Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

t.b.kat

Čermák hrál celkem dobře, ale ostatní herci kolem něj působili toporně, některé úseky filmu působí po scénáristické stránce lacině a děravě. 3* ()

srolyma

Dobré, ale v podstatě nic, co bychom už neviděli třeba v Expozituře nebo v Příběhu kmotra s Vetchým. Čermák exceluje, ostatní jen nevýrazný kompars. S výjimkou Predraga, ten byl hustej. Mrázek, Krejčíř už svoje filmy mají, který kmotr přijde na řadu teď? Babisch? ()

blondboss

Pozrime sa. Bratia Česi sa pochlapili a vytvorili vcelku vkusný snímok z prostredia mafie a ekonomickej kriminality. Mohol by si to u nás pozrieť napr. taký ujo Kaliňák, aby si pripomenul, ako to u neho chodí. Vcelku autentické a vierohodné. Hlavný antihrdina mi nevadil a Vlastína Svátková je neskutočne sexi. Nemohol som sa ale zbaviť pocitu, že niektoré scény boli natočené veľmi amatérsky, za čo musím dať nejaké tie hviezdy dole, ale inak to nebolo zlé. 65 % ()

vitekmlejnek

(hodnocení nad 70% je asi největší úlet v dějinách ČSFD. Nebo nějakej podvod? Manipulace s hlasováním?) Klišé v každé scéně, v každé větě, v každé figurce, vesměs šmírácké herecké výkony, tempo nula, napětí nula. A vypravěč Albánec. ()

heavy66

Hynek Čermák mile překvapil. Je mnohem lepší, než se zdál být v Cirkusu a Raplovi. Zvláště společné scény s tátou Hanzlíkem byly hodně upřímné. Také mě potěšil remake závěrečné scény z Obvyklých podezřelých - Keyser Soze odjíždí autem! ()

jungewolf

Vcelku realistické ztvárnění "života a díla" Radovana Krejčíře ... . I když jeho řádění je oproti svinstvům politických gangsterů jako byli K. Gottwald, R. Slánský, A. Čepička, V. Kopecký, A. Zápotocký, A. Novotný atd. atd. hodně, hodně slabej odvar ... . Takže : 5 * a 79 % . ()

Aklain

Proc? Kurva proc jednou nemuzou cesi natocit takovej snimek, jako je tenhle.. ach jo, a pak ze nase filmy stoji za picu ()

honzic

Pěkný komentář a celkem solidní i obsazení, ale trochu mi tam kulhají dialogy, některé scény a přeci jen to má takový rádoby profi charakter, který je však nedotažený. Hodnocení: 60 % ()

eMeMko

Hynek Čermák ve svojí životní roli. Děj se sice občas přitažený za vlasy (nevěřím tomu, že Krejčíř utekl z vily a pak si pomalu bos jen tak šel po ulici a čekal až ho jeho bodyguard vyzvedne autem), ale jako celek baví a to je to hlavní. Na české poměry musím ocenit kvalitní kameru a střih a také hudební podkres. Herecké výkony "mafie" jsou na dobré úrovni, bohužel jejich protivníci z řad policie moc hereckého talentu nepobrali. Ve výsledku ale stojí za to tento snímek vidět. ()

Víteček

Mám z toho pocit, jako by nevěděli, jak odvyprávět příběh filmem, tak ho nechali vyprávět vypravěčem a k tomu se plácá dost pochybné obrazové zpracování. ()

AndrewNewman

Problémom filmu je to, že divákov láka na to, že uvidia nejakú gangsterskú revenge, pričom ich očakávania naplnia možno na 30 percent. Kým sa totiž Káčko dostane do basy a potom naspäť z basy a zmení sa na "krvilačného" a pomstychtivého gangstra, trvá to príšerne dlho a počas filmu som sa občas strácal. Na druhej strane obsadenie je dosť dobré, najviac sa mi páčila facka budúcemu premiérovi. V rámci českej kinematografie je to určite niečo lepšie, no slovenská Sviňa sa mi páčila viac. ()

witch.rch

Hynek Čermák je opět ve své roli dokonalý, stejně tak charizmatický Predrag Bjelac (oba výborní i v Cirkusu Bukowsky). Na rozdíl od jiných mi žádný "vnitřní" komentář nepřekážel, naopak mě iritovala doprovodná hudba (vyjma preludování paní Kraviecové). Za hudbu a za nesmyslně přidaný trailer před samotným filmem na jeho vlastní "dvojku" hvězda dolů. Takže za 4*. ()

kokofek

Skvělý Hynek Čermák, který je tak dobrý,že bych mu hned věřila, že má doma trezor s miliony a ovládá jimi kohokoliv si zamane. ()

Jessicahamby

Očekávala jsem, že film prospím celý (pozn. byla jsem po noční :D ) - to se nestalo, nicméně, co se týče hereckých výkonů, tak až na Bjelaca a Čermáka opravdu žádná sláva, začátek filmu mi přišel chvilkama nudný - celkově ale z filmu špatný pocit rozhodně nemám a jsem i zvědavá na díl druhý. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku