Až po uši (TV seriál)

Head Over Heels

Komedie / Romantický

Česko, 2014 - 2017, 13 h 21 min (Minutáž: 23x35 min)

Jan Hřebejk

Asen Šopov

Aňa Geislerová, Jiří Havelka, Hynek Čermák, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Radek Holub, Jana Kolesárová, Lenka Krobotová, Stanislav Majer, Zuzana Šulajová, Jana Švandová, Taťjana Medvecká, František Němec, Jaromír Hanzlík, Sebastian Jacques, Nela Bušková, Kajetán Písařovic, Tereza Osláčová, Zdeněk Mucha, Ivan Vojnár, Jana Gýrová, Jordan Haj, Martin Sitta, Matěj Ruppert, Jiří Štědroň, Petr Čadek, Jan Neckář, Jiří Menzel, Naďa Urbánková, Karel Smyczek, Emma Smetana, Jindřich Šmejkal, Alžběta Jungrová, Daniel Junas, Táňa Hlostová, Adéla Stodolová, Karolína Koblenová, Karel Řezníček, Jaroslav Pížl, Karel Lampa, Lenka Franková, Bohumír Starý, Tereza Hálová, Simona Vavrušková, Aleš Dušek, Vladivojna La Chia, Roman Pihík, Karolína Gulyášová, Marta Dancingerová, Anton Čamaj, Jan Bejšovec, Petra Pelechová, Ondřej Polák, Jana Laichterová, Antonín Kratochvíl, Prokop Laichter, Helena Poláková, Lukáš Houdek, Věra Lasovská, Klára Hanušová, Linda Bartošová, Petr Vobecký, Mark Grein, Lars Haken Sjostrand, Ignát Kinol, Vlasta Čtvrtníčková, Alice Kovaczová, Mark von Tiefenbach, Zdeněk Košata, Michaela Vítková, Jan Šibík, Petr Meliš, Anna Vodrážková, Karel Fink, Andrei Toader, Filip Menzel, Vilma Frantová, Dana Hradiláková, Václav Neckář, Kristýna Boková, Lukáš Melník, Richard Tesařík, Václav Kopta, Roman Vaněk, Zdeněk Podhůrský, Karel Freund

Takový seriál je na naše území hoodně nadstandartní.Vše se točí pouze kolem vztahú a sexu.Moc povedené jsou vykusovačky Čvančarky a Kolesárky.Kolik asi holky dostali za tuhle podívanou.Nicméně musím říct že tahouny seriálu jsou A.Geislerová,J.Havelka,R.Holub .A.Geislerová si mě svojí rolí hoodně získala na svoji stranu:-))(6.2.2015)

Tak dokoukáno a po pomalejším rozjezdu, kdy je pochopitelné, že se člověk musí se všemi seznámit i s jejich životními osudy se to rozjelo celkem hodně zajímavě. Hřebejk tyhle moderní vztahovky umí dobře a děj skvěle odsýpá. Navíc je to celé v takovém moderním aktuálním outfitu, takže se příběh odehrává v hodně zajímavých interiérech i exteriérech. Velice mně potěšila letní Praha a četné scény na náplavce, kde to mám rád a kde jsem strávil v dětství spoustu času... Velice mi sedí to obsazení. Z koho fakt nemůžu je ,,Káčko'' Hynek Čermák, to je fakt božan. Překvapila mne Čvančarová, kterou moc jinak nemusím a skvělá je i Anna Polívková. Geislerová to je takový standard, ale z koho jsem paf je Jana Kolesárová.... Od té bych si tedy sakra rád nechal otevřít čakry ! Je to takový podobný typ jako Lucie Siposová a já musím jen závistivě uznat, že bratři Slováci mají opravdu krásné herečky. No a v závěru nelze opomenout stíhačku Lenku Krobotovou, která jde tedy hodně drsně na věc :-). Uvidíme co dál, zatím velká spokojenost. Mimochodem při čtení zdejších komentů se divím, proč si někdo myslí, že by HBO mělo točit jen drsná dramata? * * * *(17.3.2017)

• Tomyfrok

Třikrát příjemně překvapen, jednou vítečně pobaven a zbytek průměr a níž. Taková ta klasika, že HBO točí to lepší z české seriálové tvorby nemusí platit za každou cenu. Všechny postavy jsou ve svých charakterech striktně jednostranně vyprofilované, snad aby nikdo ani za mák nezapochyboval o jejich roli a filmovém údělu. Tím pak vznikají scény, které ničím nepřekvapí, ba co víc, mnohdy jsou trapné a nesmyslné. Těch lepších (většinou za vystoupení Jitky Čvančarové) je jen co by se za nehet vešlo. Uměle pak působí totální propojení postav v jeden příběh, byť to jako ústřední motiv ještě beru. Jen je to nějak podivně seskládaný, často jen pro oko. Celkově je to ale ukoukatelný, těch třicet minut je akorát a pro nějakou nudu k žehlení je to asi lepší jak leckajá "VéKáVéčka" či "Růžovka". Takže jako jo, jen to hanit by bylo příliš podlé, nicméně tohle Hřebejkovi prostě nejde a zvlášť závěr série je absolutně mimo. Asi už je tlačil čas. Nebo že by dvířka pro další řadu? To snad ani ne. (50 %)(28.1.2015)

Na rozdíl od další tuzemské vztahové konkurence, není klasickým povrchovým nakouknutím do lidských osudů, nýbrž podzimní povinností, která baví od první do třinácté epizody. V celé té záplavě Doktorů z ordinací v růžových ulicích působí Až po uši jako drahokam. Objektivně nejde o žádnou revoluci v televizi, ale „jen“ o kvalitní filmové řemeslo, pečlivost tvůrců a nutnou dávku inteligence.(2.11.2014)

Takto keby vypadala všetka česká seriálová tvorba, a všetka filmová by sa jej aspoň priblížila, smeknú pred nami aj žabožrúti. A ja si kúpim svoju prvú telku. Randenie, osamelosť, potreby, mindráky a situácie smutné i veselé, podané s nevídanou hereckou a režijnou gráciou. Farebné postavami i pocitmi, osobné krásnou Prahou. A najlepšia lezbická masáž v dejinách kinematografie! Až takto dobrý je ten Honza Hřebejk? Rád dám piatu hviezdu, ale až po zhliadnutí zvyšných desiatich epizód.(31.10.2014)

• - Byt ve věži, který ukazuje pan Jiří (Jaromír Hanzlík) Šárce (Aňa Geislerová), a ze kterého se v 6.díle dívá na Šárka na všechny věže Prahy, je v Mostecké ulici na Praze 1. Tento byt užíval ve druhé polovině 20. století režisér Zdeněk Podskalský. (Nefra)

• - Seriál se měl původně jmenovat V objetí. (Waternoose)

• - Natáčení seriálu, jehož tvůrci využijí vizuálně vděčných prostředí i malebných exteriérů české metropole, probíhalo 68 dnů. Poslední klapka má padla v listopadu 2013. (Zdroj: HBO)