Reklama

Reklama

Mammon

(seriál)
Trailer
Thriller
Norsko, (2014–2016), 12 h 32 min (Minutáž: 48–58 min)

Hrají:

Jon Øigarden, Ingjerd Egeberg, Anna Bache-Wiig, Nils Ole Oftebro, Iben M. Akerlie, Laura Christensen, Ingar Helge Gimle, Bjarte Hjelmeland, Ine F. Jansen (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(14)

Jaká je největší možná oběť a co člověk udělá, aby ji nemusel podstoupit? Zásadový novinář rozkrývá spiknutí v nejvyšších patrech finančnictví. Šestidílný norský konspirační thriller roztáčí spirálu finančních machinací, biblických odkazů a starých osobních křivd, když zásadového novináře vyšle po stopě skandálu ve vysokých patrech společnosti, do kterého je zapleten jeho vlastní bratr. Seriál byl úspěšně uveden nejen v Norsku, ale i v několika dalších zemích jako např. ve Velké Británii, kde se svezl na poptávce po skandinávských thrillerech. Rok po uvedení originálu vznikly v koprodukci televize HBO dva východoevropské remaky – stejnojmenný český v režii Vladimíra Michálka a polský s názvem Pakt. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

VLADEK 

všechny recenze uživatele

1. sezóna - Velmi špatně scénáristicky zvládnuto, zejména postava Vibeke. Motivace některých postav je pro mne záhadou a také návaznost některých scén a postup v ději je mimo realitu. Celkově na hranici mezi 2 a 3 hvězdičkami.////2. sezóna - o třídu lepší, kromě dílu 6 a 7, kde jsou některé momenty a scény vycucané z prstu. ()

Franc1s 

všechny recenze uživatele

Anooo, tohle jsem potřeboval! Nevědět o čem to je a jen ze tři komentářů z csfd si říct, jo to by mohlo být na cajk. A ono ku*va bylo!" Krimi, thriller ze severu, bych mohl sledovat furt, takže tohle byla jasná volba. Začátek kdy jen tápeš,brácha novinář jede po bráchovi z vysoké prachaté ligy co zpronevěří docela vatu. Poté se to rozjede, začneš pár věcí spojovat a řekneš si, "joooo tuhle konspiračku už znám." Hovno! Čím více dílu vidíš, tím je vše jinak. 6 dílu po hodině, zvratů co vše kroutí zase jinou cestou, no do konce si člověk nemuže nic být jistého.Za mě pecka, ale českou verzi od HBO asi nepotřebuji. Za mě 9/10 i když chyby se najdou. SUPER! ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Pro milovníky moderního skandinávského designu povinnost; žádný jiný seriál nemá tak vypiplané a stylové interiéry, nad kterými srdéčko samou radostí zaplesá. Nad seriálem jako takovým ovšem již až tak neplesá (až na závěrečné duo epizod, kde se mimo jiné i sympaticky pracuje s největším norským historickým "kostlivcem ve skříni"), byť rozhodně ani nijak neúpí. Nejvíc na škodu je, že ze směru úvodní epizody, která je něčím mezi State of Play a Larssonovou linkou o redakci a práci Milénia, se postupně uhne směrem k běžnému pojetí moderního severského thrilleru. Opakuji, je to na škodu, ale špatně to není. Proč? Protože i tak je to dostatečně kvalitní i napínavé (a asi není náhoda, že to má v závěrečných dílech "Nesbø feeling"), jen poněkud tuctové; přeci jen severských krimi je nadprodukce, ale kvalitní novinářský thriller aby pohledal. Potěší působivá sychravá atmosféra a utlumené herecké výkony, stejně jako chytrá práce se žánrovými klišé. Nepotěší hlavní neduh drtivé většiny této produkce; a to sice šroubovaně naroubovaná překombinovanost. ()

denulik 

všechny recenze uživatele

Celý seriál má poctivé škandinávske melancholicko-depresívne ladenie a zaujímavých hercov, ale pomerne dosť mi vadila prekombinovanosť scenára. Napriek tomu, že som predtým videla český remake z dielne HBO a aj tento počin pozorne sledovala, miestami som sa strácala v menách, ale hlavne v motivácií jednotlivých postáv. A ten záverečný moment, keď sa objavili nájomní vrahovia so svedomím (wtf?) už som nepobrala vôbec. Prekvapivo sa mi česká verzia pozdáva viac, možno je to lokáciami, známejšími tvárami alebo momentom prekvapenia, ale nórsky Mammon ma trochu sklamal. ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Film o korupci a zkorumpovatelnosti a následcích.A nejlépe když každý na někoho něco ví a to vzájemně..Jenom tenhle seriál není klasická okecávačka ale je v něm i ne moc velká dávka napětí, která vás nenechá přepnout jinam.Protože : sakra co mají pořád s tím obrazem?????Dobrá kamera jen ty záběry které jsem poprvé zaregistrovala v seriálu Most (osvětlená města z výšky - jízda auta jako po mapě GPS )ty už jsou otřepané a zbytečné a budí pocit jakože něčím zaplácnout čas.Ale Norové to tak chtějí.A musím říct že opravdu dobrý dabing.Celkové zajímavý snímek který působí velmi realisticky. ()

Galerie (90)

Zajímavosti (2)

  • V 17. minutě na smuteční schůzce strany hraje v pozadí skladba „Adagio for Strings“ od Samuela Barbera. (Trajektt)

Reklama

Reklama