Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, se takto cítí už delší dobu. Po smrti matky a krachu manželství, si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné známosti na jednu noc. A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, poháněná zbylou vůlí, rozhodne se úplně sama zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT - Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Cheryl cítí, že když v této zkoušce dokáže obstát a překoná všechny překážky, bude na konci této cesty stát znovu a pevně na vlastních nohách. To ale zdaleka zatím netuší, co na ní na této pouti čeká. Vyrazí na trasu hodně nepřipravená a mnohokrát se dostane na dno svých sil. Od začátku přemáhá chuť ten bláznivý podnik vzdát. Batoh jí do krve sedře záda, část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy, překonává zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, hněv, beznaděj, vyčerpání, osamělost a na konci své pouti znovuobjeví vlastní sílu, radost, odvahu a krásu. (CinemArt)

Petr490

Film mi moc připomněl školní systém. Nevím jen jestli víc nucením názorů se kterými nesouhlasím, nebo vzhledem hlavní postavy, která se až moc podobá mojí bejvalý třídní učitelce. Ne jenom vzhledem, ale i názorama a věkem. Samozřejmě mě oboje svého času velice sralo a film fungoval jako krásný výlet do minulosti, jen mi tam chyběla nějaká banda slabomyslných falešných čůráků, kompenzujících si nefungující rodinné vztahy na obtloustlém spolužákovi. Ale to bych chtěl asi moc. ()

swenyx

Po dost náročném a pochybném životě se Cheryl rozhodně že podstoupí 1770 km dlouhou vysokohorskou túru napříč Amerikou. Cheryl byla skvělá postava, fandil jsem ji nejen na cestě, ale i v tom, že se sebou po drogové minulosti začla něco dělat. Záběry krajiny nádherné, ale flashbacky mi tu jaksi nefungovali. Celá linka okolo cesty byla prostě top, bohužel ale flashbacková část kde jsme většinu času poznávali problémy matky a dcery mě moc nenadchla. Jinak Útěk do divočiny je určitě lepší, takže kdyby někdo hledal dobrodružný film z divočiny, tak prosím. ()

Winster

Mam to bambilion let ve chci videt tak jdem na to: Cas plyne a ja stale nejsem v divocine, kdezto v kazdem filmu s Johnem Waynem jsme na divokem zapade za 5 minut...(kor kdyz si k tomu udelam fazole). Batoh je tezkej jen na zacatku, pak uz je jako pirko (neco jako v tech filmech, kde hlavni hrdina nese kufr a je videt ze je prazdnej). Reteospektivni linka je jiste nutna, ale hrozne rusi…Jedina herecka je tu Laura Dern kterou mam rad z jurskeho parku…a oregon me dostal uz tuplem. Pak kazdej to nejde pro duvod co ona s prijde mi ze pohledy vzdci ostatnim ji to rikaj…hah. Nejak mi prijde ten ďes vudci vsem dost podivnej. Hledat sam sebe? Ano proc ne, to potrebuje kazdej...jen obcas nekdo musi pri tom hledani i hakovat, aby se nepode°al ten německej bordel...Kdymby mi pod to nehral Simon & Garfunkel, tak to ve mne nevykouzli ani pocity abych si zabalil bagl a nekam vypadl. ()

Sirpusak

Je smutný, že jsem v životě viděl dva filmy s názvem divočina a oba stály za hovno. Tenhle film je ale tak nudnej a nezajímavej, že i ta divočina co okopírovala madagaskar a akorát ji už nezbyly peníze na kreslíře, takže všechny zvířátka vypadaj jak kdyby měli downův syndrom se mi asi líbila o kousek víc. Bohužel, asi největší divočina na tomhle filmu je ta stopáž, takže pro ty, kteří chtějí ušetřit skoro dvě hodiny svého života se pokusím v následujícím souvětí shrnout děj filmu. Hlavní hrdince umře maminka a když už má poctivě prošoupanou díru a nezbydou jí žádný prachy na fet tak se rozhodne narvat batoh harampádím a vyrazit na výlet, kde největší highligty budou, když bude muset projít 2 metry od hada, v sámošce zapomene koupit plynovou bombu, udělaj se jí puchýře na nohou a všechny lidi který na cestě potká budou oplzlý úchyláci co se jí pokusej znásilnit. Celkově ten nápad přejít pacifickou hřebenovku je celkem fajn a umím si představit, že to může bejt zajímavá životní zkušenost, ale bohužel hlavní postava je tak nudná, že ani ty krásný záběry přírody mi to úplně nevykompenzovaly. Celkově mě i hrozně iritovalo, jak tam po každých patnácti minutách skočil ksicht Laury Dern, která zde měla vytvářet jakousi dojemnou vsuvku, ale děj vůbec nikam neposouvala, takže její úlohu jsem nakonec rozklíčoval tak, že ve vás má vzbudit pocit sounáležitosti s hlavní hrdinkou. Tyhle scény na mě bohužel fungovaly jenom takovým způsobem, že jsem film pořád stopoval, protože i vynést odpadky mi v tu chvíli připadalo smysluplnější a když jsem pak vždycky film odpauznul a doufal, že bude zbývat posledních deset minut tak jsem s hrůzou zjistil, že za poslední hodinu jsem stihnul tak pět minut filmu, a že mi koukání tímto tempem nejspíš zabere víc času jak hrdince přejít celou její trasu. Na pokraji sil, mentálně i fyzicky úplně vyřízený a jen díky mé ohromné dávce odhodlání a víry jsem to nakonec zvládl a film v rekordním čase 3 dny a 8 hodin zdárně dokončil. Až se příště budu chtít kouknout na film o divočině radši si pustím starého dobrého dobrodruha Beara Gryllse. Není sice tak pěkněj jako Reese, ale zato dělá vtipný věci jako třeba, že vypije svoje chcanky nebo sežere metrovýho červíka. ()

STFUzena

Zajímavý film. Hlavní téma je seberealizace, což všechny nemusí bavit/zajímat. Mě ano a věřím, že to bude bavit kohokoliv kdo se do toho trochu ponoří, nebo se jen nechá unést Reese Witherspoon. ()

Grimaldi

Upřímně jsem měl s filmem od samého počátku problémy. Kromě toho že nejsem velký fanoušek filmového zpracování putování přírodou, abych o sobě něco zjistil či něco v sobě zpracoval a mnoha podobného, měl jsem problém i s hlavní postavou. Ano, Reese Witherspoon tu předvádí svůj nejlepší herecký výkon, ale postava kterou zde ztvárňuje, její charakter i samotný důvod její cesty a cesta samotná pro mě byla problematická. Možná pro někoho bude pozitivním vzorem, já se mezi tyto diváky prostě zařadit nedokázal a vlastně ani nechtěl. Jo a mladší verze hlavní postavy kterou hraje pořád Witherspoon působí trapně, neuvěřitelně a dost to vytrhává z jinak dramatických, zcela vážných a pro film důležitých scén. ()

jirka25 odpad!

Nic horšího jsem dlouho neviděl. Ani na popátý jsem nebyl schopnej to dokoukat. Přiběh o feťačce co má těžkej život a vymyslí si že půjde na megatůru jako restart života. Výlet je nudně natočenej. Ona je úplně tupá. Její život je pořád stejně nahovno. Vůbec pomyšlení na existence takovýho člověka mě irituje a ještěje to tak přehnaně natočený že snad takový jelito ani stejně nemůže existovat. ()

raru

Vlastne nemám k tomu čo napísať.Proste sa mi to páčilo a basta.Možno som tam videl hodný kus seba a možno to bol príbeh Cheryl,ktorú úžasne stvárnila Reese Witherspoon. ()

lubica1995

Film je lepšie pozrieť si v súkromí a osamotene. V kocke je to jeden obyčajný príbeh obyčajnej ženy, ktorá má svoje problémy, ako má vlastne každý jeden človek, a preto sa mi ráta na konci filmu pár posledných viet ( asi toľko, že každý žijeme iba jeden život, máme iba jeden pokus a Naše problémy sú tie, ktoré tak intenzívne žijeme iba my sami...ani blízky, ba najbližší človek ich nevníma tak, ako JA) . Filmové spracovanie vzťahu dcéry k matke bol reálny a uveriteľný (som rada, že ho viac nezdramatizovali). A možno je práve preto tento film taký zaujímavý. Pretože je akoby reálny pre každého s nás. (Nie v zmysle prežiť konkrétny zážitok s vysporiadaním sa s vlastným trápením, ale s možnosťou ich prekonať v sebe samom, dať si reálny cieľ, za ktorý keď sa dostanem, bude mi krajšie.... ) A práve tento film vo mne zanechal pocit, že každý jeden človek a jeho príbeh je výnimočný. PS: Slnko vychádza a zapadá každý deň a je iba na nás, či sa na to budeme pozerať. A presne o tom je tento film, respektívne tento príbeh. Môžeš urobiť tisíc chýb, dôležité je si ich odpustiť. Úprimne. ()

Skunkiee

Námětem je mi film blízký, Reese předvádí svůj asi životní výkon.Trochu divnej závěr ale třeba ho napodesáté pochopím.. ()

nervana

Lepší jak Pouť(The Way) to sice nebylo, ale i tak jde o pěkný a inspirativní příběh,který možná donutí nejednoho diváka přemýšlet o pro něj podobné tůře, ať už by cíl i samotný důvod ji podstoupit byl jakýkoliv ()

juluch

mohlo by to byt posobive, keby to neslo stale viac a viac do stratena a dokola.....a nevyustilo to. na cistu pocitovku to bolo trochu nakombinovane, na katarziu bolo treba silnejsiu zapletku. ()

Mmariner

Nuuuuuuda... Přemejšlel jsem o čem to vlastně je...?.. Něco se tam děje, někdo někam jde, no jasně a v myšlenkách si přehrává svůj nudnej tuctovej život, OK ale ku*va proč někoho napadlo to natočit ?? No možná jsem na to nepřišel o čem to je proto že sem to vypnul někde po půlce.... ztráta času ()

SnOuWeX

Reese se prošla divočinou, aby si srovnala myšlenky. Já jsem trochu čekal one woman show, která se nekonala, což je škoda, poněvaďž slečna Witherspoon by na to měla. No, nevadí, i tak je to dobrý film a Reese to zvládla velmi dobře a díky hodně dobré výpravě a skvělé režii jsem se o hlavní představitelku chvílemy i bál a nebylo mi jedno, jak to s ní dopadne. Velice musím pochválit vyprávění jejího příběhu formou flashbacků, čímž se nekonal nudný rozjezd a také se postupně o postavě dozvídáme co všechno zažila, s čím se chce vypořádat a proč vlastně dělá to co dělá. Já osobně bych čekal víc divočiny, samoty, překážek, rozhovorů sama se sebou (ano, na mě je tam moc lidí) a nějaký zásadní zlom na její cestě, který jsem žel nenašel. Musím ale pochválit krásné záběry přírody a ač mě chvílemi štvala rozechvěná kamera film za podívání stojí a Pravá blondýnka nám opět ukázala, že umí nejen skvěle hrát, ale hlavně hlasitě a často nadávat. ()

Mishanka

Jednoduché, řekla bych až milé. Uděláš blbost, něco za to odšlapeš. Sice to oproti takovému Into The Wild úplně postrádalo dramatické chvilky, vlastně jsem vůbec nepochybovala, že dojde zdárně konce bez větší újmy, ale ani tak to pro mě neztratilo kouzlo. A ač jsem se nejdříve bála obsazení Reese, myslím, že tuhle úlohu zvládla s přehledem, konečně se tak, alespoň pro mě, zbavila nálepky "pravé blondýny". Díky za to. Tenhle film beru jako dobře strávený čas, ačkoliv se svým maniakálním přístupem k hudbě musím poznamenat, že absence silnějšího soundtracku mne lehce zklamala. Ty přírodní scenérie si o to přeci jen říkaly, škoda. Nicméně hvězdu navíc za Simona a Garfunkela, to zas dát jako fanda musím :) Sečteno a podtrženo, bylo to příjemné. ()

Radocation odpad!

Film natočený za účelom propagácie a komercializácie amerického PTC Tracku, turistami zabudnutého a nie veľmi zaujímavého. Inšpiruje, motivuje a hovorí jasne: každý neschopný asociál ktorý si sprzní život sa ešte vždy môže vydať do "divočiny" bez akýchkoľvek znalostí, kondičky, vzťahu k prírode a objaviť tam hlboký zmysel života! Nuž a tentokrát sa do "divočiny" zatúlala nezaujímavá podpriemerná promiskuiná fetáčka bez náznaku osobnosti a sebaúcty, chŕliaca hlboké filozofické úvahy v podobe nespočetných variácii slova "f*ck". Napokon z toho vznikla bezduchá, trápna a nudná zlátanina, degradujúca ženy, feminizmus a mnohé podobné filmy, v ktorých sa ľudia naozaj vydali do divočiny a neprechádzali sa poveďla State Highway. "Divočina" je možno tak pre ľudí ktorí v divočine nikdy neboli, ktorí ocenia každé podpriemerné otrepané hollywoodske odpadové klišé, hlavne keď obsahuje dostatok sexu a vulgarizmov a najvačšie dobrodružstvo je pre nich písanie redcenzií na čsfd..... Napríklad film Tracks so skvelou Miou Wasikowskou dosahuje neporovnateľne vyššiu úroveň, originalitu, nemusí si pomáhať umelými emóciami, sebaľútosťou či patetickými výlevmi, i napriek tomu nedosiahol ani z polovice vašej pozornosti, prečo? Pretože je austrálsky, má naozaj čo povedať a hollywoodska mašinéria na umelé emócie vám ho nenaservírovala z hnoja priamo pod nos. ()

petrce

Inspirativní film podobný Útěku do divočiny (ten se mi líbil ale mnohem více). Pro lidi, kteří milují také majestátní krajinu, nezlomnou přírodu a cítí se také alespoň trošku na životní křižovatce vynikající podívaná k zamyšlení se... ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)