Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně. Jeden z nich pak na dně bazénu začne dokonce i bydlet, když se pohádá s manželkou a uražen odejde z domova. Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako „hodinoví manželé" a zakrátko si najdou klientelu mezi místními dámami. Každý z nich má svou pravidelnou zákaznici, ale ty mají kromě oprav často i velmi specifická přání a potřeby. To se však pomalu přestává líbit partnerkám a manželkám našich hrdinů... Takto rozehraný příběh pak graduje nečekanou cestou do Tater, kde se vše pořádně zamotá, aby nakonec vše dospělo do zdárného konce, který slibuje nejedno překvapení. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Xmilden

Ceské filmy jsou často zbytečně podhodnocené, takže já zase naopak nadhodnotím. Rád přiznám, že jsem se bavil a kino taky. Humor je trošku netradiční a režisér za to že je svůj zaslouží můj obdiv. Navíc zde hraje Jarda Kužel a chlapci více než půlku filmu chodí na pivo. Spokojenost. 70% ()

-bad-mad-wolf-

Jsou tu milé i vtipné momenty, David Novotný navíc ve svojí "Jarda Kužel" poloze (Já jsem nepil... já se vožral jako PRASE!) nikdy nezklame. Měl jsem každopádně celou dobu pocit, že se dívám na dvacetiminutovou epizodu seriálu, kterou někdo bezradně natáhl na hodinu a půl. Fóry vesměs předvídatelné (závěrečná sekvence je ale paradoxně vtipná i přesto, že je jí vidět až do žaludku), příběh nijaká slepenice humorných situací a celek poněkud... zdechlý. Ne trapný, ne blbý - zkrátka jen sto minut nicoty, z níž občas vykoukne nadějný moment. ()

cheyene

Pokud má být něco čistokrevná komedie, očekávám, že se budu smát a smát, ovšem v případě Hodinového manžela jsem se zasmál pouze párkrát. Potěší herecké výkony, několik scén a hudba, která se nebojí sáhnout i po české klasice. ()

Hrabka

Pár dobrých hlodů, ale jinak docela slabota. Konec byl už úplně mimo. Taková kurevníkovská estráda. Slabší tři. 50% ()

juta

Nymburáci zajásají, ale mé srdce rozhodně neplesá. Doufal jsem v to, že půjde o nadupanou komedii s humornými situacemi a místo toho se zase hodně řešila romantika a podobné věci, které se objevují téměř v každém novodobém českém filmu. A opět tu jsou do očí bijící reklamy. První reklama na čsfd, co jsem viděl. :D ()

paascha

Česká scénáristická škola je zjevně v koncích. Pokus o vtipný film je de facto kravina ala kameňák, takže ty asi tři vtipy jsou zabaleny nesmyslnou vatou o bazénu a montérkách. Rámec laciného pornoflmu ze sedmdesátých let o nadržené Trudi, která se právě osprchovala, když u dveří nečekaně zazvoní opravář komínů Horst, pobaví už asi jen děti. Škoda Jediná pozitivní věc na celé té blbosti je stále krásnější Jitka Čvančarová ()

Pepinec

Nakonec náš souboj vyhrál =woody=, který na mou poznámku "zkus to, na ČSFD je červenej," manželovi i mně udělal pápá a odešel do Lucerny na kraťasy. V ohromném sálu, čekajícím zřejmě nápor lačnících fanoušků, jsem tak zůstal sám, zvědav co je po roce nového v české továrně. Z kategorie "je mi trapně" jsme se posunuli na úroveň "nudím se," což je, uznávám, o něco lepší, ale rozhodně bych doporučoval tři kila za rande investovat do něčeho smysluplnějšího. Stačí si jen trošku víc připlatit a o pár bloků dál můžete mít za jinou hodinovou službu daleko větší srandu. ()

Big Bear

Není to takový průšvih jako naše komedie posledních let. To z toho ale dobrou komedii nedělá. Novotný je kolík, o tom žádná. Film spolehlivě táhne a kromě trapné masky penisu svého ňoumu hrál naprosto uvěřitelně. Tam kde se konverzovalo - např. v posteli o narozeninách matky, měl film nejsilnější momeny. Exteriérové scény naopak byly vrcholem trapnosti a ,,honičku'' na lanovce s tvůrci mohli rovnou odpustit. Další z čeho jsem byl zděšen byla Norisová a hlavně obézní Čvančarová, kterou do filmu dosadili jako sexy babu... Pane režisére, to nebyla devítka to byla nula! Hepáč na konci byl předvídatelný už od poloviny filmu a já vůbec měl s celým tím svým pohádkovým pojetím trochu problém. Je hezké jak se hoši chovali k babče Dukle, jenže oni to dělali za prachy... No a nemluvím vůbec o všech těch skvělých výrobcích a firmách co tučně jistě přispěly na rozpočet filmu a jakoby náhodou tam je vždy vidět v celé kráse někde jejich logo, cedule, auto.... Hrůza. Rád bych se dožil okamžiku, že si o sponzorovi přečtu jen v titulkách a dál jím nebudu otravován. Takový bude u mne mít respekt. Přehršel výrobků a značek ve filmu má na mne spíše antireklamní účinek a jistě ne jen proto, že hrdina jel na Slovensko Toyotou od konkrétního autoprodejce si jí poběžím koupit... Naopak. Jak říkám ve filmu mi to s--- vadí. Dávám tedy jen dvě koupací čepice. * * ()

misterz

Jediné čo ma na tomto filme zaujalo bol priblblý ksicht Lukáša Latináka, na ktorom sa musím smiať aj keď ho nevidím, a smutná nostalgická spomienka na výborného Bolka Polívku. Takú trápnosť nevymyslí ani guaranou nadopovaný opitý bezdomovec. 30/100 ()

Vančura

Nevtipná hovadina s dějem totálně odtrženým od reality, která mě strašně nebavila a která mě utvrdila v tom, že dva filmy Tomáše Svobody mi stačily a už od něj nikdy nic vidět nechci. Škoda slov se těm sračkám nějak víc věnovat. ()

kingik

Profesionální opraváři ženských duší s.r.o. A obvykle jim na to stačí asi tak hodina. Nad Milanem se vznáší hrozba exekuce za nesplácení úvěru, který si vzal na provoz bazénu, v němž se svým týmem Lachtanů pravidelně hraje amatérskou ligu vodního póla. S jeho třemi věrnými souputníky ho spojuje nejen sen o tom, že jednou společně prorazí v profesionální lize, ale také nerozlučné přátelství, ve kterém se i dluhy dělí rovným dílem. Milan a jeho parťáci se v Nymburku dávají do podnikání spočívající v tom, že osamělým a citově vyprahlým ženám spravují nejen rozbité věci v domácnosti, ale také jim spravují jejich neukojený sexuální život a bolavé duše. Kšefty se brzy začnou hýbat, ženy a peníze se jen sypou. Film nezapře, že jde o debut. Mnoho scén má svůj potenciál, ale ten z nich buď není vytěžen patřičnou režijní silou, v horším případě od nějaké scény čekáte zajímavé vyústění, ale to se nedostaví. Zpětně mně přišla například úplně zbytečná celá závěrečná pasáž související s návštěvou Slovenska. Tato zdlouhavá sekvence v Nízkých Tatrách vlastně film o nic podstatného neobohatila. Pánové se opili a svezli se na lanovce. Čvančarová jako nažhavená panička dala najevo svůj sexuální apetit, který nemá nic společného s láskou. Hryc se ožral. Matásek se přiznal, že je gay. Latinák se zamiloval do Norrisové. A to je asi tak vše. Celý film není jen komedií, ve které se občas zdařile hláškuje. Je to také film, v němž je dostatek jímavých a dojemných pasáží, které mají svůj silný emoční kodex a neotřelý ráz. Parta opravářů pravidelně fandí u televize s téměř slepou fanynkou Dukly Praha jejímu zamilovanému fotbalovému týmu. Povedené jsou i scény s Jitkou Čvančarovou, jejíž sexuální apetit zanedbávané paničky značně pocítí David Novotný, který do toho neuváženě vloží i své city, ačkoliv má doma manželku, která to s ním myslí upřímně. Čvančarová lusknutím prstu promění mužské diváky v psíky s vyplazeným jazykem, kteří se však dočkají jen její rozmazané siluety při milostném aktu. Režisér Tomáš Svoboda však přece jen svlékl jiný kalibr, a to sex symbol Lenku Zahradnickou. Jen ještě uvěřit, že by si to rozdala s naprosto hnusným Lukášem Latinákem. Málo pravděpodobných scén je ve filmu poměrně přehršel. Určitě bylo i zarážející, že si osoba, které hrozí exekuce, může bez problému rozjet podnikatelskou činnost. A silně pochybuji, že by ti čtyři svedli opravit vše v domácnosti, zvláště když měli nulovou praxi. Reálné vyznění příliš film neřeší. Stačí, když plní to, co si předsevzal v prvním plánu. Film má originální rozměr, sympatické herecké výkony, nějakou tu obstojnou hlášku. O silný a nerozkouskovaný příběh se však opřít nemůže, scénář upřednostnil jednoduchou formu, která sice obsahuje množství polovičatě odvedených sekvencí, ale nedá se říct, že bych se u filmu nebavil. Tomáš Svoboda se svým filmem dokáže být originální, nenásilně vtipný, příjemně dojemný a mile pohodový. Příště eliminovat nadbytečné sekvence, více klást důraz na sílu, vybalancovanost a kompaktnost příběhu, aby to nebyl jen sled různorodě zabarvených scén, které jedna druhou překrývá. Minimálně částečný recept na dobrou komedii Tomáš Svoboda určitě má. 60% () (méně) (více)

Frajer42 odpad!

Pan "režisér" by se měl raději opět věnovat dřevomodelařině, protože tohle opravdu nezvládl a dal vzniknout dalšímu z řad zbytečných filmů, které u nás za poslední roky vznikly. Nejvíce mě zarmoutilo, že jsem se nezasmál, neboť zkrátka nebylo čemu. Snímek na mě absolutně nepůsobil nějakým celistvým dojmem. Po 20 minutové nudě nazvané "úvod", která je vhodná vyloženě k prospání, následuje několik nahodilých scének, které postrádají také úplně vše. Jsou absolutně nezajímavé a plné monstrózně debilních dialogů, které musel zákonitě vytvořit absolutní retard, když zrovna dojížděl třetí lajnu seškrabané omítky. Z celého kvarteta hrdinů se mi nelíbil vůbec nikdo, přičemž Matásek a Latinák mě vyloženě srali, a to takovým způsobem, jako se tu u nás již dlouho žádným hercům nepodařilo. Takhle slušná komedie rozhodně vypadat nemá. V komedii by se mělo být čemu zasmát. V tomhle případě by ovšem člověk nenašel třeba jen nepatrný náznak humoru ani pod mikroskopem. Odpádek! ()

Dzeyna

Celkem v pohodě oddechová česká komedie. Žádné přehrávání ze strany herců a hereček. Je to opravdu koukatelné a člověk se nemusí stydět, že to viděl. Po dlouhé době povedený český kousek. ()

boshke

Další českej škvár. Doopravdy je nezbytnou součástí českého filmu podvádění a tady a tam pomrdávání s paničkama? V takových charakterech se Čech zhlédne a s chutí se eskapádám takových postav zasměje?! 20% ()

silentname

Nemyslím si, že by "Hodinový Manžel" rozbil prekliatie posledných českých komédií, ktoré akosi nie a nie ma rozosmiať. Kde sú tie časy zo 70-tych a 80-tych rokov, kedy tvorcovia skutočne chceli napísať čo najlepšie scenáre, aby sme mali dobré príbehy s dobrým humorom a srdcom na správnom mieste? Kde sa stratili talenty českej kinematografie? Myslím si, že odpoveď vieme sami, no teraz si povedzme niečo o tomto filme. A začnime tým čo sa mi na filme páčilo. V prvom rade mám pocit, že Nina Divíšková je vtipná a kedykoľvek ju vidím, tak mi príde veľmi príjemná. Je to taký typ babičky, ktorú by človek chcel mať aj vo svojej rodine. A sem-tam sa vo filme nájde nejaká tá scénka, ktorá ma presvedčí, že to môže aj celkom fungovať. No tam by som s pozitívami skončil a pozrime sa na negatíva. V prvom rade som akosi nebral vôbec David Novotný v tejto role. Bol presne tak otravný a málo zaujímavý, že som chcel, aby odtiaľ vypadol. Matásek a Polívka sú podľa mňa okey a viac im v tejto role verím, no tiež si mohli dať viac záležať s lepšími scénkami. A čo sa týka Latináka, tak si myslím, že je tu trošku mix. Viem, že vie byť vtipný, no materiál, ktorý tu má mu nedáva moc priestoru. A akosi neviem ako sa do tejto zostavy dostal. Nebral som ani fakt, že sa stali absolútnymi expertami na všetko. Okey, niektoré problémy by som dokázal vyrirešiť asi aj ja, ale keď si to reálne vezmeme, na konci prídu opraviť lanovku. Ako vedia ako majú opraviť lanovku? A potom samozrejme love story. A reálny dôvod prečo sa celý tento film vlastne začne. Hlavná dejová línia je podľa mňa maximálne klišé, otravná, nezaujímavá a mne úplne ukradnutá, či to dopadne v prospech nášho hrdinu. Nemyslím si, že je to dobre napísané, zrežírované je to možno okey, no film ma nevedel moc rozosmiať. Miestami som skôr ostal zhrozený. A hoci tu nebolo nič bolestne zúfalé, tak tu rozhodne nebolo ani nič čo by bolo hodné vášho času. S výnimkou Niny Divíškovej. Hodnotenie: D+ ()

dopitak

Celkově tři, ale v českém rybníčku lepší průměr. Něco se povedlo ("oni ale nevyhráli"), něco trapně ne (modrý pomocník), od road movie části scénář moc zběsilý. Příjemná hudba Kryštofa Michala. Vyhodit Lichýho a tu hloupu berličku na konci, šlo by to přeci i bez ní. Stryková jako kompars? :-) A Zahradnická nahoře bez. A co to tričko ČSFD? Zajímalo by mě, jestli si ho Babčačka nemusela od POMA koupit... Ale opice dobrá a úd taky pasoval. ()

Chrustyn

Typický, český ... nudný. Opět silně nepovedená (výjimečně nikoliv blbá) česká komedie, která se tváří, jako něco úplně jiného než ve skutečnosti je. Žádná bláznivá jízda o manuálních střevech, kteří si hrají na kutily, ale nuda o několika postavách, kteří buď něco začínají, zachraňují, nebo zjišťují. A tak se nudně řeší manželská krize, nový vztah po xx letech i sexuální orientace a je to tááááková nuda. ()

korbitch22

Typické ubohé čecháčkovství v praxi.Občas sem se sice usmál dobrému vtipu a hlavně jedině díky Novotnému to docela jde přežít, ale to věčné omlouvání nevěry, to, že je to všechno v pohodě, nic se neděje a šup zase zpátky k manželce a milujeme se k posrání, to mi už lezlo krkem ve všech těhle patlaninách, Románech pro muže i ženy, Pánech v naději a podobnejch mrdkách.Ještě byl docela dobrej Matásek, ta scéna v hospodě mi byla hned jasná i pointa, že všechno zděděj po tý babce.Proč český tvůrci natočí pár dobrých vtipů obalených v nesnetilně předvídatelné omáčce kolem navíc vyplněné morální hodnotou žumpy...chjo.45%. ()

Marze

Historka Hodinového manžela je v podstatě jalová anekdotka plná hlušiny. Čtyři kamarádi, které živí maloměstský bazén, se octnou na pokraji bankrotu, takže si založí firmu domácí výpomoci Hodinový manžel, ovšem zákaznice od nich chtějí víc než vyměnit žárovku. Von Trierova Nymfomanka je proti žádostivosti hrdinek chladná panna. Vůbec postavy žen mají v téhle pánské jízdě podobu laciných karikatur, které buď baží po sexu, nebo pořádají dýchánky u bábovky. Výjimku představuje penzistka s fotbalovým srdcem, jíž patří finále z říše pohádkové babičky.Bohužel se nehraje Donaha!, tedy komedie o boji za udržení mužské důstojnosti v těžkých sociálních podmínkách, nýbrž okresní odnož hollywoodských frašek s trochou nechutností a obhroublostí. Počínaje pánským bodováním dámské „mr...telnosti“ a konče trampotami s viagrou - ach ano, už zase. ()