Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (Cinemart)

SvobiQ

Nevím no po Sedm asi nejlepší Fincherovo film <3 a hateři Bena Afflecka se můžou jít vycpat on je úžasnej <3 ()

KeiGe

Pokud jste po shlédnutí nějakého filmu ještě dlouho a pěkně nasraní a to ne z důvodu ztraceného času koukáním se na špatný film, ale z důvodu návalů negativních emocí vůči záporné postavě, pak dle mého názoru můžete prohlásit, že to byl dobrý film. I kdyby nebyl zvládnutý po jiné stránce. Avšak jsou filmy, které vás takto naserou, naplní emocema ať už zápornýma či kladnýma, ale když nad něma pak přemýšlíte, zjistíte, že tak úžasné filmy to vlastně ani nebyly... A bohužel tohle je jeden z těch případů. Sice si odnesete kvalitní filmový zážitek, ale druhý den si uvědomíte, jaká to byla ptákovina. Na tento film se my doneslo mnoho názorů. Každému se totiž líbila jiná část. Někdo ocenil jen počáteční klišé, jiný zase část, kdy ho ojebala a další zase tu část kdy on se pokusí ojebat ji, ale ona zase nakonec ojebe jeho. Ráda si tento film pustím někdy znova, ale už s vědomím, že film není zas tak jedinečný, jak se zdá; že mnoho věcí nebylo domyšleno do konce, a že je založen tak maximálně na psychologii postav. A budou žít společně do té doby, dokud jeden druhého nezavraždí. ()

Ace.A.T.L.

Tak tohle skvělej film. Jak pojetím, zpracováním, scénářem, přirozeností, tak schopností snad každýho diváka vtáhnout do děje a to až na tolik, že se s postavama stotožníte. Tak silnej děj, kterej je v dnešní době dost reálnej, člověka chytne a nepustí. Za mě 5* a ROZOHDNĚ DOPORUČUJU ()

Flamik

Nadprůměrný film, který mě donutil k více než dvouhodinové koncentraci. Žádná část se mi nezdála nudná, či bezvýznamná natolik, abych třeba zkontroloval mobil...Ale ten konec mi neseděl. Nevím jestli je to národností, dobou, nebo mojí osobností, ale doprkýnka...bejt ve špatným vztahu jen proto, aby si ostatní nemysleli, že jsem, hezky řečeno, zlej ? S tím se neztotožním. Napadá mě souvislost s facebooky a jinými sociálními sítěmi, kde dáváme také pouze to hezké, ať si všichni myslí, jak super osobnosti jsme, jenže tady to Nick(Ben Affleck) už ani nemohl ovládat. ()

Wolftalon

Páni, tak to byla síla. Lepší thriller jsem už hodně dlouho neviděl. I když je od začátku jasné, kdo Amy unesl, tak fakt, že se to dozvíme už v půlce stopáže, dává jasně najevo, že tato otázka není na filmu to nejdůležitější. Udělat z ní totiž šokující finále, nedopadlo by to ani zdaleka tak dobře. Fincher dokázal skvěle zfilmovat příběh, jehož základ sice není příliš překvapivý, ale vše ostatní, co na něm ve filmu stojí, je jedinečné. Aspoň tak to na mě působilo. ()

R.R.R.Remeck

Tento film ma držal až do konca. Napínavý, dramatický thriller. Fincher za kamerou = majster a Ben s Rosamund pred kamerou na oskara určite. ()

4orky

Do první poloviny fimu jsem očekával klasické klišé a dalo se hodně věcí odhadnou, pak ale přišel zlom a já jenom seděl s pusou dokořán a se zadkem přilepeným v křesle. ()

punco

Ani po dvoch videniach( kino + doma) nemením hodnotenie. Fincher si proste skvele vybral a výborne natočil. Všetko šlapalo ako malo, od scenára, cez hudbu a réžiu. Samostatná kategória boli herecké výkony, Affleckovej postave sa nedá neveriť a nefandiť mu, a Rosamunde je moj Top favorit na tohtorocného Oscara, jedine ten NPH mi trošku nesedel ale svoju úlohu zmákol. Fincher proste vládne a neviem sa dočkať jeho ďalšieho projektu. ()

FantoMaSk odpad!

Včera jsem shlédl Zmizelou a tak ještě za čerstva sevíruji první dojmy. Předně musím říct - objektivně je film na 2 až 3 hvězdičky, ale zdejší hodnocení mi neumožňuje dát jiný verdikt, než ODPAD, protože sám dvou až tří hvězdičkové komentáře nečtu, když si na csfd projíždím, na který film se podívat a u tohoto snímku více než kde jinde se vyplatí varování vyslyšet. Už první minuty kde sledujeme seznámení Nicka a Amy nepříjemně šustí papírem a vracely mě v myšlenkách do éry mého mládí, kde Dawson nebo Gilmorova děvčata dokázali z patra žoviálně filozofovat o samotné existenci bytí v sáhodlouhých souvětích v přesně vypointovaných dialozích, aniž by jim to dělalo jakýkoliv problém. Nu což, bude to mít asi pomalý rozjezd, řekl jsem si a - férově to přiznám - asi další hodinu jsem si hrál na mobilu hru a děj jenom poslouchal, než přišel první zvrat. Než budu pokračovat dál, nutno asi zmínit jednu věc - i když jsem do filmu naskočil tedy až po hodině, utekla mi jediná věc, a to, že kůlna je u bytu Nickovy sestry a ne u bytu Amy. vše ostatní nebylo nijak důležité a dalo se shrnout do pěti minut. Pak děj konečně nabere trošku spád a začne se něco dít, ale to je paradoxně na škodu, protože čím víc se události vrší, tím méně dávají smysl, až je vše završené tak hloupým a nelogickým koncem, až to bolí. Jak řekla moje přítelkyně (které se film také nelíbil a to si na podobné srágory potrpí) - alespoň nás to nenecalo v klidu a vyvolalo to diskusi. To sice ano, ale v oboustraně negativním tónu a nejsem si vůbec jistý, jestli tohle je u filmu s hodnocením 88% to, co by mělo po shlédnutí přijít. A těď důvod, proč hodnocení píšu - musím ze sebe totiž dostat sérii fatálních chyb, které Zmizelou u mě pohřbily. Vy, kdo jste již viděli, nelíilo se Vám a chcete si ulevit, vítejte v sekci SPOJLERY: 1) Ač v TV neběží nic jiného, než neustále dokola záběry fotek zmizelé Amy a celá Amerika truchlí, Amy si bez jakéhokoliv náznaku převleku v klídečku chodí hrát golf apod. a vůbec se nijak nesnaží svou identitu krýt 2) První den z něčeho forenzní tým usoudí, že krve na podlaze je tolik, že Amy musela dostat ťafku alespoň předmětem o hraně 5x10 cm (z čeho proboha?). Takový předmět následně najdou policisté v krbu, kam evidentně nepatří. Až o týden později na základě toho, že prohledají onu zmíněnou kůlnu, si ale předmět vezmou na expertízu a najdou tam stopy krve. 3) Nahrávky z Barneyho bytu - sama Amy pošle policii podívat se na nahrávky z bytu u jezera, kde měla být 30 dní vězněna. Pominu-li fakt, že tam byla reálného času asi tři dny, a že byt byl prošpikován kamerami včetně ložnice, kde se udála vražda, není pro mě pochopitelné, jak policie reagovala na to, že část záznamu musela chybět. To by se dalo omluvit tím, že ji schoval domnělý násilník, ale ten určitě nemohl sám schovat pasáž se svojí vraždou, nebo ano? 4) Kde vzala Amy řezák na krabice, když byla připoutaná k posteli? Tuhle otázku dokonce vznese sám Affleck, ale stejně není zodpovězena a policie se jí vůbec nezajímá. 5) Amyina verze příběhu po jejím návratu totálně nesedí s událostmi, které se v bytě staly. Kdyby jí Barney rozmázl hlavu a nechal ji prakticky vykrvácet v kuchyni, nestihla by se rána zhojit do Amyina návratu a určitě by po ní na hlavě zůstala stopa. Též odnos zakrváceného těla z kuchyně by zanechal stopy krve i směrem ke dveřím a každý forenzní expert by na tohle přišel.KONEC SPOJLERU Tak nevím přátelé - chcete dát takovémuhle filmku opravdu šanci jen proto, že většina zdejších recenzentů se svezla s davem? Éra stáří dříve šikovných režisérů je tady a vybírá si svoji daň - sám mám Fincherovu tvorbu docela rád, ale tenhto snímek se nepovedl a nebudu ho tu blahořečit jen z úcty ke starým časům. To si, podobně jako nový Bond (Skyfall) nezaslouží. Kdyby za režií nestál právě Fincher, neštěkl by po tomhle štěku se scénářem průměrné epizody televizní Kriminálky Miami ani pes. Pusťte si raději daleko lepší a neprávem zapomenutější Zmizení (Prisoners), které je podobným, ve všech ohledech mnohem podařenejším snímkem. P.S. Tak dementní policii už jste dlouho neviděli. () (méně) (více)

CaptNemo

Třetího Vetřelce mi zkazil, při Benjaminu Buttonovi jsem zíval nudou a The Social Network mě bavil asi jako černobílé týdeníky v kinech 80. let. Přesto si říkám, že na tom Fincherovi musí něco být, když ho všichni tak adorujou. Do Zmizelé jsem vkládal možná až moc velká očekávání. Hlavní "pointu" prozradila média v rámci upoutávek hned, takže nebylo o čem přemýšlet a závěr si člověk lehce domyslí sám. Řemeslně tomu vlastně není ani moc co vytknout, jen je to takové sterilní a odtažité. Scénář mi v mnoha směrech drhnul - opravdu se spustí policejní vyšetřování ani ne po 24 hodinách, co se jeden druhému nemůže dovolat na mobil? Opravdu jsou Američani tak stádní národ, že se srocují při každé příležitosti a vytvářejí "bučící dav"? Opravdu si americká zpravodajská stanice dovolí v živém vysílání téměř označit za vraha člověka dřív, než to učiní policie? - POZOR SPOILER!!! - Opravdu si stačí lehce pozměnit odstín vlasů a nasadit brýle, aby mě - celonárodní celebritu - nikdo nepoznal? KONEC SPOILERU. Zkrátka a dobře Fincher mě dál moc nebaví, Rosamund by si zasloužila lepší film a Ben Affleck víc scén ve sprše. 55 % ()

mathess

Rosamund Pike hraje naprosto dokonale.Příbeh skvely,hudba taky vše sedí jak má,ale musím dat jen 4*. 1 dolu za Afflecka..... ()

hufnagel

Zaujímavá sonda manželských vzťahov,ktoré nemuseli byť až tak neskutočné a obrovského vplyvu médií v Amerike.Geniálny režisér,geniálne zahraté hlavné postavy,silný príbeh.Len taká malá asociácia,Ben daroval na začiatku svojej sestre hru "Mastermind"a nakoniec to skutočne Mastermind bol. ()

Callie

Tady asi byla chyba číst knížku před filmem. Knížka mě dostala, závěr až na kolena. Film mi proti tomu přijde plytký, povrchní a mám pocit, že kdybych nečetla , tak nemůžu pochopit celý rozsah té zrůdnosti Božské Amy. Možná jindy přidám . ()

kyrysar

Ano, bylo to skvělé, ale jak odhalili v pulce filmu, co odhalili, tak jsem se nudil. Pak to mířilo k zajímavému rozuzlení, ale to se nakonec nekonalo. Proto nedávám plný počet. ()

klapqua

Fincher je jeden zasraný zasran, z ktorého filmov v živote nešlo teplo väčšie než bod mrazu a asi práve preto ho mám tak rada. Od pozretia snímku ma odrádzal akurát tak večne nemožný Affleck, ktorý by mi bol protivný aj keby mi daroval milión babiek len tak na ruku, ale premohla som sa a šla do toho. Napriek tomu, že film pojednáva o rozpade manželstva dvoch ľudí, nie je v ňom ani za mak náznak nejakej lásky, romantiky, vášne, emócií... čohokoľvek, čo by z hlavných postáv robilo niečo viac, než dvoch robotických pajácov, čo spolu zrazu nevedia žiť. Začiatok filmu mal ukazovať aj začiatok ich lásky,úprimnej lásky, ale akosi som to ani jednému nevedela uveriť. No tak ako som mala problém uveriť tej ľúbostnej linke, sánka mi padala dolu nad chladnokrvnosťou Amy v ďalších momentoch filmu. Pike odviedla v tomto smere absolútne skvelú prácu. Affleck, no proste Affleck ako vždy. Bez života, bez ničoho, ale tak dokázala som ho predýchať, čo mu slúži ku cti. Čo sa mi ale tentoraz naozaj nepáčilo, bola hudba. Tá ma naozaj neskutočne iritovala a miestami sa mi tam ozaj nehodila. Pri konci filmu som sa inak musela aj smiať. Možno keby hl.rolu hral niekto iný, moje pocity by boli iné, ale takto som si len vravela "chlape, máš čo si chcel!" Samotnú hviezdu dávam za Harrisa, konečne som ho videla v inej roly ako Barney (nerátam tú úlohu kráľa v Johanke z Arku) a bol dobrý!! ()

RomanT

Za práci Finchera bych dal ★★★★★, ale nelze ji oddělit od příběhu, který se mi zdá dost umělý (na rozdíl od Války Roseových). ()

Kozlowski8

Krásná Amy jednoho dne prostě zmizí beze stopy. V průběhu pátrání po ní postupně vyplouvají na povrch nečekané souvislosti a zjištění... Musím bohužel konstatovat, že jsem od nejnovějšího snímku Davida Finchera očekával větší mazec. Ani nyní nepochybuji o jeho nesporných filmařských schopnostech, avšak problém je asi ve scénáři. První hodina ne příliš výživná, v prostřední části přišlo zvýšení otáček, avšak největší slabinou filmu byl závěr, který mne tedy vůbec neohromil. Neohromil mne ani Ben Affleck, který se mi jeví v lepším světle jako režisér než herec. Naopak velmi dobrá je Rosamund Pike a budu se těšit na její další film. 65%. ()

ButchCB

Ačkoliv jsem knihu nečetl, tak musím říct, že jsem z filmu (po jeho shlédnutí) nadšený. Jak tu většina srovnává Fincherovo Sedm se Zmizelou a na základě toho dávají 4/5hvězd, tak já si myslím, že je to nesrovnatelný. Mě se film líbil, pravdou je, že roli Afflecka bych dokázal si představit v podání někoho jiného, ale už tam je, tak to tak beru. To Rosamund, která se mi žensky líbí už od bondovky, je naprosto unikátní a jedinečná a možná právě díky tomu doplňuje a dorovnává mých dávaných 5hvězd na to 5ti hvězdičkové maximum. Suma sumárum, ano, ten film je výborný a po dlouhé době jsem opět našel ten pocit kdy druhý den po shlédnutí jsem měl potřebu někomu říct pocity "včera jsem viděl luxusní film..." ()

r007

Stále váhám mezi 3 a 4 hvězdami, příběh byl ze začátku rozvláčný, postupně ale začal být víc než zajímavý a vyvrcholení to teda stálo za to. Dost mi vadila kamera, která neustále těkala mezi rozostřením a zaostřením, nepochopila jsem důvod, proč tomu tak bylo, zbytečně mě to odvádělo od příběhu. Podle mě stojí celý film na výjimečném scénáři a výkonu Rosamundy. A závěr, ten teda diváka dostane se vším všudy. Ještě dlouho ve mně zůstal mrazivý pocit z toho, co se vlastně stalo...Určitě to stojí za shlédnutí, ale celkem vzato, Fincher mě trošku zklamal. ()

Tomko87

Ani si nepametám, kedy som naposledy videl tak zábavného Finchera. .....Vlastne nevidel. Divák má pocit, ako keby ho film dopredu čímim prekvapiť. Dej ubieha priamočiaro, len sa unášame príbehom,a zrazu bum a všetko je inak. Od toho momentu je čokoľvek písať jeden spoiler za druhým. Stačí len povedať, že Batfleck nevadil a Rosamunde Pike si zaslúži oskara sakra ! Trocha dlhšie som si zvykal na N.P Harrisa , ale svoju úlohu odohral super. Proste pre mňa dejová facka roka . ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi