Symfonie strachu

• Česko Grand Piano (festivalový název) (více)
Thriller / Mysteriózní

Kamera:

Unax Mendía

Hudba:

Víctor Reyes

Elijah Wood, John Cusack, Allen Leech, Kerry Bishé, Dee Wallace, Tamsin Egerton, Alex Winter, Don McManus, Julius Cotter, Eric Goode, Jim Arnold, Jack Taylor (více)

Tom Selznick (Elijah Wood), nejtalentovanější klavírista své generace, přestal vystupovat na veřejnosti kvůli velké trémě před publikem. Po pětileté pauze, které předcházelo katastrofální selhání na pódiu, se znovu objeví na dlouho očekávaném koncertu v Chicagu, aby zahrál tzv. nezahratelnou část v sonátě “La Cinquetta". V přeplněném sálu před očima dychtivého publika Tom najde zprávu napsanou na okraji notového sešitu: "Zahraj jednu špatnou notu a zemřeš." Nesmí odejít od klavíru, ale musí se dopátrat motivu anonymního odstřelovače a hledat pomoc bez toho, aby to někdo zjistil... (TV JOJ)

filipvrbik

Ze začátku to vypadá na hroznou nudu, pak se ale začne NĚCO dít... Atmosféra super, Elijah Wood je perfektní - je to vlastně taková jeho one man show.. Ovšem konec jsem čekal zajímavější a zamotanější...50% ()

Vesecký odpad!

Vydržel jsem na to koukat 30 minut. V okamžiku, kdy ten pianista dostává mezi noty vzkazy o tom, že bude zabit on nebo jeho partnerka, pochopil jsem, že jde o kolosální pitomost hollywoodského střihu a další sledování by byla ztráta času. ()

warrenur

Takmer komorny umelecky klavirny koncert v podani vyborneho Wood-a, slusne zrezirovany. Co ma trochu rusilo, boli kecy do sluchadiel, ktore by podla mna hocijakeho umelca minimalne rozptylovali. I ked mozno sa mylim a hrat brutalne zlozite party a pri tom pocuvat vyhraznosti niekoho tak chladnokrvneho nerozhodia. :) A tiez ma prekvapil samotny zaver...ze totiz mechanizmus ostal funkcny. Zaujimava myslienka na kazdy pad. ()

zahadum

Nelogické vykrádanie telefónnej búdky na ktorú to nemá ani náhodou. Tak pokaziť film na konci som už dávno nevidel. Koniec filmu proste nedokončili. ()

Rockerman

Není to vůbec špatný film, hlavně nápad je dobrý, ale nemohu se zbavit dojmu, že tomu něco chybělo. Těžko říci, co to bylo. Možná to bylo takové zjednodušené a nevěrohodné nebo tomu chyběl nějaký dějový zvrat? Nevím přesně. Celkově však to dívatelné je a hodnotím proto lehce nadprůměrně. ()

BOURQUE

Všetko už napísal kolega DaVID´82. Ja len dodám, že spomínaný film, v porovnaní s týmto filmom, bol viac prepracovanejší. PS. Hudba na klavíri je prekrásna! Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

P.J.2

Filmů na styl telefonní budky není mnoho a proto se vždy těším když se objeví nový přírustek. Symfonie není špatný film, má jen ten problém že vyzradí pointu moc brzy a tím pádem napětí klesá. Jinak zábava to stále je. Wood konečně nehraje psychopata a můj neoblíbenec Cusack se tu objeví jen na chvilku takže se dá přežít. ()

Rathalos

Symfonia strachu je mysteriozny thriller,ktory urcite cloveka zaujme,krasne je zladena hudba s udalostami,ktore sa odohravaju vo filme,potesil ma vyber herca Elijaha Wooda,ktory to zahral uplne do pohody,ale sklamal ma trosku koniec,preto styri hviezdicky...:-) ()

Whannell

Kouká se na to dobře, kamera skvělá, celkově to diváka baví. Co je ale dost silný nedostatek - zvlášť u takovéhoto filmu - nedokonalý scénář. Scénaristovi to asi všechno nějak zaklaplo a sedí, ale u mě osobně je několik věcí nevyjasněných, hlavně ohledně Cusackovi postavy. Ta by si mimochodem zasloužila buď mnohem větší dokreslení, nebo mimoobrazovou roli, o které bychom nevěděli VŮBEC NIC. Jinak Frodo v pohodě, ale Pytlíka ve tváři mu nikdo nikdy neodpáře a napětí po celou dobu Mira zvládá víc než obstojně. Navíc je to dost krátké, takže se vám to ani nemusí líbit, aby to uteklo. 70% ()

darkreider

Motivácia pána Cusacka (aspoň, že sa nechal ostrihať) je fest uletená, ťažko si vysvetľujem prečo toto bolo to najlepšie riešenie. Hold telefónna búdka je len jedna. ()

Kingjiri

Když pominu podobnost čistě náhodnou s Telefonní budkou, tak mě iritovala hlavní zápletka s klavírem. Jeho využití zemřelym majitelem mi přišlo poměrně bizarní a už vůbec jsem nedokázal pochopit, proč záporáci zvolili zrovna tenhle způsob, jak dosáhnout svýho cíle (o čemž ironií osudu v jednu chvíli zapochybuje i jeden ze záporáků). Protože těch jinejch a míň komplikovanejch způsobů se nabízelo hned několik, přičemž by k nim ani nepotřebovali klavíristu. A závěrečný rychlý zotavení Selznicka nebo funkčnost zdemolovanýho klavíru snad ani komentovat nebudu. Kdyby šlo o čistě originální námět, dal bych s klidem o hvězdu víc, takhle ale za množství logickejch kiksů (a že jsem schopnej leccos odpusit) zustanu u dvou silnějších hvězd. ()

Vabr

Byl jsem v pondělí nemocnej a zdálo se mi jako dobrej nápad zhládnout nějakej film. Tak jsem vybral tento a vyplatilo se to. Byl jsem skoro po celou stopáž napjatý - (převážně) hudba a kamera fungovaly výborně. Herci hráli solidně, příběh byl originální a dokázal pořád vymýšlet nové zápletky a situace, takže se nebylo kdy nudit. Celkově jsem spokojený a vždy rád zhlédnu nějaký nový film tohoto typu. Vyhodnocení: Ve skutečnosti ta stopáž je tak 70 minutová 😁 ()

Colchack

Tak ako napísal DaViD´82: "Telefonní budka ve smokingu", avšak pre mňa s tým rozdielom, že Telefónna búdka bola po filmovej stránke o level vyššie. Aj napriek tomu pekný nápad, priamočiary dej a....a viac neprezradím :) Komu sa páčila Telefónna búdka, tomu by sa mohol páčiť aj tento kúsok. ()

gicous

Eugenio Mira. Hmm, to jméno si budu pamatovat. Grand Piano je vzdáleným příbuzným Telefonní budky Joela Schumachera a thrillerovým kamarádem snímků Briana De Palmy, jako třeba.........Hadí oči. U prvního příkladu vidím spřízněnost příběhovou. U druhého, způsob, jakým režisér a kameraman pracují v rámci omezeného prostoru, u Grand Piana konkrétně v prostoru koncertní síně. Napětí by se díky pečlivě zvoleným záběrům, v nichž kamera poletuje v prostoru, dalo doslova krájet. Ale nejen to, vše je výborně sestříháno, nasvíceno a celkově natočeno se zjevným potěšením v detailech, což poukazuje na profesionalitu tvůrců. Body strhávám za momenty, kdy film opouští koncertní síň a vydává se po ohraných thrillerových kolejích do sféry průměrnosti. Kdykoli tak učiní, atmosféra hustého napětí zmizí. A také za vyvrcholení příběhu, kde mělo napětí gradovat a nikoli stagnovat a upadat. V rámci žánrového cvičení byste tento film, nicméně, minout neměli. 7/10 ()

jafuska

Naprosto hodně podprůměrný film, nechápu, jak se herec Elijah Wood k tomuto mohl propůjčit, asi neměl v tu chvíli co hrát, tak vzal tento nudný a nezáživný film, nechápu co to jako měo být a je mě to v podstatě jedno, nikdy více, ()

alpeew

Ohryzané nehty má Wood stále, a rovněž je stále excelentním hercem. Námět nic moc, ale napnutýá jsejm byla až do konce:-) Kamera také udělala kus práce a hudba samosebou. Nepromarněná šance. ()