Překeřováno. Mám dojem, že i můj pes se rozhodl vyjádřit svůj filmonázor, když se dnes odpoledne rozhodl pomočit s libým výrazem na procházce keř. Pokud pominu výsledky samotné, bylo udělování dobré, Eben snad moderování zkazit nemůže a znělka v podání České Filharmonie zní skvěle. PS: český lev šmejdům je výsměch jakékoliv estetické stránce čehokoliv filmového.(22.2.2014)

Předpokládala jsem, že velké změny v přípravách Českého lva povedou ke zvýšení úrovně tohoto každoročního filmového svátku. Pan Eben je zárukou moderátorské kvality, Česká filharmonie předvedla úchvatný výkon. Jinak byl ale celý přenos v podstatě o ničem a snad ve všech kategoriích kopíroval nedávné Ceny české filmové kritiky.(22.2.2014)

• kinderman

Hodnotit nehodlám, jednak je to lhostejné, jednak jsem si narozdíl od cen BAFTA, jejichž záznam jsem viděl těsně před Lvy, během přímého přenosu připravoval nějaké pracovní materiály, takže jsem ceremoniálu nevěnoval stoprocentní pozornost. Co mě ale dostalo, bylo zmatené vystoupení dvojice Jakubisko- Vorlíček v rolích předávajících. Ten první se tam jen nesmyslně pochechtával, druhý "nenápadně" narážel na to, že existovat ceny v době, kdy točil, měl by jich asi plnou poličku. Načež ještě stihl pohanět jakýsi v minulosti oceněný film. Dobře, že se celou dobu v prostřihu dalo dívat na tvář nominovaného Z.Tyce, bylo jasně patrné, co si o těchhle žvástech druhořadého autora a bývalého praktikujícího bolševika myslí.(23.2.2014)

• Dan9K

To jsem přesně čekal, že se tu zase objeví názory, že je to nuda. Předtím všichni kritizovali, jaké je to trapné a ubohé, teď zase, že je to moc seriózní, co do háje chcete? Já měl České lvy vždycky moc rád, i pro to jejich umění trapnosti, které především pan Zbrožek dovedl do dokonalosti. Samozřejmě byly ročníky zlé (Lucie Bílá rozhodně vede), ale tak nějak obecně jsem si to vždycky užíval. Byl jsem zvědavý, jak se to pojme nově. Z části slibné, z části se to nepovedlo. Bohužel je tu značný amatérismus ze strany předávajících. Nic neřeknou, jsou tam jen jako panáci, u kterých to vypadá, že se to snad ani nezkoušelo. Po stránce hudby je to jak na houpačce. Někdy je to úžasné, ale zvlášť v případě doprovázení malých těles dost bída. Chyběla mi tradiční znělka, se kterou mám Lvy pevně spojené. Líbí se mi drobné náznaky toho, že by se to chtělo dělat velkolepě, tak trochu oscarově, ale to by se to muselo udělat profesionálněji. Mít to nějakou přidanou hodnotu (která byla jen na samém začátku přenosu během vystoupení Filharmonie). Marek Eben toho také mohl říct víc. Jeho celé vystoupení by se dalo napsat tak možná na dvě stránky a opravdu zapamátování hodné/vtipné postřehy měl dva (přejedění Geislerky a Trojana a historka s Brucem Willisem). Co se týče samotných ocenění, to jde mimo hodnocení, ale bohužel mám pocit, že akademie hodnotí ve všech kategoriích především film jako celek, místo aby hodnotila tu konkrétní kategorii a jediné, v čem se "experti" vyznají, jsou herecké výkony, tak tam ta hegemonie Hořícího keře nebyla.(23.2.2014)

• JimmyII

Shrňme si to do seznamů, jaký byl první Český lev bez zlořáda Vachlera. Negativa: 1. Trapas a nuda. 2. Scéna jako z devadesátek, ošklivost až hanba. 3. Eben. Ten člověk je profík, ale je nevtipný, zprofanovaný a evidentně neví nic o filmu (většina jeho "vtipů" šla proti tomu, co filmaři dělají, což taky bylo vidět na jejich kyselých tvářích). 4. Scénář. Tak ten to nemělo. Předávající trapně nevěděli, co mají dělat, mluvili do portů, když neměli, nedokázali vyjít či sejít schody (to padá na vrub scéně) a neměli co říkat. Filharmonici měli moc dlouhé skladby a tak vítězové trapně postávali a čekali, až můžou začít děkovat. 5. Hořící keř. Respektive akademici, kteří evidentně jiný film neviděli. Přál jsem mu hlavní ceny, ty jsou bez debat, ale neříkejte mi, že scénu, kostýmy nebo střih nemohli dostat i jiné filmy. Pozitiva: 1. Nepsal to Vachler, ergo tam nebyla Lucie Bílá. 2. Oscarové prostřihy na nominované. 3. Raut s masem? Shrnuto a podtrženo, akademici nevyužili šanci, kterou lvovi dalo osvobození se ze spárů Vachlera a zase zůstali provinční. Nuda, nuda, nuda, trochu trapas a zase nuda. Příští rok prosím o reparát.(24.2.2014)