Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

bonovox

Slušný príspevok do sféry krimi filmov, ale pre mňa bol Príbeh kmotra lepším a zaujímavejším filmom. Hynek je dostatočne presvedčivý, škoda len zbytočne použitej funkcie rozprávača. Ale pokračovanie si rád pozriem. ()

beeleg

Myslím, že tady je zcela na místě srovnání s příběhem kmotra s Ondřejem Vetchým v hlavní roli. I přes to, že mám tohoto herce rád, působil na mě Gangster Ka rozhodně lépe. Méně kýčovité zpracování a zajímavěji podaný příběh z toho dělá celkem hezkou podívanou. ()

S.A.D.

Na českou produkci je Gangster Ka dost kvalitní film. Má to jinou atmosféru než ostatní český kriminálky a nehraje tam půlka Ulice, to se cení. Jako neznalec tématu jsem se zpočátku ztrácel v postavách, který jsou navíc přejmenovaný (asi kvůli autorským právům, haha), ale znalá přítelkyně mě zasvětila do českýho podsvětí. Smrt Paroubkovi! 8/10 ()

Kozlowski8

Jan Pachl ve svém filmu velice poutavým způsobem líčí život jednoho z největších grázlů, jací v naší zemi kdy působili. Příběh začíná jeho příchodem do Prahy (rodná severní Morava mu již byla malá), kterou si postupně podmaňuje...Právě režisér je tím hlavním, kdo zaslouží pochvalu za to, jak velice dobře, umně a inteligentně propojil vcelku členitý a rozvětvený spletenec postav, vztahů a souvislostí do ucelené a srozumitelné podoby, bez zbytečně dlouhých vysvětlovacích pasáží či flashbacků. Film nemá hluchá místa, stále se něco děje a divák nemá šanci se nudit. K tomu velmi dobré herecké výkony mnohých aktérů s Hynkem Čermákem v čele a skvělá hudba, která vše velmi dobře doplňuje. Paráda. 90%. ()

Salvator

Další kousek s tématikou glorifikace tuzemských grázlů nevybočuje z linie předešlých snímků - podvody, vraždy chlast, drogy a sex. Nic víc. ()

fooggyy7 odpad!

Strašně ubohý film po všech stránkách. Už ani nevím, kdy jsem naposled podobnou sračku viděl. Asi Odcházení ()

Scaevola

Ze zkušeností jsem si říkal, že český film na "aktuální" téma a "podle skutečných", ožehavých událostí v "dokumentární" snaze říci všechno po "pravdě" může dopadnout všelijak, ale byl jsem poměrně pozitivně překvapen, protože scénáristům se podařilo uhnout fakta tak, aby vzniknul soudržný počin. Snímek má svůj pádící styl, který je místy obhroublý, místy přímočarý, ale celkové koncepci ryze českého gaunera to odpovídá. Kriminálnímu žánru nepřekáží ani věcné sebezpytné komentáře několika postav, které jsou sice v přímém rozporu s kvapícím tempem, avšak zdařile ho vyvažují. Zajímavý je též způsob vyprávění, při němž pořád slyšíme o titulním antihrdinovi, leč vlastně nic nevidíme přímo z jeho perspektivy. Ze všech těchto důvodů se jedná o nečekaně podařený film, který baví, ačkoli zpracovává morálně záporná témata. ()

oblonskij100

Tak se na to podívejme, je pravdou že na těchto příbězích je jen dvacet procent pravdy. Jen mě se zdá, že jak Mrázek, tak Gross, měli na hlavě sádlo. Pardón máslo.To je ale divné.Ten film je super zpracován a hlavní protagonista Čermák to zahrál na jedničku. Krejčíř měl jednu výhodu, ve své disocialitě a genialitě by mohl být klidně premiérem, ale on potřeboval pro svou dynamiku adrenalin a nejen trošku, ale aby to do něj stříkalo s turbem, ale bez common rail. Ten by dokázal přesvědčit i Putina aby se vzdal Krymu. Prostě se dal na špatnou stranu a tak jej to semlelo, z normálního podvodníka se stál gauner v plné parádě. Nejde jen to, že je to byla jeho volba, spíše o to, že neumí žít bez vzrušení. Druhý člověk by schoval hlavu do písku, užíval si peněz a modlil se, aby pro něj nepřijeli benga a on musel vymýšlet nové skopičiny. Buďme rádi, že je v tý Afričce a já věřím, že jak ho pustí po dvaceti letech na podmínku a pak si příjde odpykat trest do ČR bude jako milius. Možná v sedmdesáti bude už klidnější a resocializovaný. Film excelentní, příběh užasný i vedlejší postavy za jedna. ()

DvoRSTA

Velice povedený film na základě skutečných událostí. Hynek Čermák a Predrag Bjelac zde předvádí excelentní herecké výkony. Film má skvěle napsaný scénář, který je okořeněn o kapku sarkastického humoru. Hudba je taktéž na výborné úrovni. Děj jde chronologicky od začátku Káčkovi kariéry, až po jeho útěk z vily před policisty do zahraničí. Celkově si myslím, že jde o jeden z nejlepších českých filmů za poslední dobu. ()

PTuranyi

Vydarená snaha o gangsterský krimi thriller. Žiaľ Krstný otec to nie je pretože film stráca po produkčnej stránke. Hoci herci sú dobrí, na špičku nedosiahnu. Príliš veľa času sa venuje rozprávaniu komentárov a akcie je málo. 70% ()

Stuart6

Naši prostě takový typ filmů neumí. Prostě to pánům Žákovi, Pyškovi, Hanzlíkovi a ostatním nevěřím. Bohužel. PS: Jeden vtip se jim povedl, Gross se tam jmenuje Klein 😂 ()

Gluminator

Velice trefný a slušně natočený snímek. Ačkoli současné české filmy nemusím, tento se povedl. Hezky zahrané, zajímavé herecké obsazení, zejména Predrag Bjelac aka Igor Karkarov, který tam sedl jak zadek na hrnec. Hynek Čermák to zahrál bravurně a konečně jsme se nebáli upustit uzdičku a přidat taky nějakou akci. Jsem velice zvědav na druhý díl Afričan. Jediné co se mi nelíbilo byl ten vypravěč, kdyby film byl zcela bez něho, bylo by to lepší. Jinak fakt slušná jízda. Na filmu jsem byl v Pardubickém cinestaru na předpreméře. 75% ()

Sidenius

I na sebepitomější historce je minimálně 10dkg pravdy. Nevím jak moc je to přitažené za vlasy, ale obávám se že až tak ne. Ironie je že dnes 11.09.2015 vynáší jihoafrický soud rozsudek. Hynek Čermák mi začíná dost bavit. ()

exotman

Český film dnešní doby je mnohdy ihned bez přemýšlení považován za odpadek... Ale tento film byl pro mne velikým překvapením /80%/ ()

bigmatko

z filmu som mal obavy vzhľadom ku skúsenostiam z predchádzajúcich ceskych filmových noviniek a neočakával som veľa a na moje prekvapenie som v kine dostal dávku napätia, akcie, aj humoru a zostal naozaj milo prekvapený. Gansterka má prehľadný dej a dokonca ani tie vnútorné komentáre jednodlitvých postáv nie sú až tak rušivé ako by sa mohlo zdať. ak by taký scenár dostal na spracovanie holywood tak by to bolo parádna gansterská akcia. na české a naše pomery je to však veľmi dobrý počin a oplatí sa ísť na to do kina. ()

Adalv79

Gangster Ka je dobře řemeslně udělaný a zahraný film, který má jen jednu, ale zásadní slabinu a sice scénář. Na mě děj působil chaoticky, místy dost vykonstruovaně a některé scény postrádaly „hlavu a patu“. Škoda, že scénář neprošel alespoň dvěma koly předělávek a hlavně škrtů, mohl to být hodně dobrý film. P.S. Ve filmu bylo pár dobrých hlášek, ale výsledný dojem to nezachránilo. ()

Sabres

Výborné,mnohdy dechberoucí,s vědomím motivu skutečného příběhu až mrazí! Skvěle zahrané,výborná hudba,prostě extratřída! Už se těším na druhý díl... ()

adako

Spôsob akým je tu podávaný dej, krátke scény s ťažko badateľnou časovou náväznosťou (nikdy nevieš či ubehol rok alebo je to ešte ten istý deň) vylučujú prežívanie príbehu. Režisér vôbec nevyužíva atmosféru lokácií, niektoré scény som si úplne vravel, prečo sakra nedal aj jeden záber z väčšej ďiaľky, veď to miesto by mrazivú melanchóliu priam sálalo. Herci nijak neoslovujú, najviac ma štvalo že Káčko sa po svojom podľa mňa dosť výraznom prerode (aspoň podľa príbehu) biznismena na gangstra, v hereckom prejave vôbec nezmenil. Až by si človek myslel že Hynek Čermák tú rolu dostal len preto že sa podobá na Marlona Branda. Alebo ten koniec čo vôbec nebol koniec ale skôr prestávka kým dorobia dvojku (ktorá mimochodom mala trailer pred jednotkou). Takže český thriller ma dosť sklamal. Tu sa celom natíska porovnanie s našim Kandidátom, ktorý síce nebol nejaké veľdielo, ale bol svižný, zábavný, fajn dej, proste taká oddychovka po ktorej ste odchádzali s dobrým pocitom príjemne stráveného času. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku