Král Artuš: Legenda o meči

• Velká Británie King Arthur: Legend of the Sword (více)

Novinka režiséra Guye Ritchieho velmi osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh formou nové akční fantasy. Když je v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ. (Freeman Ent.)

Merenre

Podle traileru sem čekal, že to bude pičovina nejhrubšího kalibru... a ona taky je. Ale kupodivu vlastně docela zábavná. ()

kyrysar

Fakt super pecka film... Podle trailerů jsem to nečekal, ale Ritchie mě nezklamal... Rozhodně lepší jako Hobit... Škoda, že to asi nemělo dobrý tržby, aby vzniknul další film. ()

CarLoSiiin

Strasne chybi klicove informace snad k polovine postav. Jaky je jejich udel, proc zrovna ony apod. Hodne mi vadilo, ze az do zaverecneho souboje strasne kulhala kvalita efektu. Ve vysledku mam po zhlednuti vice otazek nez odpovedi, presto jsem se diky decentnimu humoru nakonec nenudil a to take cenim. ()

ČR

70% Djimon Hounsou měl hrát Artuše,mezi vikingy chyběli indové a pakistánci. Polepši se ,,Geji,,!!! Eric, Jude a Beckham za čtyři hvězdy. Zbytek za tři. ()

ElFifo

Tak to Guy Ritchie fakt ne. Neumíš vyprávět a kamufluješ to za megalomanskej CGI bordel a střih jak z Fast & Furious. Zprznil jsi už Sherlocka a teď ještě Krále Artuše. My dva si od suprových Lock, Stock and Two Smoking Barrels a Snatch prostě nerozumíme a už asi nikdy nebudeme. Dal jsem tomu půl hodinky a vyhodnotil jako ztrátu času. ()

HellsAngel

Brutálne originálna fantasy, ktorá kombinuje všetko, čo jej padne do oka. Unikátny vizuál má skvelo vybalancovaný a preto sa to nezvrhne v nevýrazný digibordel. Chytľavý soundtrack je slasťou pre uši a scény dostávajú zvláštny cveng (s výnimkou jedného songu, ktorý bol akoby z iného sveta). Šikovne napísaný príbeh, ktorý je miestami príliš skratkovitý, no zároveň ponúka prestrú paletu rôznych scenáristických perličiek a kľučiek. Hunnam spĺňa svoju úlohu dobre vyzerajúceho charizmatického hlavného hrdinu a Law so svojím záporákom zase ťahá herecké výkony o triedu vyššie. Ritchie prenáša svoj štýl do žánrov, v ktorých by si to len ťažko niekto mohol predstaviť vo funkčnej podobe, no voilà... Legenda o meči dokazuje, že to ide! ()

RyonMathrin

Po prvních minutách jsem si říkal: to je haluz, třeba se to vylepší. Čekal jsem až do konce filmu, nevylepšilo. Kdyby to nemělo nic společného s Artušem, ohodnotím tak 4 hvězdičkami. Ale zjevně si někdo řekl: Artuš je dobrý téma, už to pár let filmově zpracovaný nebylo. To bude prodávat. Ale chce to nějak okořenit, aby to masy zkonzumovaly a chrochtaly si u toho. Takže to chce echt záporáka. Taky středověk je passé, dáme tam i kung-fu školu. A superpřerostlý bojový slony. A v rámci džendrový rovnosti dáme místo Merlina ženskou. A Bedever bude černoch, i toho asiata tam dáme. I když se to vzpírá vší historii a logice, ale lidové masy to sežerou. Cože? Že Londýn v době asi 10. století měl většinou dřevěné stavby, to je nuda! Namícháme tam Benátky a Řím, lidem to bude buřt. A hodně násilí. A z Artuše uděláme krále podsvětí. atd., atd. Prostě s Artušem to nemá pořádně nic společného. Jediná hvězdička je za asi 3 minuty záběrů, které se mi z celkové stopáže opravdu líbily, zbytek stojí za starou belu: 1) Excalibur, který je velmi dobře zpracován a taktéž nápad, v čem jeho tkví jeho kouzelnost a neporazitelnost jeho nositele 2) zrychlený růst a vývoj Artušovy postavy v mládí 3) bytosti, žijící ve stromech (dryády) - několikasekundový záběr, ovšem dokonalé zpracování Shrnuto: Kdyby se toto dílo nehlásilo k odkazu Excaliburu a krále Artuše, byla by to moc pěkná fantasy akčňárna. Za uvedené světlé momenty hodnotím alespoň 10%. ()

luki00

Guye Ritchieho mam moc rad..a jeho filmy zbožňuju.. Myslel jsem že, od Sherlocka, půjde s laďkou filmu dolu...ale nešel...opět dokázal že je to Pán Režisér... Film má nádech a spád od začátku do konce plus skvělá hudba...( i Davida jsem poznal) .. snad jediné, co mě tam snad chybělo.. v každém filmu, pověsti, legendě, povídce, vystupuje kouzelník Merlin.. jinak moc nemam co vytknout.. ()

jojto

Zaujímavý scenár, strih i hudba, ale i tak nezaujalo. Snáď kvôli prehnaným animáciám a kvázi vtípkom. Taký mišmaš fantasy, history a akcie. ()

endrix

Neměl jsem velká očekávání a stejně jsem byl zklamaný. Film je z mého pohledu šílený mišmaš několika žánrů (akční fantasy, epická fantasy, drama o revoluci, temná fantasy a určitě ještě pár), který jako celek nefunguje. Chvíli se zdá, že si tvůrci na nic nehrají a předkládají jen zábavu, aby se za chvíli pustili do hloubky, což se ovšem nedaří. Vývoj hlavního hrdiny je ve stylu(SPOILER): nechci s vaší revolucí mít nic společného - pár minut trvající cesta do nějakých temných končin (Co to je za místo? O co tam jde? Netušíme!) - jdu do toho s vámi. (konec SPOILERu) Za mě je to film ve stylu: Vypůjčíme si slavné mytologické jméno. Je jedno, že to s tím nebude mít nic společného. A dáme tam všechno, co mají lidi ve fantasy rádi. A ještě tomu dáme sociální rozměr, to se dneska nosí. Tudy ne, přátelé. ()

Indian0

Žiadne rozmaznané filmové šteňa. Film začína skvele, dokáže nadchnúť diváka a nie je vôbec slabým odvarom. Postupne si ma veľmi získal a škoda toho záveru kde mi to prišlo skrátené aby sa to vošlo do istého časového limitu. Záverečný fight mohol byť trošku napínavejší a zdĺhavejší. 80% ()

Vikmstr

Jasně, chápu názory, že je to vlastně kravina zaměřená "na efekt", ale ta kravina má spád, člověk se u ní nenudí a má kvalitní soundtrack. Když bych se na tohle díval očima 12ti letýho dítěte, byl by to nejlepší film na světě. PS: vzkaz pro lidi, kterým to přijde z historického důvodu nepřesné - Král Artuš dost možná nikdy neexistoval, legenda o Excaliburu je smyšlenka (navíc Excalibur != meč z kamene) a mágové dost možná byli jen prostí keltští kněží. Takže tolik k historii. Já si užil nářezovou fantasy, ne historický dokument :) ()

andrewXx

Nuž, typický Guy Ritchie, ktorý vezme klasiku a podá ju svojsky tak, ako to dokáže len on. Talent mu nikto neuprie a máte tu len dve možnosti. Buď filmu dáte pokoj a obídete ho, alebo zoberiete to, čo vám Ritchie servíruje a nového kráľa Artuša si užijete so všetkou parádou. Ide o vizuálne veľmi pôsobivý zážitok, ktorý dotvára zbesilá akcia. Myslím, že niektoré scény, resp. zábery si budem pamätať ešte dlho. O epické momenty tu nie je núdza a film dotvára aj skvelé obsadenie. Charlie Hunnam na mňa pri promovaní filmu pôsobil naozaj fádne. Vo filme však maximálne prekvapil a postava mu sadla ako uliata. Celkom fresh bolo vidieť tiež po dlhej dobe Djimona Hounsoua, Erica Banu, Juda Lawa v zápornej úlohe a objavil sa dokonca aj Beckham, ktorý tam síce pôsobil ako päsť na oko, ale zámer autorov bol dobrý. Vizuál dotvárala výborná hudba a film pokrivkáva jedine na rozprávaní. To je jemne atypické, čo nie je zlé. Problém je v tom, že naťahuje nepodstatné scény len na oko, pričom to podstatné často odflákne. Práve tieto chyby vytrhávajú z deja a filmu skôr ubližujú. Možno mohla byť stopáž dlhšia, ubrať z epickosti alebo to chce ešte druhé pozretie. Každopádne ide o prekvapenie, ktoré vrelo odporúčam a ktoré sa zároveň stáva mojim tisícim hodnoteným filmom na ČSFD. ()

medovec

Velká fantasy jízda.Škoda,že to v kinech tak vyhořelo,protože bych si dal říct další díl.Jenom by se k tomu hodilo to erko. ()

Element2

Taky Vám přijde, že filmy v posledních letech stojí úplně za hovno?! No, tohle není ten případ. Neskutečná jízda od začátku až do konce. Konečně někdo prolomil tu řadu nešťastných příhod, který se odvážně nazývají "filmy". ()

SuperXero

Návrat k legende o Artušovi a jeho meči v krásnom vizuálnom podaní s fantasy prvkami. Rozprávačky zobrazené zostrihanými rýchlymi kúskami nerobia dej príliš zdĺhavy a nudný. Taktiež spomalené zábery perfektné zapasovali do celkového konceptu a spolu s hudbou to vytvára naozaj silnú atmosféru. 4* ()

FEAR99

Těžké zklamání a asi nejhorší film Guye Ritchieho (viděl jsem téměř všechny), kterého jinak považuji za velkého a stylově nezaměnitelného režiséra. Což o to, stylovost a nezaměnitelnost tu nechybí, což oceňuji vzhledem k faktu, že mám rád režiséry, kteří mají rozpoznatelný styl a nezaměňují ho ani ve filmu do kterého se papírově prakticky vůbec nehodí. Rozhodně se o Artušovi musím bavit jako o originálním filmu, jehož pojetí je vzhledem k jménu režiséra takové, jaké je. A výsledný film? Patlanina, která mě osobně vůbec nebavila a přišla mě jako velká nuda. Což vzhledem k Ritchiemu, který většinou drží film ve vysokém tempu s maximem střihů, je z mého pohledu ostudné. Kašlu na poměrně nedokonalé triky (i když za takový pořizovací budget bych čekal rozhodně něco víc!), ale když sledujete film a irituje a nebaví Vás již první půl hodina, je zle. A má to dvě hodiny! Jasně, ocenit musím pár stylových scén (dětství nebo Ritchieho specialitu - "někdo mluví, co se stane a v obrazovém podání vidíme, co se děje"), slušnou ost hudbu a občasný, spíše vizuální nápad. Ale nefungují emoce, nefunguje zábavnost, nefungují postavy (Hunnam pro mě zase nepřesvědčivý, Law ohraný). Po našlapaném "Krycím jménu" slabota a lidově řečeno hovadina, kterou už v životě nechci vidět. 3/10 ()

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Sherlock se znovu porve s Avatarem

Sherlock se znovu porve s Avatarem

08.05.2018

Možná už jste na to zapomněli, ale na konci roku 2009 šel proti Avatarovi do kin Sherlock Holmes. Modrásci skončili jako nejvýdělečnější film všech dob a dvojka dorazí 17. prosince 2020 (ano, po… (více)

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku