Až po uši (TV seriál)

Head Over Heels

Komedie / Romantický

Česko, 2014 - 2017, 13 h 21 min (Minutáž: 23x35 min)

Jan Hřebejk

Asen Šopov

Anna Geislerová, Jiří Havelka, Hynek Čermák, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Radek Holub, Jana Kolesárová, Jana Švandová, Lenka Krobotová, Jaromír Hanzlík, Sebastian Jacques, Nela Bušková, Kajetán Písařovic, Tereza Osláčová, Zdeněk Mucha, Ivan Vojnár, Jana Gýrová, Jordan Haj, Martin Sitta, Matěj Ruppert, Jiří Štědroň, Petr Čadek, Jan Neckář, Jiří Menzel, Naďa Urbánková, Karel Smyczek, Emma Smetana, Jindřich Šmejkal, Alžběta Jungrová, Daniel Junas, Táňa Hlostová, Adéla Stodolová, Karolína Koblenová, Karel Řezníček, Jaroslav Pížl, Karel Lampa, Lenka Franková, Bohumír Starý, Tereza Hálová, Simona Vavrušková, Aleš Dušek, Vladivojna La Chia, Roman Pihík, Karolína Gulyášová, Marta Dancingerová, Anton Čamaj, Jan Bejšovec, Petra Pelechová, Ondřej Polák, Jana Laichterová, Antonín Kratochvíl, Prokop Laichter, Helena Poláková, Lukáš Houdek, Věra Lasovská, Klára Hanušová, Linda Bartošová, Petr Vobecký, Mark Grein, Lars Haken Sjostrand, Ignát Kinol, Vlasta Čtvrtníčková, Alice Kovaczová, Mark von Tiefenbach, Zdeněk Košata, Michaela Vítková, Jan Šibík, Petr Meliš, Anna Vodrážková, Karel Fink, Andrei Toader, Filip Menzel, Vilma Frantová, Stanislav Majer, Taťjana Medvecká, Zuzana Šulajová, František Němec, Dana Hradiláková, Václav Neckář, Kristýna Boková, Lukáš Melník, Richard Tesařík, Václav Kopta, Roman Vaněk, Zdeněk Podhůrský
  • Beagle

Viděla jsem první dva díly na HBO GO. Seriál je dobrý, ale čas od času dějové linky zašustí papírem a spíš mě jako primárně docela natěšeného diváka zklamou než naštvou (jde hlavně o Jakubův "útěk" z rande nebo lehké klišé v postavách Anny Polívkové a Radka Holuba...). Ale abych jen nekritizovala, jistě dám seriálu další šanci a hvězdičkami budu hodnotit až po všech 13 dílech.(4.11.2014)

• playboxguest

Další televizní soap opera o vztazích, která se od všech těch nováckých a primáckých nekonečných seriálů nijak zvlášť neliší, krom o něco lépe zvládnuté dramaturgie. První epizody jsou naprosto o ničem, po poznání ústředních postav a dějových zápletek začínám kamarádit s rychloposuvem u linie s Geislerkou (30%), zívat na plnou hubu většinu času s Polívkovou (jejíž postava mi tu pila bez drákulovské grácie téměř celou stopáž krev, 50%), a onanovat nad lesbickou story s oplácanou, ale i tak neskutečně sexy Čvančarovou (70% za erotiku, 60% za zbytek). Nejzábavnější díl - e11 (ten jediný mě bavil téměř celou půlhodinu a na konci jsem se i zasmála), nejnudnější díl - je těžké vybrat ze zbývajících dvanácti. celkově max za pade, ale cejtím to spíš níž.(5.2.2015)

Hodnocení si tradičně nechám až po posledním dílu. Otázkou je, jestli se až k té třinácté části dostanu, protože po dvou dílech lze říci, že to žádný zázrak není. Zatím jen vyzobávám drobky, které se občas objeví a nic moc vtipné mi to také nepřipadá. Ten humor je tu spíše hořký. Třeba Anna Polívková zvládá tu svou zoufalou ošklivku velmi dobře, ale u mne vzbuzuje spíše soucit. Standardně dobrá je Aňa Geislerová a Hynek Čermák ve své roli "proutníka" je také přesvědčivý. Na Jitku Čvančarovou je zase moc hezký pohled. Ve druhém díle se nám to už začíná pěkně proplétat a náhled do třetí části byl také slibný a tak tomuto hetero-homosexuálnímu seriálu ještě dávám šanci, třeba se to rozjede.(2.12.2014) No tak se podívejme, starého rockera to po třetí epizodě chytlo! Baví zejména vztah "Mustanga" s "Jaguárem" a také to lesbické jiskření mezi masérkou Lindou a Zuzanou je hezké. Zdá se, že nás příště čeká změna nebo spíše proměna a to by mohl být náboj do dalších dílů. Uvidíme. (27.1.2015) Děj se nakonec ubíral jiným směrem, než jsem předpokládal, ale nevadí. Jednoznačným kladem filmu jsou exteriéry, které se zhusta točily na obou březích Vltavy o to byla krása! Já totiž, přestože jsem karvinský rodák, Prahu miluji a tak každý krásný kout, který byl k vidění v "Uších" mě potěšil. Celkově lze říci, že je to milý, poctivě natočený seriál, tu humorný jindy i vážný a smutný, zkrátka takový pestrý, jako je náš život. Spokojenost je i s výkony herců až na Jiřího Havelku, kterému jsem to nějak nevěřil. Za poctivý seriál poctivých 60%.(13.11.2014)

Jsou dobré komentáře typu, hle zhlédl jsem dva díly a už nemusím více, neboť jsem skvělý kritik a filmu rozumím. Nebo jsem pepík z Prahy, Prahu přece znám, ta ulice je jinde než ve filmu, tady jsem přece byl a tak to není, sakra jak mohli tolik kilometrů přejít za tak krátkou dobu, sakra jak může bydlet v bytě za deset melounů? Já zas tak dobrý kritik nejsem, Prahu tak dobře neznám a tak jsem se nechal vtáhnout do skvělého a vtipného seriálu a vůbec mi nevadí, že HBO nemám. Líbí a dávám plný počet.(1.1.2015)

Potěšilo, velice potěšilo. Vkusný humor, dobrá zápletka. Excelentní Čermák, příjemně vtipný Havelka, zamindrákovaná Polívková, Holub v ponožkách a sandálích, naprosto šílená stíhací Krobotová, pro mě překvapující Ańa s Janou Švandovou a v neposlední řadě lesbický vztah mezi Kolesárovou a Čvančarovou. Takový Sex ve městě po Česku.(23.3.2015)

• - Byt ve věži, který ukazuje pan Jiří (Jaromír Hanzlík) Šárce (Aňa Geislerová), a ze kterého se v 6.díle dívá na Šárka na všechny věže Prahy, je v Mostecké ulici na Praze 1. (Nefra)

• - Natáčení seriálu, jehož tvůrci využijí vizuálně vděčných prostředí i malebných exteriérů české metropole, probíhalo 68 dnů. Poslední klapka má padla v listopadu 2013. (Zdroj: HBO)

• - Seriál se měl původně jmenovat V objetí. (Waternoose)