Až po uši (TV seriál)

Head Over Heels

Komedie / Romantický

Česko, 2014 - 2017, 13 h 21 min (Minutáž: 23x35 min)

Jan Hřebejk

Asen Šopov

Anna Geislerová, Jiří Havelka, Hynek Čermák, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Radek Holub, Jana Kolesárová, Lenka Krobotová, Stanislav Majer, Zuzana Šulajová, Jana Švandová, Taťjana Medvecká, František Němec, Jaromír Hanzlík, Sebastian Jacques, Nela Bušková, Kajetán Písařovic, Tereza Osláčová, Zdeněk Mucha, Ivan Vojnár, Jana Gýrová, Jordan Haj, Martin Sitta, Matěj Ruppert, Jiří Štědroň, Petr Čadek, Jan Neckář, Jiří Menzel, Naďa Urbánková, Karel Smyczek, Emma Smetana, Jindřich Šmejkal, Alžběta Jungrová, Daniel Junas, Táňa Hlostová, Adéla Stodolová, Karolína Koblenová, Karel Řezníček, Jaroslav Pížl, Karel Lampa, Lenka Franková, Bohumír Starý, Tereza Hálová, Simona Vavrušková, Aleš Dušek, Vladivojna La Chia, Roman Pihík, Karolína Gulyášová, Marta Dancingerová, Anton Čamaj, Jan Bejšovec, Petra Pelechová, Ondřej Polák, Jana Laichterová, Antonín Kratochvíl, Prokop Laichter, Helena Poláková, Lukáš Houdek, Věra Lasovská, Klára Hanušová, Linda Bartošová, Petr Vobecký, Mark Grein, Lars Haken Sjostrand, Ignát Kinol, Vlasta Čtvrtníčková, Alice Kovaczová, Mark von Tiefenbach, Zdeněk Košata, Michaela Vítková, Jan Šibík, Petr Meliš, Anna Vodrážková, Karel Fink, Andrei Toader, Filip Menzel, Vilma Frantová, Dana Hradiláková, Václav Neckář, Kristýna Boková, Lukáš Melník, Richard Tesařík, Václav Kopta, Roman Vaněk, Zdeněk Podhůrský

Na české poměry je Až po uši nadprůměr, je krásně natočený, má skvělé obsazení, ale samotné příběhy asi nikoho na lopatky nepoloží. Jsou vcelku ordinérní a obsahově průměrné. Scénář, ač není tak pitomý, jak jsme u většiny českých skvostů zvyklí, občas šustí papírem a ne všechno vyznívá přirozeně. Na zábavnosti seriálu to ovšem nijak neubírá.(20.12.2015)

• tančísvlky

Aj keď mám z filmov Jana Hřebejka skôr zlú skúsenosť aj tak som mu dal zase šancu. A po prvom diele som sa pokúsil pokračovať až do poslednej klapky. Ani teraz však neprekročil svoj tieň. Seriál sa zdá byť podprahovou reklamou na mesto Praha. Hrdinovia žijú v inom svete ako normálnici a tak nemožno čakať nič iné ako vidíme v obraze. Nikdy som nepochopil v čom uchvátila režiséra A.Geislerová a vlastne aj takmer všetkých hercov v tomto seriále. Nápad s angažovaním J.Švandovej je minimálne nešťastný. Ak ma niekto v seriále zaujal,tak je to pre mňa nová Jana Kolesárová. Je nadmieru presvedčivá a presahuje celý zostatkový komparz o dve hlavy. Je vidno jej skúsenosti z Ameriky v každom zábere. Dosť otravné sú aj pražské vsuvky medzi dejom. Celé je to bezradné a režisérovi už niet pomoci. Dve hviezdičky dám len za jednu už menovanú herečku a to je málo...(26.1.2015)

• xxmartinxx

První řadu jsem nedokoukal, nicméně druhou jsem z pracovních důvodů viděl celou. Je to nesnesitelně fádní, je to směšně umělé, něco jako Deník Dity P. mínus vaření plus snaha o to vypadat trochu jako Sex and the City. Všichni zúčastnění mají navíc a nechápu, proč to zastřešuje zrovna HBO. Prý to mají lidi rádi... no to potěš.(6.11.2014)

Ze začátku jsem na Až po uši děsně nadával. Hřebejk si rozjel takovou tu svojí vztahovku, kde Geislerová je maková a Polívková zas taková a výsledek je jeden rádoby uměleckej mišmaš, kterej těží hlavně z toho, že jej Hřebejk umí natočit a z nádherných záběrů na prosluněnou Prahu. Jenže díl za dílem jsem se k seriálu stále vracel a říkal si, co mě na něm tak děsně přitahuje. No a nakonec to byly právě ty postavy, které mě mnohdy tak strašně rozčilovaly. Zajímal mě ten jejich vývoj, zajímalo mě i to vyústění a celkově se mně začalo líbit i samotné zpracování. U posledního dílu jsem byl vysloveně zvědavý, jak to dopadne. Až po uši je technicky hodně slušný seriál. Škoda, že na jeho obsah si člověk musí trošku zvyknout. Jakmile si ale zvyknete, docela příjemně si ho užijete. A rozhodně se utvrdíte v tom, že tohle je ta rozhodně lepší strana českých seriálů.(27.1.2015)

Potěšilo, velice potěšilo. Vkusný humor, dobrá zápletka. Excelentní Čermák, příjemně vtipný Havelka, zamindrákovaná Polívková, Holub v ponožkách a sandálích, naprosto šílená stíhací Krobotová, pro mě překvapující Ańa s Janou Švandovou a v neposlední řadě lesbický vztah mezi Kolesárovou a Čvančarovou. Takový Sex ve městě po Česku.(23.3.2015)

• - Seriál se měl původně jmenovat V objetí. (Waternoose)

• - Byt ve věži, který ukazuje pan Jiří (Jaromír Hanzlík) Šárce (Aňa Geislerová), a ze kterého se v 6.díle dívá na Šárka na všechny věže Prahy, je v Mostecké ulici na Praze 1. Tento byt užíval ve druhé polovině 20. století režisér Zdeněk Podskalský. (Nefra)

• - Natáčení seriálu, jehož tvůrci využijí vizuálně vděčných prostředí i malebných exteriérů české metropole, probíhalo 68 dnů. Poslední klapka má padla v listopadu 2013. (Zdroj: HBO)