sophianne

Četla jsem první díl a jen díky své tvrdohlavosti i dočetla (přiznám se, že některé strany jsem jen proletěla očima a obracela listy podobně jako v knize Ana pořád obracela oči a neustále za to byla svým sadistickým miláčkem peskována). Hodně špatná kniha s výborným marketingem. Film? Není dobrý, určitě ne. Ale zatímco Christian je tu v Jamieho provedení alespoň občas přesvědčivý a sexy, Anu nám tu podali jako naprosto bezduchou, nudnou a hloupou kačenku. I přes hezké tělo nevěřím, že by v nějakém muži mohla probudit vášeň, natož v okouzlujícím, úspěšném, inteligentním fešákovi (této představě ovšem Jamie Dornan také nedostál - kniha má tu výhodu, že tento popis lze opakovat na každé druhé stránce a doufat, že tomu někdo uvěří). Celý příběh je prostě strašně chuďoučký a průhledný, všechny zápletky se odehrávají v Anině hlavě. Marně přemýšlím, kdo je cílovka této splácaniny a i když nechci být vysloveně zlá, tak mi vyjdou frustrované padesátnice, které v životě zažily jen občasný vanilkový sex a poznaly jednoho, dva muže po té sexuální stránce. Jen o drobátko víc zkušeností a už prostě nejde nevidět, jak hloupé a přitažené za vlasy to je. Kniha i film si hrají na něco, co ani náhodou nejsou. Není to hravé, erotické, ani smyslné... Je to červená knihovna přemístěná do červené mučírny, bohužel i s pannou v hlavní roli. ()

ErzebethB

Dlouho jsem uvažovala, jak s tímhle filmem a blamáží okolo toho naložit. Hejtovat to kvůli mizerné spisovatelce, která uráží a pitvoří BDSM ve své podobě, jaké je a funguje? Hejtovat hlavní hrdinku za to, že je hloupá, nezkušená a ve svých - kolik jí to sakra je? 30???? je stále panna? Nebo hejtit rovnou celou knížku a každé slovo v ní a tím i tento film. Donutila jsem se dočíst celý první díl, díky kterému jsem také několikrát při sledování filmu říkala ahá, tak proto je tohle takhle, nebýt knížky, tak to nechopím a na to tvůrci filmu nemysleli, měli ji asi natolik přečtenou, že si neuvědomili, že na to půjdou do kina i neznalí děje. Nicméně první 1/3 filmu je nuda, vydržela jsem to opravdu jen díky tomu, že jsem si vedle toho psala s kamarádkou, druhá třetina děje romantický biják pro 15ti až 20ti leté naivní slečny, co doufají, že láska změní svět a v poslední třetině filmu se začne něco dít a oni ho ukousnou titulkama. Snažím se tento komentář psát bez zaujetí k naprostému braku, co se předlohy týče, bez zaujetí vůči osobním zkušenostem s BDSM a také vůči tomu, že mi všichni z filmu přišli odporní a přeumělkovaní a hlavně - staří! Dle knížky jsem si poslední výprask představovala jinak, zahrané to bylo nijak, bez emocí, bez pocitu toho, že je mi Anny líto, ale nebylo... říkala jsem si, tak šup, přidej, nalož jí, ať ví o čem to sakra je! Čekala jsem výprask bičem, jehož švihnutí jí nechá rudou šlicnu na zadku, aby měla proč odejít a proč řvát.... ale ono to tak nebylo, dostala páskem z kalhot jako školačka, co donesla 5ku ze školy.... přemýšlím, co tomu dát vlastně za hodnocení - odpad to určitě není, jsou tam scény, které mě bavily, líbily se mi drahé interiéry, oblečení, líčení, ale na druhou stranu 124minut filmu z čehož 10 minut je děj? To si víc jak jednu hvězdu nezaslouží. ()

charlotteros

Slabý, slaboučký odvar dle mého názoru vcelku povedené předlohy. Abych to ujasnila, film jsem dosledovala asi na šestý pokus, přičemž jsem se pokaždé sekla asi v šesté minutě. Střih, scénář, herecké výkony... omlouvám se Dakotě i Jamiemu, ale slabota. Přirovnala bych to k reklamě na zubní pastu. To nemluvím o naprostém zanedbání psychologie postav a sexuálních scénách, kterých tam narozdíl od knížky bylo opravdu minimum. Po "přetrpěném" začátku, kdy jsem si na kvalitu toho všeho tak nějak zvykla, se na to ale dalo nějakým záhadným způsobem dokoukat... Každopádně se z toho dalo vytáhnout mnohem víc. Kráska a zvíře + Stmívání + lehký odvar péčka... 20-30% ()

BStone

"Kde jsi byla? Čekala jsem.... " Aneb jak se holka s nulovým sebevědomím zblázní do arogantního, egoistického psychopata, posedlého mocí, penězi a kontrolou všeho a všech. To jako vážně? Film plný naprosto neuvěřitelných pasáží, kdy vymaštěný manager na prvním kafi sděluje dívce, že pro ni není ten pravý.... Borec vydělávající obrovské peníze, který nebohou blbku utáhnul na tunu regulérních úplatků, v podobě nového auta nebo jízdy vrtulníkem a také na předmučící smlouvu o podřízenosti. A samozřejmě, abych nezapomněl, v rámci úspěšně vznikajícího vztahu jí také slíbil použití genitálních svorek, případně análních kolíků.... Za zlobení pak neodolatelné fyzické tresty a absolutní poslušnost. No dá se takové nabídce kvalitního sexu a perspektivního vztahu vůbec odolat? Tohle vůbec není film o lásce, vztahu, nebo sexu. Je to film o absolutní kontrole blízkého člověka, o omezování, buzerování a především o honění si neskutečně ztopořeného ega... Film na Valentýna jako stvořený....Tzv. erotické scény natočeny bez jakékoliv invence připomínají soft-porno z osmdesátých let. Skvělý zářez našich distributorů, už se nemůžu dočkat dvojky..... Tam určitě zjistím, že psychopat v hlavní roli měl těžké dětství, tudíž potřebuje dobrou vílu, která ho zachrání - a nechá se přitom jen tak mimochodem genitálně svorkovat.... Jedna hvězda za Dakotu 10% ()

omega_SK odpad!

Nekonecne vylevy tunajsich jedincov nemienim citat a tak pre tych co sa im tiez nechce citat tie blaboly strucne, jasne, vystizne k tomuto filmu uplne stacia tri pismenka ..... FUJ ! ()

Helgard

Jak snadné by bylo dát tomuto filmu pouhou jednu hvězdičku a nebo dokonce tak prosebně o pozornost křičící "odpad", kdybych byl primitivním divákem co viděl naposledy "Divou báru" a trailer na Emmanuellu. Bohužel na tento film se musí koukat úplně jinak. Možná proto nemá smysl na něho jít do kina je potřeba se dívat a to i tak, že si to občas vrátíte zpátky. Třeba v té scéně kdy hodinky ukazují úplně jiný čas na ruce herce než na věžáku v městské zástavbě. Ale zpět k filmu. Superně udělaný řemeslně zvládnutý erotická thriller s inovativní a konečně ne uměle sehranou sexualitou. Já vím, že tam pořád musí být nějaké ty hranice kvůli morálce a mravnostnímu, ale na druhou stranu natočte něco o bohu, když se nedostaví na natáčení....Dakota hraje skutečně oskarově, a syn Chaimeho Lennistera je taktéž ve slušné kondici. Ale co je pro mne na tom filmu nejhezčí je ta reálnost nereality, jak se k sobě dostali a jak žije ona a on. Svižné tempo celého filmu nedovoluje spekulovat přespříliš a režijně z pohledu fotografa který ještě navíc lítá na ultralightu musím říct, že mne scéna v letadélku a helikoptéře zcela pohltily. U mě dobrý.....za 4 s přehledem. ()

nowizz odpad!

Obávám se, že lidstvo už nechutným způsobem zdegenerovalo, když točí takovýhle braky .... Hluboké hrdlo na vás vy nekulturní hovada, co dáváte víc jak ** ()

Petromilka1

Pokud jste šli do kina na porno, tak je jasný že budete zklamaní! Já koukala na něco, co jsem v době reklamy na film, vnitřně totálně zavrhla! Ale byla to chyba, nechat se ovlivnit komentáři ,,odpad,, a tak podobně! Na tenhle film, se totiž musí koukat jinak! Film se mi moc líbil. Tajil se mi u něho dech (stejně jako Helence Růžičkové, když viděla líbací scénu v Angelice :D ). Rozplakal mne, rozesmál mne. Tolik jsem oběma rozumněla!!! Co se erotiky týče, tak scény byly tak perfektně a přitom tak cudně natočeny, že to musí pohnout s fantazií snad každého z nás. A dovedla bych si sebe představit v roli Anny, byť by mne to nikdy nenapadlo! Všichni máme potlačené touhy, myšlenky, a někdy stačí brnknout na tu správnou strunku a je to......Knihu jsem nečetla, tudiž jsem přišla o svůj vyfantazírovaný pár, ale dle mého, to bylo obsazeno skvěle! Nelituju a těším se na další díl ()

nicky.2000

Našla jsem odvahu zhlédnout tento film. K mému překvapení to nebylo vůbec tak hrozný, jak jsem se obávala. Odpadly všechny ty nekonečné a opakující se fráze, které nabízí kniha, a zůstala vlastně jen kostra, která funguje a možná nabízí lepší zážitek než četba. Mezi herci to jiskří a člověk jim věří. Scény nejsou nijak vulgární a ukazují tak akorát. Váhala mezi udělením 2 nebo 3 hvězdiček, ale jelikož jsem trilogii četla, a tudíž vím, že bude v dalších dílech mnohem hůř, přikláním se k té lepší variantě. ()

kysilkalukas odpad!

A myslim si že hodnocení jako odpad! je ještě dobrý.Už po prvních pár minutách jsem si říkal že je to neskutečná blbost a že možná se to zlepší....a co jsem zjistil po půl hodině???Film naprostý propadák.Knížku jsem nečet a po tomhle ani číst neudu.Scény v tom filmu si docela protiřečí.Nejdřív ji říká že jen šuká že s pouze drsný sex,a bum romantika jako blázen ani stopa po násilí.O pár scén dál s ní chce randit což bylo proti jeho zásadám.Zjednodušeně PROPADÁK!!!!!!!!! ()

Ferda_S

Ze začátku to vypadalo na dobrou komedii, pak přišla exhibice bohatství a neúspěšná snaha o předělání romantické (uvěřitelné) Anastázie na subinku prostřednictvím placených požitků. Když se začíná rodit zajímavý konflikt, film končí - asi pozvánka na další díl... Na Jamie Dornan je vidět, že dominanci jen (špatně?) hraje... (Nevím, jestli to bude mít v dalších dílech nějaký vývoj nebo dominanci jen opravdu špatně hraje - knihy jsem nečetl.) Jako romantická oddechovka OK (dobře odvedené řemeslo), jinak pro mne bez hloubky a jiskry. ()

cincala

U mě dobrý...film mě zaujal a jsem v rozpacích nad komentáři některých kolegů. Nezdálo se mi, že by to byl filmařsky až takový propadák. Že by předpojatost? Překvapila mě Dakota, která svou roli sehrála naprosto brilantně, věrohodně. Tedy sehrála. Ona byl život sám. Dornana jsem viděl poprvé, ale chlad, který z jeho postavy šel, mám v zátylku ještě teď. Ještě po 24 hodinách od shlédnutí se mi ten příběh vkrádá do mysli. ()

smajki

Řekl jsem si, že nebudu pokrytec a neudělám si názor na věc jen z obecného povědomí. Konec konců, ať chceme nebo ne, je to fenomén současné doby. Já nemám moc co hodnotit, tak unešený, jako drtivá většina ženského pohlaví jsem nebyl. Prostě milostný příběh super úspěšného, bohatého a sexy byznysmena a obyčejné, lehce naivní a neposkvrněné studentky. To už tady bylo tisíckrát. Čekal jsem tedy, že aspoň erotičnem bude tento snímek jiný. Takže jestli tohle je to, po čem miliony žen po celém světě šílí, tak to mi ho teda vyndejte. Jako není tady dohromady nic vyloženě špatně, ale ani nic moc nenadchne. Pár mírně erotických (pro mě dost nudných) scén tuhle ubulenou limonádu nezachrání. Je to prostě průměr. ()

ferda12 odpad!

Někdy, až budu mít náladu, tak to okomentuji. Zatím si vystačíte s tvrzením, že je to hovadina na entou. ()

FairyTejl

Tak kde začít . Začnu od papírového veledíla - jako kuchařka - vemte tvajlajt ságu a jen do toho vložte sadomaso, změnte akorát jména, a neustále používejte CTRL + C a CTRL + V. Moje vnitřní bohyně se z toho div neorosila. Ano, naletěla jsem - kamarádka čtu upe super š....cí knížku Fery, Fery si ji přečetla a nevěřila vlastním očím. 3 knihy vydaly tak na 1500 stran, "dobrých stran" bylo všeho všudy 30, ať nežeru. Knihu byl ohodnotila mezi odpadem a jednou hvězdou, a to jsem v dobrém rozmaru. Film - Dakota ukázala prsa a žebra, dokonce se tam mihl její klín i dupka. což na americkou hollywodskou produkci je teda už tvrdé porno. Jamie se zřejmě rozhodl, že pana Greye neukáže úplně. aby jsme se my holky (a možná i kluci) měly na co těšit v dalším díle. Z celého dvouhodinového filmu se mi líbilo dohromady 15 minut.. (třeba jak letěli větroněm). Takže tak. ()

eexDon

Für mich - 60%, - /ústřední dvojka nebyla nic moc teda, rádoby hezoun a průměrná číča a ten infantilní romantickej začátek - bez komentáře/, + /občas to bylo i vtipné, erotika na začátku, když byla ještě docela normální, tak ušla/, hodnocení - jakejsi přiblblej mix romantickýho filmu pro holky 12 - 14 a erotiky, co je na začátku zábavná, později, jak přitvrzuje, tak čím dál trapnější a proč mám pořád pocit, že až na konci se něco děje - víš co brouku, ty prachy a dárky jsou sice fajn, ale za to bdsm to nestojí, zmizni!, upřímně, jestli 2./3. díl půjde, ostatně jako vždycky, s kvalitou dolů, tak to bude dosti zábavné ()

Levacz

Obrovské zklamání, asi největší zklamání od tak očekávaného filmu vůbec. Je pravda, že knížka nasadila laťku vysoko, ale co jsme viděli v tomto snímku, bylo vážně hrozné. Nechápu, jak někdo může takový titul tak zprasit. Nejhorší zfilmování knížky, co jsem kdy viděl. Jednu * dávám jen proto, že na světě jsou i daleko horší filmy. ()

veronique22

Nepochybne nejplossi film, jakej sem letos videla. Knizni predloha hyrila emocema, ve filmu se ale nejak poztracely. Chemie mezi hlavnima hrdinama chybi, Dakota je typ do escort servisu, rozhodne to neni nevinna studentka, a Jamie rozhodne neni zadnej alfasamec. Nuda, nuda, nuda. ()

reza1

Tak jsem na tento popularizovaný film"konečně" podíval. Ani jsem se nevydržel dívat v kuse . Když budu upřímný, asi největší blbost, kterou jsem za poslední rok viděl. Těším se, až ten film během pár hodin úplně vytěsním z hlavy. Jediné pozitivní z toho filmu je, že jsem na něj nešel do kina a chytlavá hudba. Jedna kamarádka mi řekla, že jsem jako mr. Grey. Vůbec netuším v čem, helikoptéru nevlastním. Půjdu ji za to potrestat. Jelikož jsem od toho filmu neočekával nic zajímavého, mé očekávání vyplnil na výbornou. Proto mu dám zaslouženou jednu hvězdičku. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva