Nezáživný životopis ve strhujícím podání. U mě nevyhrávají ani tak myšlenky a poselství tohoto "osvíceného" politika a filosofa, ale skrz na skrz prošpikovaná přesná režie s citem pro velkolepost a rozmáchlost. S příběhem už to tak epické není, jen omílá stále dookola známá životopisná fakta, jakoby chodí mezi stránkami autobiografické knihy, kterou čtete jen kvůli tomu, aby jste uměli na zkoušku. Žádná inspirace, či snad snaha o protipólní pohledy, jen vznešený humanismus, který je zde prokazován už dávno známými okatými způsoby. Zdá se mi, že Attenborough umí mistrovsky zachycovat, ale o to hůře sdělovat. Jeho film je precizní, ale přesto prázdný a suchý jako podrobné školní výpisky. Ale co si mě naprosto získalo a přebilo i občasnou scénáristickou nudu, byl naprosto famózní výkön Bena Kingsleyho, jež se řadí mezi ty nejlepší, jež jsem měl šanci doposud shlédnout. Právě díky němu nakonec zaokrouhluji nahoru, i když se ve mě bijí dvě strany, jedna uchvácena režií a druhá podnícena scénaristickou suchostí. Přesto 7/10(11.4.2010)

Příběh silný tak, že silnějšího být snad nemůže. Na rozdíl od různých zpracování na téma Ježíš je toto uvěřitelné a podložené skutečnými důkazy. Nádherná ukázka toho, že největším pánem jsme si my sami navzájem. Jeden za nás možná může oficiálně mluvit, ale v konečném důsledku nikdo sám dav nepřekřičí. Při vší úctě ke Guinnessovi, Hopkinsovi a Hoffmanovi, kteří se mohli objevit v titulní roli, si neumím představit od Gandhiho lepší výkon, než jaký předvedl Ben Kingsley. Klobouček dolů...(2.1.2009)

Velký film. Ve všech směrech - tedy i co do stopáže, což mu bohužel trochu ubližuje. Ale život člověka nemůžete obsáhnout vyprávěním. Film Gándhí však spíše než "výřezy z života skvělého člověka" podle mě představuje "výřezy z arogance lidstva a jeho násilné povaze". A proti takové ani velký duch, jakým byl ten Gándhího (a několika jeho "inkarnací" před ním), očividně nemůže stačit. Vynikající Kingsley...(3.10.2015)

Z Gandhiho jde cítit ona snaha o výpravný film vysokého ražení, ale ještě více vyčnívá jeho nudné vyznění. Ani nemám moc chuť psát komentář, protože film mě ničím neoslovil, celou dobu jsem prostě jen pozoroval co se děje a čekal na nějaký velmi důležitý zvrat, na nějaký moment, který bych si zapamatoval a řekl bych si, že "ano, kvůli tomu stálo za to bojovat". Avšak Attenborough a nevýrazný Kingsley mi k tomu nedali příležitost. Možná by to chtělo zkrátit o hodinu... Sledovat film, který má uprostřed vynucenou přestávku... s takovou můžete klidně občas jen poslouchat a provádět jinou činnost. A nic vám neunikne.(20.4.2014)

K filmu jsem se musel dokopávat velmi dlouho, protože mě děsila představa sledovat 180 minut člověka obaleného plínou. Jednoho nedělního odpoledne se tedy podařilo nemožné a já konečně spatřil biografii tolik opěvovaného Mahátmy Gándhího. Filmu nelze zhola nic vytknout. Kamera + hlavní představitel excelentní. Myšlenky geniálně jednoduché a úderné.(6.4.2009)

• - Režisér Richard Attenborough pripravoval film 40 rokov. (vander19)

• - Kingsleyovi předkové z otcovy strany pocházeli z indického státu Gudžarát, ze stejného, ve kterém se narodil Mahátma Gándhí. (džanik)

• - Scénu z pohřebního průvodu točilo 11 kamer. Pořídilo se celkem 6 096 metrů záběrů, což je více než vysledná stopáž filmu. Sestříhaná pohřební scéna nakonec trvala 125 vteřin. (Zdroj: ČSFD.cz)