Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, se takto cítí už delší dobu. Po smrti matky a krachu manželství, si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné známosti na jednu noc. A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, poháněná zbylou vůlí, rozhodne se úplně sama zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT - Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Cheryl cítí, že když v této zkoušce dokáže obstát a překoná všechny překážky, bude na konci této cesty stát znovu a pevně na vlastních nohách. To ale zdaleka zatím netuší, co na ní na této pouti čeká. Vyrazí na trasu hodně nepřipravená a mnohokrát se dostane na dno svých sil. Od začátku přemáhá chuť ten bláznivý podnik vzdát. Batoh jí do krve sedře záda, část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy, překonává zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, hněv, beznaděj, vyčerpání, osamělost a na konci své pouti znovuobjeví vlastní sílu, radost, odvahu a krásu. (Cinemart)

Gregor_Samsa

Někomu, kdo hodně chodí – patří mezi takové – se ten film nemůže nelíbit. Ty scény jsou tak známé, tak pochopitelné; nebylo málo momentů, kdy jsem si říkal, že kdysi jsem taky udělal podobnou hloupost. Příliš těžký batoh, příliš mnoho věcí, malé boty, málo vody... to se stává, tak to bývá. Bylo to hodně opravdové a skutečné. A velmi přitažlivé pro snílky a dobrodružné povahy. Vlastně nakonec ve mně zůstává hlavně ta touha – taky si ten trail někdy dát. Pár měsíců... najdu je někdy? 90%. ()

paradoxman

Jednou si PCT taky projdu. Ale snad to bude od začátku o radosti z pohybu v přírodě a ne o řešení problémů. I když co je lepšího na klid v duši, než pořádná procházka.. ()

Stuck

Mnoho povyku téměř pro nic. Srovnám-li se snímkem Pouť (2010), tak slabota. Reese hrála dobře na to kolik jí už pomalu je. Přesto ambice snímku zůstaly ta tam. Dle mého by pomohlo zkrácení snímku tak o 30 min, trochu více finálního vysvětlení a méně snahy o soucit s hlavní hrdinkou...u mě si ho stejně moc nevysloužila. ()

rigby

Boj s přírodou, boj s bolestí těla, boj s bolestí duše. Hlavně o tom je tato cesta. Velmi povedený film, divák přímo cítí tu bolest hlavní hrdinky, bojí se o ni, ale nepřestává ji obdivovat a držet palce, ze kterých slejzají nehty. Možná jsem čekal trochu víc romantiky, více záběrů na krásnou přírodu, ale možná právě proto mě tento film příjemně překvapil. Není to nic lehkého, není to nic laciného, ale na druhou stranu není potřeba si to oddřít, ale stačí se jen unést a užívat si to plnými doušky. A kromě obrázků vnímat i tu nádhernou hudbu na pozadí. 4+ ()

hufnagel

Otvorene s tými flashbackmi to prehnali,bola z toho taká perníková jazda.Postava ako ušitá pre Reese Witherspoon.Správna otázka po filme je,čo vlastne znamená život pre človeka?Ten neustály rovnaký kolotoč naháňania sa za peniazmi,ktorých nikdy nie je dosť,alebo návrat do lona prírody,kde odjakživa vždy človek patril a vyžil i z mála. ()

Sharlis

(V úvode asi napíšem, že o knihe od Cheryl Strayed som doteraz jakživ nepočul.) Mám rád tento štýl filmu. Takéto road tripy prírodou. Väčšinou založené na psychologickom rozbore postavy, ktorý nám približujú flashbacky popri cestovaní. Trošku ma možno sklamalo, že Cheryl necestovala viac divočinou, ale turistickou cestou čo ma na jednu stranu spočiatku trošku nudilo. Na druhú stranu ma to začalo časom tešiť, pretože tvorcovia sa zamerali na vyprávanie príbehu nielen vo flashbackoch (ako tomu bolo napr. vo 127 hodín a i.), ale priamo v interakcii s postavami, ktoré cestou stretla. To robilo film taký... úprimnejší. Každopádne názvu Wild niečo chýba, niečo ako Into the Wild. A tým, že film postráda výraznejšiu interakciu hlavná postava - príroda, tak trošku stráca na napätí. Takto je to len pokojne odrozprávaná kniha. Ale za ten El cóndor pasa pridám aj 5. hviezdu. Taktiež Reese si za svoj (obetavý) výkon nezaslúži modrý priemer. :-) ()

kety85

Pokud rádi sledujete, jak jsou Američani blbí, tak stojí zato tenhle film vidět, pokud vás to ale jako mě irituje, tak je to ztráta času. Tak například jedu do divočiny, ale nevím, jak se staví stan, nevyzkouším si, jestli mi funguje vařič, když mě varují, že v dalším úseku je málo vody, tak si nevezmu dostatek do zásoby, a když už mi voda dochází, tak ji pro jistotu dopiju všechnu najednou a zbytek si vyleju na hlavu, když mě obtěžují dva chlapi v divočině, tak zůstanu na stejném místě a utábořím se, a vůbec největší blbost a asi pointa filmu, když mi umře máma, tak začnu brát heroin a rozdávat si to s každým... Tenhle film měl být spíš o ženě, která přestože si vzala násilnického manžela, vychovávala dve děti sama, neměla moc peněz a nakonec umírala na rakovinu, měla i přesto vůli k životu, byla šťastná a snažila se žít jak nejlépe uměla a každý den prožít naplno. ()

lyzbeth

Divočina je dobrodružný film s výrazným psychologickým podtónem. Zanechala ve mne pocit...nic není nemožné! Příroda úžasná, pohnutky člověka pro něco takového se rozhodnout různé, u Cheryl to byla ztráta (matky, později sebe a hrdosti). Flashbackové scény mi první mírně lezly na nervy, jak začaly trochu dávat smysl tak mi nevadily. No a lama s baťůžkem na treku....the best! Za mě 4 a půl * https://www.youtube.com/watch?v=pey29CLID3I ()

punco

Neviem kde sa stala chyba. Buď ja som od tohto snímku čakal viac, prípadne niečo iné, alebo to ozaj nebolo dobré. Film s názvom Wild by mal byť hlavne o tom živote v divočine, toho tu bolo pramálo, človek by si až pomyslel ze tých 1700km si prejde hocikto, a tie životné flashbacky tiež filmu veľa nepridali aj keď práve niektoré ich momenty film ťahali.Ani raz za celé sledovanie som hlavnej hrdinke nefandil. Záver vyslovene zlý. Sklamanie. ()

lomikarus

Feministická agitka s nezajímavým vyústěním, ale výtečnou režií a skvělou Reese. Slabší ženský odvar Útěku do divočiny, ale dobře se na to kouká. ()

Hvězdář

Film o cestování přírodou, ale vlastně taky spíš o životě. Na svůj název, spojený s PCT vypadá až podezřele pohodově, přitom je to docela drsný film. Od záběrů, ze kterých se dělá špatně, až po tu nejkrásnější přírodu. Je to prostě život. A taky cesta. Filmařsky taky moc pěkně zvládnuté, dvě časové linie se krásně proplétají a postupně vystavují příběh i pointu,nikde není vše hned řečeno a nikde nejsou nudné proluky. Kupodivu i přes použitý slovník a všelijaké úlety to má něco do sebe. ()

hejpockej

Jsem z toho filmu trochu smutná. Čekala jsem víc záběrů té nedotčené přírody. Ano, byla tam liška, ale vypadala jako vystřižená z plakátu. Ujít 1770km v horách musí být šílené a opravdu si člověk sáhne na dno, toho tam bylo taky po málu.Nemá to ten správný šmrnc. Pozitiva: Reese je velice koukatelná :) a s tím batohem to opravdu ze začátku vypadalo, jako dobrá komedie :)) ()

topvideo

Čakal som niečo v štýle "Plujem na váš hrob", náznaky sa našli, ale bohužiaľ, alebo vďakabohu, nič také sa nekonalo. Inak počin vyšinutej Cheryl z drogového pekla. ()

Olbi

Pacifická magistrála a mozkový výplach s dokonalou Reese.Líbili se mi flashbacky a jejich souznění s realitou, skvěle sestříhané. ()

Maraboy

Líbí se mě jak je film pojat ,jako taková životní cesta plná překážek,pádů,bolesti i krásných chvil. Na dlouhé tůře má čas o sobě přemýšlet a podívat se na svůj život z retrospektivy a urovnat si to v hlavě. Za mě příjemné drama plné přírodních scén. ()

Paserak

Helejte, krásnej film.....krásná příroda...krásná hudba! Na začátku nějaká reese w...na konci paní HEREČKA REESE! A po filmu? Hezký pocit v duši... a to je dost dobrý! ()

RebekaFox

"To byla ale blbost!" Prohlásil kamarád hned po skončení filmu...Mně se ale film líbil. Tak nějak vám dodá naději, že všechny životní těžkosti se dají překonat...Hlavní hrdinka je drsňačka, které odvaha rozhodně nechybí...a nebo je natolik nešťastná a bezradná, že už ani strach necítí...Sama se vydá na cestu drsnou americkou divočinou až ten smutek prostě rozchodí. Navíc je to taková správná pěkná ženská, držíte jí palce a přejete ať už má konečně v životě klid...Od začátku filmu jsem si říkala, že jednou taky na takovou cestu vyrazím!:-D Ale asi ne sama. Sama bych nepřežila ve stanu jedinou noc:-) ()

v.indruchova

Hloubavé o životě, žádná akce, trochu napětí. Je to na přemýšlení, mnohé donutí, alespoň na chvilku se snažit udělat něco z vlastním životem, takže motivační. Někdy mi to přišlo zdlouhavé a hrající na city. Klasicky scénaristicky připravené, předvídatelné. Nechtělo se mi poslouchat někoho zpívat a pak plakat. No, citlivější duše budou mít depku a z pocitu motivace nezbude nic. Nic zásadního proti hlavní postavě, ale mě sem úplně neseděla. Pořád ji vidím, jako hloupou blondýnku, komediální loutku. Já jí to moc nevěřím, mi dvě by jsme kamošky asi nebyly. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)