Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

viperDavid

Stejně akční a zajímavé jako divergence. Povedlo se to skvěle a efekty byli luxusní. Je vidět, že na některých filmech se nešetří a tak si zaslouží o hvězdu navíc. ()

LiborGondek

Rozhodně důstojné pokračování Divergence. Děj se zamotává a upřímně by mne zajímalo o čem bude pokračování. Vždyť to takhle klidně mohlo skončit a všichni by byli happy. 65% ()

Mrkvič odpad!

Když jsem po půlminutě zjistil, že jde o pokračování Divergence, polil mě studený pot. Po asi pěti minutách jsem začal přetáčet. Nejdřív tak, abych chápal děj filmu. Zkrátím to. Film mi zabral asi 30 minut a lituju takřka každé vteřiny. Jako u předchozího dílu platí, že to vypadá příšerně lacině. Navíc minutovky, které jsem pustil nezrychleně, mi přišly neskutečně hloupě napsané. K tomu nutno připočíst mizerné herce a ty dobré zařadit mezi nevyužité. Za 110 milionů dolarů normálně nevznikají hloupé lacině se tvářící blbosti! ()

ecceHOMMO

Rozhodne slabšie ako jednotka. Hlavne úvodná polhodinka sľubovala obrovský prúser, ktorý sa však napokon podarilo dokonale odvrátiť. ()

Johnny.ARN

Jednotka bola tak plnohodnotná, že som si ju až nepamätal, preto vlastne ani nemám s čím túto dvojku porovnávať. Úvod ma hodil doslova in medias res, keďže absolutne neviem ako predchádzajúci diel končil, ale potešila ma prítomnosť Courtneya a Tellera, u ktorého som zabudol že vôbec v jednotke hral. Dvojka ma bavila len v tom ohľade, že akcia bola rovnomerne dávkovaná a niekedy prišla aj vtedy, keď som ju neočakával. Ale dejovo sa to aspoň niekde posunulo, aj keď to opäť vo mne nezanechalo žiadny dojem. Už teraz, nie to ešte o rok. 2 z 5 ()

elanius

(92/2015) / Samozrejme som si z prvého dielu nič nepamätal, ale asi to na moc velký vplyv na pokračovanie nemalo. Úvod ma trošku vystrašil, pomalé tempo, všetci ukecaní. Celkom sa ale vydarila druhá polka filmu a časť s odomykaním skrinky bola docela zábavná a aj slušne technicky zvládnutá. Úprimne, nevidím moc rozdiel medzi Hunger Games a Divergent / Insurgent. Chystajú sa ďaľšie pokračovania, snáď budú aspoň tak vydarené ako Insurgent. Stále je to len film pre teenage kategóriu ale na takú tú nenáročnú zábavu celkom postačujúci kus. (6/10) ()

ywo666

Bože čo som komu urobil. Taká chujovina. Na jednej strane film získal dobrého režiséra, dobrých hercov a očividne sa snaží. Na druhej strane je to úplná sračka. Patetická scéna strieda patetickú scénu. Hlavní hrdinovia otravní. Keď Jai Courtney podá najpresvedčivejší výkon. Niečo je zle. Akcie je veľa. Ale moc dobre nie je natočená. Digi humus. Herci na to fyzicky nemajú. Minimálne hlavná hrdinka nie. A prečo si do boha ostrihala vlasy. A celá pointa? Píííčóoovíííínáááá. Slabé 2*. Stále lepšie ako Hunger games.. ()

venison

Po průměrné "Divergenci" přišla podprůměrná "Rezistence".. Příběh nemá pro mě sílu a tu správnou šťávu.. K hlavním postavám se špatně buduje vztah a celkový dojem je v dnešní době hodně okoukaný.. Do dalších dílů se mi vůbec nechce.. ()

noriaki

"A přijde doba kdy všechny města světa pohltí chaos. Vlády padnou a civilizace jak ji známe se zhroutí. Mocí nad lidstvem se chopí právo silnějšího. Všichni škaredí se špatnou pletí a nadváhou zemřou a přežijí jen mladí a krásní sportovci s moderními sestřihy. Ti se rozdělí do skupin podle povrchních charakteristik, důležitějších než jejich osobnost. Společně vybudují nové lidstvo, které bude stát na nelogických základech a fungovat bůhvijak. Tak to bude na věky věků, dokud oceány nevyschnou a slunce nevyhasne." Člověk by řekl, že o takové budoucnosti se bude depresivní utopie točit jedna báseň. Ale i když se Robert Schwentke snažil jak mohl, tak mu z toho vyšla nudná sbírka klišé, která kupodivu děj neposunula vůbec nikam. Všechno je stejné jako v minulém díle, jen subjektivně delší. Skoro jako kdyby byla dvojka jen nepodařený remake jedničky. ()

uiu

Jedničce jsem dala plný počet, protože šlo o film, kde hlavní hrdinka, obyčejná šedá myška, chtěla být něco víc, než si kdy kdo o ní myslel, prošla tréninkem a stala se z ní neohrožená bojovnice. U dvojky jsem ovšem jen kroutila hlavou nad hloupostí, klišé a neustále "matrixovsky" akčními scénami. Opět jde jen o další snahu vytřískat peníze z knižní trilogie (knihy jsem nečetla). Navíc se většina akčních scén stejně odehrává jen v mysli hrdinky, takže se veskutečnosti není čeho a o koho bát. ()

Phietros

Druhý díl v návaznosti na první! Hlavní postavy na útěku před vůdkyní, která zároven chytá všechny divergentní. Na těch dělá testy, aby našla klíč. Tím je ale Tris, která připravuje se čtyřkou a ostatními útok! Boj za záchranu začíná! 75% ()

romajz15

O něco málo lepší než předchozí díl. Hlavně je tu zajímavější závěr, a jelikož jsem nečetl knihu a každého, kdo chtěl spoilerovat jsem včas zarazil, tak se těším na další díl. ()

Timak

Vizuálně lepší, jak starší bratříček Divergence, ale obsahově to za ním trochu pokulhává. A jeden nebo dva překvapivý zvraty to nespasí. Hunger Games mají v tomto přece jen trochu navíc. ()

VanTom

Tentokrát mne umělost autorčina romantizovaného post-apo světa už tolik nedráždila, prostě tu existovalo několik frakcí spolu / proti sobě a v (ne)fungování společnosti se díkybohu příliš nešťouralo. To však stejně nemělo vliv na to, že se vlastně skoro nic nestalo, to nic prokládaly strojené plytké řeči mezi láskyplnými / zahloubanými / rozpolcenými pohledy a nejvýraznější charakterovou vlastností sebelítostivé hlavní hrdinky byly krátké vlasy. Hodně jsem se nudil a obracel oči v sloup, aby v poslední třetině přece jen v té simulaci nebral snímek trochu energie. 3/10 ()

yeniczek

No konečně se něco začalo dít. Škoda, že podle traileru na další dvoudíl (tohle by mělo být už trestný od dob 7. Pottera) se zajímavá pointa Rezistence rozmělní do dalších rádoby konspirací uprostřed bývalého lomu obarveného na červeno. 6/10 ()

lucascus

Tak jestliže jsem divergenci dal tři slabé a upocené hvězdičky, tady jít výše nemůžu. Zde totiž zklamalo i to jediné, co v prvním díle fungovalo - scénář o ničem, herci pořád víc než slabí (a nyní i včetně s Kate Winslet, která jakoby už stagnovala a řekla si že z vody vařit nebude). Třetí díl musí být zaručeně propadák (pokud se tedy nezmění vše od základů, to je režie, herecké obsazení a vše další). Ovšem peníze se filmu jistě vrátí, neboť cílení na teenager diváka je zde zásadní.. Bohužel. ()

Sany33

Posledných 5 rokov svojho života som strávil sledovaním adolescent teenege movies, medzi ktoré sa pokračovanie divergencie určite zaraďuje. Príbeh divergentného dievčatka, ktoré zvrhlo vládu frakcií nie je vôbec ťažké si obľúbiť nakoľko je každá emócie vo filme dávkovaná presne v tej pravej chvíli a presne v tých správnych množstvách. Ak ste videli jednotku asi ste rozmýšľali ako by príbeh Tris a Štvorky mohol ešte napredovať, ale byrokratická hra na pozadí politiky frakcií má ešte stále čo ponúknuť a preto je dvojka s názvom "Rezistencia" adekvátnym nasledovníkom nie iba prvého filmu ale aj knižnej trilógie. Ja osobne strhávam pár percent kvôli skráteniu účesu a niekoľkým hluchým miestam, ktoré som v jednotke nepostrehol iba o to sa mi dvojka zhoršila. 77% ()

jujec

Neznám knižní předlohu, jsem jen divák filmu. A ten se nelíbil - už v půlce filmu jsem si říkal, že to, co se odehrálo z děje, bylo max. na 10 minut - prostě jen vata a žádný děj. A na konci filmu jsem si byl jistý, že to byly vyhozené 2 hodiny života - film není ani zábavný, ani vtipný, ani poučný, vlastně ani ne moc akční. Na to, abych se díval je na počítačovou grafiku vytvářející svět, jsem asi moc starý. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent