|| Scenár: John Briley | Hudba: Ravi Shankar, George Fenton | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Goldcrest Films | Rozpočet: 13 miliónov £ | Tržby: 80,700,000 $ || Nie náhodou bol Attenboroughov Gandhi aj komerčne úspešným filmom. Nie je totiž len jednoduchým popisným snímkom o živote nevšedného človeka, ale i umelecky prepracovaným filmom. Attenboroughovi sa podarilo priniesť atmosféru krajín autentickými davovými scénami a pri tom všetkom dbať nato, aby film odzrkadlil i posolstvo, za ktoré Gandhi bojoval. Jediná maličkosť, ktorá ma odradila od plného hodnotenia, bola trošku dlhá metráž. 84% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(8.9.2014)

Velký film. Ve všech směrech - tedy i co do stopáže, což mu bohužel trochu ubližuje. Ale život člověka nemůžete obsáhnout vyprávěním. Film Gándhí však spíše než "výřezy z života skvělého člověka" podle mě představuje "výřezy z arogance lidstva a jeho násilné povaze". A proti takové ani velký duch, jakým byl ten Gándhího (a několika jeho "inkarnací" před ním), očividně nemůže stačit. Vynikající Kingsley...(3.10.2015)

Tisíce komparzistů, velkolepější než velkolepé, ale k čemu to, když je to dvakrát delší, než by bylo nezbytně nutné, a přitom nám to ani nedokáže hlavního hrdinu přiblížit a polidštit ho? Nedostal jsem ani přesvědčivý důvod, proč vlastně Gándhí dělá, co dělá. Nudí se? Chce tajně ovládnout svět? Chce objevit recept na coca colu? Nevím.... Jen vím, že tu nějaký pán tři hodiny říká, že se k sobě máme chovat hezky. To mě naučila už paní učitelka ve školce.(6.11.2010)

Smrt imperialistům! Tak přesně tohle si ten člověk s neskutečnou vnitřní sílou, hřejivým pohledem a odzbrojujícím úsměvem, praktizující model lidství nenásilím, nepřál. Kromě nepovzbudivého konce je mi líto i repetitivních úseků výpravné nudy, kterými utrpělo moje zaujetí, takže ve výsledku jsem se celkem vžila do Gándhího velké únavy ze zmaru svých ideálů. Škoda tak úžasného výkonu Bena Kingsleyho, který ani na okamžik nedal klesnout důstojnosti skutečného duchovního vůdce... a tak jen z úcty k oběma a několika silným scénám oceňuji výš, než jsem zamýšlela.Viděno v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov - úkol č. 4, film, který trvá víc, než 180 minut.(6.6.2015)

K filmu jsem se musel dokopávat velmi dlouho, protože mě děsila představa sledovat 180 minut člověka obaleného plínou. Jednoho nedělního odpoledne se tedy podařilo nemožné a já konečně spatřil biografii tolik opěvovaného Mahátmy Gándhího. Filmu nelze zhola nic vytknout. Kamera + hlavní představitel excelentní. Myšlenky geniálně jednoduché a úderné.(6.4.2009)

• - Mahátma Gándhi bol ľavák, no vo filme píše Ben Kingsley pravou rukou. (kacer4)

• - Ben Kingsley byl Gándhímu tak podobný, že si mnoho domorodců myslelo, že je Gándhího duchem. (džanik)

• - Hned pro dva herce je Gándhí jejich posledním účinkováním. Svou poslední roli ve filmu ztvárnili John Boxer a John Clements. (Rugero)