Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, se takto cítí už delší dobu. Po smrti matky a krachu manželství, si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné známosti na jednu noc. A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, poháněná zbylou vůlí, rozhodne se úplně sama zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT - Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Cheryl cítí, že když v této zkoušce dokáže obstát a překoná všechny překážky, bude na konci této cesty stát znovu a pevně na vlastních nohách. To ale zdaleka zatím netuší, co na ní na této pouti čeká. Vyrazí na trasu hodně nepřipravená a mnohokrát se dostane na dno svých sil. Od začátku přemáhá chuť ten bláznivý podnik vzdát. Batoh jí do krve sedře záda, část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy, překonává zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, hněv, beznaděj, vyčerpání, osamělost a na konci své pouti znovuobjeví vlastní sílu, radost, odvahu a krásu. (CinemArt)

nevergiveup

Obyčejně nejsem ten typ, který se ve filmu nechá nějak unést přírodou nebo dokonce k přírodě ve filmu přihlíží v hodnocení. Ale tady je to jinak. Krajina je zde tak dech beroucí, že ji zmínit musím. Nádherný psychologický příběh, který donutí člověk přemýšlet o tom, co je v životě vlastně důležité a jak si stavět svoje priority. PS.: Velmi mě překvapila Reese Witherspoon. Nikdy bych neřekl, že by se na takovou roli hodila a musím říct, že si mě tímto výkonem získala. 80% ()

winifred1

Tak pro mě docela zklamání....jednoduše prostě proto, že Reese je strašně málo uvěřitelná, protože vypadá jako čtyřicátnice, ne jako 27 letá holka, a celkově mě do kontextu nezapadala...úpřímně nominace na Oscara nezasloužená. Zato Lauren Dern v roli matky výborná..... Celkově kromě závěru i trošku nuda.....ale panoramate pěknéé :-) Kino Art 25.03.2015 ()

lucienecek

Dlouhý, ale velice poutavý film o tom, jak se vzpamatovat, když vás něco srazí na kolena. Reese postavu vystihla a vypodobnila naprosto přesvědčivě a už od prvních chvil filmu, jsem úplně zapomněla na to, že jí znám ještě z Pravé blondýnky. Věřila jsem jí naprosto všechno. Atmosféra filmu je výstižná a vcucne do děje. Líbí se mi retrospektivy, jsou zajímavě pojaté, sice někdy až moc rychlé, že člověk sotva postřehne, co se vlastně stalo, ale v dalších minutách je vše většinou vysvětleno. Film se mi líbil moc, ale i tak bych podotkla, že na takový film, s touto tématikou, musí být tak trochu nálada. Přece jenom, atmosféra je spíše dramatická a smutná. Odhodlala jsem se k tomu a rozhodně nejsem zklamaná. ()

NeverEver

Ackoliv miluji Reese, tenhle film me nehytl. Ani dejem, ani zpusobem vypraveni, ani "divocinou". Nejak jsem unvena z toho jak mate najit skutecny zivot tim, ze z neho utecete, misto abychom se mu postavili celem primo tam, kde ho zijeme. No je to sice lepsi nez utratit 10.000USD za terapii, ale i tak mohl ten pribeh byt mnohem zajimavejsi. Stejne tak ty uplne nejvedlejsi jako by nahodou potkane pribehy. Jako by bez spetky soli a pepre... nemastne neslane... bez srdce (i kdyz se to snazi drtit na cit: rakovina, zavislost, nevera, sexualni orgie, tehotenstvi "nevim s kym", ale je to takove rutinni....). 2** je maximum co muzu dat. (hlavne dokud si to sami nesrovname v hlave, nepomuze nam ani 1000mil na Marsu). ()

Kanty

Mne sa snáď sníva toto nemôže snáď nikto myslieť vážne taká blbosť že až Reese tebe snáď hrabe pícovina 40 % alebo tak úplne o ničom film ktorý sa tvári strašne vážne som už dlho nevidel. Nemá to ani zaujímavý príbeh ani pekné zábery prírody ani nejakú hlbšiu myšlienku ani uveritelnu hlavnú postavu ani nič čo by stálo za to vidieť to akurát naštve ()

Allein4

Ztracená existence v podání Reese je docela dobře uvěřitelná. Příběh docela pěkně utíká. Ale očekával jsem asi o něco zajímavější rozuzlení a vyvrcholení. Očekával bych také o něco více napětí. Sice vím, že tam na nějaké skopičiny nebyl prostor - vzhledem k tomu, že se jednalo o skutečný příběh, ale některé momentky se daly rozhodně přikrášlit. Škoda, potenciál filmu tam byl, ale Jena-Marc z toho udělal tuctové drama. I to je ale umění ;-) 70 % ()

lu1

Tak tohle nee, pokud někdo zvažuje, zda stojí film za shlédnutí a je srdcem i duší cestovatel a milovník hor, nestojí. Chvílemi mi to připomínalo Vertical limit, blbka se vydala na výlet do hor. Ale přiznávám, zasmála jsem se, když se snažila nasadit si batoh. Kdybych si pustila dokument o delfínech, udělala bych líp :) ()

Zofinka2

Reese Whiterspoon skvěle zahrála hlavní roli. Chápu, proč tolik milovala matku. Protože dokázala odejít od jejího tyranského otce. Ve filmu se mi líbila příroda, ale ta umělá liška to tam trochu kazila. To měla být jako její reinkarnovaná matka? Neuronila jsem ani slzu, ačkoliv vedle mne a za mnou diváci brečeli. Se mnou to emocionálně nehlo. Zřejmě jsem se nedokázala dostatečně vžít do hlavní hrdinky, jsem jiná nátura nebo proto, že jsem to samé nezažila? Ale předpokládala jsem, že mě děj moc nechytne. Kdyby tu túru hlavní hrdinka nepřežila, tak by ani nevznikl tento film. Film byl takový, jaký jsem čekala. Reese mi připomíná Bohdalku zamlada. ()

jakup57

Tak skutočný, tak reálny...Niekoľko krát som sa videl ako v zrkadle :), hlavne na konci :). Prevedenie príbehu do podoby filmovej sa však nechytá napríklad na Into The Wild, preto "iba" 80%... ()

Pignon

Vyzdvihl bych, že i z toho mála dramatického, co se hrdince na trase reálně přihodí, se podařilo Nicku Hornbymu vykřesat zázrak. Celou dobu je o čem přemýšlet, i drama se nalezne a pořád je na co se koukat. Obvyklá chodcova osamělost je využívána k prostřihům do minulosti Cheryl. No nic, na tůru vyrazím s manželkou a hlavně děcka, heroin je fakt svinstvo. ()

matej.perun

Za mna palec smerom dole. Filmy o putovani a hladani seba sameho su mi blizke, no toto slo mimo mna. Odhliadnuc od skutocnosti, ze cesta hlavnej hrdinky mi prisla az prilis pretkana flashbackmi a odbockami a malo som si z nej samotnej uzil (tak pocitovo ako vizualne), na jej konci chybala silnejsia katarzia, ktora by ma presvedcila o tom, ze stalo za to trapit sa (niekedy doslova) s nou celych nekonecnych tisic (ci kolko to bolo) kilometrov. Okrem toho, tupota a nelogickost jej konania mnohokrat vyustila do suhlasneho pritakania hlavou "Ano, zasluzis si to moja, a tak ti treba". Cely cas som mal pritom pred ocami o triedu lepsi Into the Wild, ktory bol teda naprvykrat slastny zazitok po vsetkych strankach. ()

Cubah

Pěkné, očistné, jako příroda sama, ve své divokosti, prostotě, přirozenosti. Útěk do divočiny v ženském podání, se šťastnějším a otevřenějším koncem. Ale ten těžký batoh jsem Reese moc nevěřil... ()

prudence91

Četla jsem nejdříve předlohu a až poté si pustila film. Reese Witherspoon je má velká oblíbenkyně a tuto roli zahrála skvěle. Film je vizuálně krásný a dobře natočený, ale bohužel se u něj člověk místy nudí. Chápu, že se nedá celá knížka, která je mimochodem skvělá, narvat do filmu, ale návaznost v ději mi tam dost chyběla. Pokud bych neznala předlohu, nezapadalo by mi tam dost věcí do sebe.. ()

Robbie

Pozitívne hodnotím výber hercov. Herecký výkon Reese Witherspoon bol veľmi uveriteľný a s jej detským ksichtíkom som jej uveril aj puberťáčku v jej spomienkach, sympatická Laura Dern sa zas perfektne hodila do úlohy vždy pozitívnej a milej mamy. Výber hudby je ďalším pozitívom. Soundtrack veľmi pekne podčiarkol pochmúrnu atmosféru spomienok striedajúcu sa s obrazmi krásnej divočiny a namáhavého putovania. Čo mi však extrémne vadilo, a dokonca si dovolím tvrdiť že ma to nasralo, bol koniec filmu, kedy vyšlo najavo, že hlavná hrdinka, na ktorej osobnostný prerod a osvietenie som čakal celý film, len prešla 1770 km aby si uvedomila že svoje vážne životné prúsery vlastne neľutuje, lebo heroin a každý z tej stovky penisov čo v sebe mala ju niečomu priučili a tak treba ísť len ďalej. Jediné pozitívne posolstvo jej príbehu teda je, že ak si raz dobrý chlap nájde ženu, ktorá si svoju narušenú rovnováhu bude naprávať fetom a neustálym nasadzovaním mu parohov, nakoniec ho aj tak pošle do riti a pôjde vlastnou cestou. Dobrák tak jedného dňa má šancu pochopiť, že to bol ten najlepší darček, aký mu mohla dať. Dúfam, že bývalý manžel Cheryl na to už prišiel. Takže Wild je zaujímavo natočený nezaujímavý príbeh jednej bežnej slabošskúej kurvy a feťáčky, ktorá si nakoniec napíše na facebook "som aká som a komu sa nepáči nech si vysere oko" a akoby to nestačilo, ešte sa k tomu aj verejne prizná celému svetu v knihe. A ja si radšej nabudúce pozriem 7 rokov v Tibete.. ()

rakosabasta

Přesně to, co jsem chtěla/očekávala, jsem od filmu dostala. Putování se vším všudy. Nosné problémy, živí lidé. Trochu mě jen mátlo psychické rozpoložení a některá zmatená rozhodnutí holčiny (Reese) blížící se hranici 40 let. Ale díky závěrečným fotkám v titulcích mi došlo, že jde vážně o holku pod 30 - Cheryl bylo pokud se nepletu 27 let - a tím se vše vysvětlilo... A vůči filmu to vlastně tedy ani jako výtku uvádět nemůžu... ()

SkeeveTulp

Mohl by to být fajn film o městské holce, která se dlouhou cestou snaží vyřešit svoje problémy a najít sebe sama. Bohužel to ale moc nefunguje. R.W. není moc dobrá herečka, tudíž není moc rozdíl mezi tím, jestli je spokojená, nebo na pokraji sil. I střih scén je docela rušivý, ale možná je to i tím, že není moc co vyprávět. Příběh se skládá jen z pár exponovaných scén, které ale vyznívají dost banálně, a spousty flashbacků. V těch naopak herecky září skvělá Laura Dern. Takže to celé zachraňují záběry na krásnou přírodu. Škoda, tohle téma nabízí obrovský prostor, který ale zůstal nevyužitý. Ale možná už kniha je takhle děravá. ()

Mark1983

Dávám jednu hvězdičku za začátek filmu,ale vydržel jsem na to koukat jen hodinu a čvrt,jelikož pak mně to vůbec nebavilo,jelikož se nic nedělo. ()

lisbethsally

Film mě naprosto uchvátil ve všech směrech. Zatáhnul mě nekompromisně do děje - ten strach při setkání s dvěma chlápky v lese byl všudy přítomný, když jí nešel zapálit hořák nejradši bych tu věc rozkopla za ní, zkrátka všechno jsem jí věřila té Reese, i tu mladou kurvičku, když pracovala jako servírka. A tak to má být. Právě ta uvěřitelnost společně s dobrým příběhem má u mě obrovskou váhu, z toho důvodu hodnotím nejvýše. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)