Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (Cinemart)

Rogue7

Knižní předloha je opravdu mnohem lepší než film, do kterého se nevešlo spoustu drobných vykreslení povah hlavních hrdinů i dalších věcí...možná kdybych viděla nejdřív film, tak bych z něj byla víc unešená, takhle nic moc, třetí hvězdička jen za opravdu impozantní scénu vraždy. ()

aannemer

Další z nekriticky přeceňovaných filmů. Pro mě to byla hodina totální nudy, poté něco málo adrenalínu a nakonec se to rozplizlo v bezbarvé nic. Ale pokud jste zvědaví na skoro dvě a půl hodiny žvanění o prdu, tak je to film přesně pro vás. ()

Roubais

Velmi zajímavý film s dvěmi liniemi, který mě zaujal, již od začátku. Amy se zdála jako něžná, citlivá žena a přitom dokázala vymyslet senzační plán na svého muže. Jedním slovem GENIÁLNÍ. Jako herečka to Rosamund zvládla velice dobře. Nick mi nebyl úplně sympatický. Film byl samozřejmě velice dobře doprovázen opravdu skvělou hudbou od Reznora, který dokázala v dramatických chvilkách upoutat diváka k sedačce. ()

Goumen

pěkný thriller s dobře promyšleným příběhem. Rosamund Pike ve své roli naprosto přesvědčivá. Jen jsem nebyl moc spokojený s koncem, asi nedokážu ocenit umělecké pojetí. Radši bych viděl ráznější a jasnější závěr. ()

JoeSO

Celkem zajímavý a napínavý film. Ale ten konec mě vyloženě rozčílil. Už dlouho jsem neviděl film, který by končil takto nelogicky. Celá ta story hlavní "hrdinky" o jejím únosu bylo úplně přitažená za vlasy a jenom trapná FBI tomu mohla uvěřit. ()

bonovox

Fincher je king. Výborne natočený thriller o rozpade manželstva, manipulácii médiami a hlavne o neskutočnej mrche, ktorú by ste doma asi nechceli mať. Rosamund svoju postavu stvárnila dokonale a je veľkým prekvapením snímku a aj Affleck je vierohodný. Radosť sa pozerať. ()

collapse

Větší depku jsem po filmu snad ještě neměl. Když jsme se nastěhovali s přítelkyní do baráku, pustili jsme si Válku Roseových, což je tragikomedie. Tohle je ale úplně jiný level manželské války. A oba hlavní herci to zahráli perfektně. ()

polyxena

Nevěřila jsem tomu, ale tuto úžasnou knihu se podařilo převést na plátno velmi dobře. Chválím především: 1) Kvalitní herecké obsazení. 2) Šikovnou práci s flashbacky. 3) Rozdělení filmu tak, že hlavní překvapení není předvídatelné (snad). 4) Atmosféru amerického maloměsta. ()

TesterX

Nehorázně nadhodnocená srágorka, co udrží pozornost v rámci lehkého nadprůměru sotva do poloviny a pak se začne topit ve vlastních výkalech naprosté demence. Největší zklamání roku a největší zklamání vůbec od Finchera. ()

Ytterbium

Film, po jehož zhlédnutí prostě nebudete mít dobrý pocit. Fincher vás celou dobu vodí za nos přesně tak, jak chce, takže si nemůžete být jistí, na čem jste po celých 145 minut. Díky častým a neočekávaným zvratům děje vás udržuje stále ve střehu a napětí, co přijde dál s naprosto skvělě vygradovaným koncem. Pro mě osobně je příjemné překvapení herecký výkon Bena Afflecka, kterého jinak jako herce moc nemusím. ()

pierre9

Chladné, absolútne presné a s hlavnou hrdinkou, ktorú budete zaručene nenávidieť. Cením si, že film nekončí odhalením pointy, ale psychopatický rozmer rozohráva ešte oveľa ďalej. 4,5* ()

lacerta

Zápletka sama o sobě mi nepřišla tak špatná. Asi bych filmu odpustila pár nelogičností, dokonce i to, že Ben Affleck má talent sádrového pstruha a v podstatě celej film jen koukal. Co už fakt nechápu, je neustálé obsazování Neila Patricka Harrise - štval mě v HIMYM, v x dalších filmech opět nezvládl nic jiného, než větší či menší parodie na Barneyho. Ale jestli je v něčem fakt šílenej, tak jsou to vážně míněné role. Takže herecké obsazení běs. A s totálně nelogickým koncem i končí moje tolerance. Ok, dejme tomu, že to hlavní hrdinka zvládne naplánovat, dejme tomu, že si zvládne odebrat tolik krve, aby si policie myslela, že tam musela přinejmenším vykrvácet. Následně přehodnotí svoji sebevraždu a skončí v domě nějakého magora. Pořád ještě by se to asi dalo tolerovat, ale po jejím návratu policie jako vůbec nebude řešit, že tam měla být měsíc, zranění má jen pár dní stará, záznamy na kamerách jsou z toho, jak se tam válí naprosto v pohodě a až kupodivu těsně před vraždou "únosce" tam je něco vidět. Následně jako typická unesená žena jede rovnou domů k manželovi (a ne někam poblíž do nemocnice). Pořád celá od krve je propuštěna z prohlídky v nemocnici. Kde si nevšimli, že si dost zranění udělala sama a ani jí neopláchli tu krev. Její verzi příběhu nikdo moc neřeší. Následně jí manžel uvěří, že je s ním těhotná. I kdyby - tak zajít si na kliniku a projít úspěšným oplodněním není otázka hodiny, že? A následně přijde brutálně nelogický konec, kdy s ní on zůstane? ()

paradoxman

Taky jsem miloval psychopatku. Sice nepodřezávala bývalé milence, ale jízda emocionálním tobogánem to byla pořádná. Benovi jsem věřil jen ty roztomilé ksichtíky pro TV kamery, ale Rosamundě zase úplně všechno včetně švihání perořízkem. Chudák Barney... ()

mich4l.b

Ten film je tak brilantní a perfektní, že jsem si ho musel pustit už minimálně pětkrát. Je to ten druh filmu, který patří jak do skupiny oblíbených, tak do skupiny ceněných filmů. Mně osobně strašně sedl. Svůj zážitek jsem ještě doplnil o přečtení knihy a soundtrack. Netroufám si filmu nic vytknout snad kromě viditelné (možná ne úplně napoprvé) pohybové stylizace některých postav (např. scéna ve sklepě při nalezení deníku), která působí prvoplánově. Jinak 95% zážitek. Díky! ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi