poster

Mauglí - příběh džungle

 • USA

  Mowgli: Legend of the Jungle

 • USA

  Mowgli

 • USA

  Mowgli: Tales from the Jungle Book

  (pracovní název)
 • USA

  Jungle Book: Origins

  (pracovní název)
 • USA

  Jungle Book

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  Mowgli

Dobrodružný / Drama

USA, 2018, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hansel97
  **

  Snaha o temnější příběh a vizuál, které dopadá nemastně a neslaně. V mnohém kopíruje Favreau, jenže se jí mnohem hůře podařily vizuální efekty i herecké výkony. (Až na Blanchett, která Johansson strká do kapsy.) Ten příběh je odvážný, ale vlastně dost nepovedený, protože stejně jako nefungoval nový Tarzan, nefunguje nový Mauglí mimo svůj pohádkový svět. Přesun do reality prostě není vždy dobrý.(2.1.2019)

 • blackJag
  ****

  Je potřeba si zvyknout na zvláštně animované zvířecí xichtíky a výraznější stylizaci hlasového ztvárnění (poznal bych snad jen Blanchettovou), jinak tato verze notorické látky nepůsobí zle - snad jen to závěrečné tušení džunglího superhrdiny vyznívá krapet agitačně. Představitel Mauglího to celkem dává, prostředí má super parametry, nikdy není pozdě na reinventing classics. 70%(4.1.2019)

 • dom156
  ***

  Nemohu se ubránit srovnání s nedávným zfilmováním této známé knížky z roku 2016 (Kniha džunglí – tento film mě uchvátil mimochodem). Tato verze od Netflixu je syrovější, drsnější a ne tak uhlazená jako Kniha džunglí. Dle mého také spíše míří na dospělejší publikum, u kterého není nutné mít v paměti ohleduplnost. První polovinu filmu se mi příliš nelíbila, skočili jsem rovným nohama do děje, ve kterém se toho bohužel nic moc velkého neděje a některá zvířata, vypadají jak kdyby každý den vypálila 2 krabky malborek a zahučela do nich lahvinka rumu. Nicméně druhá polovinu dostane tempo, svižnější dějová linka spolu s příběhem mě dokázala zaujmout natolik, že i mé otrávení z první půlky vyprchalo. Dostaneme zde pár vymyšlených postav a upravených jmen, na škodu to určitě není. Po dějové stránce žádné zázračné novoty v již tak často převyprávěném díle není možné udělat a jedná se o solidní průměrný film.(22.3.2020)

 • Macejko
  *****

  Film, aký by dnes natočil Disney. Samozrejme nie ten súčasný, ale ten, ktorému sa medzi nohami ešte stále hrdo hompáľajú gule z čias Levieho kráľa a Zvonára od matky božej. Videné druhý krát a ten film je aj napriek uponáhľanému finále nutné obdivovať. Jednoduchý a plnokrvne vyrozprávaný príbeh (vo viacerých významoch toho slova), ktorý sa nebojí do potenciálneho detského diváka páliť scény o filmárskej intenzite, aká v dnešnej dobe Elsy, Anny a iných tancujúcich ananásov tak veľmi chýba. Štylizácia a trikové prevedenie hovoriacich zvierat sú vzhľadom na finančné okolnosti dokonalé a spolu s hlasovými/mo-cap výkonmi nechávajú prekliaty pomýlený remake Levieho kráľa hlboko zadupaný v prachu.(8.12.2019)

 • Spiker01
  *****

  Disneyho (ani už nevím kolikátá verze) se mi hodně líbila. V Imaxu jsem si jí hodně užil a hezky jsem se pokochal nad bezchybou animací, která bere dech. Ačkoliv jsem nechápal, proč je Hollywood posledlý zdvojováním, Serkisova verze má své opodstatnění a popravdě je příjemná změna oddechnout si od přísně rodinného a písničkového podání a vychutnat si o něco temnější verzi, jež Mauglí bezpochyby je. I na Netflixu mi spadla brada, jak nádherně film vypadá i zní a první půlhodinu jsem se opět kochal, jak rozdílně a jak dokonale vypadají naši staří zvířecí známí a Warnerům se nedivím, že si nechtěli zopakovat faux pas taktéž výborného, leč propadáku, Legend of Tarzan a po vzoru Paramountů film nemilosrdně střelili. Co na to říkal Serkis těžko říct, ale pevně doufám, že film dostane k haldě lidem, kteří si jej doma užijou a přeju si, aby takové snímky nevymizely, jenom by to mohly být nové značky a ne x-krát zpracované látky.(19.12.2018)

 • - Přestože Khan není v americké produkci právě frekventovaným jménem, Benedictovi Cumberbatchovi se podařilo už podruhé ve své kariéře ztvárnit postavu se zmíněným jménem. Před tímto titulem to bylo poprvé ve filmu Star Trek: Do temnoty (2013). (oje)

 • - Natáčelo se v Durbanu (Jihoafrická republika) a Anglii. (griph)

 • - Stejně jako ve verzi z roku 2016 Kniha džunglí, ani zde opice a sloni vůbec nemluví. V knize však mluvili oba druhy zvířat. (NiWi)