Objevte tajemství nejlepších a nejvtipnějších supertajných agentů světa: Skippera, Kowalskiho, Rica a Vojína. Jsou to nejen veselí a povedení ptáčci, jsou i nejvýkonnější úderná jednotka tajných agentů. Jsou připravení kdykoliv a kdekoliv zasáhnout i při sebemenším ohrožení světa. Skipper je odvážným vůdcem, který nikdy nenechá parťáka ve štychu. Kowalski představuje mozek týmu s fotografickou pamětí a dokonalými znalostmi čehokoli. Rico je neřízená střela, bomba se zapáleným doutnákem. A Vojín? Ten je tak trochu podceňovaným nejmladším členem party, ale právě on věří, že společně dokážou i nemožné. A kdo je jejich hlavním protivníkem a největším padouchem? Nebezpečí se objeví v podobě doktora Octaviuse Brinea, výstředního génia a velice úspěšného vědce. Jak už to tak u zlosynů tohoto typu bývá, má za sebou strašlivou tajemnou minulost a hodně nesnáší všechny tučňáky. Navíc je to chobotnice, takže je padouchem opravdu dostatečně slizkým. Boj statečných tučňáků s Octaviusem je nelítostný, krutý a bez pravidel a díky tomu si ho taky všichni zúčastnění náramně užívají. A aby toho nebylo málo, naše špičková jednotka se setká s tajnou organizací Severák. Což je další elitní mezidruhová jednotka zaměřená na pomoc všem tvorům, kteří si sami nepomůžou. A tak naši tučňáci mají co dělat nejen s Octaviusem ale i s konkurenční agentskou partou. (Cinemart)

Dr.Zed

Celkově byl film velmi povedený ale i přesto mu něco chybělo k dokonalosti. Byli tam vtipné scénky, záporák byl docela nešika ale přesto nebezpečný a ty hlášky, noo to se musí slyšet ("vystřelíme až uvidím jeho bělmo"). Ale co ten dle film docela celou dobu provázelo je nějaký laskaví přátelství, úplně to bylo tím nasicený. Proto ode mě dostává zasloužených 80% a odnáším si důležitý ponaučení: člověk nic nemusí umět, hlavně že je roztomilí (3D, kino, dabing). ()

trigen

Je mi jasné, že filmy pro děti nemohou trvat přes dvě hodiny, ale v kině mi přišlo, že sleduji nejvíce sestříhaný film v životě. Jistě, hlavními postavami tu jsou tučňáci a ne Škyťák s Bezzubkou, což je úplně jiný (zejména dospělejší) styl animovaného filmu, ale i tak..... Jedna lokace střídá vzápětí druhou a všechno, co si obvykle žádá čas (jako například trochu bližší představení mého oblíbeného Severáku, který zde tak mnohým uživatelům připadá "navíc" a "zbytečný") zde kvůli rychlosti a zběsilosti příběhu vyznívá do prázdna. Ano, animace je nádherná, akce nápaditá (Benátky) a vtipů a hlášek je zde i na poměry tučňáků opravdu přehršel, ale přišlo mi, že si vývojáři s filmem mohli více pohrát, trochu scénář okošatit o více nápadů, protáhnout stopáž tak o deset minut a ne v mém případě navozovat pocit zběsilého sprintu ke konci. ()

ondaboss

Čekal jsem daleko více. Bohužel cesta z televizního seriálu do filmu je složitá. Nápad je ukradený myslím z Despicable Me. ()

Shanyo

Slabé ako štvrtýkrát zaliaty ten istý sáčok čaju. Páni tvorcovia sa evidentne snažili vyžmýkať ešte nejaké tie prachy a postavili príbeh na postavičkách ktoré ako-tak zachraňovali slabnúcu úroveň pokračovaní slávneho Madagaskaru. Vtipných hlášok je tam dosť, ale ten dej ma akosi nezaujal a koniec bol úplne nezvládnutý. Dokonca som si dvakrát na pár sekúnd zdriemol ...... Počítam s tým, že sa v blízkej budúcnosti objaví ešte jeden pokus čosi vyžmýkať z postavičiek Madagaskaru. Je tam predsa ešte kráľ Jelimán ;-) Obávam sa ďalšieho sklamania ...... ()

Dieman

Suprová podívaná. Slyšel jsem někde kritiku. Ale chválu jsem zaím nikdy nepotkal. A tak se za ni zasadím tady já. Film měl všechno tučňáčí, co má mít. A po vzoru seriálu nezklamal. Někdo říká, že Tučftáci jsou jen na epizodické role, ale opak je pravdou. Film jim dodal novou šťávu a doufám, alespoň v pokračování seriálu. ()

MirINDay

Pravda.. scénáristé se s příběhem moc nepřetrhli, pro mě bylo ale důležité to, že se tučňáky nesnažili nijak změnit nebo vylepšit. Zůstali sví a díky tomu jsem se skvěle bavil. ()

simoniquita

asi najlepsi animovany film co som videla! na jednej strane uzasna oddychovka, na druhej strane clovek to chce vidiet znova! :) kazdemu odporucam, je to mile, vtipne a zaroven uzasne zaroven!!!! ()

Trucker odpad!

Neskutečná blbost, kde tučňáci hrají jen vedlejší roli v něčem, co vůbec nemá příběh a je to jenom koláž stupidních akčních scének procpaných kosmickou sci-fi technikou. Trailer obsahuje to jediné, co je v tomto výtvoru povedené. ()

hujerita

Parádna zábava a to som mal radšej kráľa Juliána jak Kowalskeho a spol. ale toto bola paráda, akčné a smial som sa zchuti. ďakujem tučniakom. ()

io.

Dceruška byla neodbytná a musel jsem s ní na tohle dílo do kina. Moc jsem neočekával, ale konalo se příjemné překvapení. Je to takové animované mission impossible nebo bondovka nebo tak něco. Spousta skvělých hlášek, hodně akce, hi-tech udělátka, nuda 0%. Celkový dojem = stojí za to vidět! PS: Mým favoritem je pesimistický Kowalski... "žádnou rodinu nemáš a všichni zemřeme" :-) ()

Entfak1

Stejně jako v Despicable Me zazářili Mimoni, kteří se letos dočkají vlastního filmu. Tak tučňáci s kterými jsme se mohli prvně setkat v Madagaskaru, nyní obdrželi vlastní movie. A za sebe mohu říci, že velice podařené! Hláškami nabitý děj, který dokáže bavit jak malé tak velké. A to natolik, že by se k filmu mělo distribuovat upozornění - "Při pozorování tohoto filmu nedoporučujeme konzumovat jakékoliv potraviny". V rámci vlastní bezpečnosti a předejití případného zadušení, samozřejmě ;) Ať jste malí, nebo velcí, toto Vás nezklame a budete se dobře bavit. A o to přeci při dlouhých večerech jde ;) ()

ferda12

Tak tohle bylo strhující dobrodružství, který mě pobavilo tak nejvíc jak mohlo. Tučňáci byli asi jediná věc, která mě na Madagaskaru bavila. Když jsem viděl, že se natočí film jen o nich, tak jsem si říkal, že to nebude schopný pokrýt a zabavit natolik, jak tomu bylo zvykem u Madagaskaru, potažmo seriálu. Opak byl ale pravdou. Řezal jsem se od začátku až do konce a to většinou od animáků očekávám a nestává se mi to často. || „TY KALHOTY JSEM MĚL ZAŘEZANÝ AŽ V BUNDESLIZE.” ()

tompolicky

Další vydařený "klasický" animák Dreamworks, byl jsem v kině se svými dvěma dětmi a všichni víme, kdo je "nejhorší" cílová skupina z pohledu tvůrců a komu není radno se zavděčit :o) Animáky z téhle produkce však přesně ví, jak na naše nejmenší a obě děti odcházely s úsměvem na tvářích a musím uznat, že i já se usmíval. Je plný vtipných gagů, hlášek i akce. Určitě vstupného nelituji a určitě zakoupíme DVD ( kde se moc těším na původní znění ). Jediné co mě zklamalo byla hudba, tady tvůrci Madagaskaru prohráli.... Když vzpomenu právě na Madagaskar, pak I like to move it si pobrukuju v podstatě dodnes a i Madagaskar trojka byla hodně spjata s písničkami a Firework mi rovněž po shlédnutí filmu zůstal v hlavě dodnes... Tady však nic podobného nečekejte. Je to škoda, proto dávám o hvězdičku míň. Jinak by to byl za pobavení mých dětí i mojí osoby plný počet.ZADKOMĚŘIČ v kině sepnul po asi hodině a deseti minutách. Pro ty co nevědí co je ZADKOMĚŘIČ nebo také PRDELOBOL, nechť navštíví moji profilovou stránku. Ve zkratce je doba za kterou mě začne bolet zadek v kině. Čím je film zajímavější tím déle začne zadek bolet :o) ()

JaninaM

Hned první minuty příběhu, kde nám jsou velmi hezky představeny hlavní postavy, jejich seznámení a situaci jak se dostali pryč z antarktídy, jsou velmi chytlavé a vtipné. Vtáhnou vás do děje a už nepustí. Bondovský nápad o záchraně roztomilých tučňáků celého světa moc originální není, ale hlavní padouch jako chobotnice a jeho poskoci jsou moc povedení. Jeho gumové pohyby v převleku a hlášky nenechají nikoho s kamennou tváří. Tučňáci v akčních scénách jsou nepřekonatelní, při honičce v Benátkách se člověk nestačí nadechovat. I jejich hlášky jsou perfektní. Určitě si tuto pohádku každý musí pustit znovu a znovu, aby si všiml dalších gagů a komentu, stejně jako u prvního dílu Madagaskaru . Bohužel mě osobně v příběhu velmi vadil a překážel druhý záchranný tým Severáků, kteří se tam vůbec nehodí. Jsou jakoby z jiné pohádky a nijak moc sympatičtí . Rozhodně čtyři tučňáci + jeden padouch by na celý příběh stačili. Doporučuji nejen dětem, ale i dospělákům. Rozhodně si tuto pohádku pustím ještě několikrát. ()

MorningStar

„Tuhle hanbu si vezmeme do hrobu.“ „Souhlas.“ Už si ani nevzpomínám kdy naposledy mě animák takhle naštval a u tučňáků to platí dvojnásob. Na trilogii Madagaskar byli těmi nejlepšími a nejvtipnějšími postavami a jejich mnohadílný seriál onen geniální status jenom potvrdil. Svěží vtipné zápletky, excelentní dabing a inteligentní humor dělaly z tučňáků neodolatelnou čtveřici, takže jsem se na jejich film těšil vyloženě jako malý kluk. Vážně nemůžu pochopit, co mi to bylo naservírováno. Člověk by řekl, že když už celovečerní film, tak bude dějové linii věnována lepší péče. Pár odkazů na bondovky nezachrání košatý příběh. Pardon, ten tu vlastně ani není, jenom se bez nápadu střídá jedna lokace za druhou, přičemž to, co v nich tučňáci předvádějí je nejenom trapné (už dlouho jsem se za akční scény takhle nestyděl), ale vzhledem k jejich elitním prvopočátkům také dost nepochopitelné. Elitní komando, které si vždycky podávalo všechny a všechno, se tu ve slepé uličce a bezvýchodných situacích octne tolikrát, že by si svou hanbu měli vzít skutečně do hrobu. Nechápu rovněž, proč si po úspěšném a oblíbeném seriálu někdo chytrý řekl, že sami film neutáhnou, takže takřka po celou stopáž soupeří s konkurenčním týmem, jehož členové by sami o sobě na animovaném poli nepřežili ani dvacetiminutový díl. Linie „Vojín se cítí méněcenný“ a „Jsme na to fakt ti praví?“ neřeknou zhola nic, protože jsou buďto odbyté statečným skloněním zobáků, nebo sólovou štací, opět bez nápadu. Doufal jsem, že to zachrání alespoň konec, správně akční, naložený excelentními schopnostmi již znovuobjevených přátel, kteří jeden pro druhého udělají cokoliv - a nakopají komukoliv - ne chaotická honička v duchu zvolna nevycházející improvizace, protože záporák byl prostě až moc dobrej. Kdyby tučňáci nestavěli na základech položených Madagaskary a seriálem, jejich film všichni odsoudí jako zbytečnou bláznivou jízdu, která si zaslouží projet kiny bez povšimnutí. Finanční neúspěch zcela zasloužený. P. S. Zasmál jsem se čtyřikrát. Na devadesát černobílých minut je to nějak uboze málo. A všechny ty sci-fi udělátka si už taky strčte někam aneb stejná chyba jakou si dovolila druhá Auta. ()

digiMonster

partičku Tučniakov som mal vždy zo všetkých animákov o Madagascare najradšej pre ich super hlášky a takú ich svojskú neschpnosť či schopnosť všetko vtipne pohnojiť až im to nakoniec vždy nejako zázračne vyšlo.Bohužiaľ v tomto filme to akosi nefunguje na animák sa tu dejú dosť nereálne veci čo mi proste vadilo .Je tu síce zopár fajn hlášok nad ktorými sa človek sem tam pousmeje,ale na celovečerný film to nestačí.Poslednú polhodinku som sa už totalne nudil a mal nutkanie film predčasne vypnúť..hm škoda, čakal som viac ...30% ()

Rorschach_SK

Parádna akčno-špionážna jazda v prevedení čiernobielej elitnej tučniackej jednotky. Po svojom pôsobení v filmovej sérii Madagascar a vlastnom TV seriáli, sa táto partia dočkala aj vlastného filmu, v štýle, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani nový James Bond. Výborné a nápadité akčné scény (Benátky či zoskok z lietadla) sa striedajú s ešte lepšími hláškami, odkazmi na viacero známych filmov, príbeh má spád, zaujímavý je aj hlavný nepriateľ Dave so svojou armádou chobotníc. Bez čoho by som sa obišiel, bola trochu nasilu natlačená jednotka "strážcov" Severákov. Skipper, Kowalski, Rico a Vojín sa dokázali v plnej miere zhostiť kormidla dlhometrážneho filmu, a naštastie to neskončilo na 95% katastrofou. ()