Méďa 2

USA, 2015, 115 min (Alternativní 126 min)

Některým plyšovým medvědům nestačí, že umí chodit, mluvit, hulit a milovat se s prsatými blondýnami. Někteří si dokonce chtějí pořídit vlastní dítě! Mimořádně úspěšná komedie Méďa názorně předvedla, že když jste z plyše, nic vás nezastaví, aspoň co se humoru týče. Dobrou, i když možná i lehce znepokojující zprávou je, že v pokračování se Méďa Ted vydává v doprovodu věrného parťáka Johnnyho v podání Marka Wahlberga ještě o pár kroků dál. Dobré příběhy končí svatbou, ten náš jí začíná. Urostlé a blonďaté pokladní Tami-Lynn nevadí, že je její manžel chlupatý po celém těle a navíc měří o metr a půl míň než ona. On by jí na oplátku chtěl dopřát miminko, jenže jaksi technicky... plyšák a lidská bytost... Nakonec se rozhodnou pro umělé oplodnění. A v okamžiku, kdy Ted s Johnnyho pomocí má potřebné sperma takřka na dosah ruky (či spíše packy), zařehtá úřední šiml, který rozhodne, že medvěd původem z hračkářství nemá na potomky nárok. Jenže Méďa a Johnny jsou hromský kámoši, jen tak něčeho se neleknou, a tak si najmou právničku (Amanda Seyfried). Je blonďatá, okatá a taky trošku hulí, takže veskrze sympatická. Nesourodá trojka se pustí do předem prohraného boje s takovou vervou, že se nebudete stačit divit. Sice jim to možná k vítězství nepomůže, ale hlavně že bude sranda. (Cinemart)

SpaceOdyseus

Pribeh je absolutne nezajimavy, ale nuda to neni. Ted hlasi stale slusne, na platne se deji nechutarny, ktere si alespon usklibnuti zaslouzi a popkulturnimi odkazy se nesetri. Takova pecka jako jednicka to neni, ale pravo na existenci Ted 2 ma. ()

DocBrown

Neřekl bych, že je to znatelně horší než jednička. Ona nebyla nikterak skvělá, ale zachraňoval ji Flash Gordon. Začátek dvojky byl teda hodně špatný, dokud nedorazily do spermobanky. Pak začíná příběh, který je určitě zajímavější než jednička. Protože jsem stejný nerd jako McFarlane, tak mi je zcela jasné, že opsal TNG: The Measure of a Man. Kromě zmiňovaného začátku je tu i několik hodně hluchých míst, chvílemi ale zase s Teda stříká genialita a to vrcholí na Comic Conu (Michael Dorn převlečený za Klingona), za který tu čtrvtou hvězdu. A za Gluma. ()

vander19

Sám som nevedel či je správne ísť do kina na tento film. Ide totiž o komédiu a tam ten efekt až tak úžasný nie je ako pri vizuálne vyspelých filmoch. A môj postoj ku pokračovaniu filmov je výrazne negatívne. Dĺžkou filmu som bol nemilo prekvapený. Na komédiu je to moc 125 minút. Úvod bol takým hľadaním a rozpomínaním sa o čom vlastne bola jednička. Však prešlo už pár rokov ako som videl Teda jedničku. Milo prekvapil zoznam hercov, ktorí sa vo filme predstavia. Neskutočne pobavil Neeson a jeho scéna v obchode. MacFarlane sa síce nevyhol nudným momentom, ale vyvážil to perfektnými komediálnymi kúskami napr. v spermobanke. To už aj ja čo sa snažím byť v kine slušný a distingvovaný som vybuchol drsným smiechom. Celkovo ako balík je TED 2 pre mňa príjemným prekvapením. Nečakal som takú srandu a zábavu. Wahlberg síce mierne starne, ale stále je to ten klasický Marky Mark. ()

iampatrik

70% Horší než jednička. Přehnaná stopáž. Méně vtipu, více příběhu (a že by to mělo být naopak). Ale když už ty humorné scény přijdou, tak ve většině stojí za to. Slabé čtyři hvězdy. ()

Hadriel

Ždímání úspěšných komedií většinou nedopadá moc dobře. Ted 2 se ale velmi mile povedl. V kině jsem se párkrát neudržel a potichu se zasmál. Jsou tam suprové momenty. Dvojka tak nějak zachází dál, v nekorektnosti? A to se mi líbí. Házení jablek po běžcích? Super. Výborně jsem se bavil. Ke konci to začne trochu skomírat, proto 4. + Za Amandu. ()

Warle

Po dlouhé době jsem se rozbrečel smíchy v kině. Několikrát. Nekontrolovatelně. Už po prvních 5 minutách mi bylo jasné, že pokračování plyšového medvěda bude mít hodně co do sebe a nebude si brát servítky naprosto s ničím. Seth MacFarlane odhodil všechny možné zábrany a naservíroval nejlepší a nejsprostější komedii posledních několika let. Tenhle humor mi prostě dokonale sedí. ()

Milodar

Medvěd je nesympatický a celý film se tváří, jako by místo medvěda byl normální člověk. Takže ve chvílích, kdy jsem to bral čistě symbolicky (medvídek je prostě nějaký roztomilý zpustlík) tak to bylo fajn. Ale jakmile začali řešit dárcovství spermatu, protože medvídek přece nemá čuráka, začal jsem myslet na tu jeho blondýnku, které to vůbec nevadí, mít manžela čuráka bez čuráka, a vůbec všechny lidi okolo, co jakoby nevidí, že je to mluvící medvídek, atd. Samozřejmě, kdo hulí a je sprostej, tak je kool. ()

Perverz

Už jste viděli Méďu? Ne? To jste pěkní čuráci. Tak vám řeknu o co jste přišli. Nebo takhle, viděli jste alespoň jedničku? Taky ne!!?? Tak to je těžké s váma. Jestli znáte Setha MacFarlana asi víte co očekávat. Jo, Seth jede pořád stejnou vlnu, Méďa 2 má oproti jedničce větší příběh, takový rozrostlejší, více se tam toho děje, mnohem více. Nějaké nechutnosti, nějaké to semeno, narážky na herce, na filmy, levandule-(jo myslím trávu). Jsou to prostě hromoví kámoši. Ve dvojce jsme přišli o Milu Kunis :(, je to smutné, raději se věnovala natáčení Jupitera, té píčovině!! Ale místo Kunis máme Amandu Seyfried, ona je taky taká kooočka, kooočka. Jak začla zpívat a hrát na kytaru, hm, to není spoiler ne?? :), sem byl jasný, ta mě pěkně zblbla, takové kuřátko ta Amanda, přímo holka na ojetí. Tak má vykulené oči no, jééžiš,.. bych si vždycky myslel, jak by mi mrkla na péro, že z něho valí bulvy. Takový malý!!!????? To jsem ještě neviděla. Jednička měla promakanější scénář, fakt, tam co scéna to perla, ale dvojka není ošizená, supr podívaná. Takhle, svoje diváky, si to najde a bude jich dost. Dost lidí se umí bavit u filmu, a ostatní.... Však víte. ()

pih-poh

Strašně ulítlá prdel. Pro mě o dvě třídy lepší než jednička, která mi přišla taková utahaná, kdežto tohle má říz od začátku do konce. Například Liamovo cameo je naprosto geniální. Těšim se na další film od MacFarlana, protože se lepší a lepší. ()

Strandmon

Už sice není Ted plný překvapivých vtipů, ale je to totálně na stejné úrovni! Neřikám, že to není vtipné, ba naopak vtipy to přímo srčí, ale dá se říci, že se Méďa takřka nezměnil. Pořád je to svérázná komedie, s sprostými vtipy přímo na tělo, ovšem už zde neuvidíte přímo něco nového. A tak můžu říci, že nebýt naprosto skvělých scén, které mě doslova ohromili jako třeba Liam Neeson v obchodě nebo bitka filmových gigantů, už bych asi podruhé čtyři hvězdy nezvolil. Závěr: Humor podobný předešlému, ale některé scény ještě na větší úrovni. ()

Marrty3

Ach ta stopáž. Snímek obsahuje tak slabé bloky, že by si člověk stihl udělat jídlo. Hromový kámoši jsou stále výborní, ale jednička byla rozhodně lepší. Celkově mi to přijde už jako takové vaření z vody. A vtip ? Ten opadl podle mě velice hluboko. Pár scén a gagů fajn, ale znovu už to asi vidět nemusím. ()

Duch217

Nemám sice první díl tak úplně v paměti, ale troufnu si říct, že dvojka mi přišla ještě o chlup lepší. Někomu možná tento druh humoru nesedí, já se ale bavil náramně. Ženský s pérem neexistujou vole, všechno jsou to jenom chlapi s kozama! ()

peetriss

Slabší pokračování už tak průměrného prvního Médi, i když se úpěnlivě snaží tvářit přesně opačně. MacFarlane je velká hollywoodská katastrofa, neschopná natočit kvalitní komedii. Kadence gagů je úctyhodná, většinou je však nabito slepou municí. Jen velmi málo vtipů ve mně vyvolalo úsměv, většina point byla zadupána sáhodlouhými rádoby "nekorektními" dialogy, jakoby opsanými ze zábavy přiopilých primitivních štamgastů té nejnižší cenové skupiny. Dřevo Mark Wahlberg je už chronickým problémem, který by se měl komediím obloukem vyhýbat, Amanda Seyfried je jen o něco ohebnějším dřevem, na níž je však sympatické, že se nezdráhá stát terčem vtípků na sebe samou (její připodobňující konfrontace s Gloomem). Potěšily malé roličky Liama Neesona a Morgana Freemana, celkově je však Méďa 2 impotentní komedií, které se jen sporadicky podaří vyprodukovat vtip, ve srovnání např. s letošním Bez kalhot XXL, alespoň není týráním. ()

kill-tec

O něco málo slabší a vážnější než jednička. Přesto jsem se neubránil občasnému vyprsknutí z mých úst. Nejlepší jsou asi gagy ze scének ze svatební hostiny, kde je nafetovanej mladík, kterýho si nikdo nevšimne, nebo scéna z Comic-conu, kdy se má vyhlašovat novej Superman :D No, náladu mi to v tu chvíli fakt zvedlo! ()

cepice

Humor z prvniho dilu ustoupil dopozadi a vy nyni koukate na nudny pribeh o tom, jak si medved nemuze udelat dite, jelikoz nema ptaka a tim padem ani jogurt. To by bylo jeste v pohode, ale kdyz se snazi v takovemto typu komedie povznest pribeh nad vtipy, tak to proste dre a hodne. Puvodni salva vtipu z prvniho dilu je ta tam a stezi se obcas uchihtnete a jen cekate, kdy se to nekam posune. Za me: skoda, mohlo to byt o dost lepsi. ()

angloumene

Méďa 2 opět přináší řádnou porci drsného, fekálního nebo i infantilního humoru. Ve většině případů tyhle přihlouplé vtípky fungují a diváka dokážou upřímně pobavit. Problém nastává ve chvíli, kdy se má začít dít něco jiného. Děj totiž není pouze přihlouplý a ironický, ale je opravdu hloupý a prázdný. Navíc jsem měla několikrát pocit, jakoby se bral docela vážně. Celkově nový Méďa nabízí hodně nevyrovnaný výkon a tu svéprávnost by si dost možná vlastně ani nezasloužil... ()

Ondrus

Skvělé! I druhý díl obsahuje spousty skvělých vtipů, u kterých brečíte smíchy. Je tam i spousta narážek na kulturní prostředí USA - herci, sportovci atd., takže ne každý to pochopí. Jsou tam samozřejmě i hluché místa, ale nemůžete očekávat, že budou celé dvě hodiny série gagů a vtípků...Takže moje doporučení: Běžte do kina, ať se můžete pobavit i s ostatními lidmi, protože je to mnohem zábavnější, než to sledovat sám doma u TV :-) Seth MacFarlane v jednom rozhovoru řekl, že původní verze měla přes 2 a půl hodiny a že již nevěděl, co z toho vyhodit...Přitom těch klišoidních scén tam bylo tolik, že kdyby je vynechal na celkovou stopáž 100 minut, tak by z toho byla nejlepší komedie posledních let. ()

Marys

Dobrá zábava. Kopec gagov, aj nečakaných, znesiteľné tlačenie na pílu. Po prvom traileri som sa zhrozil, druhý ma ale prilákal do kina a neoľutoval som. Dá sa povedať, že sa dvojka veľmi priblížila kvalitou jednotke. ()

Co čeká Liama Neesona?

06.08.2015

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015