poster

Life After Beth

Komedie / Horor / Romantický

Velká Británie, 2014, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hladass
  **

  Člověk by si ze začátku mohl říct, že je Zach poměrně šťastný člověk... Přeci jenom, jak často se stává, že se vám mrtvá přítelkyně vrátí do života? Řekl bych, že moc často ne... Sice má slečna ztrátu paměti a působí lehce zmateně, ale druhá šance na dohnání všech věcí, které jste spolu nestihli před její smrtí, ta se sakra počítá... Zvláště, když je Beth taková kost... Problém však může nastat, když taková zombie začne být náladová, trochu žárlivá a hlavně hladová... V tu chvíli si začne zamilovaný mladík koledovat o pořádný průser... Stejně jako celý film... Do této chvíle se totiž jednalo o docela svěží romantickou komedii, která se však zvrhla v nudou a nenápaditou zombie apokalypsu bez špetky humoru a hlavně hororu... Což je průser... Průser, který ani béčkové, ale velmi sympatické obsazení z podprůměru nevytáhne... A to je škoda...(31.8.2016)

 • Morholt
  ***

  Zdejší zombíci se neprojevují hned, ale dávají si na čas, takže člověk ani nepozná, že jsou po smrti, pokud vám na dveře nezaklepe dávno mrtvej dědeček. Ale i ten je rád, že vidí děti a vnoučata. Jenže chuť na maso a mozky musí dřív nebo později zákonitě přijít. Mě se tahle nezávislá hlína docela líbila. Ať už jde o ne tolik okoukané herce, byť ve vedlejších rolích se pár známých ksichtů objeví, nebo o vtip, přičemž některé scénky byly fakt na úrovni a vrchol měly v závěrečné procházce. První půlhodina je sice trochu nezáživná, ale když jí přežijete, budete se celkem solidně bavit. 65%(20.10.2014)

 • kingik
  *

  Beth bývala za života pohledná dívka, která chodila s ňoumovitým Zachem. Nyní je po smrti, rodiče i její přítel truchlí, ale jednoho dne se Beth vrátí s podezřele divných chováním. Nebude zdaleka jedinou, která vstane z mrtvých. A ke všemu si ani neuvědomuje, že je po smrti. Od počátku hodně lacině a málo zábavně instruovaná záležitost, která se do hororu ani plně nerozvine. Režijní rukopis Jeffa Baena byl dost slaboučký, vznikla jen jedna zapamatovatelná scéna. Je to přesně ta, v níž zombie Beth je připoutaná řetězy ke kamnům, které silou vytrhne a nese je na zádech. A ano, Beth je zlostná, silná, nadržená, posléze i nenažraná, ale nic, co by si mě režijně i příběhově podmanilo, nic, čemu by se dalo zasmát. O napětí snad film ani neusiloval, neměl ho v plánu. Film se postupně zhoršoval. Začátek, kdy se mrtvá holka k úžasu mladíka Zacha zjeví za okny domu svých rodičů a následné peripetie s jejich vztahem, to ještě ušlo (viz Pohřbít bejvalku - 2015), ale jak se náhle začali kupit oživlí mrtví, bylo to jen a jen horší. Výrobní náklady filmu musely být značně nízké, na filmu je to znát. Gore vesměs žádné, laciná výprava, neadekvátní hudební doprovod to celé jen dodělal. V podkresu zní úplně nesmyslně shluk jazzu a sraček. Uniklo mně, co způsobovalo zmrtvýchvstání, nebo to v tom filmu ani nebylo vysvětleno? Příliš nepomohla ani účast elitních druholigových hvězd. Všichni se sice snaží, i za cenu akceptovatelného přehrávání, které je nejvíc patrné u hlavní herečky Aubrey Plaza. Skoro jsem jí to ztvárnění zombie nevěřil, měla štěstí, že se na ni dalo dívat, i přes počínající hnilobu. Ale přece jen Dane DeHaan a John C.Reilly mají sakra na víc, než se zahazovat v těchto blíže neidentifikovatelných kravinách za pár babek, co mají do hororu daleko a o komedii se neznatelně otřou. Až se jednoho dne vaše přítelkyně přestane převlékat, bude si domů nosit hlínu, většinu času bude trávit na půdě a nebude libě vonět, nejspíše máte doma zombíka. Otravný film úplně o hovně. 20%(11.11.2015)

 • maddy
  **

  Na začiatok: ja jednoducho nemám rád tento novodobý trend pchať zombíkov do všetkých možných žánrov. Zombies sú výhradne materiál pre horor a tomu tak bolo niekoľko desaťročí. Aj keď si dokážem užiť aj iné žánrové filmy so zombies, tak jednoducho asi nikdy nebudem mať rád to miešanie s komédiou, nebodaj srdcervúcou drámou a už vôbec nie s romantikou. Po väčšinu času k podobným filmom pristupujem so značnou dávkou skepsy a ani Life After Beth ma nepresvedčil, že dané miešanie žánrov môže fungovať. Je to síce celkom sympatická nezávislá zombie komédia, ale s pribúdajúcimi minútami tak nejako „vyprší do stratena“. Humor je len veľmi jemný – ani vyslovene trapný, ale ani vtipný – a nezasmial som sa počas filmu ani raz, o horore tu nemôže byť veľmi reč okrem možno nejakej jednej scény a ten vzťah medzi zombie dievčinou a jej partnerom je teda prinajmenšom veľmi podivný (a o racionálnosti takéhoto chovania už radšej ani nejdem písať). Vo výsledku ma síce Life After Beth v priebehu sledovania nijako a ničím neotravoval, je to znesiteľný film, ale nie je tu nič, čo by stálo za extra pozornosť. A ako tak rozmýšľam ani neviem komu ho odporučiť? Hororoví fanúšikovia si tu určite neprídu na svoje a tí čo hľadajú nejakú tú pubertálnu romancu po tom tiež siahať nebudú. Ale to je problém všetkých týchto prapodivných zombie žánrových mix, že sú v podstate určené pre všetkých a zároveň pre nikoho. Keď už by som však musel znova pozerať nejakú tú kvázi vtipnú zombie romancu, tak radšej si dám sympatickejší/kvalitnejší Warm Bodies. CELKOVO: 2* (4/10)(8.8.2014)

 • mat.ilda
  ****

  Právě, když jsem si po řadě nanicovatých chodů v lednovém meníčku říkala:" Už mě sakra někdo překvapte!", přistane mi na talíři tahle soft "Svatební košile" po americku, která se drží receptu žánrových ingrediencí, ale zároveň má takový originální šmak. Zábavný výstřelek - a ty já ráda, tohle prostě nepotopím, už pro ten žhavý sex se studenou mrtvolou, bratrovy hlášky, procházku se sporákem na zádech, návštěvy mrtvých příbuzných a klidný džezík k tomu :-)(25.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace