HorrFi

John Wick je dobře natočenej film o pomstě, ale podle mýho názoru si tak vysoký hodnocení určitě nezaslouží... nebylo tu nic co by nebylo někde jinde, všechno na mě působilo tuctově a nechalo mě to naprosto chladným.. ()

Nivenx

Mlčenlivý Keanu jako šílený zabiják stovek nepřátel kvůli jednomu cíli. Akce střídá další akci a film se žene jak raketová střela. Co se týká akčního žánru není vlastně co vytknout. Pro vypnutí mozku a ignorace nesmyslů je to parádní podívaná. // 80% ()

Remivsremi

Keanu Reeves přišel, viděl a rozstřílel vše okolo sebe na padrť. S notnou dávkou humoru a nadhledu. John Wick je drsný a správně chlapácký akčňák, kde se nic nebere příliš vážně a za celou dobu se pozabíjí ohromné kvantum padouchů. Způsobem, který vážně bolí a zaneřádí váš oblíbený oblek určený k nájemným vraždám. Film dokáže zaujmout především výbornou choreografií soubojů. Skutečný fajnšmekři si budou libovat u nekompromisních headshotů, jenž připravují instantní fašírku na potkání. Suma sumárum, JW si na nic nehraje a jde nekompromisně za svých cílem, pobavit fanoušky akční podívané, což se podařilo na výbornou. ()

Mr.Ripley

Keanu Reeves ve své životní roli, v které konečně naplno zúročil svou kamennou tvář. John Wick není žádným počinem s přesahem, ale poctivou žánrovkou, jež si nebere servítky a od samotného začátku, až k závěrečným titulkům diváka baví dravou akcí, nonstop napětím a charismatickým obsazením po všech stránkách. Jeho jméno je John Wick a je zpátky, aby nakopal zadky všem, kteří se na něj byť jen křivě podívají! ()

Triple H

Motivácia hlavnej postavy je smiešna a inak je film len prvoplánovo efektné pozlátko, s veľa farbičkami a filtrami a s prepálenou komiksovou estetikou (tie anglické preklady uprostred obrazovky s farebnými slovíčkami ma vyslovene srali). Kŕčovitá snaha o to byť cool, ktorá je mierená na puberťákov a ako nejaký ukážkový akčný film by som ju ja teda nebral. To sa len zase raz celá internetová obec vyhypovala do nepríčetna, pričom ak im na uchcávanie do slipov a básnenie o nejakej úžasnej "žánrovej čistote", "čírej žánrovej radosti", alebo "monumentálnej trefe do černého" stačí to, že zachovalý Reeves v komiksovo štylizovanom svete strieda pestrofarebné lokácie a strieľa rusákov expresne do hlavy, tak OK. Mne to prišlo ako lacný prefabrikát, ktorý cielene mieri na deti (čo je OK) a zároveň evidentne na hustých chlapákov z message boardov a od klávesnice, ktorí pokiaľ im marketing bude do hlavy liať, že "toto je nářez pre porádnych samcov", tak v snahe ukázať akí, že to sú členovia maskulínneho stáda nepostrehnú, že vlastne dostali detinskú sračku, ktorý strčí do vačku aj ľubovoľný Statham. BTW, neviem či hlášky typu "John Wick raz zabil troch chlapíkov v bare ceruzkou" boli cielenou paródiou na caseyrybackovských drsňákov, alebo boli myslené vážne - tak či onak mi prišli trápne. Pozerateľné a celkom pekne natočené, ale toť vsjo. ()

Doudis19

Moc Neovi přeju takhle vyvedené věci. Choreografie a uvěřitelnost soubojů tu na takové úrovni nebyla hodně dlouho, ba jestli vůbec. V těchto situacích je opravdu cítit zkušená kaskadérská ruka pana režiséra. Tuna nápadů, úderné hlášky a perfektní spád, hlavní ingredience jednoho z nejlepších akčních nářezů posledních let. Samozřejmě John Wick nesklidí uznání kritiků, natož pak nějaké ocenění, ale tak už to u zábavných filmů bývá :-). ()

Aargh

Výborná akce, vynikající Reeves, fajn Alfie Allen. Ale scenárista a režiséři mix vážného thrilleru a nadsazeného akčního filmu bohužel moc nezvládli; chvíli se to tváří jako Payback, chvíli jako Taken a úplně se nedaří ani jedno. A hlavní záporák je strašně špatně obsazený; do takové role prostě nemůžete dát někoho s vizáží a projevem Václava Kotka. ()

VaHo

Dokonale přímočarý a jednoduchý akční film, který je vynalézavý, vtipný a elegantní. Výborná jednohubka. P. S. Pokud se někdy bude natáčet remake Mrazíka, tak v něm Babu Jagu musí hrát jen a pouze Keanu Reeves. ()

eye candy

Co se mi zdálo odlišné a docela se mi líbilo, byl celý ten fiktivní, tak trochu mytologický svět nájemných vrahů, kde se platí zlatou mincí, hlavní hrdina je Keyser Soze (ten co straší strašidla, s tímhle si autoři mohli víc pohrát), kodex chrání jakési společenství (mimochodem to je velmi povedený nápad, chcete-li ve 4 lidech zastřelit člověka stoupnout si dva a dva do protisměru) a existují hotely, kde byste se neradi uprostřed sezóny ubytovali. Také se mi líbila akce (i když mi chvílemi vadilo, že každý potřebuje 3 kulky do těla a dva headshoty) a casting. Parádní Nyqvist v záporné roli, Allen od pohledu na zabití, Dafoe sympaťák, no vlastně snad všichni super až na hlavní roli. Keanu je prostě dřevák, naštěstí ho trochu zachraňuje určité charisma a fakt, že se zrovna nejedná o žádnou Shakespearovskou přehlídku hereckýho umění. Po čistě fyzické stránce mi navíc příjde takovej těžkopádnej, neforemnej a ani mi není moc jasný, proč ho do podobných rolí obsazují. Také autoři mohli vynechat tu dojemnou dějovou linii se smrtí manželky a Wickovu odplatu odstartovat prostě jen ukradnutím auta/zabitím psa, asi by to bylo svižnější a stylovější. ()

SniperG1

Neohrožený Rambo v exkluzivním podání Keanu Reevese! Film sám o sobě je čistě profláknutý průměr až podprůměr, ale jsou to nehorázná, dobře natočená krvavá jatka... 75% ()

matezzz

Hodně slušných 80%. Dokonce jsem uvažoval i o 5*. Ale k tomu mi ve filmu chyběla jediná věc. ***SPOILER*** Lepší závěrečná bitka, resp lepší záporák v ní. Takhle slušně rozjetý film si zasluhoval lepší fight než John Wick vs. Viggo (Michael Nyqvist). Kdyby byl na konci třeba 5-ti minutový souboj se Scottem Adkinsem, tak bych s plným hodnocením neváhal ani minutu. ***KONEC*** ()

Motinski

Chad Stahelski a David Leitch miesto tlačenia na pílu v snahe byť za každú cenu odlišný, zobrali osvedčený recept na akčnú zábavu a stvorili pre nás skvelú jednohubku. Čakal som béčkovú súboje a nudné tempo, no dostal som niečo čo som miloval na starých akčných filmoch a dlho som to nevidel v tých nových. Prebudenie tichého zabijaka na pomstu vďaka zabitiu jeho psa a ukradnutiu auta môže pri počutí znieť až komicky, na moje prekvapenie ma to ale celkom chytilo a prial som Reevesovi aby sa zúčtoval. Potom už nasledovala divoká jazda a množstvo mŕtvol. Záporáci nie sú bohvie čo a vlastne všetky vedľajšie postavy dostanú málo priestoru. Určite by sa oplatilo trochu s nimi experimentovať lebo potenciál bol. Najviac ma bavilo vykreslenie organizovaného zločinu a jeho fungovanie. Hlavne hotel pre zabijakov je niečo čo ma fascinovalo. Dlho som nevidel podobnú chuťovku čo sa týka klasických vyvražďovačiek. Naposledy asi prvý Taken. ()

Khumbac

Och, jak bezduchý film s jednoduchým scénářem. Věková kategorie diváka max 16 let ! Bum bum bum, prásk, sprška rudé krve. Bum, bum - rudá sprcha. Kolik jich zabil Honza? 69 nebo 73 lidí? NUDA ()

tatanapope

Akční scény nebyli ani tak špatné , ale děj byl tak nějak bez nápadu . Umřela mu žena , zabili mu psa a tak jde sám proti všem mafiánům města a samozřejmě to zvládne , trochu pohádkový konec a připomíná to asi 100 dalších filmů , které jsem už viděla , tak že ve výsledku mě to trochu nudilo i přes dobré zpracování akčních scén . ()

chelseaman22

Nepochopitělně musím říci, že to bylo skvělé a procítěné jako Sergei Rachmaninov hrající Schuberta za piánem! Stokrát ohraná zápletka s vendetou je tentokrát procítější díky existenci psa domácího, jež nesplnil svou roli hlídače a skonal násilnou smrtí. Dovoluji si Johna Wicka nominovat do party okolo Arnolda, Chucka a Sylvestra. 81% ()

Copacabana

Majestátne! Velkolepé! Dokonalé! Keanu Reeves alias baba jaga, zbrane, Mustang, pitbull a Marilyn Manson s Killing Strangers. Jednoducho všetko čo milujem na jednom mieste! Akčný film s temnou atmosférou, ktorý neprestáva baviť ani po tretí raz. A ten podmaz😍 We got guns, we got guns Motherfuckers better, better run ()

BROKEN_

John Wick je rozhodně nejlepší akční film současnosti. Skvělé akční scény, s výbornou choreografii, skvělou kamerou, výbornou hudbou a hlavně Keanu Reeves! ()

Lachtaan

Jedničku jsem si dal jako neznámou jednohubku spíše kvůli Michaelu Nyqvistovi, kdybych ovšem věděl, jaká řežba mě čeká v jejích sequelech, zhlížel bych na ni zcela jinak. Beru ji jako mírnější start našláplé akční série. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch