Dvě komunity, které nemají společného nic, kromě toho, že patří k ohroženým. Vyčerpaným stávkujícím horníkům dochází peníze, gaye a lesby v polovině osmdesátých let stále většina společnosti vnímá jako divné a zvrácené tvory, kteří by se neměli ukazovat na světle. Spojenectví proti nepříteli pak obě skupiny logicky sblíží, i když se na sebe zprvu vesničtí horníci a městští gayové a lesby dívají nedůvěřivě. ___ Film je moc hezkou ukázkou vzájemné podpory, která pomohla odstranit předsudky. Až na to, že je celé vyprávění zaměřené právě jen na to, aby v divákovi vzbudilo příjemný pocit, jak se rozdílní lidé nakonec sbratří. Všechno jde jak po másle, náznaky odporu proti homo-hornické koalici jsou nevýrazné, a tak se ze všech stanou za pár chvil /ne/teplí bratří a sestry. _____ Faleš tohoto filmu je sirupózní, tak sladká, až z ní trnou zuby. Postavy nemají vykreslené charaktery, jsou to jen univerzální typy. _____ Zbytečně promrhaný reálný příběh na snímek, jehož ambicí je pohladit diváka po duši a odvyprávět mu pohádku. /17. 2. 15./(17.2.2015)

Pre mňa veľmi očakávaný kúsok roku 2014 a že som to do jeho konca stihla! Adrew Scott, Bill Nighy a ich fejkový Welšský prízvuk sa spojili s ama-fucking-mazing soundtrackom a ukázali svetu skutočný príbeh o vzájomnej podpore a otvorených mysliach bez predsudkov. Bless them. Adept na topku.(28.12.2014)

Toto presne očakávam od britskej dramédie. Chvíľu smútok a hneď zas na to vtip. Fantastická atmosféra a hudba. Naozaj zaujímavý príbeh podľa skutočnej udalosti. Kopec známych, ale aj menej známych hercov, ktorí hrali výborne. Bill Nighy a Imelda Staunton boli jedineční a poprosím viac skvelých rolí pre Georga MacKaya. Bavila som sa výborne.(5.9.2015)

"Proč by měli gayové jako já podporovat horníky?" "Protože horníci těží uhlí, které produkuje energii, a ta umožňuje gayům, jako jsi ty, tancovat na Bananarama do tří do rána." Lidi jsou opravdu banda hovad. Naštěstí se mezi nimi vyskytuje pár jedinců, dokazujících, že i ta hovada přísluší k lidské rase. A přesně o tomhle ten film je. Hodil mě tak dvacet let zpátky v čase. Cítil jsem mrazení, naskakovala mi husí kůže, ježily se chlupy. Při prvním proslovu v gay baru se mi hrnuly slzy do očí. Herectví v něm zmizelo, zůstali jen lidi. Bavil jsem se, dojímal, brečel, opět se zase cítil jako človek. A to se povede málokterému filmu.(8.1.2015)

Čekal jsem spíše komedii, ale dostalo se mi poctivého dramatu. Ne těžkého, ale rozhodně silného. Svět se v něm smrskl na úzkou perspektivu několika skupin lidí sledujících nějaký zájem proti skoro až anonymnímu nepříteli, vládě. Ten byl ale mnohem větší a mocnější než oni, takže to bylo dobře. V prvé řadě to byl film o lidech, o idealistech a bláznech, prostě o lidech (a ztvárněných skvělými herci).(3.1.2016)

Milé, vtipné, britské.(2.2.2015)

Pride je jako celek plný optimismu i když se to tak nemusí zdát. Takový ten film, který má jasné poselství, že i malými skutky můžete dosáhnout velkého vítězství.(13.2.2015)

LGTBMS (čert aby se v těch zkratkách vyznal...) zase trochu jinak, samozřejmě sice s typicky sladkobolným nádechem, ale tentokrát hlavně s trochou zapomenuté historie. Přestože mě na film nejvíce nalákala známá herecká jména, jmenovitě Joseph Gilgun, Andrew Scott, Dominic West a Bill Nighy (leč jen poslední dva z nich dostáli očekáváním), nakonec to jsou především velšští kopáči a jejich proměna ze zatrpklých buranů, kteří mě na Pride oslovili nejvíc, a kteří jako jediný ten titulní pocit dokázali vzbudit. Jejich ulítlých babiček nakonec ve filmu není tolik, jak by se z traileru mohlo zdát, a humor, o který se z velké části starají ony tak není nijak křečovitý a k propíranému tématu tak akorát pasuje. Jen ty dvě hodiny jsou na tak přímočarý film až příliš.(5.1.2015)

Ňuňu, zase jeden z těch filmů, po jehož zhlédnutí vám má být tak nějak pěkně, život není úplně zlej a někteří lidi jsou dobří, tedy až na Železnou lady, která škrtala ve veřejných výdajích jak sirka ze Sušice. Naštěstí tady lesby a gayové nejsou stereotypně prezentováni jako sladké pusinky, co si večer dávaj sprchu flitrů, dokonce i horníci se docela drží a na tancování v rytmu diska se dostane asi jen sedmkrát. Ale jinak dobrý, Bill Nighy je pořád láska mýho srdce a snímek, kde použijou song od The Smith nemůže bejt už z principu úplně špatnej, aspoň ty dvě tři minuty, v nichž to Morrissey roztáčí, budou vždycky nadprůměrný.(16.1.2015)

Pride je mi tematicky natolik vzdálený film (existenční problémy horníků v Anglii v 80. letech minulého století, hnutí za práva gayů a lesbiček, protesty obou těchto skupin), že mě nechal velice chladným. Není to špatně natočené, několik momentů se povedlo, ale jako celek mě to nijak neoslnilo. Ani ten humor mi úplně nesedl.(24.2.2015)

3,5* Porad jsem tenhle kousek odkladala, protoze jsem si riklala, ze to bude hrozna nuda... 80leta a stret bandy gayu s konzertativni bandou horniku, co je nebudou chtit prijmout, ale protoze o tom lide mluvili, tak jsem do toho sla.... A vzhledem k soucasne situaci s uprchliky v Evrope a nasi neuveřitelnou českou xenofobnosti jsem opravdu rada za to, ze mi zase nejaky film ukazal, ze lide si maji a musi pomahat.(3.10.2015)

Určite je tento snímok velice silný a má určitú charizmu. Lenže mne tam vadilo veľa hluchých miest, pritom hudba bola počas filmu skvelá a teda ju mohli bacnúť aj tam :/. Neviem, som na váškach medzi 3 a 4 .. len dneska mám dajako pochmúrnu náladu(3.11.2015)

Gay friendly, přítulná, na omak heboučká, pod povrchem vyprázdněná, nezávadná taškařice. Nic víc.(27.7.2016)

Fajn pribeh i roztomile zpracovani. Ta kombinace LGBT aktivismu a stavkujicich horniku je proste kouzelna, zdanlive nekompatibilni a natolik bizarni, az se realne predloze nechce verit. Zvlast v syrove UK let osmdesatych. Obcas se mozna trochu prilis tlaci na pilu/city, ale vzhledem k okolnostem to lze prominout. Film vsak neni komedii za kazdou cenu, ma i prvky drama a odrazi i stinne stranky veci se vsim vsudy - napadani, pocatky hiv, zavrhnuti rodinami, problematicky coming out a zkratka nelehky boj nejenom s netolerantni spolecnosti ale i s prijmutim sebe sama. Kez lidi jednou dostanou rozum...(27.12.2014)

Skvělý film, který má také historicky vypovídací hodnotu. Vůbec jsem netušil, že se v Británii tenkrát něco takového dělo. Komedie má místy prvky i jiného žánru, ale vše do sebe krásně zapadá a celkový dojem je opravdu báječný.(4.1.2015)

Ne toliko o gayích, ne toliko o hornících, ne toliko o lesbičkách, více o tom, jak obyčejní lidé dokáží držet spolu. Komedie, která stojí za to:o)(20.1.2015)

Jeden z nejpříjemnějších filmů oscarové sezóny. Nejde tady ani o gaye a lesby, jako spíše o to, jak se dokáží lidi semknout, když za něco bojují. Výborné postavy a dost mě překvapilo, že Ben Schnetzer je Američan. Ten přízvuk zvládl skvěle.(22.1.2015)

• kaposlav

77%? To je žart, alebo propagácia homosexuality? Vôbec nehodnotím o kom bol film a že to tam bolo plné homošov, ale ten film je dlhý, nudný a celý film som čakal na akciu, zápletku, alebo niečo, ale nedočkal som sa. Ak je to vymyslený dej, tak vyzneje nerealisticky a ak podľa skutočnej udalosti, tak je to fantastická ukážka ľudskej hlúposti. Homosexuáli zbierajú peniaze na ulici pre stávkujúcich baníkov. To vážne?? Prispieť môže len nevedomí, alebo naivný človek. Dávať peniaze niekomu kto nepracuje, škemrá a po večeroch slope pivo a žúruje?? To vypadá fakt na akútny nedostatok peňazí a potrebnú solidaritu. Samotní teplí sprostredkovatelia teda vypadali, že tie peniaze potrebujú viacej, ale oni ich len vyberajú a hádžu na flámy baníkov, čo ešte aj tých homíkov neznášajú :). Fakt ten žáner komédia tu nie je uvedený nadarmo. Je to komédia na ľudskú sprostosť.(21.1.2016)

Pride (a zamlčané Prejudice). Nikoho neurážajúci LGBT pozitívny film.(1.2.2016)

To byla podívaná! 96%(29.1.2015)