Až po uši (TV seriál)

• angličtina

Head Over Heels

Komedie / Romantický

Česko, 2014–2017, 13 h 21 min (Minutáž: 33–36 min)

Jan Hřebejk

Asen Šopov

Aňa Geislerová, Jiří Havelka, Hynek Čermák, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Radek Holub, Jana Kolesárová, Lenka Krobotová, Stanislav Majer, Zuzana Šulajová, Jana Švandová, Taťjana Medvecká, František Němec, Jaromír Hanzlík, Sebastian Jacques, Nela Bušková, Kajetán Písařovic, Tereza Osláčová, Zdeněk Mucha, Ivan Vojnár, Jana Gýrová, Jordan Haj, Martin Sitta, Matěj Ruppert, Jiří Štědroň, Petr Čadek, Jan Neckář, Jiří Menzel, Naďa Urbánková, Karel Smyczek, Emma Smetana, Jindřich Šmejkal, Alžběta Jungrová, Daniel Junas, Táňa Hlostová, Adéla Stodolová, Karolína Koblenová, Karel Řezníček, Jaroslav Pížl, Karel Lampa, Lenka Franková, Bohumír Starý, Tereza Hálová, Simona Vavrušková, Aleš Dušek, Vladivojna La Chia, Roman Pihík, Karolína Gulyášová, Marta Dancingerová, Anton Čamaj, Jan Bejšovec, Petra Pelechová, Ondřej Polák, Jana Laichterová, Antonín Kratochvíl, Prokop Laichter, Helena Poláková, Lukáš Houdek, Věra Lasovská, Klára Hanušová, Linda Bartošová, Petr Vobecký, Mark Grein, Lars Haken Sjostrand, Ignát Kinol, Vlasta Čtvrtníčková, Alice Kovaczová, Mark von Tiefenbach, Zdeněk Košata, Michaela Vítková, Jan Šibík, Petr Meliš, Anna Vodrážková, Karel Fink, Andrei Toader, Filip Menzel, Vilma Frantová, Dana Hradiláková, Václav Neckář, Kristýna Boková, Lukáš Melník, Richard Tesařík, Václav Kopta, Roman Vaněk, Zdeněk Podhůrský, Karel Freund, Markéta Krejčová, Kateřina Peřinová

Jeden z nejlepších vztahových komediálních seriálů. Ač je to místy zkratkovité a kolem osmého dílu to zpomalí do nudy, tak se to zase rozjede do parády. Scéna kdy se potká Čvančarová u Geislerový s Kolesárovou tak to je herecký koncert, kde jsem šel smíchy do záchvatu. Geislerová umí hrát, to se ví, Kolesárová s menšími příležitostmi taky a nedělá ji problém i odvážnější svlíkací scény a i lesbické, ale co je největší pecka je výkon Čvančarové - nikdy jsem nevěřil, že by to byla herečka, ale tady to je absolutní herecký koncert na padesát způsobů a to nemluvím o odvaze lesbických scén a masážní nahoty. dále herecky exceluje Čermák a Holub a dobře je doplňuje Polívková a Havelka, jehož postava asertivního pohodovýho flegmatika mu sedla. A taky fúrie v podání Krobotové. Nedosahuje to hloubky jiných žánrů ale já se bavil.(27.12.2016)

Tento seriál se naprosto vymyká české kinematografii, ačkoliv nejsem zastánce české tvorby, tak tento snímek mě mile překvapil a sama usiluji o to, aby se natočila třetí série, neboť po seriálu těžce prahnu. Objevují se zde umělecké prvky, a to jako z hudebního odvětví, tak i šikovná práce kamery. O hereckých výkonech není třeba mluvit, Čvančarová s Kolesárovou tvoří nádherný pár a seznamují diváky s tím, že je homosexualita naprosto normální věc.(20.5.2020)

• tančísvlky

Aj keď mám z filmov Jana Hřebejka skôr zlú skúsenosť aj tak som mu dal zase šancu. A po prvom diele som sa pokúsil pokračovať až do poslednej klapky. Ani teraz však neprekročil svoj tieň. Seriál sa zdá byť podprahovou reklamou na mesto Praha. Hrdinovia žijú v inom svete ako normálnici a tak nemožno čakať nič iné ako vidíme v obraze. Nikdy som nepochopil v čom uchvátila režiséra A.Geislerová a vlastne aj takmer všetkých hercov v tomto seriále. Nápad s angažovaním J.Švandovej je minimálne nešťastný. Ak ma niekto v seriále zaujal,tak je to pre mňa nová Jana Kolesárová. Je nadmieru presvedčivá a presahuje celý zostatkový komparz o dve hlavy. Je vidno jej skúsenosti z Ameriky v každom zábere. Dosť otravné sú aj pražské vsuvky medzi dejom. Celé je to bezradné a režisérovi už niet pomoci. Dve hviezdičky dám len za jednu už menovanú herečku a to je málo...(26.1.2015)

• cross

Viděl jsem "jen" první sérii a vlastně mě docela bavila - chtěl jsem vědět, jak se budou charaktery postav vyvíjet, co všechno si ještě autoři vymyslí a jestli se potvrdí vše co jsem očekával... A dostal jsem co jsem čekal...všechno se potvrdilo do puntíku. I když ne vůbec špatně natočený seriál, který dokáže bavit i zaujmout herci a jejich postavami, ve skutečnosti je to stejná sra*ka jako všechny podobné mainstreamové domácí seriály. Neskutečná dávka nesmyslů, neuvěřitelných náhod a propojení postav pravděpodobných tak možná na zapadlé vesnici s 200 obyvatel graduje především v několika prvních dílech, aby pak na chvíli diváka ukolébala a na konci se znovu vrátila v plné síle. Divák kolikrát nechápe, jak tohle vůbec mohlo u Hřebejka nebo dramaturgů projít - vždyť to kolikrát až zabolí, jak ta hloupost bije do očí a jak se nejednou postavy chovají úplně proti jakékoliv logice... A i přesto jsem na to koukat vydržel a celkem se i těšil...se skřípěním zubů a nechápavým pohledem, **1/2(31.1.2019)

• hygienik

Nepovažujem za šťastné napchať do seriálu všetky možné vzťahové kombinácie, iba preto, aby sa v ňom každý divák zhliadol. Takýto multi storytelling, nutne musí byť kompenzovaný menšou rozpracovanosťou jednotlivých vzťahov. Ale dve hviezdy dávam preto, lebo mi už neprídu zaujímavé scenáre tipu ona hľadá jeho/ju. Ježkovy voči, kedy už konečne príde do filmovej módy scenár Nikoho nehľadám a som spokojný?(4.11.2014)

• - Natáčení seriálu, jehož tvůrci využijí vizuálně vděčných prostředí i malebných exteriérů české metropole, probíhalo 68 dnů. Poslední klapka má padla v listopadu 2013. (Zdroj: HBO)

• - Byt ve věži, který ukazuje pan Jiří (Jaromír Hanzlík) Šárce (Aňa Geislerová), a ze kterého se v 6.díle dívá na Šárka na všechny věže Prahy, je v Mostecké ulici na Praze 1. Tento byt užíval ve druhé polovině 20. století režisér Zdeněk Podskalský. (Nefra)

• - Když Karel (Radek Holub) opravuje Emě (Anna Polívková) pod stolem počítač, Ema má na stole zapnutý iMac od společnosti Apple, což je počítač tzv. AiO (vše v jednom) a klasické PC pod stolem tedy postrádá smysl. (Fash)