Další pokračování úspěšné filmové série Underworld, tentokrát s podtitulem Krvavé války, sleduje osudy upíří smrtonošky Selene (Kate Beckinsale), která se brání nemilosrdným útokům jak ze strany lykanů, tak i upířího rodu, který ji zradil. Za pomoci svých jediných spojenců Davida (Theo James) a jeho otce Thomase (Charles Dance) musí zastavit odvěkou válku mezi lykany a upíry i za cenu, že bude nucena za mír položit tu nejvyšší oběť. (Falcon)

ywo666

Nezmyselna chujada. Spatna akcia. Spatne CGI. Super hlupy pribeh. Slabe vykony hercov. Aby taky borec ako Charles Dance predviedol sileny shit. WTF? Theo je otravny. Kate je stara opotrebovana. Seria nema co priniest. Traponost strieda trapnost. Duo reziserka&scenarista stoja za vyliz prdel. Pride mi to zbytocne ako Resident Evil. 2* ()

noriaki

Aby bylo jasno, tak první hvězdička je za Kate Beckinsale v koženém oblečku, druhá za Charlese Danceho a třetí za Laru Pulver. Scénář nebo režie si žádnou nezaslouží a kvůli brakové kameře jsem chtěl jednu umazat. Série Underworld má hodně společného s neméně rozsáhlou ságou Resident Evil. Vede odnikud někam a zásadně se nevyvíjí. Variace na ten samý děj suplují stále lepší efekty a boostování protivníků. A sem tam nová schopnost hlavní hrdinky. Protože předchozí čtyři díly žádnou invenci neukázaly, byla by pošetilost čekat ji od pátého. Je stejný jako ty předchozí, jen trochu horší. ()

Bobik9

Myslím si, že bylo splněno vše, co bych od tohoto filmu očekával. Jedná o průměrnější kousek série, ale rozhodně neurazí a nezklame. Je tam spousta krásných lidí, kterí se mydlí mezi sebou. Efekty jsou klasicky upírské a našince potěší dostatek pražských scenérií a sem tam nějaký i český přicmrndávač. Celkem příjemná záležitost. ()

LEGACY

Každý díl se v této temné sérii angažuje jinak a stejně jako předešlé díly sebou přináší nové otazníky budoucnosti. Každý díl na mě působí dosti odlišně a zde jsem převelice vděčný za obrodu upírolykanského boje, kdy byly mé oči a smysly plně v moci světla se štítících chlupatých potvor. Rád jsem zavzpomínal na Evolution a uvítal bych asi i další díly, i když jako dřív už to být nemůže. ()

SamVimes

Pátý Underworld není moc dobrý film, na to jej táhne až příliš dolů scénář, režie i bolestně nevýrazný Theo James. Jenže i přes všechny ty nedostatky, mě Kate Beckinsale, válka upírů a vlkodlaků i ty tmavomodré filtry zkrátka baví. ()

Danny F.

Už ne tak svižné a tempem držící se nohama pevně při zemi. Akce dokonalá, bitva povedená a příběh soudržný s celou serií. Plnohodnotný díl celé série. 85% ()

VanTom

Béčkově pitomý, osekaný (a horečnatě useknutý) příběh rozvíjí osudy smrtonošky Selene i mytologii upírsko-lykanského sváru (na předešlé filmy navazuje velmi těsně spoustou "shrnovaček", takže pokud kolem Vás prošuměly jako kolem mě, nebudete se moc chytat). Nepřehledně tmavý šedomodrý vizuál se již notně okoukal, nicméně dlouhá závěrečná řežba až překvapivě chytla a uspokojila. 50% ()

JohnSmith

Poslední dva díly Underworldu jsou opravdu slabší než předchozí, ale i tak je to zábavná upírská řezničina. Jen té akce mohlo být víc. ()

lykan9

Co jsem měl rád u předchozích dílů se v Krvavých válkách prakticky vytratilo a už se jedná jen o nastavovanou kaši. Dokonce jsou pasáže, které jsou vyloženě trapné, jako část se severním klanem upírů. Underworld je asi již nápadově vyždímaný a rozhodně bych další pokračování nepokoušel. ()

Sany33

Dívame sa opäť cez modrý filter čo dodáva tomuto typu filmov ten správny coolový smrad. Pridalo sa na dialógoch, popracovalo na rozvinutí rádoby mystickej mytológie, doplnili sa nové postavy. Z nich vyčnieva najmä príťažlivo zlá upírka Semira, ktorú si okato užila Angličanka Lara Pulver. Zo starších postáv stojí za zmienku hádam len charizmatický oldschool upír Thomas, ktorého zahral Charles Dance. Zopár kladov však nezmení fakt, že táto látka už akosi nemá čím zaujať. Viď nevýrazný líder lykanov Marius. Všetko už tu bolo. Mutuje sa vo veľkom, zrada číha na každom kroku, proti vyhynutiu rodov sa bojuje ozlomkrky, ale skutočne originálna, čo i len jedna myšlienka stále v nedohľadne. Zmutovaných elfov nepočítam. Tých si scenár požičal z o dve triedy vyššej fantasy. 42% ()

blackJag

Takto pravověrné béčko v našich kinech už dlouho nebylo. Béčko se vším všudy, ovšem bez jakékoliv nástavby. Akce tuctová, Kate viditelně stárnoucí (už i ten latexový obleček působí na ní spíš jako geronto-fetiš než sexy proprieta), mladí herci bez charizma, režie zapnutá na autopilota. Asi hlavně za tu Hlubokou brutálně vytrženou z kontextu dávám body k dobru. 50% ()

JustMeeKatie

S Underworld je to úplně stejné jako u Residenta Evila - tyhle filmy jsou dělané pro fanoušky a ne pro hnidopichy a kritiky. Oproti poslednímu dílu RE se mi nový a zatím poslední Underworld líbil o dost více. Všechno krásně utíkalo, byla tu jedna akce za druhou, byla tu menší romance, ukázka přátelství, jedna velká zrada a noví bělovlasí upíři. Jediné, co mi na filmu vadilo, byla délka. Film uteče hrozně rychle. Některé scény by potřebovaly trochu víc rozvinout, takže já bych se vůbec nezlobila, kdyby délka byla spíše ke dvou hodinám, ačkoliv možná by stačila hodina a 40 minut. To je jen jedna taková výtka. Krvavé války jsou stejně tak dobré jako Probuzení (předchozí díl), takže já jsem byla nadšená a určitě se ještě někdy k téhle akčňárně vrátím. ()

drackula

Tak toto bol neskutočný blábol. Úplne sa tu ignorujú upíri a vlkodlaci, respektíve sa úplne kašle na schopnosti týchto rás. Namiesto efektných súbojov máme neústále prestrelky. Z upírov urobili úplných debilov, respektíve logika konania postáv išla asi na dovolenku. Nadávať na všetko čo tu bolo zlé by bolo asi na dlho. Zbytočný film, ktorý zachraňuje Kate. Tá ma stále baví. Ale inak hrôza. 40% ()

kklepkaa

Tohle je ale už obrovské zklamání. Další Underworld už vlastně ani nic nového nepřináší. To co se odehrává ve filmu člověka většinu času nechává chladným, až je člověku jedno, jak to vlastně skončí. Do třetího dílu jsem to brala jako takovou super pohádku pro dospělé, ale od té doby už to jde nějak z kopce a je to škoda. Tahle série rozhodně měla potenciál, ale teď je čas si přiznat, že v příběhu Selene už není co vyprávět, i když se na ní pořád hezky kouká, ne že ne :-) ()

Tft

Tak jsem v rámci sebe-masochistické chvilky utrpení zkouknul znovu první díl Underworld serie a následně dokoukal zbytek, než jsem se pustil do Blood Wars. Došel jsem k jednomu zjištění. Ač se každý díl a Blood Wars především snaží být něčím odlišný a ze začátku to vypadá, že se vydá jiným směrem, stejně to všechno nakonec dopadne úplně stejně jako u dílů předešlých. Na konci pátého dílu se tak znovu musíme zaposlouchat do zadumaného hlasu Kate Beckinsale, která nám sdělí, že i přesto všechno co se v daném díle stalo a jak se všechno zdá být vyřešeno, bylo to k ničemu, protože další díl přijde se stejně hloupou zápletkou, z které nějakým záhadným způsobem dokáže udělat zápletku ještě hloupější a budeme zase tam kde jsme začali.Trošku zmatečné vysvětlení, ale přesně takhle jsem se cítil při sledování téhle série. Kate dostala znovu tučný paycheck a tak se navlékla do latexového oblečku a my jí to nemůžeme mít za zlé, protože je jediným důvodem proč se na tuhle sérii ještě dívat. Tak nějak jsem čekal, že když se režie ujala žena mohlo by dojít k tížené změně a do série by mohl zavát čerstvý vánek. Bohužel se tomu tak nestalo a dostali jsme další líné, nudné, špatně natočené s otřesným CGI (zrovna tady by se dle mého názoru šetřit nemělo) něco, co vzdáleně připomíná zábavný akční film o upírech a vlkodlacích. Je to škoda, protože svět Underworldu potenciál má, jen kdyby se toho ujal někdo kdo má nějakou vizi a pouze nekopíruje předešlé díly s tím, že je tady jen pro výplatu a film je to vedlejší. Takhle z toho vzešel další kýč, který přidal další hřebíček do rakve téhle série a já doufám, že by mohl být poslední. 35% ()

ghatos

5x jsem u toho usnul. Normálně jsem vytuhnul. Jako lokace v ČR jsou trošku přidaná hodnota, ale jinak je to béčko výpravou, céčko scénářem. 30%. ()

mkubalikova

Dostala jsem očekávané: upíry, vlkodlaky, tmavomodrý vizuál, blbou zápletku jak podle kopíráku a Kate plus dva bonusy navíc: znuděného, ale sexy Thea Jamese a překrásnou reklamu na Česko. Takže spokojenost. 😈 50% ()

PF 2016

PF 2016