FilmFan24

Víc než se nechat unášet dějem této retro gangsterky, je mnohem zajímavější se plně soustředit na herecký výkon Toma Hardyho, který ztvárnil dvojčata velmi bravurním způsobem. ()

Lucjen

...Všetkých 5* za brutálneho Hardyho, ktorý bol tak perfektný, že si niektorí ani nevšimli, že sa vo filme objavil hneď v dvoch rolách...;) ()

TominoLa

Ač jsem velký fanoušek Toma Hardyho tak tady snad prvně jsem si jeho výkon neužíval. Tím nechci říct, že by hrál špatně, ale bylo mi to ukradený. Legendy zločinu jsou pro mě jedním z nejhorších filmů v tomhle žánru co jsem viděl a zatraceně velké zklamání. A 72%? Opravdu nechápu. Já čekal boj s konkurencí, uplácení poldů, nějaká přestřelka, ale tyhle bráchové si vyřizovali účty nejvíce mezi sebou, nebo s ženskou. Režijně prostě průser tak jako nekonečná stopáž. V roce 2015 byla možnost vidět ještě jedna gangsterka a ta je o několik tříd jinde. Prostě Black Mass: Špinavá vyhrává na všech frontách. Depp si dáva Hardyho jako předkrm. 3/10 ()

kajas

Dva bratři, odlišní, ale přece stejní. Hardy zvládnul obě role naprosto s přehledem a na jeho výkon je radost se dívat. Další herci už nejsou tolik podstatní (Emily bych vyměnila za někoho výraznějšího) a snímku by neuškodila trochu kratší stopáž, to jsou ale v podstatě moje jediné výtky. "Než se do toho dáme, rád bych vám řekl vtip: Do hospody přijde paranoidní schizofrenik..." Jo a boží soundtrack! ()

Martpod

Já ho sice bezmezně žeru, ale tohle bylo trochu moc Hardyho na hoodně dlouhý stopáži, která sice bavila, ale vlastně moc nevěděla co chtěla říct. ()

Tonach

Jeden z hrstky filmů u kterých mě dialogy OPRAVDU BAVILY , Tom hardy excelentní výkon jako vždy. Velice silné 4 hvězdy. ()

IceQueen

Krayovic psycho dvojčiatka ako ústredné charaktery komediálno-romantickej gangsterky, to som namojdušu nečakala. Veľký cmukanec Hardymu za Reggieho (pri jeho pohľade od rulety som si na papieri začala trénovať podpis Daniela Krayová), ale za príliš chceného a divne namaskovaného Rona ho pochváliť nemôžem, čo ma naozaj mrzí. Človek by od Toma čakal, že toho výrazne menej príčetného z bratov dá vernejšie. ()

Petrasuvicka

Herecký výkon Toma Hardyho byl brilantní, krásně se rozdvojil a přepínal mezi šíleným, schizofrenním psychopatem a chlapem, který se snažil být ten správný, ale moc mu to vlastně nešlo. Ovšem něco tomu chybělo... jakýsi drive nebo jiskra, zvlášť v poslední půlhodině, která film zbytečně natahovala. Od začátku se Legendy tváří jako vtipná gangsterka plná policejních zátahů, útěků a blufování ze strany dvojčat. Bohužel tohle se mi nedostalo. Těžko říct, jestli Helgeland nevyužil všechen potenciál, nebo jestli jsem měla jen přehnaná očekávání. Dvojitá dávka Toma a jeho talentu dosáhla na čtvrtou hvězdu, jinak je to lepší průměr. Tak jako tak, vztah mezi Frances a .... Krayem (za boha teď nepřiřadím správně jména) podle mě fungoval, jen ten rozpad mohl být trochu markantnější a dramatičtější. ()

berusche

Po velice slibné první třetině přijde menší zklamání. Ač si nemyslím, že by Tom Hardy byl herec hodný Zlatého glóbu za každou svou roli, je někdy na co koukat. A právě v té první třetině vcelku i bylo. Gangsterka by asi i vystihla pravou podstatu skutečných bratrů Krayových. Ovšem pak se někde stala chyba a ta chyba stála pád do temnot něčeho, na co si za pár měsíců vůbec nevzpomenete. Takže, kromě modrého saka Reggieho, kterej byl ten hezčí, a té úžasné bitky v báááru, si odnaším leda tak prd. Konec je ošulenej jako nikdy, příběh se přestane úplně vyvíjet, doplní ho příliš rychlé sledy a sledy a o ničem, a to je teda trochu škoda. ()

Jigy

Tom jede. A každým filmem roste. Pokud to takto bude pokračovat dále, máme tu dalšího charismatického tvrďáka co umí i hrát. ()

TheDon

Double impact Tomíka Tvrdýho nebyl vůbec špatnej. Tenhle člověk mi každým filmem dokazuje, že je to neuvěřitelně komplexní herec, kterej se popere s každou postavou a dá jí ten správnej šmrnc. A hlavně přízvuk. Sice film v zhruba v půlce hodně ztrácí tempo, ale jsem schopnej to odpustit, ať už kvůli Emily, nebo kladívkové podívané schizofrenickýho Rona. Zajímavej film. Slabší čtyři kousky. 75% P.s.: komu z nás se poštěstí dát sám sobě na držku a ještě se na to moct koukat do nekonečna? ()

mikinhoo

Obsahuje malý spoiler: Když se zamyslím nad filmem, tak si myslím, že hloupější gangsteři nikdy nebyli. Nebo aspoň tak byli vyobrazeni ve filmu. Nechápu, jak se vůbec dostali k moci a ten jejich pád byl v tomto případě naprosto očekávaný a předvídatelný. Přijde mi to škoda, protože Tom Hardy předvedl svou extra třídu v roli obou bratrů. ()

Martin741

Tom Otuzily by mohol byt teoreticky dobry, no ale ja ho furt nemam rad. Kray twins ma nechali absolutne chladnym, navyse sa tu objavili zas sexualne deviacie, konkretne jeden z tych dvoch uznaval a propagoval sexualne deviacie - buznoparty tu bola. Retro styl je v pohode, ale pre mna len retronuda. Prilis poznat kulisy a dialogy su slaboduche. Uz viem preco nemusim Hardyho - tu mi bol doslova odporny. 25 % ()

M.i.k.e

Hardy opět exceluje a to hlavně jako krajně vyšinutý a nesympatický Ron.Na druhou stranu Reggie je Tom přesně takový jak ho známe.Bohužel ale všechno okolo je místy až zbytečně natahované a filmu chybí výraznější tempo.Helgeland je schopný režisér a určitě ještě schopnější scénárista,nicméně tady to na příliš dlouhé ploše nezvládá moc kočírovat a krácení minimálně o půl hodiny by filmu výrazně prospělo.Chápu že romantická linie měla svoje opodstatnění,ale osobně bych se bez ní úplně obešel a uvítal bych zaměření víc na oba bratry.Z filmu s velkým potenciálem je tak nakonec jen průměrná podíváná na jedno shlédnutí...60% ()

Wiikii

Příběh o dvou bratrech, dvojčatech, kteří si násilím a zastrašováním podmanili část Londýna. .. Ale nakonec to není ani tak o tom životním příběhu Rona a Reggieho Krayových, gangsterech ala Al Pacino z Carlitovi cesty, nýbrž částečně romantický příběh a částečně drama se dvěma bratry co mají stejné zájmy, ale jiný styl řešení. .. A i když mě zpracování moc neuchvátilo, dívalo se na to dobře. .... HODNOCENÍ: 60% (3*) ()

Vyhy

Tom Hardy, ať už kterýkoliv z dvojčat Krayových, mi neskutečně sednul. Je to asi převážně proto, že T. Hardy patří k tm hercům, které vyhledávám. Velké plus za to, že se film snaží držet skutečných událostí a ztvárnili nám dvojčata podobná těm skutečným. Možná bych ocenil více toho jejich počínání a vším, čím se dvojčata v realitě zaobírali. I tak hodnotím vysoce kvalitně a oceňuji i romantický děj příběhu. Občas jsem se neubránil i smíchu. ()

bourec

Jo,jo,odplata ,a pak už se dá říct,že hovno.Helgeland je asi o dost lepší scénárista,než rejža.Tahle ucajdaná,upachtěná nuda,s dvojrolí mýho oblíbence,z nichž jeden jako druhej jsou psychopati,ale vystát nejde ani jednoho,se stejně jako Black mass pere s absencí nějaký smysluplný zápletky.A vy se jen těšíte,až bude konec.40%. ()

Rodriguez

Legenda vypráví životopisný příběh dvou bratrů Krayových, nejznámějších zločinců podsvětí v historii staré Anglie. Organizovaný zločin v šedesátých letech jen kvetl, ale neoblomný Scotland Yard se podplatit nedal. 80% ()