Král Artuš: Legenda o meči

• Velká Británie King Arthur: Legend of the Sword (více)

Novinka režiséra Guye Ritchieho velmi osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh formou nové akční fantasy. Když je v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ. (Freeman Ent.)

universal

Zlatej Harry Potter, tam aspoň byl děj. Bohužel tohle se nedá říct o budoucím Králi Anglie. Jednoduché 3D efekty zaplavily filmové plátno a dobro opět zvítězilo. Ovšem za jakou cenu? Marně přemýšlím, protože spánek se dostavil příliš brzy. 4/10 3D porno. ()

PatrikP4

Rozhodně jsem se nenudil... Dost dobré děj furt jede a to je důležité... žádné hluché scény kde by jste si řekly: já to vypnu... ()

mouzi

Desna slatanina vyuzivajici jmena takove legendy, jako je kral Artus. Ma to asi byt ohromne epicke a audiovizualne orgasticke, ale to se vazne nekona. Hudba je priserna, dej je totalne beckovy a vizual (na kterem bohuzel cely film stoji) je horsi jak z prvniho Matrixu. Guy by zcela jiste mel zustat u svych zarucenych gangsterek. ()

Scaevola

Přiznám se, že jsem patrně očekával něco naprosto jiného, byť jsem se těšil na osobitost filmařského pohledu G. Ritchieho a věděl jsem, že půjde o moderní fantasy ve velkolepém plánu. Ostatně úvodní scény včetně přestřelených slonů mne pozitivně navnadily a když antihrdina J. Lawa obětoval první drahou krev úžasně zpracovaným čarodějnicím, byl jsem téměř spokojen. Jenž posléze si tvůrci pohráli se střihem vyměnivše atmosféru za formální vyšperkovanost vyprávění a v mých očích už nemohli nic zachránit. Celou hrůzu pak dokonala nepromyšlenost jednotlivých podzápletek (hloupoučký pokus o vraždu a následný zběsilý - jakkoli zábavný - útěk městem; kung-fu odbočky; zjevení velikého hada?!), nelogičnost konání postav a především bezbřehá arogance samotného Artuše. Když doběhly finální titulky, zbylo mi tak jen přemítat nad tím, co že to u všech bohů bylo za splácanou šílenost: postavit krále Artuše jako variaci na superhrdinu se mi jednoduše nepozdává, ačkoli přiznávám, že se podobná strategie vyplatila u Sherlocka Holmese. ()

Foxess

Kdybych tento film brala jako zpracování artušovské legendy, nesahal by ani na dvě hvězdičky. Co šlo, to bylo změněno, nebo pokrouceno. A samozřejmě nesměli chybět ani olifanti, kung-fu, černý anglický lord a mnoho dalšího. Pokud bych však na film nahlížela jako na samostatné akční fantasy, tak to byl slušný nářez, skvělá hudba, dobré komické momenty a minimálně čtyři hvězdy by to ode mně dostalo. Takto rozpolcená jsem nucena dát hvězdy pouze tři a pro příště: přejmenovat pár postav, neprznit legendu a epické fantasy bude na světě! ()

aannemer odpad!

Ze všech filmů o Artušovské legendě, které jsem kdy viděl vč. naivního TV filmu Merlin i jeho ještě naivnějšího pokračování bylo tohle suverénně nejslabší. Stupidní příběh a naprosto nesympatické postavy, zkrátka srágora, která mě už po půlhodině donutila dívat se neustále na hodinky, kdy už bude konec. Jít na to do kina za prachy, dám si do držky! ()

DaNvYto

Běloch, Asiat, Černoch a snad i Hispánec u kulatého stolu. Ten rasový trend dnešní doby nás jednou zničí. Kamera a scény často komické, není to ten Excalibur jak jej známe od Johna Boormana.. je to prostě Král Artuš odrazem dnešní komické doby plné nemocných lidí. Jo a Littlefinger může hrát kde chce... věřit mu prostě už nikdy nebudete. ()

Kushina

Nádherné drama fantasy, film ze.středověku jak má být. Byly v něm prvky magie, komedie a dramatu boje. Prostě všechno co náročný uživatel filmu potřebuje. Střih byl naprosto úžasný, klidně bych dal 95%. Příběh byl také skvělý. Já osobně hodnotím pozitivně. 85% ()

Ace.A.T.L.

Tak na tohle jsem se chystal s opatrností, protože na tohle téma už toho bylo natočeno tolik, že jsem si říkal co z toho vznikne. A ono WOW! Nestandartní pojetí celýho příběhu, úžasný zpracování, luxusní efekty, parádní rychlost. Já proti tomu nemám nic. Atmosféra se dá krajet a celý to podtrhává luxusní soundtrack. Za mě 5* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

Tomas_PO

Vskutku netradičné poňatie tradičného príbehu. No ale čo iné sa od Guya Ritchieho da čakať. Trošku viac fantasy, trošku menej okrúhleho stolu a málo rytierskeho pátosu (porovnávajúc to s First Night). Šialené Ritchieovské dialógové myšlienkové pochody ala Lock, Stock and Two Smoking Barrels prekvapili, keďže tu by to človek nečakal. ()

XI-XAO

Je až neuvěřitelné, jak tomuhle fantasy kousku sluší neotřelá taktovka Guye Ritchieho. Celý ten gangsta šmrnc a rytmus žene Artuše tryskem kupředu a vybočuje ze zajetých konvencí, kdy se fantasy musí brát vždy převážně vážně. Vždy jsem mě rád fantasy, mám rád příběhy o rytířích kulatého stolu a žeru tenhle biják, který je pro mě jasně nejlepším zpracováním téhle legendy! (Pokud tedy opomenu Monty Pythonovský Svatý Grál, což je disciplínou samo pro sebe.) ()

BroDan270

Film, ktorý nemusí sadnúť každému. Zvláštny strih, preskakovanie z udalosti na udalosť... u niekoho je to plus a u niekoho mínus. Tento kúsok je ale perfektne spracovanou a modernou adaptáciou legendy o Artušovi so skvelým fantasy nádychom. Vyvrcholenie filmu bolo úžasné, efekty počas bojov s Excalibrom priam dych-berúce, niečo dokonalé. U mňa 4*. ()

jirkahorn

Mam Ritchieho styl rad, ale u fantasy zanru bohuzel casto "jiny" styl casto pusobi az kycovite a hloupe. Ani to nemusi byt vylozene fantasy, staci si vzpomenout na akcni hudbu v historickem Krali Skorpionovi, casto velmi podivny historicky Ironclad a nebo opravdu misty velmi velmi do oci bijici modernizace ve vykradacce Ve jmenu krale od legendarniho prznitele stribrneho platna Uwe Bolla. Ne, to ze mam rad nejaky styl, to fakt jeste neznamena, ze se hodi naprosto ke vsemu. Legenda o meci nenudila, bavila, hlaskovala, i nezvykle malou trosku krve dala... Ale ne, jako celek to proste nebylo vic, nez jine prumerne pokusy o novatorsky pristup. ()

WUTEN

V prvé řadě co mě opravdu zarazilo je ten negr s šábesdeklem na makovici kterého narvali do rytířské výstroje. Opravdu to není první film, kde jsem zahlédl negra rytíře, však to samo o sobě není ani jako vtip dobrý. To je stejné jako kdyby jste v té době narvali na eskymáka legíny, dali mu žabky, růžoví svetr, tunely do uší a dali mu k obědu želví polévku. A ještě schválně vybrali negra s tak velkými nozdrami že ten když se nadechuje vcucne všechny komáry kolem sebe, včetně velštiny. Na to čištění vatičky nepomůžou, ten potřebuje pořádnou hajzl štětku nebo rovnou zvon. V té době negři byli několik tisíc let za námi, nevěděli nic o výstroji natož o oblékáni, měli přes péro trubku a klacek v ruce. Taková politická korektnost dokáže pokazit den. Tímhle způsoben to není korektnost, to je výsměch našim předkům a naši historii, tohle zdegenerované začleňování menšin. Takže to by bylo pro začátek. Film jako takoví měl přespříliš efektů, příliš CGI, ano ty záběry místy vypadali pěkně ale připadalo mi to jako s nějaké mmorpg hry. Docela dost rychlých střihů, takoví styl jsem zahlédl u Tarantina. Na druhou stranu pořád tam byla nějaká akce, dalo se to vydržet ty dvě hodinky ale každý věděl jak to dopadne. Trocha napětí, efekty a dost akcí, tak za to dávám 3*. ()

Dacsus

Ako nejaké pôvodné fantasy, neinšpirované známou legendou, OK. Ako spracovanie legendy o Artušovi? Des! Multikulti architektúra (koloseum v Londýne? WTF?!! a občas dokonca náznaky islámu? niekto sa nás snaží masírovať naozaj až vtipným spôsobom), fúra černochov, a vikingovia ktorí sa kamarátia s hlavou Albionu už v piatom storočí, značne rozbíjali výsledný celok. A chuťovka na záver - rytierov začne pasovať černoch, ktorého tým osobne poveril sám Artuš, a medzi rytiermi okrúhleho stola sú ďalši černoch, a navyše číňan (alebo lepšie aziat) - zdôrazňujem to ešte raz - v piatom storočí. Marco Polo začal svoju cestu v trinástom! Aby sme sa rozumeli, nie som rasista (a žiadne "nie som rasista, ALE" sa tu aplikovať naozaj nedá), len mi proste lezie krkom to neustále prznenie čohokoľvek v mene tej retardovanej politickej korektnosti. Bez týchto lapsusov by to bolo za 3-4*. ()

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Sherlock se znovu porve s Avatarem

Sherlock se znovu porve s Avatarem

08.05.2018

Možná už jste na to zapomněli, ale na konci roku 2009 šel proti Avatarovi do kin Sherlock Holmes. Modrásci skončili jako nejvýdělečnější film všech dob a dvojka dorazí 17. prosince 2020 (ano, po… (více)

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku