Croodsovi: Nový věk

• USA The Croods: A New Age (více)

Za to, že jsou Croodsovi trochu zaostalí, může nepochybně táta Grug. Ten se držel hesla „Všude dobře, v jeskyni nejlíp“ a bránil jim tak v osobním rozvoji. Když konečně překonali strach a Grugův odpor, zjistili Croodsovi, že svět může být báječným místem k životu, když máte kliku a narazíte na nějaký ten úrodný a bezpečný plácek. Po mnoha našlapaných kilometrech a řadě příjemných i nepříjemných zážitků Croodsovi takové místo našli. Mělo jen jednu nevýhodu. Žila na něm jiná rodina – Lepšíkovi. Už jejich příjmení napovídá, že jsou na trochu jiné civilizační úrovni než viditelně zaostalí Croodsovi. Vynalézavý Fíla Lepšík, hlava rodiny, zajistil svým blízkým komfort, o jakém se Croodsovým ani nesnilo. I díky tomu je jeho rodina milá, vlídná a přátelská a plně připravená přivítat Croodsovy ve svém stromovém domě, kde mají kromě mnoha vymožeností i pravěkého předchůdce televize. Z historie víme, že když na sebe narazí různě vyspělé civilizace, nevyhnutelně to mezi nimi začne skřípat. A skřípe to i mezi Croodsovými a Lepšíkovými a je to slyšet na míle daleko. To skřípání dosáhne to až za vysokou zeď, kterou Lepšíkovi vybudovali, aby se ochránili před nebezpečím, které tam číhá. Jenže žádnou zeď nepostavíte tak, aby byla nepřekonatelná, a tak je dost možné, že se hrubá síla neotesaných Croodsů ještě bude náramně hodit. (CinemArt)

rakovnik

Oproti jedničce zůstala krásná animace, příběh je také hezký. Přece jen je ale prostředí trochu okoukané a nové dobrodružství chvílemi ztrácí náboj. Závěr inspirovaný jiným filmem přináší více akce, nakonec i trochu dojetí. Přesah do současnosti potěšil, ale jako celek o level níž, než první film. ()

Streeper

Na to, že se jedná o pokračování, tak je to stejně tak kvalitní jako jednička. Pořád to umí být vtipné. Je pravda, že jednička se mi možná líbila o trošičku více, ale nic nemění na tom, že na pokračování je to pořád skvěle povedené. Nové postavy jsou zajímavé a líbí se mi, že nikdo z postav není vyloženě záporná postava. ()

C0r0ner

Příběhově žádná sláva, jak už to tak u dvojek bývá, nicméně bylo vidět, že to nebyl hlavní cíl tvůrců. Zato humor, animace a hrátky s vytvořeným světem, to se povedlo na jedničku, takže jelikož mám animáky obecně v oblibě, bude hodnocení pořád ještě pozitivní. 75% ()

Martrix

Pokračování jsou ošemetná. Pokud nejde o silný příběh rozporcovaný na víc částí, jako třeba v případě Nolanovi trilogie o Batmanovi, ale jde o pouhý návrat k oblíbeným postavám, tak se sice tvůrci nemusí zdržovat jejich představováním, ale zato nemůžou pracovat s efektem který přináší nový příběh. Taková pokračování často nemají kouzlo originálu, který se tak nepovede překonat. Výjimkou je třeba druhý Shrek, ale ten je právě z těch výjimek co potvrzují pravidlo. Od prvních Croodsových uběhlo vcelku dost času, takže je nemám v paměti dost na to, abych měl potřebu srovnávat. Faktem ale je, že zatímco tenkrát jsem byl nadšený, teď můžu konstatovat jen tolik, že je to pořád vtipný animák s mnoha dobrými nápady a převyšující průměr, ale nic víc. Barevné skotačení, jekot a humor osloví spíš děti, možná mamky od dětí. Z jakéhosi rodinného roadmovie podivuhodným světem, jsme se v pokračování obloukem vrátili ke podružné snaze Gruga za každou cenu udržet smečku pohromadě. Ta v druhé polovině vygraduje akčním dobrodružstvím, které je tak nějak nástavbové, skoro jakoby přilepený třetí díl. První Croodsovi na mě udělali dojem bezelstností a jednoduchými, ale plně funkčními fórky a dynamikou. Tentokrát to ve všech ohledech trochu vázne....změna tvůrců byl úkrok stranou, animák by neměl potřebovat čtyři scénáristy. Vlastně asi žádný celovečerák. Dám 4*, ale ne bez váhání. ()

KajusaK

Shlédnuto v letadle. Nebyl výběr filmů, tak to v podstatě zbylo, ale jsem mega ráda, že mě to donutilo, protože za mě super. Jedna z nejlepších pohádek co jsem viděla. ()

UhLee

(8,5/10). Přesně tenhle typ animovaných filmů miluju. U kterých můžete prostě vypnout a jenom si užívat tu parádní podívanou. Dream Works mě překvapilo svou ohromující animací, která je o parník lepší než v prvním díle. Ještě aby ne, když jsou snímky mezi sebou vzdálené 7 let. Přetéká humorem, kdy mě některé scény naprosto rozsekaly (scéna s opicemi, které jsou každá jiná.. Pro mě je nejlepší ta s creepy obličejem). Celkově jde z mé strany o obrovské překvapení, které jsem vůbec nečekal a jsem za něj hrozně rád. ()

Lachtaan

Bláznivá pravěká rodinka od šikovného studia, které nám doručilo Shreka nebo Jak vycvičit draka, je po sedmiletém odpočinku zpátky a musím uznat, že se v rámci rodinných animáků jedná o jeden z nejzdařilejších sequelů. Bavit se budou jak ti nejmenší, tak my dospělí a s potřebou přehlídnout pár tradičních klišé tohoto typu snímků nemám k druhým Croodsovým žádné výhrady. ()

filmmovier

Zase naprostá paráda. Jen je škoda, že to trvalo tak dlouho. Croodsovi byli jedním z mých nejoblíbenějších animáků a to, že ve svém žánru patří k tomu nejlepšímu vůbec, platí pořád. A o dvojce nejen, že lze říci to samé, ale ona je snad ještě lepší, než originál! Jasně, u animáků to není zas až taková výjimka, ale přesto to potěší. Bavil jsem se naprosto neskutečně, od začátku až do konce. Promakanější a propracovanější zápletka, mnohem lepší fóry a zábavné situace, hromada nových zajímavých nápadů a stejně zajímavé jsou i nové postavy. Špica. Animák roku. Případné trojce bych se samozřejmě nebránil. 95%. ()

oveckaoa

Mám stejný problém jak s jedničkou nezajímavé postavy , málo vtipů a vtipných scén a i logika hapruje (děti to řešit nebudou, ale já to poznal hned třeba). Prvních zhruba 10 minut je v pohodě od příchodu k Lepšolidem nebo jak se jmenovali to stojí na místě a nic se tam neděje navíc se tam dokola pořád řeší to samé a konec je vydařený, ale nedokáže už zachránit tu vatu co je v prostředku. Co mě hodně bavilo byla ta fauna speciálně ten vlk křížený s pavoukem byl dobrý i ty opice ušly a ten zemní žralok taky akorát má málo prostoru. Evidentně nebyly prachy na pořádný soundtrack tak tam dokola hraje jedna píseň a až na konci zahraje druhá. Jo a k té logice pokud se nad tím zamyslíte zjistíte kolik ženských v životě Guy potkal tak, že svou matku, Išku, mimino, Uggu , tu matku od Lepšolidí a Dawn tak jeho matka asi jeho životní láska nebude mimino asi taky ne není pedofil Ugga je zadaná matka od Lepšolidí taky a Dawn x roků neviděl (nabízí se otázka proč ji nehledal to ani nenaznačili bohužel) tak, že zbývá Iška z toho vyplývá , že ty kecy o té lásce jsou za mě osobně mimo a bez účinku. P.s. nejvíce zamrzí absence scén s lenochody mohly z toho udělat něco a styl Doby Ledové 3 kdy Scratt balil tu Scrattku bohužel 90 procent scén je v traileru více prostoru nedostanou. P.s. 2 tu homosexuální agitku si mohly odpustit 60 procent ()

MikyAff

Rodinka je zpět a tváří se lepší a silnější. Popravdě první hodinka není natolik ohromující, ale jakmile započne zachraňování a objeví se Thundersisters, je to možná natolik hloupý, až dobrý a musela jsem se smát. Pro děti je animák krásně barevný a pro dospělý je tu i pár skrytých referencí jako třeba "okno" že se také nudit nebude. Fajn film pro celou rodinu. ()

_DAVE_

Větší, divočejší, barevnější, vyhoubičkovanější… (opravdu nepřeháním)… Barevná paleta místy evokuje na hodně slušný matroš. Jednička byla ale o chlup lepší ()

ivan bohatyr

Prvni polovina filmu takovy prumer, nic extra. Druha polovina za me bida, neco jako rict malemu klukovi at vymysli nejvetsi nesmysl co ho napadne - treba jako vlk se sesti nohama ktery tka pavuciny. Cili takova silena strestenost bez jakychkoli hranic. Mozna se to detem libi ale me tedy moc, slabe 3*. ()

hroubek

Povedený sequel, který si na nic nehraje a chce dobře pobavit. A já jsem za to dost rád. Croodsovi: Nový věk nabízí přesně to co nás bavilo napoprvé. Originálnější prostředí, dobré vtipy a gagy založené na grotesce, cool akci a trefnou stylizaci s animací. A samozřejmě nové postavy, lokace a výzvy. Nakonec nechybí i to morální poselství o rodině. Naštěstí nám to není násilně vtloukáno do hlavy. Film má super tempo a neustále se tam něco děje, že se nestačíme nudit. A vůbec nevadí, že je místy po dějové stránce předvídatelný, jelikož to přináší tu správnou oddechovou zábavu, kterou si užijí jak děti, tak i dospělí. Za mě fajn animovaný film, na který klidně někdy kouknu znovu. ()

Sany33

Príbeh: Croodovci aj s novým členom svojej rodiny kráčajú v ústrety ďalšiemu dobrodružstvu. Snaha nájsť potravu a nebyť potravou ich privádza na prah novej rodinky, ktorá je o dosť modernejšia ako oni. Len či to neni na škodu. Herecké obsadenie: Pri animákoch klasicky dokonalé dabingové obsadenie, či už pôvodné alebo Slovenské. Prevedenie: Hneď na začiatok sa musím priznať, že nie som fanúšikom tejto rodinnej ságy plnej morálnych precitnutí ale na druhej strane interakcia s novými postavami bola zábavná. Pocity: Asi sa k tejto kategórií nemôžem vyjadriť lebo som zrejme pozeral iný film ako väčšina ľudí tu. Mňa to vôbec neoslovilo a dosť som sa nudil. Nebavia ma poučné reči a situačné gagy, ktoré mali svoju dernieru v minulom storočí. Asi jednoducho nie som fanúšik tohto animáku. Moje deti som ale nevedel odtrhnúť od telky tak som asi iba zlá cieľovka. Pridaná hodnota: Pokrytie všetkých morálnych hodnôt v jednom filme. 65% ()

Trustme

Nejbarevnější animák s "normálním dějem a postavama". Opět bláznivé, vtipné, originální jako jednička. Alternativní pravěk od Salvadora Dalího. Když už animákovské klišé o rodinných hodnotách a přátelství, tak v podobě Croods Family. Výborná animace, design a neskutečný bizáry v tomhle pravěkým přírodopisu. Upgrade The Flintstones version 2020. ()

VanTom

Sváření starého a nového ve formě nespoutané grotesky (s nepřeberným množstvím odkazů na moderní svět) stejně podlehlo tradičnímu prozření, že pevná rodina jest základ… Sympatické postavy obé utáhly a desítkami fórků či narážek na minutu pobavily, ovšem chatrná, dle potřeby ohýbaná kostra čehosi jako děje sotva držela pohromadě – jen a jen se sesypat. 70 % ()

ondraondra

Jednička mě moc nebavila, takže jsem vlastně nevěděl, co čekat od pokračování. Nakonec jsem si to celkem užil. Není to nic přelomového, ale je tu spousta vtipných gagů a film od začátku do konce nesundá nohu z plynu. A nové postavy jsou taky super. Klidně tomu napálím ty čtyři hvězdy, už jenom kvůli úvodní písni od Tenacious D. Klidně bych si dal i třetí díl. 7/10. ()

Jaro.Krafcik

Už jednotka bola dosť cielená pre deti. Ale toto pokračovanie mňa neupútalo. Čakal som aj trochu viac. Taká pikoška, tušim to išlo v kine celé leto a dokonca aj x mesiacov. Ale pochybujem žeby krudovci viedli v sledovanosti. Zároveň ide o 11.500 hodnotenie, uvidíme na 12k si už tento rok veľmi netrúfam. 3* ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (více)

Pixarovka Duše dorazí o Vánocích na Disney+

Pixarovka Duše dorazí o Vánocích na Disney+

09.10.2020

Tak už došlo i na Duši. Animovaný snímek studia Pixar měl původně dorazit ještě letos do kin, a to i po nedávných změnách ve svém kalendáři, které studio Disney provedlo. Jenže to se teď mění. Duše… (více)