Až po uši

Česko, (2014–2017), 13 h 21 min (Minutáž: 33–36 min)

Režie:

Jan Hřebejk

Kamera:

Asen Šopov

Aňa Geislerová, Jiří Havelka, Hynek Čermák, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Radek Holub, Jana Kolesárová, Lenka Krobotová, Stanislav Majer (více)

Série(2) / Epizody(23)

Třináctidílný seriál, kterým společnost HBO Europe pokračuje ve vlastní české hrané tvorbě, režíroval Jan Hřebejk. Scénář napsaly Iva Klestilová a Tereza Dusová. Hlavní postavy vyprávění, které se milostně zaplétají v homosexuálních i heterosexuálních vztazích, ztvárnili oblíbení čeští herci a herečky. Seriál Až po uši začíná tam, kde většina seriálů podobného žánru končí. Nezanechává diváky stát na prahu domácností a ložnic, ale s nadhledem a humorem je zatahuje do koloritu vnitřních světů, kde mezi milostnými povyraženími prosakují na povrch obavy a traumata, před kterými hrdinové seriálu utíkají: matka alkoholička, nechtěně těhotná přítelkyně, ztracený otec, nevěrný manžel, sebevražda sestry nebo nešťastná láska. Všechna tato bolest se musí v něčem utopit: v sexuálních avantýrách, alkoholu nebo v práci. A za instantní řešení svých krizí musí samozřejmě každý také poctivě zaplatit. (HBO Europe)

Cunami

Klobouk dolů! Seriál mě hned zaujal, seděla jsem u něj celou dobu/celý den,tzn. 6 hodin a půl, takže menší maratónek. :D Na český seriály se teda nijak nedívám, ale tenhle mi padl do oka. Seriál je podle mě trochu švihlej, jak ta Geislerová hraje tu Šárku. Obl, hlášky - Linda (Jana Kolesárová) -"Já se obávám,že bych vás tu nabudúce asi přetáhla"+ "My se máme rádi." A Šárka ( Aňa Geislerová) - "Tvoje holka, to je taky péro" (moc si nepamatuju, ale tak nějak :D ) Obl. postavy - Linda, Emma. ()

MirkaP

Třináct dílů tak akorát, aby mě nepřestalo zajímat, jak všichni dopadnou. Nejvtipnější mi připadal konec 10. dílu, to jsem se i zasmála nahlas. Nejvíce se mi tam líbil ten chlapík v pruhovaném tričku (Havelka). ()

mirkath1

No, sice podle náhodných potkáváních a neuvěřitelných náhodách, to vypadá, že Praha má tak 300 obyvatel,jenže mě to i přes to, docela bavilo, i když druhá serie, už teda hodně klopýtá, vem to čert líbilo, se mi i to, včetně ptákovin na horách :) 80% ()

Gamekeeper77

Velmi zábavná série s partou mých oblíbených herců. Kromě skvěle seskládaného propletence postav, výborných a netrapných dialogů tenhle ryze pražský seriál nabízí k vidění také kupu výborně vybraných interiérů a krás naší Stověžaté. Za mě pro pana Hřebejka rozhodně velké významné plus za tento velice zdařilý počin výrazně převyšující ostatní paskvily tohoto žánru. 84%. ()

Coliseum

V první sérii jsou hrdinové nesympaticky přehraný, v druhý pak vyložený karikatury. Pokud existujou chlapi jako Havelka v první sérii, nedivím se, že existujou ženy typu Krobotový. Jinak klasika. Sténání v přepychu, chlast ráno, v práci, během a místo práce, den má 63 hodiny, aby se v něm osmadevadesátkrát mohlo zajít do fancy kavárny a dokolečka probírat sáhodlouhý nic. Dalo by se pokračovat, ale proč. Kolesárová vážně hezká a za mě jediná sympatická, uvěřitelná a s nějakym vývojem. Boková koc i na pětníku. ()

DJ Kritik

Videl som len prvú sériu a je to excelentné. Jeden z top seriálov poslednej doby. Nápad, výber hercov a aj dynamika zvratov a takisto prostredie Prahy. Všetko má u mňa plusové body. ()

Marquis

Nevěra, když má člověk 2 děti není vůbec sranda. To je dlouhodobě neudržitelný a konce jsou hodně smutné. Čím víc lží, tím smutnější. Dá se rozejít zodpovědně, dospěle, ale tady o nic takového nejde. Tenhle speltákl, nám vnucuje, že se tomu všemu- těmto životním prohrám máme s hrdiny zasmát. Seriál, kde jsou všichni zajištění a jediný co komplet všechny zajímá je chtíč. Nesmí chybět homo bez toho se vztahová motanice už neobejde. Komu se líbí sračka Sex ve městě, bude jako doma. rozpočet na HBO byl asi velice skromný, nebo je něco špatně. Hřebejk do filmu obsadil komplet svý kámoše. Chybí Trojan a Macháček, protože jsou už staří. Geislerová nestárne, je to pořád kočka, navíc sázka na jistotu- je fakt sexy. Havelka je přirozenej sympaťák a hraje to co je- nic jinýho ani neumí. Hraje prostě sebe. Je to ten druh herce. Celkově je to zahráno slušně- dobrá práce. Nebylo co řešit potkáváme se , kecáme, šoustáme, hádáme se, usmiřujeme- to je pro dobrýho herce malina- měla by bejt. Seriál pro lidi okolo 26 -45 let, doma čisťoučko a sterilní nábytek z Ikey a přesně takovej z něho mám pocit. ()

jendamaty

Seriál plný kontrastů: Uvěřitelné a civilní herectví (Geislerová a hlavně neskutečně dobrý Havelka!!!, nevím, jestli jsou jejich postavy o tolik líp napsané nebo je prostě tito dva dokázali posunout díky svému talentu o několik levelů výš co do "životnosti") v kontrastu s neuvěřitelným a překombinovaným scénářem. Jelikož se scénář pohybuje občas na hraně parodie, podaří se mu vytvořit pár opravdu dobrých gagů, které režie nezabíjí, ale s realitou to nemá společného vůbec nic. Dost velké procento seriálu někdo někomu nabízí nějaký nápoj jako originální začátek konverzace (ano, pitný režim je důležitý), ještě větší část seriálu se někdo někomu omlouvá, což jsou okamžiky, kdy to nejvíc šustí papírem. Dost mi vadil projev (kameramana) Ivana Vojnára, jeho obsazení jsem nepochopil... Spíš něž jako sonda do českých domácností by seriál mohl posloužit k rozvoji turistického ruchu. ()

Zoltar78

Látka pro Hřebejka jako stvořená. Vynikající po všech stránkách. Znovu se utvrzuji v tom, že seriál, který za něco stojí umí dnes už jen HBO. Bavilo. A to velmi. ()

sorrow

Rozdíl kvality dvou sérií je bohužel obrovský, 1. série 80 %, 2. série 40 %. K samotnému scénáři, to byl zase úlet. V životě se občas dějí náhody, to ano, osudy hrdinů tohoto seriálu jsou však postaveny výlučně na náhodách. Praha má přes milión obyvatel, ale hlavní hrdinové se všichni poznají, jak kdyby bydleli v té nezapadlejší vesnici. Když kdokoli hledá kosmetičku, jde samozřejmě k Čvančarové, jiná kosmetička v Praze asi není, když si někdo hledá partnera na seznamce, zrovna si najde manžela své nejlepší kamarádky apod. Navíc vyvrcholení osudů všech osob šlo hned od začátku jednoduše předvídat, např. že se dá dohromady Polívková s Holubem, sice to není ten vysněný princ, nosí ponožky v sandálech, no ale ani já přece nejsem žádná krasavice a bude tedy lepší Holub v hrsti než holub na střeše, no a ten největší děvkař musí být samozřejmě po zásluze potrestán, na začátku měl manželku, dvě milenky, super práci, super byt a na konci první série nemá nic, přece jen scénář je napsán od dvou žen, které asi trochu trpí nějakou frustrací z osobních životů a tak to těm chlapům nandají aspoň tímto způsobem. Nakonec ale i jemu bude odpuštěno a v druhé sérii to za něho schytá Majer. Ze začátku mně bylo sympatické špičkování Geislerové a Havelky, tyto postavy mně během seriálu ale stále více lezly na nervy. Geislerová, taková neschopná alkoholička, nemohoucí najít si chlapa, pořád jen chlemtá víno, skoro v každém díle na šrot, neumí uvařit ani míchaná vajíčka, názvy některých jídel neumí ani napsat, natož aby věděla, jak má takové jídlo chutnat, ale bez mrknutí oka si udělá webovou stránku na hodnocení jídel v restauracích a během roku si vydobyde takové renomé, že celá Praha žere jen podle jejích recenzí, všude jí zvou na degustace, cukrárny jí zaváží žrádlem, aby o nich dobře psala, dokonce o vaření vydá knihu a ještě se musí udělat dotisk – ano, to je opravdu uvěřitelné a ze života, jako třeba kdyby se Aňa rozhodla, že začne štěpit jádro, sice ví o jaderné fyzice úplné hovno, ale proč ne. No a Havelka, když byl restauratérem, proč by nemohl být restaurátorem, nic o tom neví, ale to je přece v tomto seriálu úplně šumák, hlavně že se všichni se všemi vychrápou v posteli, vztahy se pořádně zamotají a máme tu pěkný seriál. Na konci jsou pak všichni úspěšně těhotní, paráda a můžeme končit. Třetí sérii už prosím ne. ()

Taron

Dlouho jsem neviděl takhle kvalitní nenuceně vtipný český seriál nebo film. Myslím, že je tady podhodnocený, minimálně 80 % si zaslouží. ()

hrumsrt

Absolutně nerozumím tomu, kam se podělo to kouzlo, které si s sebou neslo HBO Europe do té doby. Spolupráce České republiky s touhle britskou společností je něco úžasného. Čeští tvůrci dostanou dostatek peněz, které si museli vyžádat až při schválení svých záměrů, tedy ne jen tak ledajaký projekt se pod záštit téhle světové společnosti dostane. První spolupráci, tedy seriál Terapie osobně odzkoušený nemám, ale jinak zkušenosti opravdu pozitivní. Před tímhle předcházel ještě Hořící keř, který je zkrátka tím tématem silnější a následně pak provedením o to více rezonuje. Za vrchol pak považuji dva nejnovější seriálové počiny - Pustina a Bez vědomí, z niž úplně sálá, že to je něčím speciální, že ten seriál má opravdu svoji kvalitu a HBO se to vyplatilo. Ale to samé nemohu říct o tomhle počinu.. Je to celé takové rozladěné, bez jasné vize a točící se v stejných kruzích pořád dokola. Ano, řemeslně je to velmi dobré, kdy obzvláště chválím hudební stránku a vůbec ale záběrování hlavního města. Stejně tak casting je dosti schopný a pestrý. Jen zkrátka ten příběh je na mě až moc volný a docela bez vize. Není tam úplně nic, proč bych se vracel a pouštěl si další epizodu, že musela vítězit taková slepá důvěra, že přece HBO v tom něco vidělo. Ano, paráda vztahy a láska to je koření života.. Jenže tady je to takové rozladěné, že být to na ČT nevidím v tom něco navíc. Být to vydané dnes, budou na to navíc nadávat, že tam schválně nacpali lesbický vztah, aby vyhověli západním požadavkům.. Ale to nic nemění na tom, že to má větší srdíčko a myšlenku než naprostá většina české seriálové produkce posledních let, jsme na tom hodně špatně... Takže nic moc, nejlepším zkrátka je ta podtitulková skladba... EDIT: Po druhé sérii panuje zklamání, postavy nám usadili a nějak nechápu, kam už by měli mířit, a tak všechno má tendenci připomínat nadplán, o jaký nejen že nestojím, ale navíc i pošlapává, co bylo na seriálu fajn. Umělá příběhová linka, která se navíc už ani neudrží v nádherném snímání Prahy a cpe se kam nemá.. Proč je Ema s tímhle? Proč tenhle taxikaří? Skok, jaký se mi nelíbí.. Jak může projekt, který drží HBO nakonec zkryplit do takového rutinního nováckého paskvilu... Lepší to po těch 13 epizodách vypnout, uzavřené to je a za ten zážitek to zkrátka nestojí. 1. série - 60%. 2. série - 40%. ()

Ironhead

Jak mam serialovou tvorbu HBO rad, tak tohle opravdu neni muj salek caje. Trapnost z toho chvilema doslova sala... asi to ma bejt ze zivota, kdy kazdej chrape s kazdym a mozna to i je tzv." ze zivota", ale to jeste neznamena ze je to zabavne, poutave, ftipne nebo nedej boze dokonce necim ispirujici... :_( Tentokrate opravdu palec dolu a to i za vetsinu hereckych vykonu povetsinou od jinak/jindy kvalitnich hercu. btw... a uplne men drti, ze serialove osklivce Polivkovy zadna "sexy" kamradka/znama nedokaze poradit aby, kdyz uz marne schani roky chlapa, si aspon vytrhala/oholila srostly hunaty oboci :_) omg Druha serie snad jeste horsi nez ta prvni a naprosty nepochopeni, jak a proc se snad ze vsech yuppies v prvni serii stali naraz socky v serii druhe?!? ()

serdehelan odpad!

Volačo tak zlé sa dá kukať len jak čisté guilty pleasure. Myslím, že tak idiotské chovanie každej z postáv, by bolo neuveriteľné aj keby sa jednalo o teenagerov v BH90210. Ale my kukáme na ľudí, ktorí už skoro majú 40. Najhoršia vec akú kedy HBO vygenerovalo. ()

Hadravinho

Skoro se ani nechce věřit, že v zemi plné ordinací, ulic a kdoví čeho ještě dokáže vzniknout něco podobného. V tomhle žánru asi nejde objevit něco nového, ale hercům se to dá věřit a situace jsou relativně reálné a ne vždy předvídatelné. Pokud se zůstane u 13 dílů, potvrdí seriál svojí výjimečnost. ()

CaptNemo

Lehké jako padáček odkvetlé pampelišky a přesto chytré. S nadsázkou a humorem a přesto civilnější než většina české tvorby. Anna Polívková - nejlepší. Všichni ostatní - výborní. První dramatická role pro Janu Švandovou - aspoň, co já vím. Hynek Čermák bez vousů - odvážné. Jediné co štvalo - stopáž 35 minut byla strašně krátká. SPOILER !!! Rozchod Zuzany s Lindy zůstal někde ve střižně, nebo jsem ho nepostřehl? KONEC SPOILERU!!! Druhá série by neurazila. ()