Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

Killda

Svěrákovic rodina opět vytvořila skvělý film, tentokráte pohádku, která hravě shazuje ze stolu všechny Troškovi trapárny. Díkybohu za to, že o Vánocích nejspíš budeme pravidelně koukat na tohle. V české kinematografii jsou Tři bratři světlou vyjímkou, protože jde opravdu o kvalitní filmařskou práci, ale když se na to podívám z globálního měřítka, jde stále jen o průměrný film. Ubrat opakujících se písní a nedělit film na tři příběhy... a byla by tu po takové době zase jednou česká klasika. ()

Ravi

Zjistil jsem, že pohádky jsou o vkusu mnohem více, než jakýkoli jiný žánr. Karkulka s vlkem byli jasně nejslabší, co si budem povídat, ale to ostatní určitě stálo za to a měsíčkové přímo nadchli. Na pohádce je vidět um řemesla Svěráka mladšího i staršího a pan Uhlíř ještě stále umí, i když už to sem tam není ono. 65% = 3/5 ()

Herzeleid

Uff..nejde to shrnout jednoduše, proto níže klady a zápory: - ty říkanky mi po chvíli vážně lezly krkem (většina je dle mého názoru slušně řečeno přihlouplých až to bolí)// - Svěrákovo vyprávění mělo znamenat co? Proč to tam mělo být?? Zcela zbytečné a kazí to celkový pohádkový nádech// - děti v kině reagující na vyprávění? WTF?!?!// + někdy vtipné (obvykle hlášky mluvících zvířat)// + vcelku dobré obsazení// + vizuálně hezky zpracováno// + snad jediná z novějších pohádek, která evokuje pohádkovou atmosféru// + nový pohled na staré dobré pohádky, které se nikdo ani nepokusil znovu oživit// - chybí smysl a cíl jednotlivých příběhů -> náhle začnou a náhle skončí// - příběh tří bratrů to nijak extra nespojuje, tudíž je tam zbytečný// - občas mě zarazila použitá slova či spojení z "běžného života současné doby", která se tam prostě nehodila// +/- žánrem toto není pro mě// +/- délka nestačí na vtažení do děje ani jednoho příběhu / delší už bych to však nezvládl ()

Dagoussek

Tak jsem dost v šoku. Kolegyně mě nechápaly,jak to že jsem tu nádhernou pohádku ještě neviděla? Ha,dělaly si ze mě srandu. Větší kokotinu o Vánocích jsem neviděla. Tři pedofilní nešikovní ubékaní bratři, uslintanej pochroumanej vlk (nebo to nebyl vlk?)... chjo a to jsem se tak těšila. ()

KASUGI

Filmařina výborná, ale ten obsah... Prostě Uhlířovsko-Svěrácký tv pořad Hodina zpěvu převedený na plátno. Navíc pseudo-bukvu Dyka nemusím a dát do hlavní zpívající role Tomáše "přesteň se zbetečně ptééét" Kluse, je zlý vtip. Kdyby se vysrali na tu šaškárnu a natočili to normálně s pár písničkama, mohla vzniknout hezká pohádka a kdyby se dej bože tři příběhy prolínaly paralelně (druhou a třetí pohádku vyměnili za něco akčnějšího) a ve finále všichni bratři došli k cíli za společného zpívání jednoho songu, bylo by to BIG FUCKING EPIC a bez nadsázky nový vánoční kult. Škoda. Takže to je vše. Ne, není... všichni jistě čekáte, jestli to tam je, když to každý druhý koment píše... Jo, je to tam. Nevěřil jsem tomu, ale fakt to tam je: pedofilní myslivec. XD)))))) ()

ghatos odpad!

Nestačím se divit, co vede k tomu některé (české) talentované režiséry točit nesmyslné látky. V mém širokém okolí se to nikomu nelíbilo. Jakási pohádková opereta recyklující obsah i formu svého žánru...no komu tím prospějete? Prudičsko-trolící hovínko plavající v septiku. -65%!!! ()

Lukyn007

Naprosto nechápu zdejší hodnocení. Skvěle natočeno, odvyprávěno. Chytlavé texty písniček. Jeden z mála filmů připomínající nám jak je čeština nádherný, hravý, barvitý jazyk. 75% ()

Kacounek

Postupem času ve mně pohádka uzrála. Výborné Uhlířovy písničky přebrala nejedna školka a škola ke svému představení. ()

Akret

Moc jsem se těšila a moc to nedopadlo. Ono to tak nějak nebylo ono. Ty tři pohádky jsou natočené jako takové rychlovky. První působí tak nějak uměle, nevtipně, u druhé je člověk (ne ten malý) zaskočen problematikou budoucí svatby 17 letého myslivce a 5 leté Červené Karkulky – což je vtipně znepokojující. No a třetí, by asi nebyla špatná, ale taky taková zkratkovitá. Vtipných scén pomálu a písničky mimo film nepoužitelné – nikdy si je nezazpíváte. Velká smůla je, že prostě Svěráci tam sami sobě nedali moc prostoru. Třeba taková Bába z mokřin, úžasná postavička, ale konec jí byl dřív, než něco pořádně zahrála. Známých herců spousta, ale všichni na 5 minut slávy a to včetně hlavních hrdinů. Všechno to časově odpovídalo tomu, že hlavní hrdinové dopoledne odjeli do světa a odpoledne už byli doma. Takže nevyužitého potenciálu habaděj. ()

Alisa odpad!

Obrovské zklamání.. je to infantilní a otravné. Nedokázala jsem ani dokoukat. Pro malé děti možná ok, ale jinak nesnesitelné. ()

jenik71

Tři bratři jsou pro mě zklamáním. Nechápu, proč spojovat tři osvědčené pohádky do jednoho celku. Růženku, Karkulku a dvanáct měsíčků lepit k sobě dohromady ? To by snad neudělali ani děti v mateřské školce ! Každá z těchto pohádek je jedinečná a smysl mají pouze samostatně. Svěrák+Svěrák mě tentokrát nemile překvapili, hlavně část s Karkulkou je vyloženě trapná. Dvě hvězdičky dávám alespoň za těch 12 promrzlých chlapíků, kteří mění počasí podle přání Marušky. Tahle část se mi jako jediná celkem líbila. ()

Lenulinka

Jsem zmatená. Asi jsem čekala druhého Lotranda a Zubejdu. Rozhodně ne muzikál (či operetu?). Po první třetině jsem si říkala, zda je pohádky konec, když už je Janek ženatej, ale ono ne. On ještě přišel pedofilní Matěj s otravnou písničkou Karkulky a divným vlkem, a jako třešinka na dortu byl Polívka jako měsíc Leden a Dyk s popleteným číslem popisným. No nevím jako. Vtipné to místy bylo, ale ne tak, jak bych si představovala. ()

Hollohlaway

Dalť jsem to jen k Růžence. Jakmile se pojal mysliveček se zvířátky hovořiti a třetí bratr nevěstu hledati, přičemž se pořád pělo, skočiv po ovladači skokem vpravdě tygřím, a za lítého řevu " Klatě, už dosti!" jsem tyjátr ten uťal. Ale komediantů zlých tam nebylo, věru ne, a hábků přepěkných měli mocně. Jen toho halekání tam byla síla, a pozornost mojí upoutat se věru nedařilo. ()

jefff

První ze tří příběhů ještě šel, druhý byl až moc podivný a třetí selhává snad ve všem. Překvapivě nezdařený pohádka v rukou jindy zručného dua Svěráků. Nápady nebyly zlé, ale vázlo zpracování. A někdy to až bolelo. ()

venca163

Podle mě to selhává hlavně jako pohádka pro děti - je to fakt triviální a bez morálního posleství. Nehledě na to, že je to uzpívaná nuda (ty verše, jako fakt sorry, ale ukazuje se, že mezi Svěrákovsky roztomilým kýčem a říkankovým peklem je velmi úzká hranice, kterou Tři bratři pravidelně překračujou), občas dokonce trochu úchylná (ale to beru skoro spíš jako plus =). Celkový dojem zcela iracionálně obrušuje fakt, že jsem nedávno viděl Na samotě u lesa... (55%) ()

Darth_AK odpad!

Jestli tohle byla kvalitní pohádka, tak já jsem Putin. To bylo něco otřesného! Svěráci pravděpodobně zašli do lesa a cestou narazili na trošku té omamné rostliny zvané konopí, protože jinak si nedovedu vysvětlit to co jsem viděl, ještě k tomu na Vánoce! Snaha pospojovat tři pohádky a narvat do toho všudypřítomného Kluse, Dyka a ne všude přítomného Piškulu byl opravdu katastrofální. A v čem byl vlastně problém? Klus zase zpívá, prosekává se, ale to by se ještě dalo přežít, dokud nepřijde pedokarkulka a úchylný myslivec, spolu s vlkem, který se kamufluje za bobra kříženého s ptakopyskem. Do toho halda CGI zvířátek a otřesných písní s rýmy jak z prvního sutpně základní školy. A do finále ten Dyk, co si sbalí ženskou, která chodí za 11 měsíčky a jedním Polívkou. Rýmy zde rovněž dosahuji "zářných" kvalit. Celé to komentuje Svěrák, kdyby jsme náhodou byli tak blbí jak on, tak aby nám objasnil své myšlenkové pochody. Ve finále si Kaiser shodí tři hromady polen a všichni si můžeme pogratulovat jak to bylo vtipné. Dávám 1* ze soucitu nad Svěrákem a za to, jak jsem se trpce smál vlkovi a "geniálním" rýmům. Hotovo a znova už se na to nepodívám, leda snad nějákým nešťastným omylem. ()

Ironfood

Možná trochu přísné hodnocení, nicméně pokud jsou v hudební pohádce s trapným dějem i písničky naprosto katastrofální, tak to holt jinak nejde. Původně jsem předpokládal, že hlavním kamenem úrazu pro mne bude herecké obsazení v podobě Kluse a Dyka, ale ta hrozná muzika to hravě překonala. V pasáži od Růženčina narození po zakletí byla hudba na úrovni nějaké silvestrovské estrády na Nově a ani později to nebylo o mnoho lepší. Je tu sice moje oblíbená písnička Červená karkulka, ale bohužel v nepříliš povedeném zpracování. Z hudebních scén mi tak přišly celkem dobré pouze dva Dykovy příchody do chalupy macechy z Dvanácti měsíčků, z nichž každý trval asi deset vteřin. Rozhodně musím pochválit Kaisera, který byl v roli otce výborný. Lábus taky v pohodě, ale něco takového jsme už v jeho podání viděli tolikrát, že to nijak neoslní. Jinak děj je splácaninou tří pohádek, vše se vyvíjí naprosto podle očekávání, napětí nulové. ()

P1tr

Začátek úpadku režisérského umu Jana Svěráka, který natočil povídkovou pohádku, která jakoby nevěděla, na koho cílit a tak není dostatečně infantilní pro děti a ani serióznější, aby apelovala na starší publikum a jde tak ve výsledku o nefunkční slepenec příběhů, který těžko někoho zaujme. Hudební vložky jsou velmi otravné a jen umocňují nevkusnost tohoto díla, které příběhově zklamává a občas vytahuje dějové, či vizuální WTF momenty, nad kterými zůstává rozum stát. Filmařsky je to samozřejmě na vyšší úrovni, než Troškovy kousky, ale obsah a zábavný faktor překonává současné pohádkové dno jen tak tak. ()

ondra.kymla

Dlouho jsem se rozmýšlel, kolik hvězdiček dám a i když to dlouhou dovu vypadalo že dám čtyři, nakonec dám tři. Kamera sice byla dobrá, efekty mě na český film velmi mile překvapily, dokonce je to i vtipná pohádka, ale prostě ten příběh není úplně jednotný. Sice zde máme stálý příběh o třech bratrech, ale jak jsou do toho zapleteny další tři pohádky, nevím jestli to spíš neškodí. Možná jestli to uvidím někdy znovu, změním názor :-) . ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015