Thewitch

Ve chvíli, kdy vám film připadá moc dlouhej, je něco špatně. 50 odstínů šedi je jeden z nejdelších filmů, který jsem kdy viděla. Téma romantického přiběhu v prostředí sexuální perverze má obrovský potenciál. Jen škoda, že děj filmu je naprosto plytká naivní a zdlouhavá slátanina bez jakékoliv gradující zápletky... Holt předloha stála za jeden velký prd! Vlastně ani nevím proč, ale stejně nakonec dávám tři hvězdy. ()

Inusa

Když vím o čem je kniha a nelíbí se mi, tak mě nikdo nedonutí jít do kina. Max. si to stáhnu a mrknu zadara. A ne abych tady pak machrovala, jaká sračka to byla... Pokud se mi líbila kniha a zklame mě film, to je jiná, ale zrovna tady si můžu tak akorát postěžovat na chybějící momentky a scény, protože film byl věrný knize dost. A dá se omluvit to i tamto, prostě nikdy nemůže být ve filmu vše co v knize. Takže opravdu Nechápu co od toho ti co dávali odpad čekali. Je spoustu jiných kravin, které jsou hodnoceny daleko lépe, kdyby nebyl tak velkolepý marketing, tak by nebylo tak nízké hodnocení. A když někdo odpad, tak já 5 hvězdiček. Výborný soundtrack. ()

javynabi

Po přečtení knihy má představa Christiana a Anny byla úplně jiná. Proto, když jsem zjistila, že roli dostala Dakota Johnson a Jamie Dornan - dostala jsem strach z toho jaký ten film bude! Po shlédnutí filmu - jsem zůstala sedět a nevěřila jsem tomu, že už je konec! Oba svou roli sehráli senzačně .. věřila jsem té lásce na první pohled, .. věřila jsem každému pohledu, ...a hlavně jsem jim věřila ten obrovský chtíč po tom druhém!!! Kniha 50 odstínu šedi pro mně nebyla kniha plna masochistického sexu a bohatého Christiana , ale byla to pro mně kniha s romantickým příběhem o dvou lidech - kteří se do sebe zamilují na první pohled A NESKUTEČNÝM ZPŮSOBEM JEDEN PO DRUHÉM TOUŽÍ!! a to je to co každá žena chce : BÝT CHTĚNÁ ... a v knize - to bylo perfektním způsobem popsáno! Jamie a Dakota den chtíč do toho filmu dali - proto jsem nadšená !! Na rovinu však asi řeknu - Ti co jste v té knize neviděli tu lásku a viděli tam jen to jak šukaj - tak se na to nedívejte a zapněte si radši porno! :-) ()

Hanca1996

Ještě opravdu si myslíte, že tento film by se dal hodnotit jako odpad? :) Jestli ano, tak to nevíte, co je asi dobrý film. Mně se to moc líbilo, jak film, tak knížka! :) Rozhodně doporučuji. Nebylo to vůbec špatné ! :) ()

słezakjkb

Přijde mi, že Ti, co dali filmu odpad nebo jen jednu či dvě hvězdičky to udělali jenom proto, že neviděli více otevřených sexuálních scén, nebo měli zrovna komplexy. :-) ()

ESNYR

Abych začal malinko ze široka, a obloukem, aby jste pochopily proč můžu hodnotit aniž bych byl v kině. Jeden můj kamarád, je fanda do filmů a protože je zároveň i tak trochu na palici a tak trochu ( docela hodně ) milionář, má doma udělaný kinokoutek - takový jaký můžete vidět v sídlech boháčů. Sem tam nás pozve na nějaký film, který přes pár známých, dostane do rukou dřív než je běžné ( pokud jsem to pochopil správně existuje nějaké pravidlo o určitém čase od premiéry, kdy film může získat ) Tedy k samotnému filmu : nudil mně. Už samotné téma mi bylo dost nesympatické, a to ani nemluvím o tom, že po takovém filmu se můžeme v brzké době těšit na to že se budou v kinech promítat i filmové porno snímky které budou obohaceny o nějaký amatérský scénář, aby to dávalo alespoň trochu smyslu. Představitelka hlavní role, je podle mého opravdu nevýrazná a nezaujala mě ani natolik, abysi dokázal představit že bych ji pedofilně uspokojoval. To je ale jen můj pohled, a každý máme jiný vkus jak na holky tak na oblast sexuálních praktik. Nic proti nikomu. Koho uspokojuje výprask, tak ať si to užije že. Nerozumím popularitě tohoto díla, které jak jsem se dozvěděl tutaj, má více dílů. Začíná mi to zpracování vícedílných knih, docela vadit. U Pána prstenů se jednalo o něco neuvěřitelného, protože se knihy nedaly nacpat do 1 filmu, ale to co se rozjelo potom, je už na pováženou. ××× .Nudný film, který určitě vidět znovu nechci a o pokračování nebudu jevit žádný zájem. Odpad dávám velmi nerad, už proto že v každém filmu se dá najít nějaká ta drobnost, a tady prostě nenacházím žádnou chvilku, nebo myšlenku, která by to malinko vytáhla. Pokud o takových věcech sní puberťačky po celém světě, tak mám pocit že se celý svět zbláznil. ()

Lula.cz

Jsem fanouškem knižní série a nestydím se za to. Nepatřím ani k frustrované náctileté komunitě puberťaček, co se nanejvýš líbaly a ani nepatřím k ženám středního věku, které si už léta nevrzly. I tak se mi film líbil. Předem bych chtěla dodat, že pokud se vám nelíbila knižní předloha, nemá smysl se jít dívat na film. Překvapivě je totiž podle knihy, tudíž nic jiného po filmu nechtějte. Pokud ale knihu neodsuzujete, směle do kina vyrazte. Potěšil mě výběr hlavních postav, jsou pro mě neokoukaní. Ana se chová částečně jako "trubka", na druhou stranu to berte tak, že je panna a nemá s muži opravdu žádnou zkušenost. Po shlédnutí hodnocení zde jsem se obávala, že to bude hrozný propadák, o to víc mě těší, že to byl fajn film. Někteří uživatelé tu totiž jen dokazují svojí trapnost, jelikož je jasné, že spousta z těch, co tomu dávají odpad, byli na půlnoční premiéře. A to se na mě nezlobte, dělají jen honiči, protože pokud nejste mega fanoušky, na půlnoční premiéru nejdete. ()

Vojtas12

No... ale víte co, radši nic, vždyť je Valentýn. Ne, k tomuhle se nejde nevyjádřit. Víte, když se kinosál každou chvíli směje, můžete propadnout dojmu, že ten film není zas tak špatný. Ale když skončí a vy si až zpětně uvědomíte, co jste to vlastně viděli a o čem to bylo (o ničem), toho času a těch peněz budete nakonec litovat. Jako porno to je pro svůj PG-15 rating nepoužitelné, jako romantický film pro svojí trapnost také nepoužitelné. Za sebe totiž mluví i fakt, že přítelkyni se to líbilo snad ještě méně než mně. ()

LP-SK

Knižná predloha ma minula, ale vedel som do čoho idem. Ak sa na tento produkt pozrieme ako na film, je to ťažký podpriemer. Ani porno, ani kvalitná erotika, žiadna poctivá filmárčina. Postavy konajú nepochopiteľne, miestami až trápne a smiešne. Bez akéhokoľvek šovinizmu, toto je takmer komplet dielo žien... Ale k tej geniálnej časti. Takto sa predáva produkt. Neviem ako sa to robí, ale videl som továreň na luxusný gýč, niečo ako telenovelu 2.0 obkľúčenú imba značkami, napr; BOSE (sluchátka vhodné do helikoptéry), AUDI (auto, ktoré si vyberiete na denné používanie ak ste miliardár a máte aj ostatné), či FAZIOLI (koncertný klavír, ktorý uprednostníte aj pred Steinwayom na nočné hranie Chopinových prelúdií ako prostriedok na uvoľnenie lásky, ktorú nechcete pociťovať). Každopádne sa tu jedná o fenomén doby, ktorý nás bude otravovať aspoň troch Valentínov po sebe a jeho mimoriadnu pozíciu v dejinách kinematografie preukáže až ohromujúco nelogický pomer kvality/tržieb. ENJOY ()

Vimrak158

50 odstínů šedi je knižní fenomén. To mu nikdo nesebere a tato knižní trilogie si po celém světě získala tolik fanoušků (fanynek) , že byla jenom otázka času, kdy se filmaři pokusí z této nadějně vypadající značky vytěžit každý dolar. A tak tu máme film z už dopředu avizované trilogie. Film s tak neskutečným marketingem, že neexistuje snad nikdo, kdo by o filmu ještě neslyšel, i kdyby se posledních pár let ukrýval ve sklepě, i tam by se k němu určitě nějaké zvěsti o tomto erotickém filmu donesly. Marketing má film úžasný, ale zároveň mu silně i podráží nohy, protože jsou lidé znechucení z neustálých debat o filmu, aniž by do kina ještě šli, ale to je vedlejší, jen pro zajímavost už nyní film drtí pokladny kin, stejně jako Christian Anastasii v jeho červené mučírně. Ale zpět k filmu. První polovina je možná až příliš utahaná a čtenářům knihy jistě přijde úvod příliš zbrklý, přesto je i tak strašně dlouhý a nudný a bohužel to není jen v úvodu. Po celou cca. Dvou hodinovou stopáž filmu se víceméně nepřestanete setkávat s přetrvávající nudou, a jediné světlo na konci tunelu nastává při samotných erotických scénách, které jsou zvládnuty bravurně a rating R využívají na sto procent a zároveň si drží ,,přijatelnou“ úroveň. Pochvalu si zaslouží i skvělý soundtrack. Herecké výkony jsou výborné a oba dva hlavní protagonisté mě velmi příjemně překvapili. Kamera, scény a celková kompozice je na skvělé úrovni a minimálně scéna v letadle, či tanec Anastazie a Christiana na mou oblíbenou písničku od Franka Sinatry je úžasný. Knihu jsem četl, fanoušek nejsem, ale film jsem si přesto velmi užil a líbil se mi, a nebýt neskutečně špatně udělaného konce (sakra vždyť je to v knize někdy po polovině tato scéna) byl bych více méně spokojen. Slušné tři hvězdy. ()

valesv

Vidět dvě hovadiny v jednom týdnu (ta druhá je "Jedna za všechny"), tomu se říká výkon... Oproti v závorce uvedené ,,komedii" však byli Honza Budař s Táňou Vilhelmovou alesoň pohlední a jakš takš sympatičtí. Doufám, že se do konce třetího dílu už Táňa konečně rozhodne ohledně té smlouvy, jinak nás čeká ještě delší utrpení... slabší 2 *. ()

Lucbric

Přiznám se, že jsem četla jenom 1. díl, pak už mi to přišlo všechno na jedno brdo. A protože jsem knížkám této trilogie moc nepropadla, byla jsem s filmem docela spokojená, stačilo mi, co jsem viděla a víc se v tom šťourat nebudu. Herecký výkony mi přišly profesionální - Anastasia plachá a stydlivá, Christian nad věcí. Kdyby to nebyl takovej trhák a pár lidí mě nevytáhlo do kina, asi bych na to do kina nikdy nešla... Do filmu se samozřejmě nevešlo tolik detailů, jako do knížky, ale to se dalo čekat. Jinak by totiž měl film 3 hodiny a někteří by taky v kině mohli usnout.. :) ()

candie254

Pekelná parodie. Někdo by ty lidi měl naučit hrát. Bella ve Stmívání se vedle Anastacie Steel jeví jako naprosto normální... Ale tak smála jsem se minimálně třetinu filmů tak si to hvězdičku zaslouží. ()

m.p.mysacek

Škoda, že z erotických scén tam nic nebylo. Nečekala jsem porno, to by tam ani nehráli normální herci, ale něco ve stylu Deníku nymfomanky. Hodně věcí také filmaři vynechali, ale to se dalo čekat, protože do 2 hodin se 600 stran prostě nemůže vejít. Alespoň vynechali vnitřní bohyni a Annino podvědomí. V mých představách byl stejně Christian hezčí a Anastasii jsem si také představovala trochu jinak. 50 odstínů je takovým průkopníkem v tomto žánru. Proto měl tak obrovský ohlas a pak se s erotickými romány rozthl pytel (samozřejmě se mezi nimi najdou lepší díla). Stejně tomu tam bylo i se ságou Stmívání, která zas byla počátkem šílení z upírů. Kniha je určitě lepší než film. Nejvíce jsem se pobavila na konci, kde v poměrně plném sále asi 80% lidí děj z knihy neznalo. Evidentně všichni čekali happyend, který se nekonal. Slyšela jsem kolem sebe zmatené hlasy, jestli tím to končí, co to je apod. Opravdu mě to pobavilo. ()

Tweety11

Jako protest proti vší nenávisti vůči filmu a jako někdo, kdo má rád Jamieho Dornana dávám 5 hvězdiček. A zblázněte se, lidi. ()

IZFNP

Ja teda asi nechápem zase ten hype, keď išlo o pod/priemernú romantickú drámu. Niekto je obsadený fajn (na Johnson sa dá aspoň pozerať), niekto menej fajn (Dornan vôbec pochopil, že má hrať?), niečo je fajn (scéna vyjednávania a zase trochu iný námet pre romantiku), niečo menej fajn (nehybnosť deja do posledných 20 minút). Filmu najviac škodí fakt, že sa o ňom príliš rozpráva. Potom majú fanúšičky potrebu snímok velebiť a zarytí odporcovia hejtovať. A pri tom je to vlastne obyčajný, nijak originálne natočený film. Nuž čo, hystéria je dnes zrejme v kurze. ()

maxcold

Kvalitu filmu nemůžu hodnotit, protože jsem viděl hodně nepovedený kinorip, což je více, než neblaze proslulý copycritic. Na mou obhajobu jen dodám, že jsem to ani nechtěl vidět, natož za to dávat prachy. Příběh o tom, že za peníze jde všechno a navíc se to hodně holkám líbí. Kdyby to byl obyčejný 27letý klkuk, tak by si to nejspíš dělal sám u compu za asisence zfetovaných šlapek na netu, co potřebují uživit svou závislost, tak si nechají dát pár přes prdel. Ten film je tak vzdálený realitě, až je z toho jednomu špatně. Jistě by neměl kolem sebe spoustu děvek a čekal by na nějakou studentku, co přišla náhodou na rozhovor. Ale tak proč nevydělat nějakej keš? Přej a bude ti přáno. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva