ConanVJ

Tom Hardy sice film pěkně táhne a Emily tomu dodává na kráse, ale co z toho, když je to takový utahaný a bez náboje. Za mě průměrný gangsterský film. 50% :) ()

EastWicka

Vypulírované retro okénko do londýnského East Endu zlatých 60tých. Vtipné a vizuálně pěkně vyvedené. Tom Hardy je vizuálně také pěkně vyvedený a dvojčata Krayovi (psycho bráchu i bráchu elegána) si střihl báječně, ženuška Emily Browning byla uvěřitelná, scénky u gangsterské mamá Lilien domácky komické... ale ani ony, ani trocha naznačených pikantností z orgií z Legend zločinu legendu neudělaly... A zkuste si trochu zagooglovat. Co ti dva sympaťáci prováděli ve skutečnosti, vrhá na tenhle příběh o poznání ponuřejší světlo. ()

maddy

Dva krát viac Hardyho, dva krát tak dobrý film? Nuž, táto rovnica ako sa ukazuje v prípade Legend vôbec neplatí. Jeden Hardy na dobrý film bohato stačí, dvaja už tú kvalitu vynulujú. Legend je tak iba obyčajnou, rutinnou gangsterkou, ktorá má skvelého Hardy v dvojúlohe, ale nemá nič iné. V podstate to celé stojí iba na Hardyho výkone a jeho two-men-show a zvyšok nie je nijako zaujímavý. Príbeh tu je iba preto, aby nejaký bol, nijako to netiahne vpred a scenár namiesto toho, aby ponúkol ten drsný pohľad do života dvoch najznámejších gangsterov Londýna sa sústredí na všetko iné, len nie na tú gangsterku. Legend tak po väčšinu času ani nie je tou gangsterkou ktorou sa tvári byť. Prvá polovica je zbytočnou romancou s pre dej maximálne zbytočnou postavou priateľky jedného z gangsterov a druhá polovica je skôr nudnou drámou o roztržkách medzi dvomi bratmi, než tá drsná gangsterka v ktorej by sa strieľalo alebo zabíjalo kvôli peniazom. Film tak nemá jasne stanovený smer čo chcel vlastne zobraziť a celé to stojí iba na tom Hardym, ktorý však takto nezáživnú gangsterku tie dve hodiny neutiahne, nech sa snaží čo sa snaží. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

Alqarin

Vlastně docela bizár. A definitivní dvojitá pečeť mojí přehardyovanosti. I tak ale zábavný film, civilní pojetí i v polovičatém provedení funguje celkem neotřele a dojde i na emocionálně vypjaté momenty. Jen škoda, že jich spousta zbůhdarma vyletí komínem. ()

Vxxx

Chm.. žádný skvost se nekonal. Tom Hardy samozřejmě výborný. V obou rolích. Vidět ho, jak hází sám sebe přes stoly v baru, k nezaplacení. Ovšem... ten film byl strašně moc zbytečné dlouhý, měl plno nudných a nadbytečných pasáží a občasný humor, ani skvělé herecké výkony to prostě nevyrovnají. Je to slabší průměr. Egsy, z The Kingsman, bavil, ale hlavní ženská postava nic moc. Film vidět znovu nepotřebuji, nicméně se na něj asi ještě kouknu, abych se ujistila, že jsem v hodnocení byla objektivní a neovlivnila mě čerstvá nas*anost z kina, kde jsem měla smůlu na lidi kolem sebe, kteří psali SMS, hlasitě si povídali a ozařovali sál svými telefony... 2* ()

MartinezZ

Další zbytečný film opěvující grázly, kteří měli být zpopelněni asi tak po první půlhodině filmu. místo toho se dozvíte, že přežili skoro všechny a všechno. A teď tedy: Smysl filmu? Hardy to dobře zahrál, natočené a ozvučené to taky bylo dobře, ale furt mi uniká důvod a smysl natáčení těchhle filmů - milionkrát a stále dokola to stejné. ()

ArsenalEagle

Excelující Hardy ve strhující dvojroli. Připomnělo mi to výkon Lindsay Lohan v Pasti na rodiče. Až mě překvapilo, jak dobré to bylo. Hranice 4-5 hvězd, pokud by ale ve filmu bylo víc scén, jako byla například "rozmluva dvou gangů" 10 proti 2 v hospodě, bylo by to naprosto perfektní. ()

sta

netvrdim, že to nemá mouchy (především rozpad vztahu reggieho a frances vůbec nefunguje). ale hardy je tak zasadnim zpusobem dobrej, ze jsem si tuhle londynskou historku z podsveti fakt neskutečně uzil ()

Makky

Herecká exhibícia Toma Hardyho, proste koncert! Ten chlapisko je fantastický a tunajšiu dvojúlohu zvládol s bravúrou. Jeho homo-hard-insane verzia Kraya je najzábavnejším prvkom filmu. Zvyšok je fajn, dve hoďky pozerateľný, no potenciál bol omnoho väčší. ()

kaylin

Tom Hardy je ve dvojroli naprosto omračující a člověk se diví, proč neměl nominaci na Oscara za tenhle film. Rok 2015 byl rozhodně jeho rokem, i když žádnou velkou cenu nevyhrál. Film s ním byly parádní a také "Legendy zločinu" se celkem povedli, a to hlavně v tom, jak graduje sebedestrukce bratrů. Mimochodem výborné dobové zachycení Londýna. ()

Rakosnicek77

Tom Hardy opět dokázal co se v něm skrývá za bezmezný talent. Zvládnout tuhle dvojroli tak bravurně jako to dokázal on, je aspoň pro mne, velký herecký kumšt. Navíc jsem od filmu dostal i velkou dávku humoru, se kterou jsem vlastně vůbec nepočítal a tak jsem z jeho sledování, získal naprosto skvělý filmový zážitek s úplně zaslouženými čtyřmi silnými hvězdami. ()

slunicko2

Trochu jiná kapitola novějších britských dějin. 1) Ve filmu nijak nejsou vysvětleny podivné vzájemné vztahy mezi bratry. Tak to zkusím říci já: Ron je hovado primitivní, zatímco Reggie je hovado sofistikované a šarmantní. Vrána k vráně sedá, krev není voda a tak si nakonec oba přes různé neshody rozumějí. 2) 29letý Colin Morgan (Francesin bratr Frank) a především vynikající 38letý Tom Hardy se sexy rty (dvojrole bratrů Krayových) jsou důvodem, proč snímek zkouknout. ()

Kaluž

Strašně mě sere, jak moc se tohle nepovedlo. Mohla to být kulervoucí mafiánská sága s fantastickým obsazením a nakonec zůstalo jen u toho fantastického obsazení, které nemá co hrát, jelikož Helgeland jakýmsi nedopatřením zapomněl do scénáře napsat cokoli zajímavého. Celé to na mě působilo jako soft verze televizních Peaky Blinders, což je furt lehce kdesi nad průměrem, ale na prdel si z toho nikdo nesedne. Škoda. Pro spravení nálady si nejspíš znovu naordinuju tuhle nekompromisní nálož. Protože furt lepší jeden Freddie Jackson v dramaturgicky sevřené hrsti než dva Krayové poletující kdesi po střechách. ()

italka63

Čtvrtá hvězda je jen a pouze pro Toma Hardyho, protože to, jak si střihnul svoje psychopatické dvojče, tak to bylo zkrátka úžasné. A ty likvidační metody... ()

movieband

Pomalu se plížící, temná a surová sonda do hlubin gangsterovi duše. Rozpolcenost, kterou Hardy dokázal zahrát byla dokonalá. Naposled jsem takový výkon viděl ve Split s McAvoyem. Vítejte na onemanshow Toma Hardyho. Byť má kolem sebe taky zdatná jména, tak to jsou pořád sekundanti, a Tom Hardy si celý film ukradl pro sebe. Respektive pro Rona a Reggieho. Nejedná se o o nablýskanou opulenci, ani o čistokrevnou špínu. Bratři Krayovi se pohybují na pomezí a dokázali se vyhrabat ze zapomenutého předměstí, až na vrcholky politických kruhů Anglie. Víc, než cokoliv jiného bych chtěl asi popsat atmosféru, kterou film má. Už ze začátu jde vidět, že Reggieho pohodářství film sice pohodlně uvede. Ale vzápětí rozjíždí krvavý a násilný kolotoč, který zákonitě končí surovou a nepříjemnou katarzí. Helgeland nepotřebuje roporcované těla a hektoliry krve. Mu stačí rozdat pár dobře mířených ran kladivem, boxerem nebo obyčejnou pěstí a člověk tu bolest cítí. Film je výborně natočený, a se svou noirovou atmosférou diváka přiková a pustí až při devastujícím závěru. Vřele doporučuju. ()

stration

Přímočaré vyprávění o jedné z nejslavnějších gangsterských dvojic (a bratrů) v historii zločinu. Hardy je sice double, ale ani jeho brutální herectví nevytrhnou Legendy zločinu z nudy. Zkuste si někdy pustit staré dobré Casino nebo Mafiány, to je jízda! U tohoto filmu lze pochválit a zapamatovat si nanejvejš pár výborných scén (barová mlátička s fórkem o psychopatovi), samotného Hardyho a to je tak všechno. Řemeslně to je natočeno taky dobře, ale všechno je strašně sterilní, bez nápadu. Připadá mi to, jako kdyby tvůrci nechtěli nikoho urazit, nic vyzkoušet, něco udělat neschematicky. Prostě jenom profesionálně odvedená práce a domů. A to mi fakt nestačí. ()

Duotone28

Može Hardymu sadnúť dáka rola lepšie, ako podobná tejto? Odpoveď je jasná, nie:)! Milujem gangsterský podmas, a brothers Kray´s zaraďujem medzi jednú z najlepších gangsteriek posledných rokov. Uvidíme ako vystrelí Black Mass, každopádne Legend nadstavil ladku vysoko. Netvrdím že je bez chýb, u mňa ale aj tak 4,5. nazdar ()

gegina31

Celkem dobrý příběh. Každopádně Hardy byl super. Hrál tak skvěle, že jsem naprosto vytěsnila, že ty dva hraje tatáž osoba. Prostě jeden byl nesympatický slizounský magor a druhý drsný a sexy gangster k nakousnutí. Kdybych měla místečko, hned si ho šoupnu mezi deset nej herců. ()

AffectedFace

Do top filmu jsem to prostě musel zasadit... Tolik skvělé atmosféry a hereckého kumštu se jen tak nevidí... Tom Hardy to zvládl na jedničku a zahrál dvě postavy, přičemž to vůbec není k rozpoznání. Hlavně skvělé argumenty hlavních postav, či vedlejších byly neskutečně pohlcující a orgastické. Gangsterky z 30-70 let miluju a musím uznat, že tohle je masterpiece... 100% ()