Variace na seriál "Glee". Seriál, který jsem si oblíbil. Trochu jsem doufal a očekával něco podobného - přinejmenším efektní choreografie a zajímavě přezpívané songy. V podstatě to tu je, jen mi chybělo víc šťávy, větší energie a humoru, když už je to film na velkém plátně. Natěšeně jsem doufal v převálcovaní či něco jako best of Glee. To se nestalo. U mne je to o chlup slabší, avšak nadprůměrný hudební film.(20.7.2016)

• Flakotaso

Anna Kendrick je sympatická baba, ale jinak moc nechápu, proč je tenhle film zejména za oceánem tak dobře hodnocený. Je to jenom neustálá recyklace desítek téměř totožných starších filmů o pěveckých, tanečních, gymnastických a jiných skupinách. A samozřejmě nesmí chybět kýbl zvratků, tlusťoška, sebestředná blondýna, asiatka a černoška. Mají to ti scénáristi ve smlouvě, nebo jsou opravdu tak tupí?(16.1.2013)

• Marqta

"Kinda a GLEE movie." A možná i o trochu víc, než jen trochu...Bohužel musím konstatovat, že hudba je taky vážně to jediné co za něco stojí. Herci jsou fajn, ale taky nikdo nevyčnívá. Příběh je plný klišé- kam se jen člověk podívá a konec je,mno dalo by se říct "klasický". Rozhodně se na to dá podívat a člověk se ani nebude nudit. Na druhou stranu od toho určitě nečekejte něco zázračného- jak by se mohlo jevit i podle hodnocení tady (momentálně 67%). Což je podle mě těžce nadhodnocené, ale budiž- chápu, že pro takovýhle film může mít někdo slabost. U mě je hodnocení někde mezi dvěma a třema hvězdičkama. Takže i když dávám dvě vězte, že rozhodně nejsem daleko od toho dát tři.(24.12.2012)

Hudebně mi to sice nic moc neříká, těšil jsem se na to hlavně kvůli Anně Kendrick, ale tu hodinku a půl jsem si celkem užil díky sympatickému obsazení a hodně příjemnému humoru. Jen škoda, že je film příběhově až tak moc předvídatelný a v závěru trochu useklý. Vesměs jde o koncentrát všemožných hudebně/tanečně soutěžních filmů - tentokrát v prostředí vysoké školy. Nutno však podotknout, že koncentrát povedený a hlavně zábavný.(3.1.2015)

Nevím, co všichni pořád mají proti popu. Jasně, filmy jako High School Musical jsou skutečně hudební brak, ale tady se naopak můžeme zaposlouchat do kvalitně zazpívaných písniček. Dějově je to sice jen průměrný příbeh zasazený do prostředí vysoké školy, ale pokud jde o Acappelly, tak jsem pro všemi deseti. Obdivuju lidi, kteří dokážou tvořit plnohodnotnou hudbu pouze svým hlasem a právě z tohoto důvodu jsem si film celkem užila. Navíc jsem ráda za odkaz na Snídaňový klub, který jsem neviděla, ale teď mám další tip na film, na který bych se ráda v budoucnu podívala. ~(3,3)~(8.6.2013)

• - Všetci traja herci, hrajúci hlavné postavy – Anna Kendrick, Rebel Wilson a Skylar Astin – sú ľaváci. (Laslo)

• - Natáčení probíhalo v Louisianě. (KajusaK)

• - Režisér snímku byl z Rebel Wilson nadšený a prohlásil o ní: "Rebel na castingu na roli Tlusté Amy přišla s písní od Lady Gaga „Edge of Glory“ a bouchala se přitom do hrudníku pěstí. Ani jsem neslyšel, jak písničku dozpívala, protože jsem se hrozně smál. Rebel vystupuje otevřeně a skvěle pracuje se svou rolí. Je neohrožená." (Krissty)