Reklama

Reklama

Godzilla: Duel megasaurů

(neoficiální název)
  • Japonsko Godzilla VS King Ghidorah (více)

Obsahy(1)

Spisovatel Terasawa je přesvědčen, že objevil skutečný původ a historicky první objevení Gojiry, který se váže k roku 1944, kdy americká vojska zaútočila na malý ostrov Lagos v jižním Pacifiku. Tehdy údajně pomohl japonským vojákům obrovský dinosaurus. To však vehementně popírá tehdejší velitel jednotky a dnes bohatý obchodník Shindo. Aby toho nebylo málo, na Fuji přistane UFO, které se pokusí zkontaktovat s pozemšťany. Tři „návštěvníci“ z rasy Futurians přicházejí z daleké budoucnosti a přinesli sebou strašlivé zprávy. V roce 2204 bude Japonsko kompletně zničeno zuřivou Gojirou a oni přiletěli požádat o pomoc. Chtějí společně s několika dobrovolníky odcestovat časem do roku 1944 na ostrov Lagos a odstranit Gojiru z dosahu ostrova dřív, než tam později vybuchne jaderná bomba. Mise se nakonec zdaří, jen si nikdo nevšimne, že na místě nechají mimozemšťané místo Gojiry tři podivné zlaté okřídlené tvory a vrátí se zpět do přítomnosti. V tu chvíli začnou Futurians vydírat japonskou vládu, aby se jim celá země podrobila. Ta s tím však nesouhlasí a tak na ní mimozemšťané vypustí King Ghidoraha, který začne ihned pustošit velká města. Terasawa společně s několika přáteli a mimozemskou dívkou Emmy musejí urychleně přijít na způsob, jak navrátit zpět Gojiru. Ta jediná se mu totiž může postavit. (SOLOM.)

(více)

Recenze (20)

corpsy 

všechny recenze uživatele

Tento vynikajúci sequel ( čiastočne prequel ) mi akosi unikal 25 rokov. Ale trpezlivosť ruže prináša a ja som sa dočkal dokonalého kaiju, kde sa to pre menej zdatného diváka hemží podivnými zvratmi a sú dosť zmätené, ale Toho snímky o Godzille sa robili väčšinou pre publikum miestne ( podstatná populácia Japonska ) a pre ostatných fanúšikov po svete. Tí môžu výskať blahom, pretože Gojira je v plnej poľnej a trikový odborníci sa vybláznili do sýtosti. ()

D.Snake 

všechny recenze uživatele

Scénáristicky naprostá zhovadilost, ale na stupni zábavy jeden z nejlepších dílů. No kdo by proboha nechtěl vidět Mecha-Ghidoru? Proč fanoušci odsuzují tento díl na základě jeho naivity a hlouposti, a Showa Godzilly z konce 60. a 70. let (prakticky všechny Fukudovy sračičky) si vychvalují, mi je záhadou. Víceméně jediný problém vidím v tom cestování časem - jako to je ostatně u většiny filmů, tvůrci nezvládli takhle zamotanou spleť paradoxů už rozmotat, a podle toho to taky vypadá. To ostatní se mi líbilo. Film přišel se zajímavým origin story pro Godzillu (už méně zajímavým pro Ghidoru, ty plyšové netopýry si mohli odpustit, strašně mě naštvalo, že už není vesmírný plenitel planet) a nabídnul velmi zajímavé postavy a s nimi i velmi dojemné scény (závěrečné setkání Shinda a Godzilly je jeden z mých nejoblíbenějších momentů celé série). No... Prostě mě to bavilo. I přes ten stupidní scénář. Slabších 7/10 ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Zkazkám o nejhorším příběhu v sérii není radno věřit. Vrchol sofistikovanosti to je; cestuje se časem (bez jakýchkoli pravidel a logiky, prostě jak je zrovna třeba), zachraňují dinosauři, mutují monstra, bojuje v Pacifiku, do toho krhavá verze Návštěvníků, android "T-1000 je proti němu hadr", cyborgovská tříhlavá zlatá saň a Godžirák na válečné stopě. No dobře, splácané to poněkud je, ale není to nechtěně směšné. Ve vší té stupidnosti půvabně bezelstné. Kaiju akce je však velmi dobrá, je to sympaticky švihlé a destrukcí se nešetří. Béčko co má jediný cíl; (za)bavit. A to se mu daří výtečně. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Snímek „Gojira vs. Kingu Gidorah“ je béčko, které má celkem zajímavý příběh, jenž mi osobně přišel docela originální a hezky zamotaný. Pořád se zde něco děje, jsou zde nečekané momenty a celkový vývoj je pojat tak, aby to nenudilo. Navíc se vracejí mimozemské rasy, které ke kaiju filmům předchozí éry jednoduše patřily. Bavil jsem se a myslím, že to nebyl krok vedle, což filmu potvrdily i tržby – snímek „Gojira vs. Kingu Gidorah“ se oproti předchozímu filmu s Biorantem stal komerčním úspěchem. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Když se v roce 1984 rozhodlo studio Toho natočit novou sérii Gojiry a navrátit jí její původní myšlenku, radoval jsem se jako malé děcko. Po třech shlédnutých dílech však začínám mít vážné obavy, aby to nebyl jeden velký průser. Tento díl je snad jedním z nejhorších, jaký jsem měl zatím tu čest vidět. Ani by mi nevadilo to, že z Gojiry udělali prehistorického dinosaura, který vinnou ozáření získal řadu ještě více destruktivních „schopností“, dokonce ani přítomnost nové mimozemské rasy (na ty jsem si už zvyknul), ba ani to cestování časem, ale do kolen mne poslal onen chaotický scénář a guláš, kterého jsem byl svědkem. Tvůrci se navíc zřejmě zamilovali do Terminátora, protože jinak si nedovedu představit to co se dělo okolo zde přítomného androida. Když k tomu připočítám ten rozpoutaný kolotoč okolo Gojiry a King Ghidoraha, kdy v jednu chvíli ničil Japonsko ten a pak zas ten druhý (tvůrčí překombinovanost a hlavně zhovadilost začala nabírat opravdu neúnosných mezí), navíc upgrade okřídleného trojhlavého draka vypadal strašně, měl jsem po náladě. Jen jsem nevěřícně hleděl na tu zmatenost, která probíhala na obrazovce. Už se popravdě nemůžu dočkat, až Kazuki Omori vypadne z režisérského křesla jednou provždy! ()

Galerie (27)

Zajímavosti (13)

  • Film vyvolal řadu problémů a napětí mezi Japonskem a USA. Obsahoval totiž záběry z fiktivní světové války, měl zpřeházené pořadí válek a několik amerických vojáků je v příběhu zabito Godzillasaurem. Tvůrce Kazuki Omori musel proto vyvracet tvrzení, že film je protiamerický. (Terva)
  • Bylo v plánu natočit přímé pokračování tohoto filmu, které neslo pracovní název „The Return of King Ghidorah“. V něm měl Godzilla bojovat s novým Ghidorahem, tentokrát skutečně pocházejícím z vesmíru. Z plánů nakonec sešlo; producent Koidži Kawakita uvedl jako důvod skutečnost, že opětovně oživovat Ghidoraha mu přišlo příliš jednoduché a bez nápadu. Místo toho dostala jako soupeř Godzilly pro další film zelenou Mothra, toho času nejpopulárnější monstrum mezi japonskými divačkami. (Israha)
  • Ve filmu Den nezávislosti (1996) si v jedné scéně malý chlapec hraje s figurkami monster, mezi nimiž má mimo jiné i Mecha-King Ghidoraha. (Israha)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno