Případ vraždy mladého muže v parku Na Kavalírce zaměstná policisty z 1. oddělení na dlouhé měsíce. K činu došlo za tmy, na opuštěném místě, beze svědků. Jediným dostupným vodítkem je projektil z použité zbraně. Ale takovou mají jen v Praze tisíce lidí. Nezbývá než zahájit pátrání po pistoli, které se protáhne na několik měsíců a Kozák musí své rozhodnutí patřičně odůvodnit nové paní ředitelce. (Česká televize)

Mlle

Vyšetřování zajímavé, napětí i v pasivních dialozích funguje. Ale 10 let za zabití/vraždu (?) v afektu, jehož okolnosti se vlastně policii nepodařilo objasnit, a tak se sice k afektu (strach) přihlédlo, ale vůbec nikdo kromě pachatele a jeho přítelkyně reálně netuší, do jaké míry mohlo jít o obranu, a tedy zda nešlo spíš o zabití z úleku podle § 141 s trestní sazbou již od tří let? Podle médií (což v televizním podání vypadlo) zavražděný odcházel z domova z oslavy a byl notně podnapilý… Celé se mi to nezdá. Samozřejmě škoda zbytečně zmařeného života. Jak a zda k této ztrátě ale přispěl sám zavražděný, už se nedozvíme. ()

subic

Nová krajská ředitelka opět prudí Kozáka a ještě k tomu online. A jak říkal Korejs, je jednodušší hledat chyby než něco vymyslet. Tentokrát je to případ zvláštní, protože je to taková shoda náhod, spíš nešťastných náhod, kdy ve finále ten nešťastník narazil v parku na opilého blba z pistolí. ()

Gig

Pobavilo úsloví “Paní Dobiášová, slušná ženská”. Nevím, zda to byl záměr autorů nebo jen náhodná asociace s Nemocnicí na kraji města. Jinak trošku mi přišlo to naroubování chyby Kozáka a nechání té dcery s maminkou samotny. Rozumím čeho chtěli autoři dosáhnout. Tj. Ukázat dobrou vůli Kozáka, natočit další možnost, jak ředitelka seřve Kozáka i ukázat další případ. Jen to bylo moc okaté. Bylo to patrné už z toho rozhovoru s tím psycholog. To už jsem větřil průser. Jinak rána do černého, když si poslechnete debatu Korejse a Netíka. ()

fafejt001

Střelec  divný  týpek  a  Kozák  chytil  nerva ,  Jo  a  ředitelka  je  stááále  kráááva .  Sorry  . Jinak  spíše  průměrný  díl .  A  Korejs  už  může  jít  s těma  jablkama  taky  do  ... Takže  tak  . ()

Pepi74

A já Pražákovi fandím. Vedoucí nikdy nesmí takto hystericky seřvat svého podřízeného před ostatními. A ještě používat rodinné podpásovky. Vetchý a jeho blízký vztah s novým kolegou se stává majetnický a pokud mu na něj někdo "sáhne" začne okamžitě vyšilovat. Pražák a jeho kolega by si zasloužili mnohem víc prostoru, protože takto si představuji práci kriminalistů. I když na ně všichni řvou, nikdo neřekne ani dík a oni pořád dělají svou práci poctivě. Já být Pražákem tak bych to dávno zabalil ale on ne. Za to má můj obdiv. Sršňovy rádoby vtípky jsou čím dál křečovitější a je vidět, že Vladykovi nejdou dobře přes pusu. Naopak když se zapojí do vyšetřování nějakým správným poznatkem, tak ožije a hraje super!  Přesto 4* za velmi dobré zpracování. ()

quokam

Po predchozich excelentnich dilech trochu ustup stranou. Chybel mi hlubsi vhled do rodiny obeti. Jo, pripad byl obsahlej a bylo asi nutne volit, co se vyskrtne a co ne, ale zazdit konflikt obeti s otcimem povazuji za dramaturgickou chybu. Proste jakoby tu vubec neslo o smrt cloveka. Nezajima nas, co to bylo za osobnost, cim si prochazel, nic. Proste frajer, ktery mel smulu, ale kterej je nam vlastne v podstate ukradenej. Dalsi nedostatek spatruji v tom, ze vysetrovatele se vubec nezabyvali moznosti, kterou tu nadnesl uz flanker, ze obvineny mohl kryt svou partnerku. Linka s unosem chlapce byla vysperkovana klasickym klisem, ve kterem je kladny hrdina vyrusen v nejmene vhodnou dobu. Ze se ten hrdina zachova hloupe anatersky, se jaksi pomíjí na zaklade dalsiho klise "za dobrotu na zebrotu." Ne, zde to bylo na zebrotu za naprostou blbost, byt se mi libil empaticky pristup pani Andelove. Jinak mimo toho pruseru chybela jakakoliv pointa, proc se ten starej pripad vlastne vytahnul, zadny novy progres, zadna nova stopa, zadnej novej pohled, nic,  jenom zaminka dalsiho sporu mezi Kozakem a nasrizenou, coz se mi zda malo. Misto toho bych tam osobne dal tu chybejici rodinnou a osobnostni anamnezu obeti. Dale.  Trosku jsem nechapal, proc se sleduje majitelka bytu a ne primo ten byt resp dum samotny. Ze pak rozhovor s  predsedou sdruzeni vlastniku jednotek prinesl vice informaci nez ona sledka jsem se nepodivil, spise opet nevim, proc toto klicove svedectvi nebylo zfilmovano primo, misto toho, aby se o nej jen tak mezireci zminily postavy. Budme vsak radi, ze Srsen uz druhy treti dil nebyl za karikaturu naprosteho vola a postava pani Bockove jiz nevypadala jako tyden pred psychickym zhroucenim.  Stabilne vybornej Korejs, jsem zvedavej, co s nim s koncem serialu tvurci zamysli. Byl dnesni dil soucast jeho jakehosi sebezpytovani? Vymenil si dres padoucha s Prazakem? Uvidime priste. Secteno a podtrzeno, za mne 70 proc. ()

ABC1

Tenhle díl mi taky přišel trochu slabší...Ondra by přece nenechal baby samotné se spisem a ta souhra náhod mě otrávila...Nadřízenou ani nemůžu komentovat, protože za výrazy, jaké bych zvolila, bych se pak sama musela stydět. Jestli to jen ze 30 % takhle vypadalo ve skutečnosti, nechápu, že ji autor nenechal rozbít hubu...má poněkud nadstandardně zařízenou kancelář, její pracovní židle vypadá jako ta ikonická z 50. let od slavných amerických designerů Eamsových...nemám tušení, kolik by stála, patrně je to kopie, že!!! ()

Maskati

Opět profesionálně natočeno, líbí se mi vývoj postav, např. sršeň  už působí jako somrák a infantilní debílek,  ten by u mě chodil jenom pro svačinu. Pražák stále bublá víc a víc, takové typy jsem u policie také zažil. Z Korejse je už jen takový dědeček hříbeček, co si loupe jablka a občas vzpomene na dvacet let starý případ. Dost málo za ty prachy. Ta holka mi připadá jako pionýrská vedoucí při noční bojovce, vúbec jí to nevěřím, a ten Slovák měl mluvit slovensky, připomíná tak Husáka. A pokud ta ředitelka  fungovala fakt takhle, tak se nedivím, že v reálu po půl roce z místa odešla. Nicméně po ní zůstala decimace a spoušť v podobě výpovědí a odchodů do civilu. K příběhu: chápu, že v podstatě nebyl úplně zjištěn a vysvětlen mechanizmus spáchání, ale tím to bohužel působí dost nedotaženě, klidně mohla vraždit i paní doktorka a frajer to vzal na sebe. Chtělo to vïc odvahy z pohledu scénáristů. Škoda! ()