Další brilantní film Woodyho Allena. Harry Block, spisovatel středního věku, píše romány a krátké příběhy na základě vlastních zkušeností. Trpí zábranami, je neurotizován svou posedlostí sexem, šestkrát se zhroutil a život mu komplikují i jeho tři ženy, Polyká prášky, moc pije, spí s prostitutkami , lže, je zbabělý, zbytečný, starý Blíží se oslava jeho životního úspěchu a Harry se bojí, že s ním jeho radost nebude nikdo sdílet. Bývalá přítelkyně Fay si právě bere jeho nejlepšího přítele Larryho, syna Hillyho zase nepustí bývalá manželka a doktorka psychiatrie Joan. Harry nakonec svého syna unese a doprovod jim dělají přítel Richard, nevlastní sestra, její manžel Celý film je plný malých postav a postaviček, které v podobenstvích představují Harryho v různých etapách jeho života. A přesně v tom stylu, na jaký jsme u Woodyho Allena zvyklí! (oficiální text distributora)

Aky

Jedna z velmi povedených disputací Woodyho Allena o sexu, nevěrách a koneckonců sexu plná přesných bonmotů a vtipných dialogů. ()

Vančura

Sice už jsem od Allena viděl filmy, které se mi asi líbily víc, ale stejně mě to hodně bavilo. Je to vtipné (ten styl vyprávění a humoru mi trochu připomínal Philipa Rotha; btw. zaujalo mě, jak často se zde opakuje motiv felace a jak je to na Allena nezvykle vulgární), zajímavě sestříhané a doslova to hýří tvůrčí invencí (rozmazaný Robin Williams, smrtka za dveřmi, prostory pekla...) - Deconstructing Harry je pro mě mj. skvělým dokladem toho, jak neuvěřitelně pestrá je Allenova filmografie a jak se tento všestranný tvůrce mnohkrát překonal. Btw. přišlo mi zajímavé, že Elisabeth Shue - která mě okouzlila v o 2 roky starším snímku Leaving Las Vegas (chovám domněnku, že zde si jí všimnul i Allen) - mi zde přišla herecky doslova tragická, což si nedokážu vysvětlit. Naopak je zde velmi zajímavá Demi Moore, kterou jinak moc nemusím. ()

Javert

Netradičně přisprostlá Allenovka (koncetrace slov f**k, blowjob atd. je zde na Woodyho poměry vysoká) postrádající část jeho životní filosofie, na kterou jsme zvyklí u jeho starších kousků, ale na druhou stranu se jedná o jeden z jeho nejvtipnějších počinů. Takhle nějak si představuji komedii pro masy, která je na úrovni. ()

Snorlax

Přisprostlý Woody se snaží vyrovnat se svými neurózami, roztěkaností, tvůrčí krizí a partnerskou nestálostí. Opět se mu to daří s humorem jemu vlastním. Vytvořil nový formát povídkového filmu a vůbec se za to nestydí. No bodejť, za povídku o pekle mu ta cena patří. ()

Anderton

Opäť sa mi stala tá nepríjemná skúsenosť s novšími Allenovkami, že mi spolu po pár týždňoch začnú splývať. Tak to tu rýchlo ohodnotím za štyri, pretože o mesiac už nebudem mať pri vyslovení tohto názvu poňatia, o čom to bolo. A pre seba si pripomeniem, že Robin Williams sa tu rozmazával, aby som vedel, že ktorý to bol film. Woody nám tu trochu pripomína Charlieho Kaufmanna. A to ešte predtým, ako sme vedeli, kto to je! Videl som to znova a mám chuť znížiť hodnotenie, ale neurobím to, pretože mám pocit, že som tiež viac stvorený pre život literárnej postavy ako pre praktický život pre človeka reálneho podobne, ako Harry. S tými hviezdnymi cameami a menšími a väčšími úlohami pre známyme ksichty vynorujúcimi sa zpoza každého rohu už zachádza Woody do maximálnych extrémov. ()

nascendi

Som skôr odmietač, než znalec a milovník filmov Woodyho Allena. Lepšie znášam filmy, v ktorých nehrá a v ktorých nevystavuje na obdiv to, čo sa mu preháňa v hlave. Pozor na Harryho je bohužiaľ filmom, ktorý je celý o Allenovi. Napriek tomu ho nemôžem považovať za zlý, ani za nudný. Je pravdou, že nebyť jeho zaradenia medzi komédie by som to sám nezistil. Ale na druhej strane ma ani nerozčúlil, bezproblémovo som ho dopozeral, takže na tri hviezdičky dočiahol. I keď ... ale to je už skôr o hodnotiacom systéme v ČSFD, než o tomto filme. ()

PetrPan

Mé předsudky k Allenovým filmům definitivně překonány. Pozor na Harryho mne nalákalo k dalším průzkumům. Středobodné ufňukané jáství páně Woodyho už mi přijde nejen snesitelné, ale konečně i vtipné. Změť různorodých povídek naplněných nekorektním humorem spojuje zejména láska k veřejně či alespoň snadno dostupným vagínám. Touha po nevázaném životě, k níž se však pojí hrdinova vlastní neschopnost vyrovnat se sám se sebou. Neuróza a roztěkanost, která proklouzla (záměrně) i do formy. Kdo by si nevšiml roztržitého střihu. Aby se však divák nepotácel jen v silně egocentrickém iluzorním světě pana režiséra, dostane se nám i zdařilého zkarikování několika světonázorů a světomyšlenek. Může být, tento způsob komedie se mi nezdá poněkud nešťastným. Filmová Výzva 2015 od tatanapope ()

dopitak

Kdepak, v devadesátých letech už byl Woody vyčerpán a tuhle část jeho tvorby proto začínám považovat za nejslabší. Uvidíme za pár dní u další novinky, jestli se nejedná o nějakou pravidelně se vracející křivku. U Pozor na Harryho nevadí několik souběžných existenčních rovin, přeskakování časové osy, typické Woodyho témata nevěry, zakázaného sexu, nadsázky, paranoi, psychiatrů, manželských krizí ani nic jiného, u Harryho vadí, že tohle všechno Woody omílá pořád dokola a tentokrát tomu chybí i jen náznak originality či dílčího nápadu. ()

Chrustyn

Toto byl první Woody, kterého jsem viděl a popravdě mě od jeho dalších filmů dost odradil. Jeho starší kousky jsou naštěstí o moc lepší. ()

mat.ilda

"Neuznáváš žádné hodnoty, jen cynismus, sarkasmus a orgasmus! Ve Francii bych s tímhle heslem vyhrál volby..." :-) Chaotický přehled literárních i skutečných partnerek Harryho/ Woodyho, muže, který nefunguje v normálním životě, aby dokázal žít v umění - tam každému připadá méně nesnesitelný, dokonce díky jeho argumentům, obhajujícím svoje nevěry, závislost na sexu, alkoholu a prášcích, podaných neopakovatelným způsobem zjistíte, že nakonec vždycky stojíte na jeho straně a pomáháte mu se litovat... :-) ()

Flego

Tento Harry je riadny típek... pije, žerie prášky, nadáva, chrápe so šľapkami, je cynický a sarkastický a zaujíma sa len o svoj román a orgazmy. Woody Allen opäť v skvelej kreácii, jeho dialógy s hocikým z filmu sú ozdobou. ()

MontyBrogan

"Between air conditioning and the Pope, I chose air conditioning." Milujem tie Allenove geniálne výroky, ktoré sype len tak nonšalantne medzi rečou. "I'm a guy who can't function well in life but can in art." ()

anais

Většina Allenových filmů jsou do určité míry autobiografické, Deconstructing Harry se mi však zdá být ze všech nejvíc. Starý dobrý Woody se zamýšlí nad tím, čím ty přítelkyně během své kariéry zklamával, jak psát, o čem psát, o tom, že někdo se lépe pohybuje v umění než v životě... I když je to typická allenovská komedie, vyznění je nakonec o dost trpčí, než jeho ostatní filmy... Allen je sám. Na krku má jen rozhádané bývalky a naprosté nepochopení okolím... nebo možná vlastní nechápavost k okolí - a právě toto dilema tu Allen řeší - na čí straně je chyba? Nejsem to já, kdo celý život ubližuje, ač to svádím na vše ostatní? Nakonec mu zbývají jen vlastní postavy, ty ho chápou nejlépe...dokonce líp než vlastní psychiatr, protože tomu říká jen co chce...V Annie Hall říká na konci, když sledujeme jeho hru, která končí happyendem (dívka-Annie se k chlapci vrátí), že hry musí dopadnout dobře, protože život je mnohem těžší a on to musí nějak kompenzovat.... To samé říká i v Deconstructing Harry - postavy jak je napsal jsou lepší než jejich skutečné předobrazy, proto jsou jediní, kteří Harrymu skutečně rozumí... ()

Janek

Ve filmu je plno vtipných situací, více než v jiných Allenových filmech. Film je to rafinovaný, ale náznak scénáristické krize je již celkem patrný. 70% ()

joehot

Když máte tvůrčí krizi, napište o ní. V tomto směru není Woody prvním, a dozajista nebude ani posledním umělcem. (Např. slušný román Josepha Hellera - Portrét umělce v pokročilém věku.) Harry je rozebrán na molekuly, můžeme doslova přebírat v rukou jeho pochody, jeho motivace a složky jeho podvědomí. K tomu pro Woodyho netypická forma střihu, zato typické množství vtipů. ("Píchal jsi někdy slepou?" - "Ne. Ty jo?" - "Jsou tak vděčné.") ()

Cimr

Woody ve své nejcyničtější, nejvzteklejší podobě. Po náročném rozchodu s Miou Farrowovou a hádkách o svěření dětí do péče si ulevil snímkem, na který leckdo z věrných fanoušků nebyl připraven. Vidět starého dobrého Woodyho, jak vztekle sakruje a mluví o potřebě dobrého vykouření, je asi stejně příjemné, jako přistihnout svého milého, staromládeneckého strýčka, jak si po telefonu objednává sado/maso šlapku. Allen ve svých filmech umí vykouzlit atmosféru, kdy jsou smolaři na Manhattanu sice opuštění a ještě k tomu zmoknou, ale pod vším hraje jazz a je to vlastně takové hořko-sladké, protože cítíme, že svět je přes všechny průsery vlastně krásný a každý nakonec spřízněnou duši potká. V Deconstructing Harry ale nic takového nenastane, všichni na sebe křičí, vtipy spíš bolí, a jediná radost, kterou opuštěný tvůrce na světě má, je ta, kterou si v tvorbě vymyslel on sám. Kdyby tady začalo pršet, hlavní smolař Harry by nejspíš řekl "A ještě k tomu všemu zmoknu, kurva!" Podle mě nejde o film vyloženě skvělý (na to je příliš roztříštěný všemi těmi nápady z šuplíku), ale určitě jde o film důležitý, pokud kontinuálně sledujete autorovu tvorbu. Woody Allen odhodil všechny masky. ()

sta

Film, který boří hranice mezi (filmovou) realitou a (filmovou) fikcí. Takže věřit se už nedá vůbec ničemu. ()

GodComplex

Nejsprostejsi film ve Woodyho kolekci. Vybaven slovni fuck kanonadou a plejadou znamych hercu se Woody vyrovnava s internimi demony a prekonava tvurci krizi skrze vyrizovani osobnich uctu. Cele je to ale prilis rozsekane a stejne jako Woodyho alterego v podani Robina Williamse, completely out of focus. "You have air-conditioning in Hell?"... "Sure! Fucks up the ozone layer!" 3/10 ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley