Po celosvětovém úspěchu filmů Godzilla a Kong: Ostrov lebek uvidíme v kinech další kapitolu z filmového monstrsvěta: Godzilla II Král monster. Ve výpravném akčním dobrodružství se Godzilla střetne s jedněmi z nejznámějších monster v historii popkultury. Nový film sleduje osudy kryptozoologické agentury Monarch, jejíž členové změří síly s armádou obrovských monster, včetně impozantní Godzilly. Ta se střetne s gigantickou radioaktivní můrou Mothrou, kaiju Rodanem a také svým největším nepřítelem, trojhlavým Kingem Ghidorahem. Když tyto předpotopní druhy, které byly doposud pokládány za pouhé mýty, opět ožijí, začnou bojovat o nadvládu a samotná existence lidské rasy tak visí na vlásku. (Vertical Entertainment)

curunir

,,...MÁM ZLÉ SPRÁVY." ,,STAČILO POVEDAŤ SPRÁVY, ZLÉ SÚ VŠETKY." __ ,,Godzillu 2" predchádzala jej povesť zle nakrúteného zbytočného pokračovania a prepadáku, keďže však mám túto filmovú sortu veľmi rád musel som ju tak či onak vidieť. Zo začiatku pri scenách typu hladkania Mothry to ozaj nie je bohviečo a svoj nemalý podiel na tom istotne nesie nesympatická Vera Farmiga (až po čase mi došlo, že ju poznám ako radodajnú psychologičku zo ,,Skrytej identity") a trocha naivná dievčina, známa z nejakého seriálu. Okrem Kena Watanabeho som si inak žiadne iné postavy z prvého filmu už nevybavoval. Postupne ,,Godzilla 2" nadobúda tvar priemerného tuctového blockbusteru, ktorý diváka nepochybne osloví akčnými scénami, síce ničím neprekvapujúcimi, ale predsa bombastickými svojim trikovým spracovaním najmä keď sa do seba pustia Godzilla s Kingom Ghidorahom. Ich prvý stret je však ukončený prudkým strihom a záver na basebalovom štadióne Fenway Park akoby odkazoval, že slávne monštrum sa presídlilo do západnej kultúry. Iné monštrá sú skôr do počtu a ich využitie ani nemohlo byť väčšie. Viaceré scény sa však môžu stať citovanými a možno časom aj kultovými. Záber na Kinga Ghidoraha sediaceho na hora proti ktorej stojí kríž je nielen ikonickým, ale zároveň zdôrazňuje mytologický pôvod monštier, na druhej strane zachovanie rovnováhy prírodných zdrojov je v súčasnej dobe aktuálnou a pálčivou témou. Absolútne bezkonkurenčným momentom je však návrat Godzilly za zvuku pôvodnej hudby Akiru Ikufubeho, dokonale zdôrazňujúcej absolútne nevýrazný zvyšok soundtracku. (4455. hodnotenie, 404. komentár k filmu) ()

Tryskomyš

Ač se mi zdál film příliš dlouhý a místy jsem se v ději ztrácela - stále jsem si říkala, že nechápu, proč ti lidi dělají to a to. Stejně je moje hodnocení 4 hvězdy. Je to opravdu velkofilm se skvělými efekty a dobrými herci. ()

schizmo

Nová Godzilla je tak epická, že veškerá obrovitost a epochálnost vlastně nemá ani možnost pořádně vyniknout. Vše se hrotí na max - akce, efekty, naléhavost, ale máte to jako když skládáte song. Pokud neumíte pracovat s kompozicí, lepíte riff za riffem a nechápete, co je příběh nebo gradace, nemáte šanci napsat dobrou píseň. Godzilla měla potenciál, ale zůstal stejně jako u svého předchůdce spíš nevyužit. Nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že vše podstatné je zachyceno v traileru a nejlepší na tom celém je použití slavné melodie "Clair De Lune" od Claude Debussyho. Škoda. ()

ledzepfan

Zcela plnohodnotný příspěvek do řady G-filmů. Je až zarážející jak svědomitě se zde amíci drží japonského kánonu. Buď je to výsledek obrovského fandovství a respektu, nebo hodně neprůstřelnou smlouvou s TOHO co. Má to všechno co má správný G-film mít a vše je to dávkováno tak aby ta či oná emoce zabrnkala přesně v ten či onen okamžik. Fanda celé té šedesátileté série musí zákonitě jen uznale pokyvovat hlavou. Nebýt vypiplaných CGI monster, řekl bych ,že jsme zpět někde v devadesátých letech... G-filmy jsou samozřejmě takovým svéhlavým filmovým samorostem a nelze na ně aplikovat měřítka a nároky mainstreamové produkce. G-filmy si dodnes drží jedinečnou poetiku která je směsicí absurdity, naivity, kýče a odvahy být filmovým mimoněm. G-filmy jsou jako perfektní ženská kterou milujete navzdory tomu (a proto),že si uvědomujete její nedostatky.. ()

agentmiky

Ano, Godzilla z roku 2014 mě tolik neslovila......chápu, že vizuálně se film povedl na jedničku a některé scény se svým uměleckým nádechem braly doslova dech, ale příběh byl upozaděn a samotná ta japonská mytologie točící se kolem Titánů mě asi tolik nechytla. Tudíž panovaly mírné obavy, jakým směrem se vydají ve druhém pokračování. Dvojka se snažila přijít s vytuněným zpracováním jedničky, kde je jednoduše všeho více. Hodně monster, přepálená akce všeho druhu, celkově takový přijatelnější blockbuster pro široké publikum. Ale opět oplývá pár nedostatky.....S příběhem se opět nepárali, takže to narychlo sešili horkou jehlou. Dost věcí nedává ve scénáři hlavu a patu, postavy se chovají po většinu stopáže jako úplní malé děti, které neví, kam dřív skočit. Žádný z hrdinů mi neutkvěl v paměti, tedy až na jednu výjimku (což je velice smutný fakt), a to Ken Watanabe. Jeho příběhová linka s Gojirou se krásně uzavřela, aspoň něco tvůrci dovedli do zdárného konce. Co se týče té megalomanské akce, tak pár záběrů mě ohromilo (ihned by se daly využít jako tapeta na obrazovku). Ale konec se všemi Titány jsem si osobně představoval asi lepší (potěšila Mothra), ten potenciál byl ale o kilometry jinde. Uvidíme, co přinese Gojira vs Kong. Za mě dávám 66 % ()

Krt.Ek

SPOILER ALERT! Zatímco R. Emmerich (1998) představil Godzillu jako vedlejší produkt jaderných pokusů v Tichomoří, Michael Dougherty kráčí jinou cestu, jeho Godzilla je vládcem (titánem) z dávných časů - z časů, v nichž žilo veškeré tvorstvo v harmonii se svým okolím. A jako taková (resp. takový) může - ač to zní, vzhledem k oněm hrozitánským škodám, jež po sobě zanechává, paradoxně - navrátit světu ztracený řád. → Řeklo by se drobnost, dle mého skromného mínění však tento posun odráží cosi hlubšího v kolektivní psyché, filmem pouze zpola artikulovaného, co si zaslouží komentář. Co že na mám na mysli? Za těch cirka 20 let se změnilo mnohé, a tento film mně naznačil, že jednou z věci, jež se změnila, je podoba našich nejskrytějších obav. Pokud ještě i přelom tisíciletí patřil strachu z atomových zbraní (genezi toho strachu nutno hledat ve studené válce), dnes už nás mnohem více děsí možnost totálního rozkladu ekosystému; polidštím to: že se nám planeta Země stane neobyvatelnou. Odlišné problémy si žádají odlišné řešení. Umíte si představit, že by Emmerich horoval (ve smyslu: "tohle by mohlo být řešení") pro ekoterorismus a kolaboroval s monstry? Proč by to dělal? Na sklonku minulého milénia stačilo hluboko pod zem pohřbít atomové bomby, jak se však chovat v této krizi? Hádám, že nabít přerostlého leguána atomovou pumou nám asi nepomůže. 55% ()

Korbitch

Tohle je tak strašně stupidní, že jen na ČSFD to může mít jen o 6% méně než skvělá jednička. Nezklamali jste. ()

Vxxx

Nejvtipnější scénář, co jsem kdy zažila. Celý ten film je jeden velký blábol de si tvůrci vytvořili vlastní vědecká "fakta" a prakticky jen uráželi inteligenci diváka. Alespoň jsme se tentokrát dočkali pořádných monster, i když většinou vypadala jako Pokémoni. Horší než první film to být nemohlo a nebylo. Godzilla vs. Kong bude neuvěřitelný bordel. 1* ()

Praxis

Fucking epic monstra, která se pobíjí mezi sebou a do toho jim pod nohama i nad křídly lítá nezajímavá patlanina herců, kdy si i chuděra Bobbie Millie Brown musela říkat, proč svůj talent mrhá v takovým guláši. Jo, ona je jediná nejzajímavější herečka, ale ten scénář, ten jí těžce podráží křídla. I režisér nepřidal žádnou další hodnotu, takže se tam v extrémně předraženým filmu pobíjí biliony jedniček a nul, všechno to tam šíleně řve a vy netušíte vlastně moc proč. Ostatně, to je film pro blbého diváka, takový ten typ, kterému stačí se na to hezky koukat. Přemýšlet o ději? To byste toho chtěli moc. Takže je tam úplně všechno. Já jsem už čekal, že tam každou chvíli přiletí vesmírná loď Enterprise a Picard do toho mrdníku začne pálit fotonová torpéda. Totální sick film, na který se ale sakra dobře koukalo. Jen můj mozek chtěl i trochu přemýšlet. Mytologie odešla v minulém filmu a už se asi v Kongovi nevrátí. 55% ()

ArsenalEagle

Já si nemůžu pomoct, ale vzhled "titánů" alá mnohonásobné zvětšení pár pravěkých zvířátek (s drobnými změnami detailů, aby se neřeklo) mi prostě nesedí. Od podobných monster bych čekal trochu lepší vizáž, respektive, ony vypadají dobře, jen mi to nedává smysl, proč by měly vypadat tak jak vypadají. Pokud ale upustím od úplně random zvolených tvarů příšerek, tak jejich CGI je docela v pořádku, hlavy hydry sice jakoby Šmakovi z Hobita z oka vypadly, ale aspoň vypadaly dobře. Jinak je to fajn nenáročná podívaná, je tu spousta akce a pořád se něco děje. Většinu času si pro sebe kradou potvory a na lidi tak naštěstí zbývá jen omezený prostor - navíc alespoň část zaplní hláškující Whitford. Těžký průměr, s vypnutým mozkem a hlavně bez zbytečného přemýšlení to není zas tak špatný film, primárně kvůli spoustě akce, výbuchů a nejrůznějších efektů. ()

Bordoshut

3/10 – Japonské jaderné dinosaury (tj. kaidžu) mám rád, jen když zaclánějí na Olympiádě. Jinak mi nekonečné souboje těchto pradávných titánů, kteří se z nějakého důvodu rozhodli hibernovat pod zemským povrchem, připadají jako neskutečně recyklovaná zábava pro tupé hlavičky. Kdyby se na to alespoň dalo koukat... Godzilla 2 je přehlídkou tak kýčovitě family friendly CGI efektů, až se to nedá vydržet. Grafici se očividně snažili najít jakýs takýs balanc mezi tím, že japonské kaidžu jsou především pohádka pro dospělé a povinností vytvořit nadupaný blockbuster, ze kterého si nejeden teenager upšoukne do sedačky, ale vůbec se jim to nepovedlo. Výsledkem je nepřehledný mišmaš, ze kterého si už teď pamatuju jen rachot, křik a výbuchy. Takhle nějak by vypadala Godzilla, kdyby ji točil Troška. Jediné, co na tu skutečně funguje, je Millie Bobby Brown a Vera Farmiga. Lidské postavy jsou nezajímavé a je jich zbytečně moc. Totéž platí i o monstrech a soubojích. Tím se dostáváme k mému největšímu problému s celým tímhle rádoby universem. Nezranitelnost. Že jsou kaiždu odolní proti kulkám, to beru. Čerpají sílu z jaderných zbraní? Proč ne. Ale to, že tato kentrosauří hyperjaderná ještěrka vychrlí na trojhlavou bestii to svoje modré alfazáření, kterým je schopná ničit budovy na x kilometrů, a drak jen udělá několik kroků vzad, jako by ho Godzilla sprchovala silným proudem vody, to už je kurva moc. Hrozně mě triggeruje, že nemáme jakkoliv vytyčené, co jaké monstrum může a co ne, jak se ho dá zabít a podobně. Umřelo dost monster, ale žádnou krev si teda nevybavuju. Mělo by to mít prostě jasně daný limity. Verdikt: "Čistokrevná ptákovina." ()

sonnak

Nikdo asi nečekal, že by nová Godzilla bořila svou filozofickou hloubkou, originalitou či hereckými výkony jakékoli rekordy, ale nefunguje bohužel ani na úrovni bezmozkové guilty pleasure. Je to hloupé, místy lehce nechtě parodické s prakticky nulovou nápaditostí soubojů a nevtipnými vedlejšími postavami. Hvězdička za pěknou Zillu a snesitelného hlavního klaďase. ()

kaylin

Za mě měl být snímek „Godzilla II Král monster“ oslavou klasických kaiju monster, však se zde ti hlavní objevili. Ale nakonec se z toho stala jen přehlídka digitálních triků, kdy aby to bylo ještě hnusnější, odehrává se většina děje ve tmě, kde ta monstra tak krásně prostě nevyniknou. A můžu mít Veru, Kyla nebo Millie rád, jak chci, ani jeden z nich ve filmu nefunguje. ()

Makky

Kriste to bolo debilné! Kiežby som mal opäť dvanásť a mohol toto sledovať s blaženým úsmevom. Monštrá a bitky boli totiž exkluzívne. ()

movieband

Předpremiéra 29.5.2019. Pocta klasice, vizuální dokonalost, bohužel, navýšenou béčkovost, oproti prvnímu dílu, který byl dokonalý, už režisér nezapře. Z první poloviny jsem si liboval, a říkal sem si, že bych režiséra nosil na zádech, za všechny detaily, které odkazují na původní filmy, ať už to jsou zbraně, hudba, nebo přímo monstra ve filmu. Akce je zvládlá na výbornou, je přehledná a tvůrci ji do diváka pumpují v koňských dávkách. Bear zvládl svou funkci monstrózního skladatele se vším respektem, vůči závažnosti celé situace, tudíž výborně dokresluje atmosféru konce světa. Linka s ekoterorismem je zajímavá, a myšlenka, že každé monstrum je odezvou na nezodpovědnost lidí v rámci chování k Zemi, je velice působivá. Podle mě bude i dost lidí, kteří úplně neznají původní filmy, překvapeno, co Godzilla všechno dokáže. Prostě.. v tomhle směru si člověk libuje. Jeden krásný obraz střídá druhý, akce střídá akci. Pro nerda, co jako malý tyhle filmy zřal to bylo jako první Vánoce. Pak ale přišly na řadu mínusi, kdy tvůrci nedokončují linky s postavami, není nikde pořádně vysvětleno, kde, nebo kdy se vědci spojí s armádou, kde berou jaderný arsenál, v polovině filmu se na armádu vybodnou úplně a postava Davida Strathaima se jakoby vypaří (o postavě Charlese Dance ani nemluvím. Nebo sem jeho konec přehlédl?) Nevím, jestli má úplně smysl, být za hnidu a hledat takové detaily ve filmu, který je hlavně o obřích monstrech, které se likvidují navzájem. Ale když už tvůrci načrtli myšlenku, která má i nějakou úroveň v rámci béčka, tak je škoda, že se jí neudrželi a začali se propadat na dno původních béčkových filmů. Přesně tohle bylo na Edwardsově Godzille perfektní. Byla tu jako přírodní síla, moc co vyvažuje rovnováhu. Film věděl, kam patří. Tady se poletuje mezi dvěma poli. Edwardsovou myšlenkou, který se držel původního filmu z roku 54, který byl odezvou na jadernou katastrofu v Hirošimě. Edwardsova Godzilla byla zase směřována k tomu, že člověk přírodu neovládá a je oproti její síle bezmocný. Doughertyho Godzilla drnká na ekologické problémy, které se ale utnou destrukční druhou polovinou. V závěru, díky Bohu, že jsme se nedočkali vítězného tance Godzilly, nebo mimozemšťanů. ()

italka63

Uživatel 3DDD!3 mi úplně mluví z duše, namakaný vizuál, vynikající hudba, skvělé bitky, prostě spektákl. Konečně není z té holky veliké surovina pro zpracování sedmimílových bot a bůhví čeho ještě. Jen ta posedlá matka vědkyně mi občas brnkala na nervovou soustavu, trochu jí ve jménu vědy šibnulo, že? Celkově nechápu tak nízké hodnocení, odborníků je tu naseto jako máku na poli za hřbitovem. ()

Rakosnicek77

Velice velkorysé hodnocení a to zejména za vizuál, který film drží na koukatelné úrovni. Jinak nemá cenu mluvit o zápletce, napětí, nebo akci. Vše tradičně točené ve tmě, mracích kouře, pod vodou a podobně a tak je jasné, že se člověk ničeho zásadního a šokujícího nedočká. Ještě, že je duchovní otec Godzilli po smrti, asi by se nestačil divit. ()

Kaluž

Říkám to furt. Kdyby se komplet vyházeli všichni mluvící lidé a zůstali tam jen ty obří ještěrky, můry a draci, byl by to pomalu film roku. Přepálené emoce a veskrze směšné dialogy lidských protagonistů to těm monstrům podstatně kurví. Škoda. ()

Helo

Čekal jsem, že tam bude víc potvor, než v jedničce, což se teda vyplnilo, ale zároveň tam asi bylo i víc lidí - nebo jsem aspoň měl ten pocit. Scénáristi se teď totiž snažili dodat tomu příběh, kterej by dával při sledování lidských protagonistů nějakej... příběh. Prostě story o něčem. Což je na jednu stranu fajn, protože ač to neni žádná oscarová scénáristika, nejhorší to taky neni (jo, má svoje díry, ale i poselství stavějící na myšlence prvního dílu a dál s ním pracující). Na druhou stranu je to ale asi i jeden z hlavních kamenů úrazu, protože když dáte víc prostoru lidem, logicky zbyde míň prostoru pro potvory, kvůli kterým na to lidi do toho kina ale jdou NE?! Takže v tomhle ohledu to člověka přecijen začne chvílema nudit, ale pak přijdou na řadu potvory. Nástup Ghidoraha mě ještě úplně nevyndal, ale scény s Rodanem už jo. Ty totiž byly nasnímaný tak, že nejvíc vynikala ta jeho obrovitost, ten pocit malosti, kterej oproti němu člověk má. Přesně ty pocity, který vyvolávaly scény s MUTO a Godzillou v jedničce. A tady narážím na druhej kámen úrazu. Dougherty není Edwards a je to znát. První Godzilla měla takovou jedinečnou a zvláštní atmosféru, kterou si mě získala. Navíc bitky mezi potvorama byly snímaný převážně z pohledu lidí, který mezi nima jen tak procházeli a probíhali a snažili se přežít to běsnění, se kterým nemohli nic dělat a stejně tak tam byl postavenej i příběh. Nic složitýho, jen bezmoc a přežití "války bohů". Dougherty na tohle většinu času nehraje. Bitky jsou snímaný hlavně z pohledu potvor a ač dojde na parádní záběry a sekvence, není tady tak silnej pocit tý obrovitosti. Toho, že ty lidi jsou jen mravenci, na který stačí šlápnout. A to je strašná škoda, že už se tu na to tolik nehraje. Jednička se taktéž pyšnila hudbou, která přesně seděla do tý ponurý atmosféry. Tady je hudba zase jiná a líp naopak sedí do tý epičtější atmosféry a stylu. A kolem a kolem je to hudba fakt parádní. Zase se budu opakovat, ale celá ta hudba kolem Rodana fakt neskutečně šponovala napětí. Za mě je ta honička s ním prostě asi nejlepší akční sekvencí, co jsem letos viděl (co jsem přišel z kina, tak ten soundtrack dávám furt dokola). Ale zahanbit se nenechaj ani znělky pro Godzillu nebo Mothru - Medvěd zkrátka zase nezklamal! A mě film i přes ty výtky taky rozhodně nezklamal. 4* určitě zasloužený, ačkoli jsou o trochu slabší než u první Godzilly. Těším se, až se do sebe pustí s Kongem. Jo a Atmos nutnej! ()

Flipnic-RE

Tak je to GODZILLA proboha!! Tak nechápu, co kdo čekal jako ... Docela striktně se to drží tématu, tedy Japonských monster movies. A podle toho to taky vypadá. Je to docela akční, velkolepý, obrovský, gigantický, trošku ekologický. Prostě klasika. Lidský postavy jsou náhodou ok, herci a jejich výkony (opět - v rámci žánru!) v pohodě. Dá se u toho v klidu v pozornosti vydržet. A hlavně ... Prostě Godzilla, "Long live King!" ;-)) Teď mě sere, že jsem na to nešel do kina. Kvůli přiblblým komentářům a hodnocením v první vlně. Achjo! ()

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá