Strhující původní dobrodružný film režiséra Jordana Vogt-Robertse vypráví příběh nesourodého týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se spojili, aby prozkoumali tajemný, stejně nebezpečný jako krásný, ostrov v kdesi v Pacifiku, který není zanesen do žádné mapy. Odříznuti od všeho, co znají, vstupují na území mohutného Konga a zažehávají tak nejstrašnější boj člověka s přírodou. Jejich cesta za poznáním se mění v boj o přežití a útěk z prapůvodního Ráje, ve kterém není pro člověka místo. (Freeman Ent.)

baribal

V případě Konga se asi každý shodne na tom, že opičák a příšery jsou fajn až super (záporácké potvory mě moc nebrali, na T-Rexe prostě nemají), a že příběh kulhá na obě dvě nohy a že lidské postavy jsou velmi ploché. Ten vizuál 70. let na mě dost zabral, fakt jsem byl přesvědčen o tom, že půjdu na čtyři hvězdy, protože i přes tu stupiditu to baví a jde k nějakému požitkářskému finále.. ale bohužel.. kouknul jsem na hodiny a zjistil, že film za chvilku končí a že se nic moc vlastně nestalo a tak to bylo až do konce. S Jacksonovým kongem se srovnávat prostě nedá, ale bavilo mě to oboje zhruba stejně, tady však příběh jde ještě o něco dolů.. ale zábava rozhodně nadprůměrná. ()

Bakllazaan

Vizualne super, Kong je super, ale holt na ty lidi se v tech filmech s potvorama zapomina. Je to hrozne podobne jako v pripade Planety opic 2. Ale na Konga bych se klidne podival znovu. Lepsi 3 ()

agentmiky

Takto si představuji parádní blockbuster, který mně po dobu dvou hodin zpříjemnil horké letní počasí. Jméno režiséra mi ale absolutně nic neříkalo, proto jsem se obával faktu, že by konečný produkt mohl dopadnout katastrofálně. Na rovinu říkám, že Kong mě nadchl ve všech svých ohledech. Nemá cenu to srovnávat s verzí od Jacksona, ve které se příběh dost liší a hlavně tam je ostrov pojat spíše kladněji než je tomu zde. Zasazení do války ve Vietnamu mi na začátku přišlo dost na facku, ale víte vy co ? Nakonec se z toho vyklubal perfektní nápad. Ve filmu se pořád něco děje, nemůžete prostě říct, že byste se mohli nudit. To není možné. Na Konga nečekáte tak dlouho, jeho nástup ve vás vyvolá reakci ve stylu WOW, protože jeho úvodní souboj s vrtulníky americké armády nemá v kinematografii obdoby. Herecké obsazení je nadmíru kvalitní, Jacskon v roli neústupného velitele byl skvělá volba, ale Clarke coby zapomenutý voják z druhé světové války mě bavil svými hláškami od začátku až do konce. Skullcrawlery bych asi navrhl lépe, ale zas tak mi to nevadilo. Závěrečný souboj byl třešničkou na dortu. Ještě bych úplně zapomněl na rockový soundtrack hitů se sedmdesátek, který filmu dodal ještě styl navíc. Možná bych vyladil nějaké nedostatky ve scénáři, ale jinak libová zábava. Za mě dávám 82 % P.S. Souboj s pavoukem byl pěkně nechutný. ()

Praxis

Spousta velkých monster, které žerou nesmyslně se chovající postavy včetně ulítlého Samuela L. Jacksona. Do toho sexy Brie Larson, výtečný Tom Hiddleston. CGI peckovní, akce také, jen to bylo prostě takové dost... ulítlé. 72% ()

ArsenalEagle

Lepší než 3 roky stará Godzilla. Jestli to je lepší, než Jacksonův Kong? To asi néé. Pravda, co se triků, CGI a zpracování týká, není zde takřka co vytknout. Nicméně celkový dojem z filmu je plochý, nepříliš záživný a snadno z paměti vymazatelný. Tyto plusy, ke kterým mohu připočíst i lehký humor od J. C. Reillyho a dost povedenou akci drží film na slabších 4 hvězdičkách. Jsem zvědavý na propojení právě s Godzillou. ()

Karlas

Zde hodnotím především úžasnou obrazovou stránku a jednoduchý oddechový příběh. Ve srovnání s Jacksonovým King Kongem nás nepřejel obludový parní válec... ale jen dodávka. ()

Popluh

Je to víceméně zvláštní, ale toho, co jsem čekal od Kings of Summer, jsem se naplno dočkal až v případě nového Konga. S tím rozdílem, že parta rozjařených adolescentů řádila za kamerou, nikoliv před ní. Kong je až nechutně zábavným vysokorozpočtovým béčkem, který si naplno uvědomuje své šestákovosti a dokonale ji využívá. Když nemáte dostatek prostoru řádně uvézt postavy a jejich motivace do děje, udělejte to co nejvíc efektně a zároveň se přesvědčte o tom, že každá jednotlivá postava bude naprosto dokonalým zosobněním nějakého archetypu. A ještě skvěle obsazena. Pak stačí jen nějaký ten zapalovač po tatínkovi a máte traumatizovaného hrdinu s kompletním pozadím a můžete se věnovat tomu, o co jde především. Megalomanské akci. A ta i díky velkému množství přehledných celků a eye-candy záběrů šlape naprosto perfektně. A velké plus za to, že se Jordan Vogt-Roberts nebál ze scény se slzopudným potenciálem útočící na první signální všech těch "bayovských military patriotů" udělat nejlepší gag filmu. Po dlouhé době jsem litoval, že jsem neinvestoval do popcornu. ()

O.Peta

Nádherný vizuál, přehledný akční scény. Atmosférou to na mě dýchlo a připomnělo Predátora, nebo moji oblíbenou seriálovou klasiku z devadesátek Ztracený svět. Cast se taky povedl dokonale a nejvíc jsem si užil, že je to konečně blockbuster bez uřvaných utíkajících davů lidí a padajících mrakodrapů. Nečekal jsem mnoho, ale dostal jsem velmi osvěžující zážitek. 80% ()

JJ.Gibson

Blockbusterové okénko I: (spoiler alert) Velmi dlouho jsem odolával si pustit dalšího Konga. Nicméně, čas se nachýlil a já se do toho konečně pustil. Opravdu si nedokáži představit, že po klapnutí poslední klapky, si všichni potřásly pravicemi a řekli si dobrá práce. Že nebude mít film s bojujícími monstry kdovíjaký příběh, to víme, ale tohle byla vážně ostuda. Myslím, že i herci si to uvědomovali i takový Tom Hiddlestone. Bylo na něm vidět, že ho to hraní moc nebaví a že byl rád, že nedostal tolik prostoru, aby to nebyla ještě větší ostuda. Přeci jen největší master na jungli a jeho nejdelší věta zní: Zkusim najít řeku. Špatný! Samuel L. Jackson měl lepší pozici. Podle mě si nadiktoval, že chce hrát zmrda a že s ním mám ten film mnohem větší šanci než bez něj a všichni na to kejvnuli. Takže si zopakoval roli z Tarzana. Ještě tu máme Johna C. Reillyho, který se postaral o jedinou emotivní scénu, kdy se po asi 30 letech uvězněn na ostrově vrátil k milované ženě a synovi. Kteří na něj vzorně celou dobu čekali, což tu scénu trochu shazuje. Ano, co se týče samotného Konga, vypadá dobře a bitvy s chobotnicemi, ještěry jde, ale to prostě nestačí. Vůbec se nedivím, že žádné universum s monstry nevzniklo. Tenhle žánr na to prostě nemá! ()

Bordoshut

"Jenom další průměrná americká akční slátanina, která vás ničím nenadchne a ani ve vás nic nezanechá. Tuctové, velkolepé, praštěné... přesně to, co chcete vidět, když přijdete večer vyřízení po šichtě." – Kong: Ostrov lebek ()

Freemind

Podle traileru to vypadalo, že v tom filmu bude všechno - a to je pravda, bohužel. Scénář vypadá, jako by byl následkem alkoholem zalitého brainstormingu, chybí v něm jen jednorožci s laserovýma očima. Za to je tady polární zář nad tropickým ostrovem (vypadá to hezky, tak to tam jebnem). Je to sice furt lepší než poslední Jacksonův pokus, ale stejně jsem odcházel z kina s velkou opicí. ()

Makky

Dvojhodinová reklama na Hawaii. Film stvorený pre veľké plátno s cieľom zaryť do sedadla bez akýchkoľvek ďalších ambícií. Postáv je dosť, paradoxne najviac zaujmú monštrá na čele s perfektným Kongom, ktorého bitky sú ozdobou filmu. Vyprďákovaná hra na efekt s dobovým vizuálom, ktorú buď zožeriete alebo zatratíte. ()

kaylin

Mám strašně rád kaiju filmy, takže jsem hodně ovlivněn, ale já jsem se u sledování filmu "Kong: Ostrov lebek" bavil skvěle! Kong je zde výborný, triky jsou úchvatné, jsou zde parádní monstra a neskutečné akční scény, jsou zde i postavy, které jsou zajímavé, prostě nabušená paráda do kina. A navíc ten parádní plakát se zeleným signálním kouřem! ()

MajklCZsk

Nový Kong se nezdá, ale už od začátku si kráčí pod cestě super blockbusteru. Pěkná hudba, nádherné záběry a hlavně vtipná a zábavná atmosféra - to je výčet věcí, které z Ostrova lebek dělají dílem dobrým. Už dlouhou dobu jsem nezažil dobrý "trhák", zdá se mi, že Hollywood zapomněl, jak se to dělá. Otěže však nyní bere blockbustery nepolíbený režisér a tvoří jedno z nejzábavnějších děl, jaké jsem v tomhle roce viděl. ()

gogos

Našlapaný a vizuálně boží blockbuster, který potěšil nejen odlišným zpracováním klasického tématu, ale také výběrem herců, scénářem a hlavně pompézními efekty. Kong je zábavný film, který po Godzille luxusně rozjíždí nové univerzum. Těším se na další díl ()

DH3Factor

Mekong. Průměrná akční řacha bez pořádného překvapení. Pár záběrů je tam vskutku hezky poskládaných, lekačky dobře načasované a vizuálně to ladí, jak však dojde na zbylé aspekty je zle. Záblesky infantilnosti, klišé a trapnosti sledujete stejně často jako ty od rozpálených hlavní ústřední zelené party. Na Konga jsem sice nešel filozofovat, ale bavit se, ani tak to však na nějakou větší spokojenost nestačí. Ovšem chcete-li se na dvě hodiny odstřihnout od každodenních starostí a neřešit, mělo by to fungovat ()

movieband

Plnokrevná, dobrodružná, efektivní a výplachová nálož plná sympatických obličejů (Kongův nevyjímaje), podařené potitulkové scény (vyplatí se počkat) a dvouhodinové zábavy. Já se bavil a těch pár nelogických momentů se dá lehce přehlédnout. Tohle universum, se v dnešní době plné propojených světů určitě vyplatí. Minimálně kvůli své neokoukanosti a zábavnosti. Aspoň mě se tyhle monster filmy neokoukají. Godzilla byla temnější, Kong je fajn popcornovka, kterou si 100%, stejně jako Edwardsovu Godzillu, ještě několikrát zopakuju. Spokojenost. ()

italka63

Opravdu jsem váhala s hodnocením. Zkraje jsem byla nadšená, pak tak na rozpacích, souboj Konga byl doslova super. Tom je sympaťák, to je známo a Samuel L.Jackson si jako vždy střihnul roli fanatika s chutí. Vizuál skvělý a hudba též. Všechno šlo jak na drátkách do mého prvního zaváhání a tím bylo zneškodnění krakatice Kongem. Odkdy byl sakra masožravý? Potom scéna Kongova setkání s lidským dotykem, bylo to krásné, dojemné, a ty jeho oči...no jo, jenže byl tak obrovský, že ani štípnutí prakomára by necítil, natož tohle, že. Zkrátka jsem si tak nějak nedokázala utřídit v hlavě, kam ten film zařadit a to byla škoda. Tudíž nechci nějak moc hanit, jen mi to úplně nesedlo. Jo, a pavouk, ten byl hooodně dobrej. Jen zahlídneš, mrtvice je tu! ()

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

22.03.2022

Neměli jste ještě dost bitky mezi gigantickými monstry? Pak pro vás má studio Legendary dobré zprávy, pokračování snímku Godzilla vs. Kong se totiž začne točit už letos. Opět k němu dojde v Austrálii… (více)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá