Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Panter Baghíra najde při své každodenní procházce džunglí v rozbité loďce opuštěné děťátko. Nejbližší lidské obydlí je vzdáleno mnoho dní cesty a bez mateřské péče je dítě odsouzeno k záhubě. Baghíra se proto děťátka ujme. Desetkrát nastaly deště a desetkrát zase ustaly. Žádné "lidské štěně" není možná šťastnější, a přece Baghíra ví, že se jednoho dne bude muset Mauglí vrátit k lidem... Jedné noci se vlčí stařešinové sešli na poradní skále. To proto, že se po deseti letech do džungle vrátil tygr Šírkán, známý svou nenávistí k lidské smečce. Vlčí rada rozhodne, že se chlapec musí bezodkladně vrátit k lidem. Panter Baghíra ho má dopravit do vesnice. Mauglí se však nechce rozloučit se svými zvířecími přáteli a chce zůstat v džungli. Při cestě pralesem se Mauglí spřátelí s hravým medvědem Balúem, který ho učí, jak se má bránit v boji se zvířaty i jak se má těšit ze života. Baghíra ví, že Mauglí se musí co nejrychleji dostat z džungle, neboť tygr přichází. Mauglí se ale Šírkánovi postaví: i když je ještě malý, nebojí se ho, nebude před ním utíkat. Chopí se hořící větve a bije tygra hlava nehlava. Šírkán se bolestí a strachy raději odplazí. Všichni se radují. Mauglí slibuje, že teď už je nic a nikdo nerozdělí. Vracejí se do nitra džungle, když tu chlapec zahlédne u řeky holčičku nabírající vodu. Mauglí je okouzlen. Chce si ji prohlédnout a vůbec nepozoruje, že se vzdaluje svým kamarádům a následuje dívenku až do vesnice. Baghíra ví, že se to muselo stát. Balú neví co má říct, vždyť věřil, že z Mauglího bude jednou báječný medvěd... (oficiální text distributora)

kaylin

Jeden z mála starých filmů ze studia Walta Disneyho, který si pamatuji ještě z doby, kdy jsem byl dítě. Nevím, jestli jsem jich tolik neviděl, anebo si je prostě nepamatuji, ale "Kniha džunglí" mi zůstala v paměti. Scéna, kde se poprvé objevuje Šer Chán je pro mě pořád pořádně děsivá, s originálním zvukem je pak tygr ještě doplněn skvělým dabingem. I po letech má tenhle film efekt. ()

decouble

Mé zapomenuté dětství...Když jsem se po sedmnácti letech podíval na film, který jsem miloval a mnohokrát viděl v šesti letech, těžce jsem se ubránil mohutnému návalu nostalgie. Kniha džunglí je nádherná a vtipná Disneyovka se skvělou muzikou a nejlepším strejdou Balúem pod sluncem! ()

togaf

Kniha džunglí je moc povedená. Mauglí je rotomilý a skvěle se pohybuje. Balú úžasně zpívá a Šer-chán trousí se zlodušskou zlomyslností ironické poznámky. Prostě parádní pohádka nejen pro děti. ()

kajas

Tahle klasika mě teda absolutně nechytila, postavy a příběh nesahají pozdějšímu "Lvímu králi" nebo "Tarzanovi" ani po kotníky. ()

ilemas

Nádherný dokonalý animák pro nejmenší, ale mě Kniha džunglí nikdy nefascinovala. Přesto se této VHS nerad zbavuji, z nostalgie. ()

vydumnica

The Jungle Book povazujem skor za slabsiu disneyovku, asi nie som velkou fanynkou Maugliho, lebo zatial ani jednej filmovej verzii tohto znameho diela som nedala vyssie hodnotenie ako len priemerne. Animacia pekna, soundrack celkom fajn, ale samotny pribeh a spracovanie mohlo byt lepsie a putavejsie. Pre deti urcite super, ja som sa dost nudila. Z postav mi je najsympatickejsi medved Balu. Ine zvieratkovske animaky sa mi pacili ovela viac, trebars Lady a Tramp alebo Bambi ci 101 Dalmatinov. Skoda, ze prave posledny projekt Walta Disneyho sa mi nepacil viac, vlastne ani sama neviem preco si ma Kniha dzungle neziskala. Syncekovi sa to pacilo. 60%. ()

honajz2

Problém skoro všech starších Disneyovek je v tom, že i přes vřelou stopáž jsou především milé, hodně pohádkové a s příběhem si moc nelámou hlavu, takže tu jen většinu času postavy mezi sebou nějak interagují a někde mezi tím je nějaký záporák, bez kterého by se to ale klidně odešlo. Každopádně mi přijde, že jsem z nich buď vyrostl a už v nich nenacházím moc toho, co by mě opravdu bavilo, nebo prostě jsou zbytečně dlouhé. Kniha džunglí přesně taková totiž je. Má samozřejmě nějaké klady, mezi které patří třeba zajímavé a zapamatovatelné postavy, či třeba pár povedených scén (výcvik slonů), ale jako celek mě to výrazněji nezaujalo, nemám důvod to vidět znova a i když to rozhodně není špatná pohádka, znám celkem dost lepších animáků, které mají víc co nabídnout. Ale aspoň už jsem konečně viděl film, ze kterého je ten had, co umí všechny zhypnotizovat. Slabé 3* ()

C0r0ner

Knížku jsem svého času četl tak pětkrát. Film je jejím přesným přepisem (nebo naopak?), což je sice fajn, nicméně se u mě stalo to, že jsem přesně věděl, co se v které scéně stane, a tak jsem přišel o veškeré překvapení. Pohádka je to moc pěkná, ale znám mnoho lepších animáků. 80% ()

zette

Tomuto kreslenemu filmu natoceneho podle tradicni predlohy nejde moc veci vytknout, snad jen ne vsechny predabovane pisnicky uchu lahodily, ale to neni problem samotneho filmu. Pekna animace. ()

pakobylka

Běh času nezastavím ... a z mého přespříliš dospělého, maličko cynického a zbytečně kritického úhlu pohledu dnes už není příběh lidského mláděte a jeho přátel dobrodružstvím, které by mi přinášelo nějaké nadměrné potěšení. Snad proto, že lehkomyslnost zápletky hraničí s povrchností .... snad proto, že její způsoby nekorespondují s filosofií opravdové džungle. Naštěstí je určena primádně dětskému divákovi - a bráno optikou dětského vnímání světa se jedná o vtipné a osvěžující vyprávění bez hluchých míst. P.S.: Chlapec, který od malička vyrůstá v džungli, se tady najednou nedokáže o sebe postarat ? ()

majo25

Asi najlepšia a najsympatickejšia animácia Walta Disneyho, animák je dost vtipný s nevtieravou hudbou a mravným poučením. Aj po rokoch je to skvelá voľba na odreagovanie. Hodnotenie: 90% ()

StanislachKo

Bol by som sám pred sebou za pózera, keby som dal vyššie hodnotenie napriek tomu, že si uvedomujem neodškriepiteľnú nadčasovosť a ostaté nemalé kvality. Ale okrem pár skutočne vychytaných momentov je to pre človeka nad 10rokov dosť ťažko pozerateľné. Každopádne som rád, že som dieťa 80´s a ako deťom nám práve tieto staré disneyovky púšťali v družinách a škôlkach. Vtedy sme to žrali... Teraz ale holt žereme iné :) ()

Netflix koupil Serkisovu Farmu zvířat

Netflix koupil Serkisovu Farmu zvířat

02.08.2018

Nejdřív Mauglí, teď Farma zvířat. Streamovací gigant Netflix si v Andy Serkisovi (Válka o planetu opic) pravděpodobně našel nového nejlepšího kamaráda, po odkoupení práv na jeho temnou verzi Knihy… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)