První seriál od AMC, který nesplnil očekávání a zárověň kvalitou zaostává za ostatními výtvory. Očekáválo se, že zapojení Marka Stronga bude i implikovat nadstandardní látku a zpracování. Zpracování možná nadstandardní je, ale látka určitě ne. Podobných příběhů bylo už hodně a Low Winter Sun mezi nimi nevyniká ničím významnějším, to mělo být největší ambicí autorů. Low Winter Sun v důsledku působí trochu zbytečně, dějová linka se Strongem je poutavá jen díky obrovskému charismatu jeho samotného a Lennieho Jamese, gangsterská linka je dosti mizerná, je vyplněná nemohoucností a nezajímavostí. Za shlédnutí určitě stojí, už jen díky dobré atmosféře "prázdného" Detroitu a Atheně Karkanis, ale nečekat žádné zázraky.(11.10.2013)

• KevSpa

Mark Strong si zopakoval svou roli ze stejnojmenné britské minisérie a právě na něm seriál do značné míry stojí. Jak je u AMC zvykem, má seriál pomalejší rozjezd, ale už v úvodním díle vás drsné detroitské podsvětí a prostředí zkorumpovaných poldů chytne. Tvůrci se navíc s ničím nepářou, jak se na kabelovku AMC sluší a patří. Pilot - 80%(31.8.2013)

Kamera, výprava, pustý Detroit, prázdné domy, nejednoznačnost morálky hlavních postav, to docela funguje. Ale samotná atmosféra mi nějak k pocitu štěstí nestačí - dějově je to plytké a nudné, roztahané, a ty postavy mi začaly jít velmi brzy kompletně všechny na nervy. Nic, co by vybočovalo z rámce běžných zkorumpovaně policejních filmů.(14.9.2015)

Prvotně předpokládaná výhoda oproti originálu- bohatá stopáž. Všechno ale rozebrali do mrtě tak, že už divákovi nezbyla fakticky žádná představivost (vypovídá to něco o USA? Hodně). Co se postav týče, tak polda z vnitřních záležitostí mi přišel jako úplný mimoň, který našel zlatou cihlu, když šel na houby a šéf oddělení vražd toho fištrónu taky moc nepobral. A hlavní zmetek, který zapletl celé klubko děje? Chodí do kostela skoro každý den, fakt super... Je zde poměrně hodně prostoru pro popis všech těch kriminálních živlů a jejich teritorií- jak to měli chlapci těžké, na druhou stranu nemuseli řešit třetí a čtvrtý pilíř jako my tady, protože zahučeli do kytek poměrně při síle. V britské verzi je celý tento prostor poněkud omezen, ale o to hutnější příběh se nám předkládá. Na celkové vykreslení neutěšenosti města mi přišel lepší Detroit než Edinburgh, ale zase co se hlavního hrdiny týče, v původní verzi je to větší 'klaďas', zabije opravdu jen bezprostředně v rámci pomsty a ze zoufalství, pak už se to víceméně snaží tutlat. V Americe to všechno rozebrali šroubek po matičce, hrdina se veze do stále větších... prekérek, až je to o strach a divák si říká, jestli emerická verze nakonec neskončí jinak než ta původní... Po zhlédnutí remaku přidávám britskému originálu jednu hvězdu na plný počet a Americe... sázím solidní čtyři. Přijde mi totiž nesmírně sexy, když si chlap žehlí své košile sám.(30.9.2017)

Neo-noirový náhradník za The Shield. Ovšem nejde o náhradníka, který by zahříval lavičku jen tak z plezíru, protože zrovna není nikdo jiný kdo by na ní seděl, ale o náhradníka, který na Ligu mistrů drsných špinavých kriminálek sice (zatím) nemá, ale i tak je z něj jasně cítit dostatečná kvalita i ohromný potenciál, které by se mohly (a nemusely) v následujících sezónách přetavit v žánrový majstrštyk (a že by to šlo dokazuje kupříkladu perfektní finální dvojepizoda). A ostatně i Shield začínal zcela stejně, když se v první sezóně teprve hledal a rozehrával. Co se ovšem Low Winter Sun daří kromobyčejně hned od počátku, je pohlcující bezútěšná atmosféra bez východiska (ano, tohle by snad nikde jinde než v Detroitu natočit nešlo), britské duo Mark Strong/Lennie James (jakkoli ten jen k nerozeznání recykluje svou roli z Line of Duty), hmatatelné dusno panující mezi jejich postavami, skvostný výběr náladotvorných songů a přirozeně působící nekompromisnost i nekašírovaná drsnost; což se dnes již často nevidí, byť se o to snaží každý druhý film i seriál. Na čem by se naopak mělo zapracovat je "gangsta" linie, ve které se polovinu série neděje ale lautr nic, což zbytečně kazí dojmy; zvlášť když okupuje takřka polovinu stopáže každé epizody. Navíc jde o seriál se spoustou specifik, na která musíte mít náladu; od řádně depresivní atmosféry či absence řešení nějakého případu až po záměrnou (a pro mnohé jistě ubíjející) pozvolnost. A aby těch specifik nebylo málo, tak tomu sluší sledování celé sezóny z jedné vody načisto, protože je to koncipováno jako sedmi a půl hodinový film spíše než desetidílný epizodický seriál.(11.10.2013)