Nach

Povedený mafiánský kousek, který stojí primárně na excelentním výkonu dvojrole Toma Hardyho. Tento krimi thriller sice nepatří k absolutní špičce, ale za zhlédnutí stojí určitě. Protože dobrých mafiánských filmů není nikdy dost. :) 75% ()

joker.george

Dvojnásobná dávka Toma Hardyho je skvělá, zvlášť když se mu podařilo zhmotnit dvě odlišné postavy natolik, že jsem skoro ani nepřemýšlel nad tím, jak to udělali. Postupně však začínají role bratrů až moc splývat v jednu, a je tak čím dál tím víc vidět, že se jinak nejedná o vyčnívající gangsterský film. A stopáž přesahující dvě hodiny žel šetří výjimečnými momenty, ale aspoň že ty, které ukázala, za to stály. (Netflix) ()

Pajky3

Chichester 13.9.2015 - Na nový film, kde si Tom Hardy střihne dvojroli, jsem se těšil už nějakou tu dobu. Trailery, doba, drsný Londýn - to vše mě lákalo. A rozhodně neodcházím zklamaný, Tom Hardy jako obvykle předvedl skvělý výkon a jako oba bratři byl skvělý a perfektně rozeznatelný. Angličtina ve filmu je dokonalá a uchu lahodící, ale vcelku těžká (pouze z poslechu a bez titulků), takže si film někdy v budoucnu rád zopakuju, abych chytil i těch pár vtípků, co mi při první projekci uteklo. ()

epicek

Hardy rozjel velký bomby. A tím myslím fakt kule-rvoucí! Jeho skoro one-man show, dokáže utáhnout celej film a udržet diváka zaujatého a stále zvědavého, jak to celé skončí. Je jasné, že jeho teplý bratr je jeden z humorných aspektů filmu, ať už mluvím o jeho hláškách nebo o těch výrazech ve tváři. Jsem velice nadšen, že jsem se zas dozvěděl něco, co se vážně v tomhle světě stalo a o to víc, že to ztvárnil takový charakter a můj oblíbenec, jako je Tom Hardy! Fucking sing! ()

PavelVanekArt

,,Svůj střed vesmíru si můžeš udělat kdekoliv." Na Legendy zločinu jsem se upřímně moc těšil. A rovnou přiznám, že se Tom Hardy dostal do TOPky oblíbených herců vůbec. Ten chlap má tak perfektně nakopnutou hereckou budoucnost, že pokud nešlápne vedle, tak tu máme nového akčního šílence, který navíc umí hrát naprosto rozličné role. Legendy zločinu jsou toho zářným příkladem. Životopisné gangsterské drama ze špinavých Londýnských ulic East rndy se může pyšnit skvěle hrajícím Tomem Hardym. A dokonale mu supluje Tom Hardy. Bratři Krayové, Regginald a Ronald, jsou vládci Londýnského podsvětí a i když jsou si blízcí jen vzhledem, tak dohromady tvoří tu pravou legendu. Reggie je frajírek, elegán, inteligent, hlava podniku. Ron je magor, schizofrenik, agresor, homosexuál, mlátička. Naprosto odlišná dvojčata. Naprosto skvěle zahraná jedním člověkem. Hlavně homosexuální Ron. Kde jinde uvidíte Hardyho směšně tancovat a zpívat? Nebo plácat polonahého prostituta plácačkou na koberce? Přesně tady. Po technické stránce není skoro co vytknout. V zásadních scénách se obejdeme bez rušivých střihů, akční pasáže mají díky soundtracku drive a hlavně musím pochválit použitý cockney slang. Milostná část snímku je o něco utahanější a plytká, ale to se dalo čekat. Po všech těch dvou a půl hodinových filmech, které jsem za poslední dobu viděl, byl tento zdaleka nejdelší a to měl ,,slabé" dvě hodinky. Poslední půl hodina ale stála sakra za to. Zklamání se nedostavilo, film jsem si i přes stopáž užil a Hardy na monitoru vždy potěší. 4* - 5* a.k.a 88% ()

Martrix

Zapomeňte na gangsterku, kde se přetahují znepřátelené skupiny lotrů o Londýn, nebo na kriminálku, kde se detektiv snaží hlavu takového gangu polapit. Za celý film zemřou tři lidi, což je v tomto žánru vcelku neobvyklá záležitost. Co se "kariery" bratrů Krayových týká, tak tvůrci moc do hloubky nejdou. Vlastně jdou jen tak hluboko, aby bylo zřejmé, co jejich způsob života udělá s jejich vztahem a především pak se vztahem Reggieho s jeho ženou. Ale předpokládám, že právě to bylo záměrem, ukázat smutný příběh o nenaplněné lásce jednoho charismatického zločince. A i když je to příběh dobrý, středobodem celého snímklu je dvojitý Tom Hardy; sledovat ho byla zábava. Přestože Brian Helgeland zvolil poněkud odlehčenější způsob vyprávění, Hardy dodával celému vyprávění tu správnou hustotu. I tak se ale dá říct, že jde mnohem víc o film životopisný, než krimi, nebo thriller. A to i přesto, že v něm asi moc faktických údajů nebude. Pořád je to aspoň lehce nadprůměrné drama, které rozhodně neurazí. ()

Juto

Je to strhujúci film, o tom niet pochýb. Vidieť Toma Hardyho dvojrole na obrazovke, je vždy podmanivé. Bohužiaľ, tu sa pozitíva filmu končia.Film je tonálne zmätený od scény k scéne. Jednu minútu to chce byť romantické, ďalšiu veľmi násilné, minútu potom rezervované. Je to neohrabaný scenár, zakaždým, keď film začne naberať na obrátkach, vypne sa a začne nudiť. 6/10 ()

FAITH.BABE

K čertu s tou slabší druhou půlkou. Teda, slabší. Míň akce, za to ale kopa emocí. Je to opravdu jako by se film zničehonic rozdělil na dva, ale mě to vůbec neva :) Gangsterky ráda nemám, ale tohle není vůbec tradiční gangsterka. Ten film má prostě šmrnc. Nebejt toho že mám před očima neustále Hardyho miniaturní penis jenž jsem měla (ne)štěstí spatřit ve filmu Bronson, tak bych z něj byla možná i celkem vodvařená. Asi mu seknou obleky. Skvělej film na všední večer, když máte náladu si dát něco lehčího :) ()

campix

Dobově stylizovaná gangsterka z ulic Londýna, které ovládá bratrské duo Krayových. Naprosto se tady můžu podepsat pod komentář Cervenaka, jelikož tady máme prostě jednoho naprosto skvělého Toma Hardyho a ten druhý je naprosto hnusně toporně přehrávající. Nedá se svítit, námět zprvu vypadá hodně zajímavě, ale realita, kterou nám servíruje Helgeland je poněkud jiná. Neosobní a umírněný film, díky kterému vypadá podsvětí Londýna jako jedna velká sranda. Z tohohle se dalo vytřískat rozhodně víc. ()

Xpensive

Hodně depresivní, ale silný a bravurně natočený film. Nejlepší na celém filmu je samozřejmě Hardy, který se blýsknul ve dvojroli, za kterou bych mu opravdu přála aspoň nominaci na strýčka Oskara. Nezasvěcení by chvilkami mohli propadnout pocitu, že bratři jsou hráni dvěma podobnými herci a ne jedním mistrem. ()

alchac

Bouřlivé ovace rozhodně na místě nejsou. Co je totiž platné, že Hardy opět dokazuje, že by dokázal uchvátit i v roli Stephena Hawkinga, když se Helgeland (zase jendou) projevil jako totální pako a z materiálu na solidní kmotrovinu vytvořil do ničeho se vytrácející sondu do zákoutí rodinného a citového života londýnské galerky. Uvnitř citronového bonbónu tak namísto slíbeného šumáku číhá kozí bobek. Takže dvě a půl hvězdy za dokonalého Toma&Toma, půlka za Emilku a Helgelandovi nakládačku páčidlem. ()

Deyw

Hardy je buh...herec jako svine...celej tenhle film je proste jenom on a on..film je klise,love story, ohrana gangsterka, ktera ma Hardyho...celkovej dojem z filmu bude takovej, ze si budete pamatovat jen jeho. a je to skvely...za tohle by si zaslouzil globus a nebo i tu blbou sosku spis, nez za max maxe. ()

panMartin

Dalo se na to koukat, ale očekávání bylo mnohem větší. Atmosféru to má a Hardyho mám rád ale žádná velká sláva se nekoná. Legendy zločinu se určitě nestanou legendami světové kinematografie. Tom Hardy v dvojroli zahrál skvěle, ale celkově chybělo napětí a hlavně chybělo více gangsterské atmosféry. Oba bratry zvládl skvělé, každý je úplně jiný a s mimikou v obličeje umí pracovat dobře. Tohle nezvládne jen ledajaký herec. Škoda, věřím, že realita o bratrech byla mnohem drsnější a mohlo se natočit daleko lépe. ()

CinemaRanger

Gangsterka? Tohle je spíš romantický film okořeněný rodinným dramatem. Rutinně natočené a nezajímavě podané. Velká pochvala ale patří Hardymu a jeho dvojitému hereckému koncertu. 4/10 ()

Cedr

Ani Tom Hardy ve dvojité porci nestačí na to aby vytáhl Legend z toho nejokoukanějšího gangsterského průměru. Dva bratři - jeden rozumnější, druhý mnohem výbušnější, prudký vzestup a prudší pád, přidejte romantický subplot, aby se dámy nenudily a voilà - gangsterka číslo 69875 je na světě. Britská 60. léta jsou těžce podvyužita a zatímco scénář často životopisným stylem zabrousí do osobních detailů, tak výsledek působí velmi uměle a odtažitě. 50% ()

Triple H

Čo je to s tými novodobými gangsterkami? V jeden víkend som skusol Black Mass aj Legend a oba filmy vykazujú viac-menej rovnaké nedostatky. Tzn. výrazný a silný herecký výkon hlavného aktéra a zároveň celkovú nevýraznosť, slabý ťah na bránku a možno až prehnaný dôraz na formálnu uhladenosť. Hardy je v prime svojej kariéry a zahral to vskutku famózne (absolútne mu zožeriete, že hrá dve rozdielne postavy - človeku ani počas filmu nezíde na um, že je to ten istý herec), ale v takomto nevýraznom a nesúdržnom filme jeho výkon zapadne. Mať to v rukách Scorsese, alebo Mann, film by dostál svojmu názvu. Ale dej a jeho podanie je akýsi nemastný-neslaný. Chýba tomu šťava. A formálna vypulírovanosť je pri story o dvoch agresívnych gangstroch skôr na škodu veci. Trochu drsnosti a špinavosti to chce, nie takúto načančanú a napudrovanú módnu prehliadku, v ktorej všetci vyzerajú ako z katalógu. Gangster Squad pred pár rokmi trpelo podobnými neduhom. Pevne verím, že sa to nestane trendom, lebo oproti peckám ako Casino a spol. tieto nové filmy pôsobia chudokrvne. Helgeland umí, to nie že nie, ale réžiu mal prenechať asi niekomu inému. Ako Black Mass - aj tu bol potenciál na viac a škoda Hardyho, ktorý šlape na 100 percent. ()

Motinski

Tom Hardy patrí do top 3 najlepší hercov súčasnosti a potvrdzuje to stále častejšie. Legendy zločinu sú jeho dvoj exhibícia pri ktorej som sa dobre zasmial, ale prevažujú negatíva. Chýba originalita oproti iným gangsterským filmom, neudeje sa tu nič čo výrazne posunie dej alebo načrtne atraktívnu zápletku. Väčšinu času preto príbeh prešľapuje na mieste. Ja som ale ani nečakal niečo výnimočne a chcel som sa len zabaviť. A to sa podarilo. ()

Copacabana

Viac ako dej filmu, ktorý v podstate voľne plynie ma uchvátil samozrejme Tom Hardy, ktorý hraje rolu tentokrát za dvoch. Jeho fenomenálne herectvo je ťahákom celého filmu, pravdupovediac okrem neho sa dá ťažko sústrediť aj na niečo iné. Bavila ma aj atmosféra londýnskych barov a Reggieho romantický vzťah aj keď s nie veľmi šťastným koncom. ()