl říci jen nějaký fenomenální hráč. Dobré, rychlé, sem tam i napínavé a se zajímavým koncem. Oddychovka s hobitem, který hraje na klavír jako by to uměl. Nebo umí? ()

megajalec

Pri pozeraní filmu ma samozrejme napadla Telefónna búdka, ale s doprovodom vážnej hudby. Prvá polovica bola výborná, napätie bolo všadeprítomné, aj keď s drobnými rušičkami, ale okej. Po odhalení pointy a vzápätí aj padoucha to išlo z kopca, pribúdajú blbosti a nezmysly, dobrý pocit z prvej časti vyprchal. Hrozný záver tomu tiež nepomohol. ()

LencaN

Tady bylo trochu moc kiksů, ne? Zápletka o klavíristovi, který je během svého koncertu vydíraný a ohrožovaný je dobrý námět. Podobnosti s Telefonní budkou se nedá vyhnout. Ale dost se to vleklo, na to co tam Elijah prováděl reagovalo publikum dost laksně, to nepočítám ten hrozný konec, kdy místo, aby někdo šel zraněným pomoc, tak všichni utíkají pryč... nojo, oni by si vlastně ušpinili svoje velké večerní. Ten závěr byl opravdu jak nelítostná facka, která všechno poslala ještě víc do kytek. Herci byli až na Wooda nevýrazní, ani záporák Cusack nebyl nic moc, zlatý Sutherland z telefonní budky. Zakomponování dvou postav těch pitomců, co si na koncertě nevypnou mobil, chtějí sólistu před koncertem trochu opít, aby mu to líp hrálo a jsou oblečení skoro jak na disko, to mi přišlo, že se koukám na nějaký studentský film nebo na díl seriálu pro teenagery. Oceňuju, že když Wood hrál, že hraje, tak to vypadalo jakoby skutečně hrál :) ale stejně se bojím, že za týden, dva nebudu vědět, o čem Grand Piano bylo. ()

pan_ponozka

Jo, telefonní budka ve smokingu. Jenomže asi o 3 řády níž, bez pořádného napětí, charismatického záporáka a kvalitního twistu na konci. ()

karnifex

Tak nevím - je to komedie? Parodie? Scénář a herecký výkon Elijaha Wooda by tomu odpovídal (většinu času se tváří, jakoby pořád ještě váhal, jestli tam má ten prsten hodit nebo ne). Představy tvůrců o "světě vážné hudby" jsou dost ujeté. Hrané skladby jsou děsné s*ačky - respektive přeslazené aranžmá klasické hudby: důraz je kladený na harfu a rumba koule a celkově to zní jak z benefičního koncertu Báry Bazikové (takhle nějak si asi umění představuje bílý Američan, žijící na předměstí v karavanu). Tak nevím - byla to komedie? Parodie? ()

notozjano

Pro milovníky vážné hudby a thrileru zároveň tohle bude vyloženě filmový zážitek roku. Má to napětí, zajímavou zápletku a film se snaží i chvilkama pobavit černým humorem. Wood hraje doslova jak o život a tak jediným záporným bodem filmu je ta blonďatá kráva v hledišti. A né, nemyslím skvostnou Kerry Bishé. Pro plný počet to ovšem chtělo zajímavější rozzuzlení. ()

brasek

Komorný thriller, ktorý síce nenudí ale jeho atmosféra, celkový príbeh, pointa a práca s napätím ho radia k priemerným záležitostiam. Nie je tu nič zapamätateľné, s čím by sme sa mohli chváliť na druhý deň kamarátovi ak sa nás opýta, čo si robil večer. A nakoniec vážení... Hitchcock je niekde úplne inde, ale aspoň ste ma pobavili! ()

Teen.AGE.r

Bohužel, ale jakožto hudebně zaměřený člověk jsem trpěl asi dvojnásobně. Celá ta idea byla padlá na hlavu a to provedení? Škoda že si Eliajah už nedokáže po LOTR najít pořádny film... lepší 2* ...50% ()

naytsirk

Jak napsal DaViD´82, ano je to Telefonní budka ve smokingu....bohužel, v tomto případě mnohem, mnohem přihlouplejší, nezajímavější, a především skoro neuvěřitelná. Elijahovi jsem nevěřil ani noc mezi očima, na tož jeho hru na klavír a nebýt Cusak napsán v hercích, už bych si ani nevzpomněl, kdo toho záporáka hrál.... A jak že to vlastně skončilo? Já si to opravdu nepamatuju.... ()

Me.Plus.You.

Docela uspokojivý podvečerní thriller s obstojným hereckým výkonem Elijah Wooda. Film určitě snese srovnání s Telefonní budkou, bohužel tuto konfrontaci nevyhraje. Ne že by na to neměl jen zůstal na půli cesty. Mnoho rušivých momentů jako nevhodně použitá hororová hudba, herci ve vedlejších rolích a vyloženě uspěchané finále sráží tento film zbytečně do průměru. Škoda. ()

ELDoctorow

Príjemný retro hitchcockovský thriller s výbornou kamerou, čo ma však pri mene Cortés na poste producenta neprekvapilo. Odsýpa to, má to sympatické obsadenie a dostane sa aj na pár milých vizuálnych pomrknutí na divákov. Už pri úvodnej podtitulkovej skladbe, pripomínajúcej mi Morriconeho Nepodplatiteľných som tušil, že toto nebude zlé a nebol som sklamaný, nakoľko môj predpoklad sa výnimočne potvrdil. ()

rakosabasta

Hra na kočku a na myš vygradovaná úžasným koncertem. Film působí jako jeden dlouhý videoklip. Hlavní postavou je pro mě atmosféra vystavěná hudbou, barevnou stylizací, Woodovýma očima, a hlasem Johna Cusacka. To vše film povyšuje nad lacinou hororovou frašku zastoupenou kamarády manželky klavíristy (diváky v hledišti). Jediné negativum: vážně by to mohlo být o něco kratší. ()

raru

Od začiatku(ktorý bol čistý priemer) som si hovoril,kedy to začne gradovať.No a ono to šlo ku koncu rapídne dole kopcom.Na Telefónnu búdku to nemá ani z ďaleka,má to stupídny scénar,nehovoriac o tom,že Elijah Wood nie je Colin Farrell. ()

Snakefinger

Tak Eliáš Wůdů si odskočil od pána prstenů a natočil s upachtěným obličejem tohle. Vůbec to nebylo špatné. V podstatě velmi minimalistické dílko s perfektním námětem, ze kterého by šlo při troše fantazie vykřesat určitě o hodně více. Trohu tady ale chyběly ty správné noty. ()