Transformers: Poslední rytíř

• USA Transformers: The Last Knight (více)

Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformery bohaté zkušenosti a válce navzdory se spojí s „nepřítelem" Bumblebeem. Jejich společným cílem je nalezení důvodu, proč se Transformers po staletí vracejí na Zemi. Odpověď na tuhle otázku jim může dát významný historik a asi největší teoretický znalec Transformers Edmund Burton (Anthony Hopkins), který věří, že právě v minulosti lze najít klíč k ukončení války a záchraně lidstva. Velmi nesourodou skupinku doplňují ještě krásná oxfordská profesorka (Laura Haddock) a osiřelá puberťačka Izabella (Isabela Moner), která toho na svůj věk zažila s Transformery až příliš. Je i filmové diváky čeká příběh, který se odehrává v časoprostoru několika set let, na několika kontinentech. Dozví se, k čemu doopravdy sloužily kameny ve Stonehenge, a možná nakonec naleznou i ztraceného Optima Prima. (CinemArt)

Kothy

Vše je ztraceno. Filmy Michaela Baye už jsou prostě odsouzeny k záhubě. Tuhle sérii asi taky už nic nezachrání. Člověk by ze začátku čekal, že tenhle díl bude jeden z těch klidnějších a ono ne. Stejně se to nakonec všechno řeže v závěrečné megalomanské bitvě a veškerá mytologie jde do hajzlu. Tentokrát se tu objeví i pár nových postav. Nejzajímavější, je asi aristokrat, kterého ztvárnil Anthony Hopkins. Příjemně se dívá i na profesorku v podání Laury Haddoc. Jinak je vše při starém. Dozvíme se zase spoustu žvástů z minulosti. Stejně to nedává smysl, tak proč nad tím přemýšlet že. Hlavně, že to bouchá. Nejradši bych tu sérii už utnul... "Buď zticha, Angličanko!" :D ()

AllShallFall

Transformers už měli dávno skončit. Tohle je už jak seriál. Už se to jen rozmazává a o ničem. Příběh vždycky přinese protivníky větší a větší, už to jsou skutečně blbosti. Jednička byla super. Dvojka neurazila. Byla fajn. Trojka už to bylo na hraně, ale pořád se to dalo. Čtyřka už na to člověk jen kousek a kroutil hlavou no a pětka, to je bejkarna. Už to stačilo. Ach jo. ()

predators

Sakra! A já mu tak věřil!!! Tak to dopadá, když se oči nají a koza zůstane celá...nebo tak nějak. Jednoduše, trailery pecka! Čekal jsem zradu, souboje, přesvědčovaní, doufání v nápravu Optima Prima...a nic. Možná by tato myšlenka a cesta byla daleko lepší, než další zachraňování Země s monstrózními souboji. Právě to jsem čekal, že bude hlavní motiv, leč Optima zblbla jedna kunda, stane se zázrak-Bumble Bee promluví svým hlasem, a za 5 minut je vše ve svých kolejích. Rozmrdat toho pokud možno co nejvíc. Shrnu dále, co mi vadilo...nesmyslné skoky v ději a pohybu všeho, množství postav a robotů, neosobitost, opět téma "my můžeme všechno" lidé proti "zlým" transformerům a ačkoliv je na soubojích a bitvách tento film postaven, tak už lezou fakt krkem. A důvod? Chybí tomu nápad, myšlenka, něco nového...myslím, že Bay dosáhl hranice své fantazie někde ve 3. díle. Od té doby vykrádá sám sebe! Už ani ti vojáci nestojí za to! Díky jménu patrně nepůjde o finanční propadák a vypadá to, že ztrátoví T's nebudou, ale asi to chce vážně změnu na židli nejdůležitější a tou je ta režisérova. 40% ()

Yoshitsune

Pamatujete si jak sem u filmu, 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází, napsal toto "No to mi ho vyndej a třikrát s ním zatoč" jestli si to nepamatujete, tak si to znovu připomeneme. Pač tady se to, tak trošku opakuje, no to mi ho vyndej a pětkrát s ním zatoč !!!! Sám sem překvapen, jak je tenhle díl o tolik lepší, než předchozí filmy a z mé strany o nějakém nadržování nelze mluvit, protože předchozí Transformers sem hodnotil takto : Transformers - 1* , Transformers: Revenge of the Fallen - odpad, Transformers 3 - 2*, a Transformers: Age of Extinction - odpad. A čím je tenhle díl lepší, než ty předchozí ? No to je jednoduché, trojice scénáristů, dva scénáristi co stojí za prvním Iron Manem a pak scénárista, který napsal scénář k filmu Černý jestřáb sestřelen. A hned v úvodu se to projeví, film působí dospěleji a vše co se ve filmu stane, dává smysl, neni to jen snůška pubertálních nápadů, kdy Transformer okolo sebe moči a lidi mu za to v kině tleskají. Nic takového, je tady sice opět..........hloupý humor, ale ten nepůsobí tak trapně jako u předchozích dílů, působí prostě vtipně. Co se týče akce je rychlá, Bay značně zrychlil, pár zpomalovaček tady sice je, ale opět oproti předchozím dílům, to je nic. A byť je akce rychlá, je přehledná, takže sem si užil každý výbuch, střílení či bitku. Soundtrack je tady výborný, dynamický a úderný, a akční scénám dává šmrnc. Wahlberg celkem snesitelný, i ten jeho černoch celkem pobaví, jo prosím vás ve filmu hraje černoch, tak se nelekejte, Laura Haddock celkem sympatická a určitě lepší herečka než Megan Fox. Ale z herců mně asi nejvíc oslovil Anthony Hopkins, který v určitých chvílích krade film pro sebe a je opravdu vynikající. Dále mně potěšil psychicky narušený komorník, co se snaží Wahlberga zabít, no koho to už nenapadlo že ? Největší chyba filmu, je že Decepticoni sou zde odsunuti na druhou kolej a neni jim dán takový prostor, jaký by si zasloužili. Jelikož naše hrdiny nahání vojáci, kteří sice pak obrátí a postaví na tu správnou stranu, aby ve výsledku zdrhli z boje a pokuď možno, se u toho budou chovat maximálně zbaběle, to je prostě špatně. Optimus Prime na zlé straně sice pobaví, (Sem tvůj otec Bumblebee) ale jeho napravení je na facku, představoval sem si to trošku jinak, než jak to bylo ve filmu. A výsledek ? Je to čtyřka, ale s odřenýma ušima, se zavřenýma oběma očima a s hlavou zaraženou mezi nohama. PS : Pobavil kripl VALL-I a krávy z Metal Gear Solid: Guns of the Patriots, tady se někdo nestydí okatě vykrádat ostatní :)) ()

silentname

Posledný "Transformers film" od Michaela Baya. Vraj. Uvidíme. Každopádne chcem povedať, že som bol plný obáv. Najmä potom, ako som sa vytočil do nepríčetnosti pri sledovaní "Transformers: Age Of Extinction". No musím povedať, že "Transformers: The Last Knight" ma nakoniec celkom prekvapilo. Alebo minimálne v rámci ľahkých akčných popcornových filmov, aké si mám občas chuť pozrieť. Tempo bolo oveľa lepšie, postavy neboli natoľko otravné, vyzeralo to oveľa lepšie a mám pocit, že aj záverečný boj bol spracovaný na dosť krátku minutáž, že to nepôsobilo natiahnuto, otravne a nudne. "Age Of Extinction" bol príšerný. Ten film bol tak nudný, že som chcel, aby to už skončilo. Plus plný školáckych chýb, ktoré si očividne nikto z producentov nevšimol. Alebo bolo príliš neskoro na to, aby sa odstránili. Tu si myslím, že najväčšou chybou je absolútne nevyvážený strih a ukážka, že keď sa používajú rôzne kamery a neviete strihať, tak sa bude v sekundových prestrihoch meniť veľkosť obrazovky a pomer strán. To je absolútne otrasné. Plus sa vo filme opäť strašne moc kecá a kecá, no na druhú stranu to spojili s mytológiou, ktorá mi prišla bližšia, než asi čokoľvek, čo s Transformermi zatiaľ Michael Bay skombinoval. A dokázal som to celkom brať ako filmovú realitu. Nie som nadšený, no myslím si, že všetko je lepšie, než to čo som mal možnosť pri Transformeroch sledovať naposledy. Ale rozhodne nie dostatočne dobré na to, aby som povedal, že je to super. Namiesto otrasného filmu je tu podľa mňa len priemerný film. Ale aj to je cesta hore. Ale na druhú stranu, po poslednom filme sa asi dalo ísť jedine vyššie. Hodnotenie: C ()

PetrPan

Alternativní  dějiny lidstva s Transformery byly náhodou na tomhle dílku tím nejzábavnějším.  Naopak opět osobitější Autoboti a tunaj i Deceptikoni, na který však nakonec zase sral Bumblebee, ehm, pes a jejich osobnosti se v tom maglajzu rozpustily hned po svém entrée, na atraktivitě moc nepřidali.  Tohle gangsta "vtipkování" mým šálkem čaje asi nikdy nebude. Kvituji ale konečně zase pěknou krásku pro pubertální poluce Lauru Haddock, která ze všech Bayových kozatic vypadala i  jako učitelka ze soft porna, tedy  budila i zdání inteligence.  Tři tady pak dávám zase zcela bez uzardění. ()

classic

Spomínam si, že som chcel ísť voľakedy, pred desiatimi rokmi, na prvých Transformerov, pod taktovkou Michaela Baya, ktorý mal akurát na čele napísané, že sa nesmie opakovať, opätovné zlyhanie v podobe OSTROVA. Ten film načisto skapal, Mišo prepadol na celej čiare, a svetoznámy ŠTEFAN Spielberg mu ponúkol réžiu snímky TRANSFORMERS, ktorý ho mal katapultovať medzi špičku Hollywoodu, čo sa aj stalo, naprostá trefa do čierneho ! V roku 2017 nakrútil už PIATY FILM, o týchto populárnych auto - robotoch, ktorí sa preslávili, ale musím sa poriadne zamyslieť, že bohužiaľ, aktuálna 5. časť, je na známku, takmer päťku, ktorú by mi udelila p. učiteľka, ešte v škole, ak by som urobil množstvo zbytočných kiksov v diktáte ! A práve takto v úvodzovkách, podľa príkladu, sa správa režisér, scenáristi, herecký ansámbel... Jednoducho, veľký CHAOS a DEMENCIA, ma sprevádza, pod opulentnými vizuálnymi efektami, ktoré ma tentokrát nepribili do sedačky, ako v minulosti, keď niekedy menej, je viac ! Podľa mňa - najhoršia, najdebilnejšia VERZIA, od narcistického, egoistického dementa, hoväda Michaela B. Obsadenie Markyho - Marka, mi lezie na nervy, SEXICA LAURA HADDOCK, je kosť, rovnako, ako predtým Megan Fox, a to je asi tak všetko na margo ! Inak, neviem prečo, ale mi ju neustále pripomínala. Rád by som vedel, koho napadlo obsadiť Tonyho Hopkinsa ? Je neznesiteľný a otrasný ! Radšej som mal zájsť práve na JEDNOTKU, ktorú som mal v obľube ( Pred pätnástimi rokmi patrilo namyslené hovädo Michael Bay, medzi mojich obľúbených režisérov, čo už dnes, je NONSENS, čudujem sa, či je vôbec schopný tento HITMAKER nakrútiť film, bez tých všetkých šialených výbuchov, explózii, pátosu... , scenár býva väčšinou odsunutý na vedľajšiu koľaj, vlastne práve originál Transformers, obsahuje MIX klasík, napríklad : Bad Boys, Skala, či trebárs ešte Armageddon, 90. roky, a úspešné filmy, režiséra BAYA, tieto, takto, nejak skombinoval, a tak tým pádom, je prvý diel, nadmieru znesiteľný, aj keď je dozaista prehnaný, ale má to význam... ). Mám vôbec ďalej niečo komentovať, keď je to taká nehorázna SOMARINA, BLBOSŤ... ()

Chrustyn

Pro Transformery mám pořád docela slabost, ale tentokrát to Míša už opravdu nezvládá a při nejlepším jede na neutrál a občas i zpátečku. Scénář je tak překombinovaný, že ani nevíte, proč a za co se tentokrát bojuje a ve výsledku z filmu zbude jen těch pár pěkných obrázků a výbuchů, kterých je tentokrát překvapivě málo. ()

Stanislaus

Pátí Transformers jsou velkolepější, překombinovanější, troufalejší a nabubřelejší než kdykoliv předtím. Scenáristicky jde opět o solidní slátaninu, která však pro tentokrát povýšila o další level a tahá do transformerské mytologie i rytíře Kulatého stolu, Merlina a Stonehenge, takže to místy působí jako vykrádačka Šifry mistra Leonarda, Lovců pokladů a jim podobným. Pobavilo mě pár scén s nesmrtelným komorníkem, zatímco u Hopkinse jsem si celou dobu říkal, jestli má podobnou roli vůbec zapotřebí. Menší rolička navrátivšího se Johna Turturra byla vesměs zbytečná. Ve výsledku jde o audiovizuální orgie bez duše, které se až příliš často utápěly v nepřehlednosti. Vedle toho jsem měl ke konci už plné zuby opakujícího se "Já jsem Optimus Prime!" a podobných lahůdkových replik, kterými se to ve filmu hemžilo. Rovněž mě zamrzel dosti nevyužitý potenciál Quintessy. ()

BMW12

Je pravda, že Transformers: Poslední rytíř je scenáristicky zajímavý. Ano, použiju slovo zajímavý, a nikoliv špatný. Inu ten příběh smysl dává, i když souhlasím s ostatními, že předchozí díly na tom byly lépe. Každopádně opět tu máme mega supr trůpr akční nálož a na to se prostě vždycky dobře kouká. Mě osobně moc nesedli některé pasáže s vtípky, ale tak proti gustu žádný dišputát. Oceňuji, že opět byla použita tradiční hudba Transformers od Stevea Jablonskyho, to se prostě skvěle poslouchá. Jinak Laura Haddock mi hodně připomínala Megan Fox (z Transformers 1 a 2). ()

virus10

Transformeři jsou mrtví. Slátanina kterou nezachrání ani Anthony Hopkins. Od začátku totálně mimo mísu od Merlina přes Hitlera až k nekonečnému konci filmu. Ztráta času. ()

TheEvilTwin

Hodně nadprůměr, jak jsem očekával celkem nudu, tak jsem byl překvapen. Hvězdu strhávám za poslední pulhodinu, která už byla moc dlouhá a možná se mi trochu nelíbilo moc "dějových linií". Každopádně tolik vtipnů a hlášek snad nikde nebylo. Hopkins je tam servíroval slušným tempem a s přehledem to vystačilo na pobavení celého kina. Dalším plusem je brutální akce a efekty, které byly skoro každou minutu filmu. Nevím proč tolik hejtů, za mě možná nejlepší díl série. ()

HellFire

Hrozná slátanina. V dalším díle se dozvíme, že Zemi a lidi stvořili Transformeři. Takhle to dopadá, když něco děláte jen pro prachy... "I will lead the way into her chamber." Opravdu, páni scénáristé? ()

Othello

Den po shlédnutí minimálně musím uznat, že takovou kaši v hlavě jsem už po nějakém filmu neměl dlouho. To, že je to po filmu za 217 mega mi přijde jako zábavný příznak úplně zmatené doby, kde už nikdo vlastně neví, co ten druhý chce. Pojmenovat film perexem, tak mi asi nejvýstižnější přijde "Nejameričtější čínská sexuální fantazie". Subjektivně se mi těžko dává průměrné hodnocení filmu, kde u několika scén mi nad jejich neuvěřitelně megalomanskou odpoutaností padala čelist. Přičemž na rozdíl například od Marvelu tuto odpoutanost umí Bay zvýraznit svými režijními trademarky. Kamera, věnující se lidem, je často výborně posazená, je z ruky, ale stabilizovaná, takže vlastně pluje za postavami z mírného podhledu a stojí velmi blízko nich. Na tváře a postavy lidí není "zoomovaná", ale pohybuje se reálně těsně před/za nimi. Těží z toho potom ten pocit ohromnosti při konfrontaci s obřími roboty a k Zemi se přibližující parazitickou planetou. Ano, můžeme se smát tomu, že například dobrá polovina záběrů je proti slunci, ale když už je tento díl série natolik odtržen ode všeho, tak onen přebarvený vizuál již začíná naopak prolamovat hranici snových zážitků a vlastně ten chaos v hlavě, který po filmu zůstane je srovnatelný s dlouhou prospanou nocí plnou prazvláštních snů, z nichž si po ránu člověk vybaví jen nesouvisející úseky a chvíli trvá než všechny ty podněty ze sebe setřepe a vrátí se do reality. Napadat potom film z důvodu jeho jalovosti (a on jalový je, postava Optima Prima je asi nejhorší bytostí od Morphea v pokračováních Matrixu(zase na druhou stranu, doprdele u pátýho dílu Transformers už tak trochu alespoň víte, do čeho jdete)) mi přijde jako rezignace na určitý typ zážitku, které nám film může přinést. Proč tedy vlastně ty tři hvězdy? Ééé no nebudete mi to věřit, ale ono je to krátký. Mělo to trvat čtyři hodiny. Jasně, člověk by už potom definitivně odcházel z kina jako jiná bytost a patrně by ho po cestě z IMAXu srazila tramvaj, ale těch motivů, postav, scén odbytých jedním záběrem, nedořečených scén a nahozených detailů, kterým bych se rád věnoval, tam je strašně moc. Dejte mi director's cut, ve kterém ta úžasná honička v Londýně bude trvat třeba půl hodiny a scéna mezi vědcem z NASA a arogantním zástupcem vlády třeba deset minut a já u toho exploduju infantilně vizuální rozkoší, za kterou se nehodlám omlouvat. A Bay je stále na vrcholu potravního řetězce, když se bavíme o akčních scénách. Dejte mu víc akčních scén. Dejte mu všechny. ()

ARI50

Opět od čtvrtého dílu zase nad míru spokojený protože zase užasna jízda se skvělým příběhem, výborným Markem jeho novou číčou, Anthony se tam hodil taky výborně a co musím opět nejvíc dodat je opět skvělá hudba prostě dokonalá, ta se vám prostě v ryje do těla. Hodnocení tady vůbec nebudu řešit protože pro mě to je výborný film a tím zůstane i po dalších zhlédnutích. A co musím podotknout Michael Bay je zatím jeden režisér který nezklamal v ničem a doufám že to tak zůstane. Je pravda že mi vždycky chyby staří známi ale já to nezměním a někdy je to škoda že nechávají jen některé a ten zbytek jako by nikdy nebyl :( ()

luka4615

A teď už fakt vážně. Čekal někdo po mizerném "Transformers: Age of Extinction" něco jiného? Jistě, vizuální stránka je zde opět velmi nápaditá a vtahující, nicméně o zbytku tohoto šíleného koktejlu se to vážně říci nedá. Michael Bay totiž bezuzdně vykrádá některé slavné snímky, přičemž se nebojí řádně "ztrestat" i historickou stránku, což vyústí v opilého Merlina s roboty Kulatého Stolu či infiltraci v nacistickém Německu v režii Bumblebeeho jakožto tajného agenta. Vězte, že nesmyslů a naprostých šíleností či přímo blbin je zde značná spousta, takže i povedený vizuál má co dělat, aby udržel Vaši pozornost alespoň v té nejmenší míře. Po celou dobu trvání snímku mi přišlo, že režisér Michael Bay už drahnou řádku let uvázl na mrtvém bodě a není se schopen od této franšízy posunout někam dál. Pořád nám servíruje přepálenou akci na přepálené stopáži a pořád se nenaučil, že bez solidní příběhové kostry vzniknou jen klipovité a nesmyslné útržky, které nedrží pohromadě. Upřímně, je mi lehce smutno, kam se celá robotí série společně s Bayem dostala. S nostalgickou jiskrou v oku vzpomínám na první "Transformers", které jsou geniálním mixem rodinné komedie, hutné akce a božské Megan Fox. A čím dál tím víc mám pocit, že tyhle časy, kdy robot měnící se v auto byl epickým "wow" momentem se už nikdy nevrátí. Už to prostě zabal Michaele! PS: Největším "higlightem" filmu je aristokrat s mimikrami Anthonyho Hopkinse. Ten chlap fakt dokáže prodat i ten sebevětší scénáristický hnůj! „It started as a legend, one of the greatest of all... For a thousand years, weve kept it hidden, to protect Earth from what is expected to arrive...“ ()

Bauer

Nikdy by mě nenapadlo, že filmu, který režíroval můj oblíbenmý režisér Michael Bay, dám jen 2*! První tři díly Transformers se mi líbili hodně! Samozřejmě jednička je nejlepší! Čtvrtý díl se mi celkem taky líbil a to pi přes nové obsazení. Docela jsem se těšíl na pátý díl. Jedná se prostě o filmy, kdy člověk nemusí moc myslet a jen si užívat akci. Jediné, na co jsem ale musel myslet u pátého dílu bylo, jak už mě to nebaví! Dvě a půl hodiny nuda a já už prosil, aby to skončilo. Transformers už nemají čím překvapit. Místo toho dostáváme jen akci, který je už prostě nudná a to je co říct, když to řídí Michaeal Bay. Efekty stápe na vysoké úrovni. Herecké obsazení v čele s Wahlbergem mě taky nebavilo. A největší otázkou je, proč do toho šel Anthony Hopkins? Proč tam byl úplně zbytečený John Turturro? A řada dalších otázek PROČ?! Pokud bude (a že asi bude) další díl, tak děkuji pěkně, ale vynechám! Transformers jsou podle mě vyždímany a nemají už co nabídnout. ()

Morholt

Sice chápu, že tyhle ptákoviny jsou na efektech založené, ale tady toho už bylo zkrátka moc a z Baye se začíná stávat regulérní digitální magor. Plechovky se tu sice mlátěj moc hezky, ale platí tu to samé, co pro všechny předimenzované blockbustery a totiž že sebenabušenější akce začne do hodiny nudit, pokud nenechá režie diváka alespoň na chvíli vydechnout. A to Bay nedělá. Přesto se tu pár věcí povedlo. Předně mě bavilo těch pár scének ze středověku, jakkoliv to artušovské době neodpovídalo. Líbil se mi i pološílený robotí komorník a zlá medúza také nebyla k zahození. A nakonec mi sedl i casting. Tím tedy nemyslím stále stejně hrajícího Wahlberga, ale především bavícího se Hopkinse a šmrncovní Lauru Haddock. Nakonec to tedy ten průměr dá, ale pořád jsem toho názoru, že tohle téma už je vytěžené, jakkoliv chápu, že se ho Bay nechce vzdát. 50% ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (více)

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman

24.12.2018

Michael Bay a Robopocalypse

Michael Bay a Robopocalypse

08.03.2018

Pátý díl Transformerů vydělal o 500 milionů dolarů méně než čtyřka, takže není divu, že je Michael Bay konečně opouští. Víc než půl roku jsme nevěděli, co slavný akční režisér chystá dál. Teď se ale… (více)

Transformery čeká reboot

Transformery čeká reboot

18.02.2018

Nesmějte se, je tomu tak. Loňská pětka Transformers vydělala zhruba polovinu toho co čtvrtý díl, což je v Hollywoodu jasný argument pro stopku. Optimus Prime je ale příliš prodávanou hračkou na to,… (více)