Reklama

Reklama

Mammon

(seriál)
Trailer
Norsko, (2014–2016), 12 h 32 min (Minutáž: 48–58 min)

Hrají:

Jon Øigarden, Ingjerd Egeberg, Anna Bache-Wiig, Nils Ole Oftebro, Iben M. Akerlie, Laura Christensen, Ingar Helge Gimle, Bjarte Hjelmeland, Ine F. Jansen (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(14)

Jaká je největší možná oběť a co člověk udělá, aby ji nemusel podstoupit? Zásadový novinář rozkrývá spiknutí v nejvyšších patrech finančnictví. Šestidílný norský konspirační thriller roztáčí spirálu finančních machinací, biblických odkazů a starých osobních křivd, když zásadového novináře vyšle po stopě skandálu ve vysokých patrech společnosti, do kterého je zapleten jeho vlastní bratr. Seriál byl úspěšně uveden nejen v Norsku, ale i v několika dalších zemích jako např. ve Velké Británii, kde se svezl na poptávce po skandinávských thrillerech. Rok po uvedení originálu vznikly v koprodukci televize HBO dva východoevropské remaky – stejnojmenný český v režii Vladimíra Michálka a polský s názvem Pakt. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

UncleG 

všechny recenze uživatele

Asi jako když se chcete podrbat na ... ehm, dejme tomu na patě... a za tímto účelem sestrojíte škrabku poháněnou parním strojem, která využívá osmnáctset rychlostních převodů a je mimochodem ještě napojena na soukolí pražského Orloje a vodovodní okruhy hadronového urchylovače v Cernu. Protože proč to dělat zbytečně jednoduše, když to jde zbytečně složitě? Mamon je podivná mixáž mystérií Dana Browna a politického thrilleru, která se utápí v bezbřehé kaši samoúčelné a strojené komplikovanosti. ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Film o korupci a zkorumpovatelnosti a následcích.A nejlépe když každý na někoho něco ví a to vzájemně..Jenom tenhle seriál není klasická okecávačka ale je v něm i ne moc velká dávka napětí, která vás nenechá přepnout jinam.Protože : sakra co mají pořád s tím obrazem?????Dobrá kamera jen ty záběry které jsem poprvé zaregistrovala v seriálu Most (osvětlená města z výšky - jízda auta jako po mapě GPS )ty už jsou otřepané a zbytečné a budí pocit jakože něčím zaplácnout čas.Ale Norové to tak chtějí.A musím říct že opravdu dobrý dabing.Celkové zajímavý snímek který působí velmi realisticky. ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

"Mammon" názorně ukazuje post-quality TV aka quantity TV v její celé nahotě. Původní ambice ze zlaté éry moderní televize, spočívající v touze vyprávět nestandardní náměty, které přitáhnou diváky k obrazovkám svými postavami, příběhy a konflikty, se změnila ve falešné umění, jak diváky přikovat k obrazovkám a nedovolit jim odejít. Nástrojem k tomu jsou vykonstruované zvraty, uhlazená forma a filmové formální prostředky, které umožňují z hovna dělat veledílo. "Mammon" by moc chtěl být dalším příspěvkem do rodu vážných skandinávských krimi se společenským přesahem, ale na rozdíl od svých vzorů má jen nedotaženou premisu, artificiální postavy s vyhrocenou minulostí, navivní víru v novinářskou etiku a především ranec absurdních zvratů, z nichž ty lepší náleží do ranku scenáristické lenosti, zatímco ty horší pocházejí z hájemství campu. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Zvratů - zvláště ke konci - je snad až příliš a také celé rozuzlení je dost překotné a za vlasy přitažené, nicméně "Mammon" je více než důstojným zástupcem současné skandinávské seriálové produkce, který nabízí, jak už je v žánru zvykem, nejen vysoce kvalitní profesionální zpracování, ale především napínavý a atraktivní pohled na nejpalčivější problémy spojené s korupcí v nejvyšších politických a ekonomických kruzích, žurnalistice i v řadách strážců zákona. ()

DavidWebb 

všechny recenze uživatele

Ďalší severský kriminálny seriál, ktorý nadväzuje na tradíciu kombinovania zločinu a žurnalistiky, a v tomto prípade aj finančnej správy (namiesto politiky). Tento krát sa divák ocitá v Nórsku a ľahko si môže položiť otázku, či sa Nóri len chcú zviesť na vlne škandinávskej popularity, alebo chcú naozaj dokázať, že nie sú vo filmovom svete (hlavne svojich susedov), len chudobným príbuzným. Námet nie je žiadne nóvum, ale keď to vezmem od kraja po kraj, tak to bolo vymyslené celkom dobre. Lenže keď sa hovorí, že niečo "muselo na papieri vyzerať oveľa lepšie", myslí sa tým, že tvorcovia moc nezvládli samotné prevedenie a takto nejako to vidím i ja. Napriek anglickým titulkom, si to síce udržalo moju pozornosť (iba 6 dielov) ale čo by som ja osobne vytkol je: 1. len náznak atmosféry, 2. takmer žiadny hudobný podmaz (tak hypnotický napr. vo Forbrydelsen) a 3. vzhľadovo nevýrazní herci (ľahko zameniteľní), z ktorých mnohým chýba charizma. V priebehu deja zomierajúce postavy nechávajú diváka chladným a chladným ma nechal aj samotný záver, kde mi chýbala omnoho silnejšia katarzia. V mori krimi seriálov dnešnej doby ale i tak lepší priemer. ()

Galerie (90)

Zajímavosti (2)

  • V 17. minutě na smuteční schůzce strany hraje v pozadí skladba „Adagio for Strings“ od Samuela Barbera. (Trajektt)

Reklama

Reklama