• Kimon

Oceňovat tuzemskou filmovou produkci? Proč ne. Ale ne trapně šaškovským způsobem jako tomu bylo do roku 2013, kdy ještě nemoderoval Marek Eben. Bohužel ani nástup Marka Ebena v následujícím roce nepozvedl kulturní hodnotu tohoto slavnostního předávání cen. Marek byť se snažil sebevíce o "jakos-takous" serióznost, ... takže už nešaškoval moderátor, zato šaškovali ti oceňovaní. Navíc, krátké filmové ukázky nominovaných snímků nad hlavou moderátora divákovi absolutně nic neřekly, protože žádná nebyla komentována, ani alespoň označena textem (popiskou) o jakou ukázku ze kterého filmu je. Takže nic neříkající mix všeho dohromady. Megalomanské prostředí doplněné předlouhým vystoupením filharmonie mě osobně připadalo nevkusné. Stejně nevkusné, jako náš milý český Róm na státní podpoře (kterého nikdo v EU nechce) vozící si prdel v Mercedesu. Každoroční oceňování Český lev se dlouhá léta potácí někde mezi trapasem rádoby humorným a trapasem rádoby seriózním alespoň ze strany moderátorů. Všechna čest Markovi Ebenovi. Proč dělat Českého lva způsobem HOGO FOGO ala Oscar. Stačilo by skromněji, vždyť i většina českého národa žije také skromně. Ale obecně. Pánové, vy tam v té úchvatné velké PRAZE! Co tak přestat šaškovat (především vy VELCÍ FILMOVÍ UMĚLCI A TVŮRCI ČESKÉHO LVA) a přistupovat k ocenění více pokorněji, s úctou k TV divákovi i sedícím v sále. Co tak, kdyby jste se začali chovat jako opravdu dospělí, tedy charakterem a chováním vyzrálí jedinci? Začínám mít pocit, že v té naší zlaté stověžaté se všichni pomátli, a to nejenom lidé od filmu.(17.3.2014)

• MikeCool

TV-pořad. Čekal jsem daleko víc, když se o moderování Českého lva 2013 postaral Marek Eben, jehož čeština je nádherná a pestrobarevná, ale bohužel. Celé se to neslo v takovém nezáživném duchu a postupem času to začínalo malinko lézt na nervy, hlavně v momentě kdy si Hořící keř odnášel další a další sošku, sice zaslouženě, ale bylo to vše na jedno brdo. | Průměr: 45% (2*) |(21.6.2014)

• Peytl

Málokdy mě tak sral u nějakého podřadu hudební podkres, to mi potěš housle, ať už se jednalo o pahrůzu při nominacích, či termixy filmových fláků při příchodu přešťastného vítěze a záběrech na nasralce, kteří to štěstí neměli. Ani Marek Dřevo to tentokrát zachránit nedokázal, možná ze strachu, že by se mohl státi hořícím dřevem. Polemiky o tom, kdo měl šelmu dostat nechám povolanějším, snad jen budu reagovat na dokument, no to si děláte, akademici, prdel, ne? Šmejdi!(22.2.2014)

• Lavi

Chcete více vážnosti a úcty, tak to máte. Eben je nepochybně geniální, ale k oceňování českých filmů se více hodila improvizace a trapnost Duška, Zbrožka, Budaře, Kočičkové... a já jsem se těšil, čím mě překvapí (připouštím však, že v posledních ročnících překvapení ubývala). Zato teď tu máme pořad, který ve dvou hodinách přeříká to, co si poté v noci můžu přečíst na internetu - ztráta času.(25.2.2014)

• JimmyII

Shrňme si to do seznamů, jaký byl první Český lev bez zlořáda Vachlera. Negativa: 1. Trapas a nuda. 2. Scéna jako z devadesátek, ošklivost až hanba. 3. Eben. Ten člověk je profík, ale je nevtipný, zprofanovaný a evidentně neví nic o filmu (většina jeho "vtipů" šla proti tomu, co filmaři dělají, což taky bylo vidět na jejich kyselých tvářích). 4. Scénář. Tak ten to nemělo. Předávající trapně nevěděli, co mají dělat, mluvili do portů, když neměli, nedokázali vyjít či sejít schody (to padá na vrub scéně) a neměli co říkat. Filharmonici měli moc dlouhé skladby a tak vítězové trapně postávali a čekali, až můžou začít děkovat. 5. Hořící keř. Respektive akademici, kteří evidentně jiný film neviděli. Přál jsem mu hlavní ceny, ty jsou bez debat, ale neříkejte mi, že scénu, kostýmy nebo střih nemohli dostat i jiné filmy. Pozitiva: 1. Nepsal to Vachler, ergo tam nebyla Lucie Bílá. 2. Oscarové prostřihy na nominované. 3. Raut s masem? Shrnuto a podtrženo, akademici nevyužili šanci, kterou lvovi dalo osvobození se ze spárů Vachlera a zase zůstali provinční. Nuda, nuda, nuda, trochu trapas a zase nuda. Příští rok prosím o reparát.(24.2.2014)