Strhující původní dobrodružný film režiséra Jordana Vogt-Robertse vypráví příběh nesourodého týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se spojili, aby prozkoumali tajemný, stejně nebezpečný jako krásný, ostrov v kdesi v Pacifiku, který není zanesen do žádné mapy. Odříznuti od všeho, co znají, vstupují na území mohutného Konga a zažehávají tak nejstrašnější boj člověka s přírodou. Jejich cesta za poznáním se mění v boj o přežití a útěk z prapůvodního Ráje, ve kterém není pro člověka místo. (Freeman Ent.)

ARI50

Kongovo přátelství už by mohlo z lidmi definitivně skončit aby to bylo o dost lepší, a mohla byt řezba o přežití, rozhodně sem dostal svojí dávku co sem čekal nejvíc mě těšil souboj s obřím pavoukem, který bohužel tam byl jen jednou a krátce a měl jsi zasloužit šanci i proti Kongovi, dvounozí ještěři byli užasní a konečný souboj s Kongem fascinující Kong toho jsice dost vydržel ale taky byl přerostlý a dobře vypadal, na začátku samotného filmu jsi s bandou vojačku výborně pohrál a vůbec se s nimi nemazlil. Jediné co bych asi vytknul byla akce se samurajským mečem v zeleném závalu.Abych řekl dnes je možné natočit vše dejte dohromady dost peněz, seženete uchvatný ostrov a hned tam může být spousta velkých potvůrek. Herecké obsazeni s malou výjimkou výborné. Doufám že se na ostrov lebek zase vrátime. ()

luka4615

Už dlouho jsem ve filmu neviděl tak nepřeberné množství slow-motion "načančaných" scén. Ano, toto spolu s vtahujícím vizuálem, soundtrackem a kreativními monstry je to jediné, na co si po konci Kong: Skull Island vzpomenu. Dále už je to jen děravý scénář, nepochopitelná angažovanost některých hereckých jmen a fakt, že všechny "wow" momenty jsou obsaženy už v trailerech. Film jako takový již tedy pro diváka nemá téměř žádnou přidanou hodnotu, co se všech ostatních aspektů týče. Avšak na druhou stranu musím uznat, že jako nový "rozjezd" klasických filmových monster na filmovém plátně funguje Kong: Skull Island adekvátně. (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Kong's a pretty good king. Keeps to himself, mostly. This is his home, we're just guests. But you don't go into someone's house and start dropping bombs, unless you're picking a fight.“ ()

JASON_X

Další exemplář z početné množiny jemu příbuzných a podobných filmů, u kterých vždycky tápu, pro jaké publikum jsou vlastně určeny - pro děti je příliš drsný, pro dospělé příliš infantilní. Ale dospělí milovníci pohádek si určitě přijdou na své. Já na novém Kongovi nejvíc oceňuju jeho vizuál, ale z jeho příběhu ani herců nijak nadprůměrně unešený nejsem. Nejhezčí a nejpůsobovější scéna: Kong vztekle likvidující letku vrtulníků. ()

oLí

Ideální popcorn/nachos movie dělané pro kino. Doma možná o hvězdu méně, už jsme tím vším, co kinematografie dnes přináší, tak zmlsaní, efekty za hranicí možností přesycení, že máloco koho překvapí, ohromí, okouzlí. Mě se líbilo hlavně to dobrodružství, ostrov, který šlo ještě více využít a ještěrky mi nepřišly ani trošku zajímavý, na druhou stranu je tu třeba (ukázka dokonale využitých 3D technologií) naprosto strhující patnáctiminutovka, kdy za znění Black Sabbath letí vrtulníky v ústrety Kongovým pěstem, to byl totální diváckej orgasmus. 7.5/10 ()

Morholt

"Větší je vždycky lepší." řekli si Warneři a spol. a tak nechali Konga pořádně narůst, tudíž bylo jasné, že o nějakém šplhání na Empire State Building nemůže být řeč. A když tu je mega Kong, tak tu musí být samozřejmě i megaještěrka, megakrakatice a taky třeba megakráva. Vlastně všechno je tu mega a to se netýká jen zlotřilé fauny, ale i výbuchů, požárů a tak podobně. Jo a taky tu jsou nějací lidé, ale ti tu nejsou zase tak důležití, ačkoliv na Brie Larson se dobře kouká. Ale opice házející palmu po vrtulníku je prostě lepší. Blockbuster jak má být. 80% ()

mm13

Jordan Vogt-Roberts = zlá zlá zlá voľba. Pretože inak je všetko ako má byť. A on im to, diletant, všetkým nepekne spackal. ()

Lucasion

Plnokrevné béčko, áčková produkce, céčkový příběh a možná fkový humor. Od předchozí Godzilly (2014) jsem čekal hodně a byl jsem zklamaný. Od Konga jsem nečekal vůbec nic a stejně jsem ty dvě hodiny trpěl. Chování postav je tak tristní a hloupé. Dialogy jsou pitomé a nudí. Vážně jsem hodinu koukal na něco, kde obří opičák (možná paní opice, nic se tam nehoupe) se vzteká, pak je hodný a nakonec mlátí potvoru řetězem s lodním šroubem. Třeba i takový Rampage (2018) bylo stejně přepálené a hloupé. Tady i když je áčková produkce, tak já kroutím očima. Zapalovat plyn nemohou, ale pálit z plamenometu ano? Tenhle Kong mě vůbec nezaujal, nebavil a jelikož je to v rámci jakési série, tak já zbytek musím vynechat. Trpěl bych stejně a nebo možná více. King Kong (2005) od Jacksona se mi líbil každým coulem. Tohle prostě ne. (25 %) ()

ScarPoul

Uvedomujem si, že tu každý filmu vyčíta povrchnosť a absenciu napätia. Toto sú ale veci, ktoré mne na Kongovi vôbec nevadili. Vizuálne je dychberúci. Fong vytvára jednu perfektnú kompozíciu za druhou a postupne vytvára ďalší pohľad( vychádzajúci zo žánrových pravidiel, ale zároveň meniaci svoju charakteristiku podľa významu monštra), ktorý možno nie je taký tajomný a temný akým bola prvá Godzilla ale Soundtrack alá rock´n ´ roll , prehliadka monštier a sympatické postavy, ktoré síce nerozvíjajú vzťahy medzi sebou do takej miery, aby sme si ich obľúbili, ale sprevádzajú nás ako postavičky ďalším svetom, ktorý príde k nevyhnutnej kolízií v ďalších filmoch, pre mňa funguje dokonale. Retro atmosféra, príšery, hudba, kamera a parádny Kong s malou predstavovačkou ďalších monštier v potitulkovej sekvencií, robia z tohto filmu parádnu chuťovku. Som spokojný aj napriek tomu, že to nie je dokonalé. Tento druh filmov mám ale aj napriek tomu strašne moc rád. Shea Whigham rules. ()

Lacike

Prvu polovicu je to tak strasne uponahlane, az som mal pocit, ze mi niekto pretaca film. Nie je cas poriadne uviest postavy a prakticky hned sa ide na akciu, ktora je tiez tak uponahlana, ze postrada akukolvek atmosferu. Postav tu je strašne vela, ale ziadna ma absolutne nezaujimala, takze mi bolo uplne jedno, ked zacali zomierat. Zvlastne je len, ze sa tu vdaka charakterom postav dost biju styly od seriozneho vojnoveho bijaku cez monster horor az po infantilnu komediu a vôbec to k sebe nepasuje. Infantilne pokusy o humor ma dost stvali. V druhej polovici sa tempo zvolni a film zacne nadobro totalne nudit. Akcia je celkom prehladna, ale prilis napadita nie je. Po trikovej stranke to je taky klasicky sucasny priemer, ktory neurazi ale ani neohromi a na famozne CGI z novej Planety opic sa to absolutne nechyta. Zaujala ma len epizodka s chrobakom na vysokych nohach, ktora ako jedina obsahovala solidnu hororovu atmosferu. Vysledkom je nesurody zlepenec, ktory vyzera jak klasicka asylum sracka o boji velkych zmutovanych priser. Akurat to evidentne malo ovela väcsi rozpocet. 3/10. ()

malylada

King Konga si pamatuji jako jednu z prvních projekcí v kině a dokonce ukápla slza. Pojetí Jacksona bylo zvládnuto v akčnějším kabátu velmi dobře. Nyní po letech další z námětů, který podle traileru vyvolával spíše rozpačité pocity. Začátek má povedený nádech vietnamské války a tak trošku připomínající dobrou bandičku z Predátora. Vizuálně to vypadá výborně, souboje, akční scény s monstry nemají chybu a tam, kde se mihne Kong tuplovaně. Jen velká škoda, že po čtyřiceti minutách začíná snůška kýčovitých dialogů, které mají vytvářet plytké vztahy mezi hrdiny a snažit se dostat nějaké emoce. Hrdinů je zkrátka moc, nejsou zajímaví a spíše diváka odradí jejich tupé rozhodování a chování. Postupem času jedna přeháňka střídá druhou a vyvolávalo to úsměv v sále nejen ve mě. Rozhodně akční scény stojí za opakování, ale zbytek ne........6/10 ()

Caszidy

Znáte to, tři jsou málo, čtyři moc. Ale díky tomu vymazlenému vizuálu, nakonec převážily ty čtyři. Žánrově povedená akční jednohubka, která rozhodně pobaví. A ty lokace, hned bych zajel na dovolenou, vždyť přece "Kong je dobrý král“. ()

BoPo

Je vidieť, že kvalitých scenárov je strašne málo. Preto sa tak neustále rozťahujú už vycucané komiksovky. Preto sa robí remake filmov, ktoré už v orignálnom prevedení vlastne nemali čo povedať. Veľká opica sa veľmi zlobí? No a? Ano, vizuálne vychytané, akcia by ušla, ale blbosť a nedomyslenosť, a neatraktivita zápletky, a postáv zabije všetky nádeje na slušné hodnotenie. Lepší casting, kratšia minutáž, ešte viac akcie a možno by sa Kong vyškriabal na 3* hotel či kam to liezol minule. ()

maseer2

přímočará dobrodružná jízda, která mě díky výborné vizuální stránce zvládla i přes nevýrazné postavy na těch 110 minut spolehlivě zabavit.. slabší 4* ()

JohnCZ

Je to zábavné, akční, ale působí to na mě hodně jako zakázka. I přes místy slabší CGi je to po vizuální stránce moc pěkné a John C. Reilly je totální sympaťák, ale jinak je to dějově dost sterilní a ta diletantská práce s postavami mně vyloženě vadila. Snaha o atmosféru 60. let je patrná a místy to funguje dobře, akce je fajn. Nicméně Jacksonův King Kong v mých očích jasně vede. Odkazy na Godzillu ovšem potěšily. Snaha vybudovat vedle MCU další universum je patrná a doufám, že se to nakonec i povede. Našlápnuto je k tomu dobře. ()

corpsy

ILM urobili opäť kus poctivej práce, dostali diváka do vizuálnej vravy, plnej dokonalej CGI (?) výpravy a vymysleného ekosystému. To isté, ale nemôžem tvrdiť o tvorcoch zodpovedných za scenár a ani samotnom režisérovi. V prvom prípade sa čo to odpustiť dá, žiadny monstr biják nemal nikdy oscarový scenár a bolo to viac menej o jednom a tom istom. Aj v tomto prípade. Režisér, ale mohol tieto nedostatky opraviť, resp. vylepšiť. A on ich namiesto toho ešte viac zvýraznil. Svojím rádoby coolový prednesom, kde sa uškŕňate nad postavením tej a tej scény, ktoré sa mohli ( mali ) natočiť celkom iným postupom a prístupom. KONG : OSTROV LEBIEK, je pre mňa zatiaľ najväčším veľkofilmovým sklamaním roka ( čo sa týka očakávaní ) a jedine skvelá vizuálna stránka, nostalgický postoj a záverečná potitulková sekvencia ( zostal som v kine do konca iba ja jediný...), ktorá dáva šancu na reparát, že keď sa Kráľ opäť vráti na plátna, nebude sám a bude to v plnej, 100% paráde tak, ako si to zaslúži, mi dovoľuje udeliť štvrtú hviezdičku. ()

salisbury

Kong, král ostrova lebečního rozvířil po filmovém plátně vizuální smršť, audiostopa rozkmitala reproduktorové vibráto a další dobrodružství gorilího, radiací oplodněného opičáka je na světě. Příběh není nikterak zachvácen složitostí, obraz si občasně hraje piškvorky s kýčem a klišé goriláka velmi přátelsky objímá. Herecké obsazení je parádní, tam jsem byl spokojen, ale film mi při nárůstu minutové voltáže ubíral všetečnou radost z pozorování Konga a upadal jsem lehce do stavu plného rozpaků a melancholie. Rozhodně hlavně díky hudebnímu Black Sabbathovskému či Creedence Clearwater Revivalovskému doprovodu se přemluvím k druhému podívání, při němž se zaposlouchám do soundtrackové kulisy, která byla dokonalá. ()

ConanVJ

Za mě naprostá spokojenost a projekci jsem si maximálně užil. Kongovy bitky nemají chybu, nejrůznější potvory pěkně vytvořené. Ve filmu si člověk získá odpor k těm americkým prasatům a jejich likvidování přírody a zvířat pro potěšení. Samuel je zde také za pěkného srá..... . Obsazení filmu sedlo a nevadí mi ani pomalejší pasáže okořeněné humorem. Efekty výborné a samotný Kong vypadá monumentálně. Oblíbil jsem si ho a fandil jsem mu. Celý film mi sedl lépe, než Godzilla, kde člověk k lidským postavám nepřilnul, za to tu jsem měl hned několik oblíbenců. Za mě parádní zážitek, který jsem si pěkně užil. 95% :) ()

Kryton

Kong: Ostrov lebek je čistokrevný blockbuster, který si nehraje na nic více. Funguje v rámci žánru přesně, tak jak má. Co chcete více? Uvědomte si, že K:OV vznikl jen jako předvoj chystaného Monsterverse. Plných 118 minut jsem se skvěle bavil a to se mi už dlouho u blockbusteru nestalo - vyjma marvelovek. Audiovizuálně se to dá srovnat jedině se Star Wars Ep VII: Force Awakens. Tohle je přesně ten film, kterému sluší velké plátno a kvalitní ozvučení. Rád si pořídím bluray, abych si užil na velké 4k televizi džungli, bouřku, oheň, výbuchy a hlavně samotné bitky. Těch tu je hodně! Už v začátku člověk dostane jednu z nejlepších scén - sundávání vrtulníků jeden po druhém. Pro mě horký favorit do TOP 10 scén roku 2017. Ostrov není jen domovem Konga a tak se dostane na velké pavouky, krávy, mravence (ty jsem chtěl vidět!) a především lebkoještěry. S těma si to pěkně rozdá a jsou to hodně dobré Monster bitky. Lidi jako postavy plní jen jeden účel - umírat. Vážně vadí, že vojáci jsou jen cílem pro likvidování od Konga a dalších potvor? To na ně měl jen Kong zle koukat a oni dostanou psychické trauma, které budou po celou dobu filmu rozebírat s tunou flashbacků? Ovšem v armádě bezejmenných postav vedou dvě výrazné postavy nade všemi. Samuel L. Jackson předvedl variaci na maniakálního plukovníka, kterému budete žrát každou scénu - není náhoda, že to má celé nádech alá Apokalypsa Now. John C. Reilly mohl z trailerů vypadat jako jen komická figurka, ale on si také krade všechny scény. To je vše - Tom Hiddleston je superdokonalý manekýn, Brie Larson hezký vypadá s foťákem a John Goodman se postupně vytrácí - a to nemyslím jeho váhu. Na mě tedy Kong fungoval dobře a hodně si šplhnul písničkovým soundtrackem - slyšet CCR v kině bylo cool! Je to rarita dostat zábavný blockbuster už v březnu. Ke všemu tak audiovizuálně vymazlený a nebyl komiksová adaptace. P.S.: Neodcházejte z kina do konce titulek - potitulková scéna! - chci už rok 2018 a 2020 ;) P.P.S: Kong je labužník :-D Hodnocení OST: Pokud bych počítal písňový soundtrack tak by to bylo za 10/10. OST samostatný je za 8/10. ()

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

22.03.2022

Neměli jste ještě dost bitky mezi gigantickými monstry? Pak pro vás má studio Legendary dobré zprávy, pokračování snímku Godzilla vs. Kong se totiž začne točit už letos. Opět k němu dojde v Austrálii… (více)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá