Vtípky na cílové publikum asi fungují, pro diváctvo 20+ to ale dle mého musí být docela problém. Alespoň pro mě byl. Divák si tak může spíš „vychutnávat“ sváry mezi rebelující Becou a tradicionalistickou Aubrey, mezi dívčí a chlapeckou skupinou, otcem a dcerou nebo NÍ a NÍM. Jsme totiž na vysoké škole, kde vrcholí boje zejména mezi dvěma vokálními soubory, které publikum těší svými skladbami výhradně pomocí hlasivek, bez hudebních nástrojů. Jenže nic výše zmíněné není dělané alespoň na 80%. Je pravda, že tvůrci na nás navalí řadu chytlavých songů z minulých dekád, i současné pecky s velmi dobrým hudebním aranžmá, představí sympatické hrdiny, ale to je trochu málo. Na hubené kostře odvypráví nikterak přínosný příběh, kterak banda mladých touží po úspěchu, uznání nebo hledá sama sebe. Má naopak řadu momentů, které jakoby přišel natočit někdo třeba ze South Parku (děj osvěží, ale nikam ho neposunou) – mám na mysli třeba asijskou členku souboru, která do kamery vždy prohodí nějakou bizarnost, třeba jak v děloze snědla své dvojče. Ostatně tvůrci asi mají něco proti Asiatům (viz. spolubydlící hlavní hrdinky) a rádi se rochní ve zvratkách (zbytečně, samozřejmě!). Nemůžu ale říct, že bych zíval nudou, nebo při projekci balil vánoční dárky. Teenagerovská (ne)romance plná typických archetypálních charakterů je v některých pasážích uspěchaná, jindy nedotažená (nevyužitá), humor funguje tak možná na přeskáčku, je méně odvážná a originální, jak bych si přál. Na druhou stranu má Annu Kendrick. A to je samo o sobě slušnou výhrou!! Tři a kousek..(16.12.2012)

Kacířka Anna Kendrick coby sestra Marie Clarence musí zlomit Annu Camp alias konzervativní a přísnou matku představenou aneb schematická a šablonovitá muzikálová pohádka o lásce, přátelství, toleranci, změně a pokroku. Škoda toho laciného mustru s názvem soutěž kapel (sborů), neboť se určitě dalo vymyslet něco krapet originálnějšího. Jinak mi ta záměrná plochost (jasně vyprofilované postavy, černobílé vztahy) ani nevadí, protože to k parodii patří (hloubka by to rozbila). Překvapivě jsem se skvěle pobavil! Anna Kendrick k sežrání ;-) 7/10!(10.5.2013)

Dámy a pánové, tohle byl LUXUS! Ke většině podobných hudebních filmů jsem značně skeptický, ovšem tenhle snímek mě naprosto překvapil a nadchnul. Perfektní scénář, naprosto dokonalá hudba, choreografie, perfektní Anna Kendrick a neskutečně sexy Brittany Snow! Jednoznačně 5 hvězdiček a těm co neviděli bych vzkázal, podívejte se na tento film! ;-)(14.1.2015)

Můj hlasový rozsah tří ne zcela snadno identifikovatelných tónů a k dokonalosti vyvinutý hudební hluch mne opravňují k tomu, abych napsal pár moudrých slov o zpívání a capella. Jelikož však o tomto tématu nic moudrého napsat ani opsat neumím, tak se spokojím s tím, že beznástrojová verze The Final Countdown mi naprosto vyrazila dech, duet hambatých slečen ve sprše nebude lehké zapomenout a při většině ostatních skladeb jsem si spokojeně podupával. Příběh samotný je natolik křišťálově předvídatelný, že může zaskočit jen filmového panice a Anně Kendrick tu rebelku prostě nevěřím, ale přesto jsem byl s tímto snímkem spokojen. Je však možné, že za to může jen včerejší výjimečný úhel postavení Venuše vůči Saturnu či čemukoli jinému.(8.7.2013)

• J*A*S*M

Spousta otravného popíku v nejklasičtější školně-soutežně-muzikální příběhové struktuře, jaká existuje. Nula překvapení, sto procent klišé. Glee revival. Dvě hvězdy za pár bizarních over-the-top momentů, v nichž je film alespoň na chvíli vtipný. Mělo jich být mnohem víc. A půlhvězda za zlatíčko Elizabeth Banks.(14.12.2012)

• - Všechny notebooky, které se ve filmu objevují, pochází z továrny firmy Apple. (URBAN)

• - Elizabeth Banks a John Michael Higgins natočili svoje scény behom jedného dňa. (Laslo)

• - Během závěrečného soutěžního songu "The Barden Bellas" si účes Anny Camp dělá, co chce. Jednou jsou vlasy stažené, poté rozpuštěné a poté zase stažené, než je v závěru sama rozpustí. (glumka)