Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (Cinemart)

Jakubik

Áááááááno. Takto si představuji napínavý film plný zvratů a překvapení. Bohužel ale jeho tempo nevydrží a v druhé části už je to trochu utahanější. Chválím i herecké obsazení a příjemnou takovou reálnou atmosféru. Kde se proboha takový prkno jako je Affleck naučil poslední dobou hrát? No asi věk, jinak si to nedovedu vysvětlit… ()

DAPDO

Fincher si s divákem hraje od začátku do konce. Pěkná podívaná plná zvratů, napínavá až skoro do konce. Právě ten konec bych ale vytknul. I tak ale super film ! ()

PEZ

Rezia, Rosamund Pike, scenar a hudba. 4 elementy, ktore spravili z Gone Girl jeden z najlepsich filmov minuleho roka. David Fincher toci ako spickovy chirurg. Je tam citit viac rozumu ako srdca, ale na konci filmu je divak rad, ze sa nechal "zoperovat". Z kazdeho zaberu vidiet, ako to ma David premyslene - lahko sa toci, ked ma niekto v hlave a este k tomu aj filmarsku zrucnost, ktoru mu 99 percent ostatnych moze zavidiet. A opat vytiahol z hercov maximum - Ben Affleck hra na jeho pomery nadpriemerne, ale to co dostal z Rosamund Pike je neuveritelne. Nikdy som ju nepovazoval za extra herecku, v Jack Reacher mi dokonca vadila. No ale tu co dala, foooh "smekam klobouk". Zivotny vykon oceneny nominaciou na Oscara, Zlaty Globus a BAFTA. A k tomu nespocet cien z celeho sveta. Aj by som jej toho Oscara dal, lebo jej Amy mi z hlavy len tak nezmizne. To vsetko by sa nedalo bez dobreho scenara - podla hesla "najlepsie je si to spravit sama" si ho prepisala zo svojej knihy Gillian Flynn. Tomu sa vravi senaristicky debut! Ceresnou na torte je vynikajuca hudba. David Fincher pozadoval hudbu, ktora budem mat kludne tempo, bude posobit takmer relaxacne, avsak so znepokojujucim podtonom. Tuto tazku a kontradiktornu ulohu dostali za ukol Trent Reznor a Atticus Ross (okrem ineho Nine Inch Nails). Ti uz ziskali spolu Oscara za hudbu k The Social Network a Grammy za najlepsi soundtrack v The Girl with the Dragon Tattoo. Vysledok? Temna a tajomna hudba vytvarajuca neskutocnu atmosku. Tentokrat ich spolupraca vydala "len" na nominaciu na Grammy a Zlaty Globus. Aby som to zhrnul - prve pozretie v kine bolo super, ale druhe definitivne potvrdilo najvyssie hodnotenie u mna. Chceme viac Finchera. ;) ()

NightPorter

Golfista je docela mimo, tohle neni Fincher ani z 20%, pokud 100% vezmeme Sedm a především jeho nejlepší majstrštyk s Majkem Daglesem. Spíš je to jako jedna z variací na věčný Harrisonovo Fordovo eskapády na ztracený manželky. Je to ale docela solidní, má to spád, chvílema napětí. Jen ten konec mě moc neuspokojil. Je takovej moc do ztracena, bral bych nějakej ráznější, jako to mistr uměl právě třeba v těch Sedm. Přesto shovívavě odhlížím od jména tvůrce a dávam poctivé 4. ()

hijacker

Nedovedu si pomoci, ale neskutečná nuda. Začátek slibný, ale od odhalení bída. Nedokázalo mne to pohltit, což jsem vzhledem k hodnocení nečekal ()

Hpatrik

Pěkné! Fincher mě vláčel celým filmem a donutil mě cítit a myslet přesně tak, jak chce. Velmi dobré, snad až bezchybné, jenom mě to tolik nezasáhlo, a nenašel jsem v tom nic hlubšího. ()

S.U.E.S.

SPOILER Kdyby jí Affleck na konci „otevřel hlavu“, a podíval se co si opravdu myslí, možná bych dal i 5*. KONEC SPOILERU Až skutečně zneklidňující podívaná jíž umocňuje fakt, že i v reálu se najdou lidi, kteří by vás v jeden den chtěli veřejně zničit jenom proto, aby se na vás další den usmáli, poplácali vás po zádech a nabídli se, že vám jako ti nejlepší přátelé posekají trávník před domem místo vás. I přesto tomu však nemůžu dát 5*. Fincher sice znovu potvrzuje, že je více než solidní vypravěč který vás svým vyprávěním a atmosférou dokáže nechat i přes více než dvě hodiny ztuhlé v křeslech, přesto však ale nechá v ději pár šíleností, čímž vám v samotném závěru filmu vlastně řekne, že jste se nikam neposunuli. Je to jakoby jste hráli poker pouze s posledním hráčem, přičemž oba dva znáte karty toho druhého. Vy proto víte, že protihráč má vyšší a tedy vítěznou kombinaci. I přesto však pojedete all-in s vědomím 100% prohry, jelikož foldnout by údajně znamenalo udělat ze sebe ještě většího blbce, než jím zatím jste. Někdy by se to ale mělo zkusit foldnout. Více moje první spoileroidní věta. ()

David484

Gone girl David Fincher zas a znova potvrdil svoj talent pri natáčaní tohto filmu. Skoro počas celého filmu som mal husiu kožu, bol som nadšený, už len ten temný začiatok alebo ich zoznámenie ma privádzalo do úžasu. V polovici som otvoril ústa od nadšenia a mal som ich otvorené až do objavenia posledných tituliek. Doteraz mne neznáma Rosamund Pike sa vďaka tomu filmu postupne prebojúva až na úplný vrchol. Veľmi ma jej postava nadchla, skutočne sa do tej roli vžila a bolo to veľmi dobre vidno. Na druhej strane ... Ben Affleck ma až tak nedostal. Rosamund to pekne vykompenzovala. (Dokonca som sa snažil učiť písať tak ako ona do svojho denníka, mala nádherné písmo.) Aj Neil Patrick sa vie pekne uchytiť svojej roli. Na to, že má partnera a je homosexuál, stále dokáže zahrať presvedčivého milovníka žien, po prípade v tomto filme, milovníka jednej ženy. Veľmi sa páčilo prelínanie minulosti a prítomnosti, pretože ma to stále vťahovalo viac a viac do deja. A tým pádom to pre mňa vôbec nebolo nudné. Teraz, keď už viem, čo všetko sa vo filme stalo, tak by som si to už ďalší krát nepozrel. Maximálne dvakrát mi to stačilo. Bola to pekná hra s ľudskou mysľou a psychikou. Moje hodnotenie 8,0/10. Vrelo odporúčam. ()

MissSimm

PSYCHOOO!! Začátek byl hrozně dlouhý, dost jsem se nudila a byla jsem i občas trochu zmatená, pak to rychle nabralo pořádný spád a koukala jsem na to s otevřenou pusou. Místy jsem se fakt bála a chtělo se mi zvracet. A nejhorší byl ten psycho konec, když se to vlastně nijak nevyřešilo. Musím říct, že sympatická Rosemund, moje oblíbenkyně z Pýchy a předseudku, milá, něžná Jane, se mi teď dost zhnusila, protože hrála dokonale přesvědčivě :D Ještě teď mi z toho jde mráz po zádech. Takže abych to shrnula, film je super, ale asi ne pro každého a určitě mi to stačilo vidět jednou. ()

Dienzenhofer

O tomhle filmu musím přemýšlet furt a furt a furt. Ben Affleck je hodně nejistá postava a nevíte čemu věřit a sám jsem chvilku pochyboval, jestli ji zabil. Rosamund Pike, ta byla absolutně perfektní a podle mě její "geniální" myšlení naprosto skvěle ztvárněný. Neil Patrick Harris - celkem mu role sedla. Největším problémem jsou chyby, např. to že zamkl někdo a pak jen tak odešel těmi zamčenými dveřmi, i když bylo zamčeno. David Fincher dokázal že je úplný génius, jeden jeho z nejlepších filmů. Jeho atmosféra je perfektní. Místy mi Bena Afllecka bylo líto a taky jsem si chvilku jsem si říkal, jestli je to inspirovaný skutečností, vážně to tak vypadá. Sečteno podtrženo 9/10 ()

Kalimero13

Tak toto jsem od Gone Girl vůbec nečekal. Ať žije pravá láska. Rasomaunda hraje dokonale, je nádherná a prvních 15 minut jsem už vyplňoval žádost o sňatek. Ta netradiční hudba, která tam jakoby snad ani nesedí, respektive vůbec neodpovídá tomu, co od podobné atmosféry čekáte, naopak vytváří nezapomenutelnou mrazivou atmosféru. ()

emdvojka

Troška mi trvalo, kým som sa na túto expedíciu odhodlal, lebo dĺžka filmu značí, že človeka neminie aj dosť hluchých miest, čoho som sa, teda dočkal. V zaujímavostiach sa píše, že Ben Affleck študoval prípad Scotta Pettersona a jeho ženy. No niečo som si o tomto skutočnom človeku prečítal a po dopozeraní filmu sú určite veci asi vybrané práve stohoto prípadu, iné sú vymyslené. Ale sú vymyslené dobre. Celé to pôsobí realisticky a premysleno a asi dalo dostatok práce poskladať uveriteľný scenár k tomuto rozpoltenému príbehu. Herci sa mi páčili je vidieť, že na svoje role sa poctivo pripravovali No i vedľajšie postavy tu majú v určitých momentoch dôležitú úlohu. Ale ako som v úvode povedal, bolo to veľmi dlhé, niekedy nudné a ten záver, na ktorom som chcel postaviť finálny dojem z filmu, tiež nenaplnil moje očakávania. ()

AloeB

Věta "I'm not a quitter. I'm that cunt!" mě naprosto dostala a výrazně podpořila skličující finále, které bylo kratší než jsem čekal a utnutý konec filmu nastavil spoustu ne otázek, ale obav a zděšení. Ne nadarmo je proto poslední scéna s dvojčaty tak skličující. A upřímně, ačkoliv je Nick zmrd, zcela se s ním ztotožňuji, částečně i proto, že ta jeho studentka-milenka je prostě sexy, ale hlavně proto, že ve srovnání s Amy by klidně mohl být svatým patronem věrnosti a pokory. Ben Batffleck zahrál arogantního hajzla více než dobře, znovu ale nemůže být srovnán s představitelkou jeho ženy, která se zasloužila o to, že vlhké fanynky HIMYM budou tomuto filmu ze vzteku dávat minimálně o jednu hvězdu horší hodnocení. Jednou z nejlepších je zde ale postava právníka, který potvrzuje zlaté Fincherovské pravidlo, které praví, že nejlepší postavy v jeho filmech jsou buď černé, nebo je hraje Brad Pitt, v tomto případě jde samozřejmě o první možnost. V souvislosti s režisérem ještě dodám, že v porovnání s jeho standartem je toto šlápota dolů, jak už však bylo řečeno, v případě tohoto mistra jde stále o vysoký nadstandart, který dokázal vtáhnout stejně jako ostatní jeho filmy. ()

barabura odpad!

První půlka chvílema docela ušla, druhá mě strašně nudila a ten konec? WTF? Plný naprostejch píčovin a nesmyslů. Herecký výkony dost ubohý a proč to proboha trvalo tak dlouho??? Koukat na to mě spíš přinášelo utrpení a chvíle naštvání a wtf momentů asi milion. ()

Vabr

Zmizelá je známý film. Má to důvod - a tím jen napětí, mysterióznost, sofistikovanost děje, ten jeden zvrat, špičkoví herci (Rosamund Pike a BenAffleck zahráli skvělé duo!), scénář a režie. Nechci spoilerovat nebo psát dalekosáhlé odstavce, protože ten film se musí jednoduše vidět. Jakmile dojdete k bodu zlomu, už vás ten rozjetý vlak nepustí a budete očekávat, co bude dál a dál. To je na Zmizelé největší pozitivum, protože ten děj je potom zkrátka úplně zvrácenej, zvlášť ten konec, kdy jsou karty odkryty a všechno končí. Vřele doporučuju! Vyhodnocení: Dojde i na krvavější scénu! ()

mireczech11

Neexistuje film Davida Finchera (nepočítaje Vetřelce 3), který by ve mně nerezonoval ještě několik dní po zhlédnutí. Chtěl bych někdy nahlédnout pod pokličku jeho tvůrčího procesu, protože v současném Hollywood je jeden z mála, kteří oplývají takovou genialitou a precizností. Svým perfekcionismem je pověstný. U Gone Girl má očekávání nebyla nastavena nijak vysoko. Jde přece o další adaptaci světového bestselleru... Tohle však není žádný hloupý tuctový thriller, tohle se svými příběhovými kličkami a neotřelým vyprávěním vyrovná jeho klasikám jako Seven a The Game. Tomuto snímku alespoň z formálního hlediska chybí k dokonalosti opravdu jen málo. Opět tu máme stylové kamerové kreace, strhující tempo a tísnivou atmosféru. Dlouho jsem v kině neviděl tak úžasně vypointované scény. Dialogové smrště nebo chytře využitý voice-over s pomocí progresivní elektronické hudby (můj osobní typ na soundtrack roku) dokáží vygradovat scény tak, že se rázem ocitnete v thrillerovém nebi. Velký podíl na atmosféře má taky střih. Klimax v podobě gore scény s prostřihy jako z Psycha, jsou filmařskými orgiemi. Fincher je mistrem v práci s tempem. Vždycky když si myslíte, že je film na vrcholu, dojde k zpomalení, a následně zase postupnému rozjezdu, jako na horské dráze. Velké ovace patří taky debutující scénáristce a autorce v jednom - Gillian Flynn. Scénař sice několik malých zaškobrtnutí obsahuje (nedotaženost postupného vzájemného zhnusení Nicka a Amy, závěrečné vyznění), přesto si zachovává napětí a chytrost své knižní předlohy. Taky chemie mezi ústřední dvojicí tu funguje na výbornou. Benu Affleckovi sedne role flegmatického manžílka jako ulitá. Herecký výkon Rosamund Pike je potom kapitola sama pro sebe. Její ztvárnění femme fatale (v doslovném slova smyslu) je dechberoucí. I přes její půvab a šarm, byste ji doma opravdu nechtěli. Je to ta šelma, která se nabaží a nechá po sobě jen hnijící mršinu a ještě se na ni s uspokojením vykálí. Vlastně to samé s vámi udělá celý film. Na začátku vás pohltí, pohraje si s vámi a na konci vás vyplivne s pocitem naprostého vyčerpání. A vy odejdete z kina nevěřícně kroutíce hlavou nad tím, jak to ten Fincher zase dokázal. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi