rezzzy

PLEASE READ THE COMMENT BEFORE YOU DAMN MY RATING. Tenhle film mě tak trochu překvapil, ačkoliv jsem čekala, že mě nepřekvapí. Tam, kde jsem bylo očekávání míň než malé, jsem s údivem nadzvedávala obočí, všude, kde byl předpoklad nasazené laťky, snímek pokaždé shodil. Od počátku jsem měla výhrady vůči hercům, ať už k prvnímu návrhu obsazení, tak k finálnímu. Nakonec jsem se spokojila s Jamie Dornanem jako jedinou přijatelnou variantou z možných alternativ, viděla sem ho v Once upon a time a tam měl dosti Grayappeal, tak jsem si řekla, proč ne. Jenže ona chyba lávky. Christian Gray vůbec nebyl Christian Gray. Dornan postrádal něco z dravého/temného/zmučeného výrazu celé Grayovy postavy. Nad čímž mi mmch. zůstává rozum stát, protože v seriále tam "greyjiskra" určitě byla. Takže tady zklamání. Ale nechme ho už stranou. Knižní Ana mě popravdě mnohdy docela krkala. Taková druhá Bella a třetí Elena, holky jako by někdo vysypal ze stejného pytle s logem #sebeobětujícísefňukna. V prvních minutách filmu jsem protahovala zklamaně obličej, protože jediná věc, kterou jsem na té Anabelleleně oceňovala, je její břitký jazyk, a toho jsem se nedočkala. A Dakotu jsem v té době taky zrovna dvakrát nemusela. Zde však přichází mé největší překvapení. A to, že Dakota posunula Anu na totálně-jiný-level. Z tuctovky se stala nádherně křehká bytost s věcma v mozku srovnanýma, s ohromným výrazem a emocema nepřesahující hranice vadnosti. Kdo by to byl čekal. Dakoto, díky za nový rozměr knižní hrdinky, jejíž woodoo panenku jsem rozpíchala špendlíkem. Film vždycky bude mít své lovers and haters gonna hate, hate, hate. Já nepatřím mezi žádnou z těch krajních skupin. Pro mě je to jednoduše velmi zdařilé filmařské zosobnění jedné z knih, kterou jsem četla, a co jsem si stran příběhu užívala, byly scenérie a pohledy, které byly opravdu krásné (třeba scéna z větroně, procházka u řeky, podzim miluju a tou kamerou s filtrem jsem se kochala). A k samotnému ději? Těžko filmu můžete zazlívat něco, co bylo vymyšleno v knize. Tyhle kritiky nechápu. Takže příběh nechávám úplně být stranou. Hodnotím zpracování filmu, okulibé scény, které byly podle mě picturesque (žádné české slovo tu vizuálnost tak nevystihuje), zachycení nepodstatných emocí, které Dakota fakt dobře zahrála a které se na scéně podařilo uchovat, zhmotnění nehmotného, které se drželo předlohy. Nejvíce se mně prostě líbila skvělá kamera. Takže jako průměrný fanoušek nefanoušek knihy dávám za 4, protože si myslím, že na samotném filmu se páchá zbytečná křivda, která se svezla z literatury - někdo se ho zastat musí. ()

Oudee33

Zpracování i herecké výkony v pohodě. Zaujal mě příběh, nebo spíše neotřelé téma pro romantický film. S knihou nemůžu srovnávat. Otevřený konec i ustřižení scény shodilo hodnocení o hvězdu níž. 65% ()

chlebo odpad!

Ako inšpirácia pre ledva dospelé pokusy o sadistov a predčasných zbohatlíkov ako dostať do postele nejakú tú Blanku, to ani nemusí byť tak zlé, ale to je asi tak všetko pozitívne, čo sa dá povedať. Vlhko v kinách a kníhkupectvách uplne pre nič za nič, v podstate najväčšie ultrasadomaso bolo dve hodiny sa pozerať na toho bedboja, z ktorého okrem všetkých tých mušlí ostalo vlhkých aj pekných pár buzikov a mnoho výrastkov tesne po puberte, ktorí odteraz chodia do školy v tatkovom obleku zo stužkovej, a na jeho pokusy vybácať už odpanenú Blanku po anorektickej prdeli so všetkým možným. Aj by som prihodil aspoň jednu, za tie typy - kúpiť kurve auto, letenky do prvej triedy, vyhliadka helikoptérou, ale potom som v príručke pre osamelých panicov niekde v tretej kapitole našiel všetky tieto prefíkané finty s poznámkou pod čiarou, že na to treba mať tie posrané miliardy. Takže chuť dávať lepšie hodnotenie ma okamžite prešla a sledovanie pokračovania prenechávam cieľovej skupine tohto braku. ()

Shanen29

Bohužel,nedodíval jsem se do konce,jelikož je to taková flákanice o ničem,nezáživné ,nudící,ale pro náctileté celkem dobrý uvod do života.Podle zahraničních médií softporno,ale kde???.To už Emanuella byla daleko lepší.Jedna věc je ale důležitá v tomto filmu,a to velká falešná exhibice kde je to cítit v každém záběru kamery. ()

MAAUZ

Takový lehký BDSM porno. Až zase příště před kinem potkám 40 nadrženejch paniček, vím kde mám lovit. Dlouho jsem se shlédnutí téhle močky bránil, ale což.. Třeba tu dvojku taky přetrpím a možná si u toho i vymastím. Jediná hvězda patří sexy Ellie Goulding za nazpívání písničky "Love Me Like You Do" a dredáči The Weeknd za song "Earned It." // Verbale, běž se s těma trapnejma komentářema už zahrabat. Smrděj ti pantofle. ()

himor

Bohužiaľ som bol na to v kine s priateľkou a nemohol som odísť...viac ma od filmu mrzí iba to, že som musel zaň zaplatiť. Úplná chujovina. Jedna hviezdička za sexi Dakotu. 5% ()

Knor odpad!

Naprostá klasika, reklama byla vyvěšená snad i na Marsu a absolutně pro nic za nic. Největší sadomaso bylo vydržet na to chvíli koukat a to jsem ještě přeskakoval, protože otravnější než tenhle film jsou už jen hovada v létě u vody :-D ()

Franche

Docela nechápu, co od toho někteří čekali. Já četla knihu, která byla (alespoň pro mě) už tak slabá. Vzhledem k tomu, že filmy z 98% nebývají lepší než kniha, nečekala jsem opravdu moc. Na film jsem se podívala o dva roky později spíše z hecu, jelikož mě dominantní kolegyně překecala na dvojku do kina. Výkony teda žádná sláva, i když mě více vadila Ana, která z panny přepla na sexuální mašinu v cukuletu. Proč z toho začala dělat vědu až o dvě hodiny později nechápu, stejně jako to pozdvižení, které měl film vyvolat. Jamie má zadek hezkej, ale v Djangovi (western) jsem viděla z jiného Jamieho podstatně víc. Za mě hodně průměrné 3*, prcičky s romantickým nádechem červené knihovny pro trochu starší publikum. ()

hekla

Dle očekávání mě to nenadchlo. Dakota Johnson se celou dobu kouše do rtů, což napoprvé je možná sexy, pak už to ale začíná být okoukané, Jamie Dornan má rozhodně hezké tělo, ale o velkém herectví se nedá mluvit, jen často práská s bičem, možná kdyby šel do cirkusu dělat krotitele, tam by mu to šlo asi líp. Děj stejně jako knížka absolutně nudný a postrádá zápletku, jen monotónní střídání výprask-odloučení-výprask-počítač-výprask-auto... Erotika bez obalu (někdy až moc), která ale moc nevzrušuje, a postupně působí jen mechanicky a okouká se, žádná chemie, jiskření, nic. Jsou filmy, které i z obyčejného polibku udělají strhující a vzrušující zážitek, tady ale výprasky nic nedoženou. Co vyzdvihuji je hudba, která dobře dokresluje aspoň nějakou atmosféru, která by bez ní vůbec nebyla a především přezpívané Crazy in Love je, musím přiznat, působivé. Doteď kroutím hlavou nad masivní reklamů knihy i fimu, bylo to fakt otravné, vidět ji všude. Jsem ráda, že jsem si nekoupila ani knížku ani lístek do kina. Jsou filmy, které mi za to nestojí a tento mezi ně rozhodně patří. ()

Godhaj

,,Bob broke his foot playing golf, of all things.“ Pohádka o nadpřirozeně krásném, bohatém smyslníkovi, jehož záliba je v sado masu, hraní na klavír, pití dobrých vín a létání a o nesmělé zakřiknuté dívce, které se otevírá sexuální život po jeho boku, začíná dost jalově. Oba hlavní charaktery nejsou moc zajímavé. Pan Grey má sice nějaké hrozivé tajemství, ale už vzhledem k tomu, že je to růžová knihovna, nebude to tajemství nijak brutální. Romantiky ve filmu mnoho není a sexuální scény jsou dost nudné. Většinu času sleduje divák bolestínský výraz hlavní hrdiny, která celou stopáž vypadá, jako by se chtěla rozbrečet. A to dvakrát velká zábava není. ()

HERGImanCZ

Co jsem to právě viděl? To byla první otázka po dokoukání tohohle filmu. Asi nejdřív začnu tím, co zde bylo dobře. To byla dobře zvládnutá kamera a hudba, za kterou se film opravdu stydět nemusí, protože byla skvělá. Jenže to je tak všechno. Jinak tu není nic, co by bylo alespoň průměrné. Nelogické chování postav opravdu nezná mezí. Někdo něco řekne a za pár sekund či minut udělá něco, co se naprosto příčí s jeho výrokem. Herecké výkony bych radši nehodnotil, protože s tak stupidním scénářem opravdu nemůžu posoudit, jak své postavy herci zahráli. S tím jsou spojené i dialogy, které tomu všemu nasazují korunu. A nakonec ještě záběry během letu vrtulníkem a letadlem. Člověk by čekal hezkou krajinu třeba... Ale tvůrci asi chtěli být originální, a tak tam mrskli záběry velkoměsta, kde v té noci není téměř nic zajímavého či impozantního vidět, a při druhé příležitosti nějaký venkov nebo pole, už ani nevím, co to vlastně bylo. První polovinu filmu jsem se ale u filmu alespoň celkem zasmál. Když se to ale už moc všechno opakovalo, přešlo to v nudu. Nikdo by mě nepřinutil tohle zkouknout znovu, na to opravdu nemám. ()

Alan_Shearer

Chtel bych verejne prohlasit, ze se jedna o neskutecne prehajpovanou sracku. O knizce jsem slysel asi tak 27492x, takze jsem se jednoho vyprcaneho dne na film proste podival. Chapu, ze nadrzene teenky mely vlhke kalhotky a predstavovaly si, jak si je vyhlidne zvrhlej miliardar, ale takhle to, drahe kurvicky, nechodi a nakonec budete rady, kdyz vas opicha kamos nekde na hajzlu. Co se tyce samotneho filmu, je to kurevska nuda, stejne jako postava hlavni predstavitelky. Bavilo me jen par momentu ze soustacich scen, jinak je to dejove naprosto prazdny. Nekonvencni tema trochu zvrhlejsiho prcani by slo urcite pojmout lip nez takovouhle prostoduchou picovinou. Nikomu, kdo ma aspon trojciferny IQ a dosahl plnoletosti, se tenhle paskvil nemuze libit. Slibuju, ze se na dalsi dva dily nikdy nepodivam, a pokud ten slib porusim, necham si dobrovolne do prdele strcit kaktus a zacnu u toho zpivat operni arii. ()

Ex_Machina

Som muž v najlepších rokoch, v mojom veľkometrážnom byte v centre Čadce mám špeciálnu miestnosť, ktorú som si v predstihu zariadil ako z katalógu o Top 20 stredovekých mučiarňach, no s nádychom moderny. Registrujem sa na tinderi a bol by v tom čert, keby som nenašiel ženu, ktorá by bola šokovaná, no zároveň hypnoticky fascinovaná pri pohľade na túto moju rajskú záhradu. Keď ju nájdem, tak sa v nej spolu zamkneme a v rámci predohry ju natiahnem nahú na škripec z mahagónu, cez oči jej dám čiernu škrabošku so strieborným lemovaním a budem ju plieskať po zadku hadicou od práčky. Veci ktoré budú nasledovať nie sú pochopiteľne publikovateľné na CSFD. Keď bude po všetkom, tak sa do mňa bezhlavo zamiluje a úroveň našich intímnych prežitkov budeme zakaždým posúvať vyššie, až sa dostaneme na tú najvyššiu emočnú úroveň. ()

Petule3

Půlnoční premiéra...říkala jsem si, že horší než "knížka" (změť stále se opakujících vět, prostě literární brak) to být nemůže. No, může. Sexuální napětí nikde, scény byly nedodělané, vše jen nakousli, ale nedořešili, popř. nevysvětlili divákovi. Ten, kdo to nečetl, zřejmě ne všechno mohl pochopit nebo si domyslet. Humor a vtipné scénky ušly, to se musí nechat. Jamie byl fajn, nakonec mu ta role sedla. Dakota je zajímavá, ale pokud takhle vypadá nevinná holka (panna), opravdu asi žiju v jiném světě. Jediné, co na filmu bylo dokonalé, byla hudba v čele s Ellie a písničkou Love me like you do, která je podle mě jedna z jejích nejlepších. To samé Byoncé a další...to sedlo výborně. Nechci říkat, že jsem od toho čekala víc, protože jsem předpokládala, že tahle zvrácená pohádka a sen dnešních holek nebude úplně pro mě, ale je fakt, že takhle odfláknutej film jsem dlouho neviděla....škoda. Jedna hvězdička pro Jamieho a jedna veliká pro Ellie. ()

george82 odpad!

To je tak, když už tak sci-fi předlohu necháte natočit někým, kdo sado-maso viděl max. v knížkách. Myslím, že Angelina by se toho chopila s větší kuráží. Škoda. Takže: Nuda, nuda, nuda, sci-fi, trapnost, šměšná trapnost A?! zase nuda aneb jak se zkusit zviditelnit na bestselleru a totálně ho zkurvit. Doufám, že tahle režisérka upadne v zapomění. ()

Slunik

Kdyby to byla parodie na knihu, tak by to celkem ušlo. Takhle totální propadák, smála jsem se snad od 5. minuty. Mě osobně teda přišla mnohem horší první půlka filmu, kde herecké výkony a scénář šly ohodnotit jedině hlasitým smíchem. Na erotice už pak nešlo nic moc pokazit, i když i tuto část hyzdí totálně přehnané orgastické svíjení Any a směšné, místy trapné úšklebky Christiana. Shrnuto a podtrženo: Pokud si nechcete kazit chuť a chcete si dopřát opravdu výjimečně dobrých 50 odstínu šedi, pustťe si videoklip titulního songu od Ellie Goulding. ()

heisy

To zas blitek dorazil do zemí Českých. Je to prostě špatné, o ničem, dokonce ani většinu kvalit porna to nemá. Nicméně, pozor na to slovo většinu "většinu". Přecejen herečka ukazuje prsa často, takže jako zaměstananec nejmenovaného multiplexu musím poznamenat, že zatímco u normálních romantických filmů se uklízí kapesníčky po dámách, zde se kapesníčky uklízí naopak po pánech. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva