Rozpačité. Na jedné straně tu máme neskutečně syrovou a špinavou atmosféru depresivního Detroitu, do něhož byste rozhodně zavítat nechtěli doprovázenou slušně rozehraným příběhem a zajímavými charaktery. Jenže děj se posouvá kupředu jen velmi pozvolna, tempo je utahanější, než byste si přáli a celé je zbytečně přibržďováno spousty dějovými odbočkami. Když už se ale začne lámat chleba, tak to místy opravdu stojí za to a Mark Strong zde předvádí naprosto perfektní výkon, díky němuž prosedíte celý závěrečný dvojdíl s čelistí na zemi a úžasem v očích. Škoda, že je vzhledem k hluchosti některých epizod je již trochu pozdě. 70%(30.10.2013)

• Illy

Zatím nehodnotím, nicméně za pozornost rozhodně stojí. Vypadá to na pořádný kýbl sraček, ze kterého se hlavní hrdina bude muset dostat. Tady šnorchl nepomůže...................................Dávám šanci ještě pátému dílu, ale začínám se dost nudit. Snaha o atmosféru je veliká, ale to je tak všechno, seriál přešlapuje na místě...............po pátém díle končím. Pa.(31.8.2013)

První seriál od AMC, který nesplnil očekávání a zárověň kvalitou zaostává za ostatními výtvory. Očekáválo se, že zapojení Marka Stronga bude i implikovat nadstandardní látku a zpracování. Zpracování možná nadstandardní je, ale látka určitě ne. Podobných příběhů bylo už hodně a Low Winter Sun mezi nimi nevyniká ničím významnějším, to mělo být největší ambicí autorů. Low Winter Sun v důsledku působí trochu zbytečně, dějová linka se Strongem je poutavá jen díky obrovskému charismatu jeho samotného a Lennieho Jamese, gangsterská linka je dosti mizerná, je vyplněná nemohoucností a nezajímavostí. Za shlédnutí určitě stojí, už jen díky dobré atmosféře "prázdného" Detroitu a Atheně Karkanis, ale nečekat žádné zázraky.(11.10.2013)

Novinka AMC balancuje někde mezi The Wire a The Shield, do kterých přidává v amerických seriálech nevídanou atmosféru, jenže samotnou kvalitou od nich má Low Winter Sun hodně daleko. Přitom je ten námět víc než nadějný, a to i přestože se může zdát seriál o hříšném a zároveň sympatickém plešatém policajtovi ve zkorumpovaném městě, které si podle vlastních obyvatel zaslouží akorát vypálit, jako derivát právě zmíněných dvou klasik. I samotné pojetí příběhu spíš připomíná Špínu Baltimoru, kdy jednotlivé epizody téměř nefungují, ale příběh celé série je ve výsledku vlastně naprosto strhující. Jenže i když nezdržuje zbytečnými zápletkami a díky střízlivému počtu postav do sebe všechny jednotlivé příběhy perfektně zapadají, většina té série stejně nudí. Za první díl a závěrečnou dvojepizodu, ve které se ten skvělý morálně uvědomělý hrdina ukáže v pravém a zatraceně depresivním světle, jsem však ochotný leccos odpustit. Přesto nezbývá než doufat, že pokračování přidá na obrátkách. "You're good cop. If I was you, I'd pack my shit up." /// P.S. Zdá se, že se při rušení této nadějné série drželo právě těchto Frankových, málem posledních slov. Holt, perly sviním...(27.11.2013)

Kamera, výprava, pustý Detroit, prázdné domy, nejednoznačnost morálky hlavních postav, to docela funguje. Ale samotná atmosféra mi nějak k pocitu štěstí nestačí - dějově je to plytké a nudné, roztahané, a ty postavy mi začaly jít velmi brzy kompletně všechny na nervy. Nic, co by vybočovalo z rámce běžných zkorumpovaně policejních filmů.(14.9.2015)