Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Panter Baghíra najde při své každodenní procházce džunglí v rozbité loďce opuštěné děťátko. Nejbližší lidské obydlí je vzdáleno mnoho dní cesty a bez mateřské péče je dítě odsouzeno k záhubě. Baghíra se proto děťátka ujme. Desetkrát nastaly deště a desetkrát zase ustaly. Žádné "lidské štěně" není možná šťastnější, a přece Baghíra ví, že se jednoho dne bude muset Mauglí vrátit k lidem... Jedné noci se vlčí stařešinové sešli na poradní skále. To proto, že se po deseti letech do džungle vrátil tygr Šírkán, známý svou nenávistí k lidské smečce. Vlčí rada rozhodne, že se chlapec musí bezodkladně vrátit k lidem. Panter Baghíra ho má dopravit do vesnice. Mauglí se však nechce rozloučit se svými zvířecími přáteli a chce zůstat v džungli. Při cestě pralesem se Mauglí spřátelí s hravým medvědem Balúem, který ho učí, jak se má bránit v boji se zvířaty i jak se má těšit ze života. Baghíra ví, že Mauglí se musí co nejrychleji dostat z džungle, neboť tygr přichází. Mauglí se ale Šírkánovi postaví: i když je ještě malý, nebojí se ho, nebude před ním utíkat. Chopí se hořící větve a bije tygra hlava nehlava. Šírkán se bolestí a strachy raději odplazí. Všichni se radují. Mauglí slibuje, že teď už je nic a nikdo nerozdělí. Vracejí se do nitra džungle, když tu chlapec zahlédne u řeky holčičku nabírající vodu. Mauglí je okouzlen. Chce si ji prohlédnout a vůbec nepozoruje, že se vzdaluje svým kamarádům a následuje dívenku až do vesnice. Baghíra ví, že se to muselo stát. Balú neví co má říct, vždyť věřil, že z Mauglího bude jednou báječný medvěd... (oficiální text distributora)

SkyCaptain

Toto byl první film na kterém jsem byl v kině a po shlédutí jsem hrozně brečel že na konci Mauglí odešel od zvířátek, i přesto ovšem dávám 5 hvězd :-) ()

Olík

No nevím, určitě jde o tradiční dílo a nebo by se dost možná dalo mluvit o legendární disneyovce, ale za mne palec dolů. Já vím nebavíme se o roce 2010, ale 1967, každopádně humor založený na tom, že se medvěd praští hlavou o strom dnes už asi moc nenadchne. Zvířátko - zazpíváme si. Další zvířátko - zazpíváme si. A hele opice - zazpíváme si. Děj téměř nula....jenom obrázková knížečka pro nejmenší. Tenhle animák má rozhodně věkový strop....a bohužel nepatří k nejvyšším :( ()

JimiH

Osobně řadím tento animáč mezi slabší disneyovky, ale to nemění nic na faktu, že jde i tak o opravdu vydařené dílko. Když nic jiného, tak hudba v rytmech bebopu je bezkonurenční. ()

Torgal

Jedna z najslabších disneyoviek čo som videl. Dej prakticky neexituje, je to len omaľovánka pre najmenších - výlet do pralesa plného smiešnych zvieratiek s ktorými si Mauglí zatancuje a zaspieva. Celú dobu sa NIČ nedeje, len sa prechádza od hada k slonom, od slonov k opiciam, potom k medveďovi, supom a stále dokola. Humor pre diváka staršieho ako 10 rokov je na nule. Jediné čo môžem oceniť je úžasná animácia postavičiek (prostredie je na tom citeľne horšie). 4+/10 ()

kacaabba

Kdo četl knihu, může pochopit, proč takovéto hodnocení. S knihou to nemá téměř nic společného. Vřele DOPORUČUJI ROZHLASOVÉ zpracování od J. Horčičky. Lze sehnat na internetu. To je mňamka! Z filmových zpracování - chcete-li vědět, o čem psal Kipling - mohu doporučit POUZE Maugli (1973, SSSR). ()

AloeB odpad!

Disneyovky mám rád, dokáží být vtipné, zábavné, dobrodružné, zajímavé, etc. Když ale znám předlohu a vidím ty hrůzné důsledky Disneyfikace, hodnotím dle toho, jak moc se mi film líbí původní dílo a jak se dle něj vyvedl film. A zrovna v tomto případě si říkám, jak toto mohl někdo myslet vážně. Knihy džunglí jsou zde okleštěny na maximum a je z nich využít jen jediný příběh, zatímco ostatní jsou (naštěstí) nedotčeny. Ale to jak se s Mauglího příběhem naložilo je trestuhodné. Namísto adaptace výborné dobrodružné knihy zde máme primitivní pohádku kde se změnili charaktery postav (Ká, Balú) jiné jsou zde zase trapně dehonestovány (Šér Chán), nebo nevyužity (Akéla). Bandary na tvůrce tohoto zla 😁 ()

Dienzenhofer

Tento film zachránil Disneyho před krachem, je však tento film tak dobrý? Tento film má nejlepší Disneyovskou píseň (Moudrost medvědí) konkurovat mohou písně z Lvího krále. Také skvěle postavy (Bagíra, Balů, supi a sloni taky nejsou špatní). Však hlavní postava není zrovna moc dvakrát sympatická, Mauglího bych dal na úroveň Pinocchia a možná níže, děcko které skočí i tomu největšímu pitomcovi na špek a navíc je pěkně arogantní. Dále co bylo slabé bylo finále: velmi krátký, zvláštní, prakticky žádný souboj, arogantní Mauglí a necítil jsem u něj žádné emoce. Šerchán je dobrý záporák, však finále dojem z něj kazí. Závěr filmu je také velmi zvláštní, Mauglí se nechal omámit ženskou krásou a kvůli tomu opustil svůj domov, udělejte si o tom obrázek sami. Film hodnotím pozitivně, ale 5* to bohužel není, i když bych je dal rád. 8/10 ()

seithas

Križovkárska nápoveda: "Had z Knihy džunglí". Zlatá éra Disney rozprávok, príbehu, animácie. Na tomto by mali aj teraz vyrastať deti. ()

LuiCJ

Rýdza disneyovka. Má všetko čo sa dá od Walta Disneyho očakávať. Krásna animácia, humor 60. rokov a samozrejme hudbu, ktorá je neodmysliteľnou časťou Disneyho animovaných filmov. Chytľavá pesnička The Bare Necessities je úžasná a patrí aj k mojim obľúbeným z Disneyho klasických rozprávok. Síce je film o dosť skratený a upravený podľa Knihy džunglí od Rudyarda Kiplinga, ale neprekáža mi to. Knihu som prečítal pred zhliadnutím filmu. Som zvyknutý na to, že väčšina Disneyho adaptácií nie je veľmi podľa predlohy - Disney však vie spraviť nádherný film. Videl som aj alternatívny koniec, ktorý mi v mnohých ohľadoch pasuje viac ako finálna verzia. Posledný film, na ktorý dohliadal samotný Walt Disney. ()

kyLuke

Jedna z nejlepších disneyovek vůbec.Dobrý příběh,skvělé písničky a dobrý dabing je shrnutí tohoto skvělého animáku. ()

Judy24

Tak boží film, že jsem na něj jako tak čtyřletá koukala pořád dokola, i když jsme měli videokazetu jenom v originálním znění. "Look for the bare necessities..." ()

studiobadguy

Tenhle film jsem měl strašně rád jako malé dítě a mám ho rád do dnes. postavy jsou dobře napsané. Jen je mi líto že se Šerchán trochu víc nepředvedl ale co se dá dělat. Příběh je velmi zajímavý a originální. To co prostě musím zmínit je hudba, která je naprosto skvělá a strašně chytlavá. Nevím co k tomuto filmu dál říct a už jen 85% (4 hvězdy z 5). ()

Maniik88

Krásne animované, krásne pesničky, postavičky. No žiaľ príbeh je veľmi zastaralý a biedny. Deti to ešte bavilo, no mňa už nie. Had KA bol boží, aj SherChan, Bagira.. akurát Balú bol taký ťuťko. Inak starý, český dabing tak isto výborný. Len ten príbeh keby bol trošku lepší. ()

Prankster

Dnešní vyumělkované 3D animované filmy jsou sice strašně krásné, ale tahle klasika je úžasná. Kdyby se v dnešní době točily filmy na stejné grafické úrovni a se stejně poutavým dějem tak bych byl jedině pro. **** prozatím. Až se na to jednou podívám znova, možná dám 5. ()

Netflix koupil Serkisovu Farmu zvířat

Netflix koupil Serkisovu Farmu zvířat

02.08.2018

Nejdřív Mauglí, teď Farma zvířat. Streamovací gigant Netflix si v Andy Serkisovi (Válka o planetu opic) pravděpodobně našel nového nejlepšího kamaráda, po odkoupení práv na jeho temnou verzi Knihy… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)