Micheillle

Vzhledem k tomu, že jsem četla všechny tři díly jsem byla fakt zvědavá, jak film dopadne. Dost často se stává, že film není tak dobrý jako knížka, že je člověk zklamaný. Ale v tomto případě se to naštěstí nestalo, bylo to ještě lepší, než jsem čekala a moc se mi to líbilo. ()

Jarb

Doufal jsem, že se tomu vyhnu, nicméně přítelkyně se mě skrz messenger zeptala, jestli když sežene lístky do kina, tak půjdem... Vzhledem k tomu, že jsem moc dobře věděl, že je vyprodáno, tak jsem to odsouhlasil. Co mi nedošlo bylo, že naše přitroublý kino má i balkon, takže už stačilo dát si v hale pár panáku bechera a hurá do těsných sedaček vedle holek 15+ a mé přítelkyně. Po dvaceti minutách mi řekla, že je to píčovina a chtěla pryč, já byl trochu navátej, takže mi bylo celkem jedno na co koukám a nechal jsem ji si to pěkně odsedět až do konce. Rád bych něco napsal k příběhu, ale žádnej tam snad ani nebyl. On byl úchyl a ona píča. ()

simirmarus

Slabe, slabe ...dosť slabe! Bolelo to ...hodinu to vydržíte, potom počítate minuty do konca...zbytočne dlhé repliky, nekonečne rozhovore.....vtipné scenky to trošku zachranuju, inak bez deja, je to komedia? Drama? Sci-fi? Porno ....ani jedno! A to je tá chyba, nie je to vobec nič! Nebaví vás to, nenadchne, nezasmejete sa na tom....nedočkáte sa ani romantiky, ani vtipu, ani sexu....jediné pozitívum vidim v pobavení ľudí po skončení filmu na komentároch typu:"to som si radšej mohla kúpiť 2 krabičky cigariet..."... Prečítala som knihu (s ťažkostami) a teda som išla do toho s tým že neočakávam žiadnu pecku, ale že to bude takto bolieť a zývanie ludí v sále som naozaj nečakala.....krásna ukážka toho, ako sa marketing v dnešnej dobe podceňuje a opomíňa!...2 hvezdy dávam za hudbu a Greya! :) ()

flakik

Film prázdný jako vymlácená sláma. Strávil jsem v kině více jak dvě hodiny, což si myslím, že je na takový film až moc. Začátek vypadá jako nezdařená kopie Ďábel nosí Pradu, Anne Hathaway má pro svou změnu aspoň nějaké opodstatnění a proměna přichází postupně. S Anou to však vypadá,že se prostě ráno probudila a řekla si, že už dále nebude ušlápnutá šmudla, čemuž nikdo nevěří ani ve snu. Zbytek filmu mi spíš připomínal Twilight Ságu, kdy hlavní hrdina po ní touží a strašně ji chce, ale zároveň lpí na svých pravidlech, která stejně hned při první příležitosti poruší. Ona se pak zase nemůže rozhodnout, jestli ano nebo ne a tak to jde celé dvě hodiny, kdy je divák utahán a jediné, co si přeje, je nějaké finále, kterým to skončí. V tomto případě bylo finále tedy mnohem slabší, než ostatní pseudo BDSM hrátky v průběhu filmu. A aby ještě toho nebylo málo, chvíli jsem si myslel, že se nejedná o 50 odstínů šedi, ale o seriál Chirurgové, když jsou v Seattlu a najednou se objeví doktorka Greyová. Už chyběl jenom zbytek týmu a BDSM hrátky se mohly přesunout do úplně jiné roviny. Přesto dávám dvě hvězdy a to za poměrně vydařený soundtrack k filmu a dynamickou kameru. Ta se sice snažila nás přesvědčit, že to mezi Anou a Christianem aspoň zdánlivě jiskří, ale bohužel jejich herecké výkony vykazovaly úplný opak. ()

n_n2

Nie som cynik z filmovej akadémie a nevadí mi občas trochu babskej romantiky, nelogiky a erotiky. Čítala som knihu a tá nebola nič také strašné - ľahká na obsah, ťažká na objem. Myslím si, že čokoľvek čo privedie k čítaniu niekoho, kto po knihe siahol naposledy na strednej škole (alebo do nej práve chodí), je záslužné. 50 odtieňov v kine bol ale zážitok neuveriteľne nudný. A erotické scény nudu dokonca nielenže neoživili, ale ešte viac prehĺbili. Verejné SORRY priateľovi, ktorý so mnou musel ísť a ešte kúpiť lístok. ()

Robbie

Predstavte si slušný pornofilm so slušným budgetom. Kamera dobrá, na soundtracku sa podieľalo pár známych mien, kulisy v pohode, ešte aj helikoptéru a vetroň objednali, proste jasný adept na porno oscary! Herecké výkony sterilné a scenár naivný a (s)prostučký, ako sa na dobré porno patrí, ešte aj trošku sadomasochizmu.. Hlavná hrdinka nesmelá, práve promujúca, v pohode vyzerajúca panna (vzhľadom na to, že je Američanka, dá sa hovoriť o sci-fi), ktorú chce každý pretiahnuť ale ona hľadá toho správneho miliardára, hlavný hrdina - správny miliardár, mladý, uhľadený s kamenným ksichtom a zaujímavou úchylkou, ochotný to malé chúďatko vziať pod svoje ochranné krídla a vytrtkať z nej jej panenskú dušu (sen každého chlapa) za neustáleho plieskania bičom. Kopec predstieranej rozkoše, dokonca sa spomenú slovíčka ako anál a podobne, stále to znie perfektne a zdá sa, že vysoké očakávania sú na mieste. A tu niekde končia moje dve hviezdičky. Teraz si predstavte, že sa z toho vystrihne "akcia". A máme problém! To, čo je na každom pornofilme najmenej podstatné, niekedy otravné a má navodiť len atmosféru, sa stáva hlavnou líniou filmu. Ostane kúsanie do pery, spotený kamenný ksicht miliardára, občas nejaký ten bobrík odvahy a z toľko sľubovaného vystrájania v playroome ostane hladkanie bičíkoma jeden podpriemerný výprask po ktorom sa hlavná hrdinka hystericky rozplače, až sa musí zastaviť natáčanie. Čo teda Fifty Shades of Grey ponúka? Psychologickú sondu do duše starej panny, ktorá má už celý život za sebou a vzhľadom na to, že celý život strávila zamknutá v pivnici s obľúbenými telenovelami a mačkou nemá ani potuchy o čom je život a očividne ani nikdy nevidela poriadne porno. Iným slovom bestseller pre nespokojné, sexuálne neprebudené teenagerky v očakávaní, nádejné naivné zlatokopky a staršie ročníky, ktorým život ušiel medzi prstami, zabudli aké to bolo občas si užiť divokého misionára a na žiadne ďalšie očakávania už neostalo miesto. A čo z toho vyplýva pre bežného, mladého, sexuálne aktívneho muža, alebo pre jeho psychicky zdravú, vyrovnanú, spokojnú priateľku? Choďte sa na to pozrieť, zasmejte sa, nechajte sa ohromiť tým koľko ľudskej hlúposti a stratených duší sa dá vtesnať do jednej kinosály a hlavne si to nepripúšťajte k srdcu. My sme sa s priateľkou dobre zabavili, sem-tam sme sa museli pomuchlovať aby nám tá absurdná blbosť úplne nezničila chuť a vzali sme si ponaučenie, že namiesto pokračovania Fifty Shades of Grey si radšej doma zadarmo pozrieme Fifty Shades of Sasha Grey pre nefalšovaný umelecký zážitok a skutočnú inšpiráciu. Ak ste z tých psychicky menej odolných a máte problém získať nadhľad (čo sa pri tomto filme naozaj nedá nikomu vyčítať), varujem vás, radšej sa tomu vyhnite. Mohli by ste začať pociťovať náhle stavy úzkosti a úplne stratiť dôveru v existenciu ľudskej inteligencie a budúcnosť nášho najdrahšieho nežného pohlavia. ()

Kanec.Pumba

Dvě hvězdy za herecký výkon a jedna za fajn hudbu. Herci byli oba příjemní, Dakota přesně věděla, kdy se jak zatvářit, kdy se začít hloupoučce smát; Jamie mohl být trochu víc drsnější a méně usměvavý, ale řekla bych, že oba herci dokázali ztvárnit postavy Anastasie a Christiana dobře. ALE nebyla mezi nimi jiskra, a nejspíš proto zanechaly postelové scény hodně diváků chladnými. Navíc bylo vše dost "pocukrované", v zářivých a teplých barvách, takže se původní záměr ODSTÍNŮ ŠEDI vytratil do neznáma. Film je podle mého názoru hodně plytký, podstata úplně unikla a veškerý děj byl narván do posledních asi pěti (možná tří) minut. ()

salvaja

Už kvůli tomu, jak jsem ze všech stran slyšela od rádoby intelektuálů, jak na tento film chodí jen slepice, chudinky, dilinky, tlusťošky, co si nevrznou apod. a kdoví co ještě (neksutečný kolik mužů dovedl tento film na.rat a přesto tam všichni co honotili, většina dobrovolně, šli...!!), jsem musela film skouknout a udělat si na nej vlastní názor. Je totiž hodně třeba odlišit knihu a film. Vsadím se, že spousta lidí hodnotí čistě film a to je škoda. Souhlas s Enšpíglem ve dvou bodech: první souvisí s tím nahoře: "zdejší panicové mají zase potřebu ukázat svýho virtuálního pindourka a rádoby sexistickejma kecama ze sebe udělat světem protřelé machos" a s tím, že Jamie Dorman je fakt charismatickej kořen, ten chlap mě taky rozsekal v seriálu The Fall. Film je natočen vlastně celkem dobře, protože do filmu toho tolik prostě nenasázíte. Beží hlavní dějová linie, pěkná hudba, ale absolutní absence emocí typu doják, erotika (v knize to bylo mnohem ostřejší, tady chybí fantazie). Záchranou měli být asi vtipné dialogy. Netušila jsem, jak hrozně tenhle film může být kontroverzní a jak jsem hrozně moc lidí nas.ala, že jsem si dovolila na to jít a považuju se za naprosto normálního jedince. S kolika lidmi jsem se setkala, že se stydí na film jít nebo říct, že na něm byli. Tentokrát nehází každý status jdu na Fifty Shades... Ať si každý chodí na co chce! Slabý, ale čekala jsem dle ohlasů horší. ()

TinaMar

Film se mi moc líbil, u některých scén jsem se smála jako puberťák , ale rozhodně se na to dívat dalo a bavilo mě to. ()

MirekTo

Díky masivní reklamě a opravdu vynikajícímu PR i přes absolutně průměrně šedivý příběh a herecké výkony 50 shades of Grey vydělá spoustu peněz. Komentáře o absolutním odpadu jsou ovšem nemístné. Právě ono PR způsobilo to, že film nemíří pouze k cílovým divákům (matky od rodin s nepříliš vysokým IQ), ale i k lidem, kteří by o film obyčejně nezavadili pohledem. Objektivně řečeno - průměrný počin natočený na motivy podprůměrné knihy s vysokými výdělky díky nadprůměrným částkám vynaložených na reklamu. 50-55% je adekvátních.. PS: Proč se Dakota Johnson tváří celé dvě hodiny tak, jakoby se ucházela o roli v Twilight 1,2,3,4...8546? ()

petra8619

Jedním slovem? Úžasné. Už dlouho mě film tak nezasáhl, jako tento. Skvělá hudba... Scéna kdy Grey stojí před svým vrtulníkem mi dlouho zůstane v hlavě... Skoro jsem ani nedýchala. A konec... prostě lepší navnadění na další díl ani nemohl být!!! Doporučuji ()

Veronixxx

Úvodem: knihu jsem četla-asi ze zvědavosti co na tom každý má?! (moje 1."červená knihovna") a do kina jsem tedy šla asi také ze zvědavosti a s otázkou: "Jak to asi natočily?" Takže dojem z ženami nejočekávanějšího a muži nejnenáviděnějšího filmu: Bez přečtení knihy není šance pochopit jednání hlavních postav které se zdá být místy nelogické. Často tu totiž vyvstává otázka proč ten udělal to a ta zase ono. Vše je vysvětleno v knize a ve filmu není žádné vodítko jak k tomu logicky dojít. Co se týká té erotiky: Byla přiměřená věku náctiletých fanynek a samozřejmě to opět vůbec neodpovídá předloze - až na poslední scénu, která je opět bez knihy nepochopitelná a nelogická. Herci: Jak už tu zaznělo, je to celý bohužel postavený jen na dvou hlavních postavách, kteří to tempo nezvládají a Dakotě jsem tu panu vůbec nevěřila. Celkový dojem: na dvojku nepůjdu a ještě si hodně rozmyslím to budu chtít vůbec vidět. Ale jako úplnou ztrátu času to neberu. Kino bylo narvaný a všude samý ženy. Testosteron byl přítomen pouze v podobě doprovázejících poslušných submisivních manželů a nebo gay párů což za testosteron nepočítám. Závěr: 50 odstínů nudy. ()

Antonymi

Když se člověk oprostí od té masivní marketingové kampaně, která film provázela, zbude z toho naprosto zaměnitelný romanticko-erotický film. Herci jsou do jednoho ze škatulky šedých myší a tváří se naprosto rezignovaně na svůj úděl. Mezi hlavními protagonisty to nejiskří a charisma jim oběma schází, ostatní postavy prošumí, aniž si vzpomenete na jejich obličej, natož pak na jméno. Scénář je všechny postrkuje kolem, zatímco na plátně se odehrává bezmocná dialogová křeč, která ale nikdy není tak trapná, abyste se mohli nahlas smát. A když už přijde na řadu nějaká ta médii masivně propíraná akce, je zachycená tak vkusně a uhlazeně, až to působí sterilně. Jako vlastně celý tenhle film. Nebýt kolem toho všechen ten humbuk, mohlo to běžet někdy ve středu v deset na Primě a člověk by do hodiny zapomněl, o čem to vlastně bylo. Takhle to vydělá miliony, obdrží další sterilní pokračování a nepochybně i řadu nevlastních bratříčků, kteří se pokusí na adaptaci parazitovat. Nezbývá než doufat, že tyhle klony budou zajímavější než originál. ()

katherine7

Zaprvé: Jamie Dornan je vážně kus chlapa se sexy hlasem a charizmatickým kukučem. Zadruhé: Dakota Johnson skvěle zmákla nahé scény, ale bohužel jako herečka mě moc nepřesvědčila. A celkově: Tento film na mě působil nudně a tak nějak fádně. Bylo to zkrátka jako normální romantickej film, kterej si pouští moje babička, vyjma toho, že tam byli ty jejich ´porno´ vsuvky. Nemůžu říct, že bych od toho čekala něco víc nebo míň..už od začátku, když jsem zjistila, že kniha bude zfilmována, jsem tušila, že to bude nejspíš průser. Ale marketingovej tah tvůrcům vyšel..tržby budou nejspíš vysoké. Ale co vím určitě je to, že tohle ´dílo´ si dobrovolně už nikdy nepustím. Pro mě bohužel ztráta času. Za mě 1*. ()

martinexa

Hatování tohoto filmu mi přijde přehnané. Nebylo to špatný a dost dlouhou dobu to bylo i vtipný. Takže dala bych ***, ale tím, že tady chlapi dávaj odpady a ani to neviděli dávám ****, abych zvýšila procenta. ()

nudlis

Opět se potvrdilo, že čím větší je mediální masáž před uvedením do kin, tím víc stojí film za prd. ()

klaranapoli

Já jsme čtla všechny knihy a musím uznat že teda pro mě to bylo perfektní. Naprosto se držely knihy, samozřejmě něco je vynecháno ale s tím se člověk musí smířit když někdo zfilmuje knihu. Ten film ve mě neprobouzel takové emoce jako kniha, ale přeci jen nějaký probudil. Jediný důvod proč jsem nedala 5* je bohužel naprosto otřesný obsazení. Todle fakt ne. On? Ještě budiž, ale ona? To snad ne. Její kamarádka, jeho bratr i sestra? Naprostý děs. Jinak jsem byla velmi spokojená :) ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva