Lovreňáci a Velraňáci jsou dvě party kluků ze sousedních vesnic. S vervou sobě vlastní se nenávidí a bojují proti sobě s odhodláním svých statečných dětských srdcí. Jejich netradiční válečné trofeje - knoflíky, šle a pásky jsou na druhé straně vykupovány výprasky a tresty stejně urputných rodičů. Chlapci procházejí těžkou zkouškou, která jim dá poznat to nejdůležitější v životě. (oficiální text distributora)

lobo87

Možno je na škodu, že ako prvú som videl Barratierovu verziu z roku 2011, pretože v porovnaní s ňou mi prišiel originál trošku menej emotívný, čo asi spôsobil fakt, že v dvojke sa pracuje s motívom vojny. Napriek tomu si myslím, že vďaka skvelým detským hercom ide o veľmi príjemnú rodinnú komédiu... 65% ()

Reiner

Opět nutnost vidět. Vždyť tohle patří mezi perly kinematografie! Kdo neviděl, nezhloupne, ale kdo uvidí, neprohloupí ;) 5* ()

sharka.68

Postupem času a věku, je děj a dospívání účastníků knoflíkových válek, smutnější...dnešní děti z něj nebudou tak nadšené,jako my kdysi...ale já se znovu podívám a připomenu si své dětství  a to,co mne doprovází a bude doprovázet celý život... ()

aannemer

Milé, i po tolika letech. Něco podobného (ovšem ne s takovou intenzitou) jsem sám ve svém dětství s partou kluků také prožíval. ()

Mathyen

jak napsalo mnoho lidí předemnou... "kdyby sem to býval věděl"... ach ty klukovský léta, bitky, životně důležité zkoumání a objevování, zraněnej králíček a naštvaný rodiče...to jsou jen detaily. Krásný příběh, pointa a spojitosti, to jsou ty velké věci, za které budu mít vždycky tento film moc rád ()

petr.al

První zmínka o nelítostné ,,Knoflíkové válce" byla zaznamenána v roce 1912. Četné boje probíhaly na území Lovern, Velrany (Francie). Spousta hrdinů zde položila svou čest ve jménu svého výsostného území (vesnice). Oba znesvářené tábory měly však jeden problém. Jak dát najevo převahu nad svými protivníky, když měli válečníci od rodičů a pana učitele zakázáno řezat svým úhlavním nepřátelům skalpy? A tak bylo v těchto nelehkých časech prolito mnoho knoflíků, kšand ba dokonce i tkaniček. ,,Knoflíková válka" je určena pro všechny správné holky a kluky. Krásný film, ve kterém skutečné přátelství neznamená jen prázdný pojem. Takže všichni vzhůru do dobrodružství! ,,Mám v kalhotáááách díru jak hráááách...." 5*. P.S. Dětští představitelé, pan režisér a pan kameraman by si zasloužili knoflíkové metály. ()

PTuranyi

Krásna sonda do veku detských šarvátok medzi klanmi a bandami. Romantizovaný pohľad kde napriek súbojom a slovným potýčkam existuje priateľstvo. Produkcia je výborná a možno vďaka tomu, že príbeh nepotrebuje žiadne technické barličky, dáva priestor hlavne hercom, ktorí svoje detské postavy stvárňujú úplne prirodzene a presvedčivo. Film tak naplňuje príjemná atmosféra prešpikovaná komickými situáciami, prameniacimi z detskej vynachádzavosti a prostorekosti. "Kdybych to byl věděl, tak bych sem býval nechodil." 90% ()

Flarnytryl

Parádní film pro malé i velké, klasika francouzské kinematografie. Mnoho výtečných hlášek a skvělých momentů, opravdu krásně natočené. ()

DanušeGr.

Už jako dítě jsem se těšila,až tento film uvidím. Vždy mi přišlo legrační,jak bojovali o šle,pásky a knoflíky. I ta slavná věta,kdyby sem tom věděl,tak by sem sem nechodil nám asi všem,co jsme ten film viděli,utkvěla v paměti. ()

tichyBob

Škoda že sem tenhle film viděl až v mých pozdějších letech. Byl bych z něho více unešenej. Ale i tak se jedná o jeden z nejlepších filmů pro děti jakej sem viděl. To všechno podtrhuje i skvělej dabing. Mě se asi nejvíc líbila hned ta úvodní scéna. "Kde je tvůj táta?...Tak poslyš půjdeš za ním a řekneš mu....." Dál to jistě znáte :-) ()

Dr.dogous

V r 1944 se mezi sebou mydlí chlapci 2 znepřátelených francouzských vesnic. Nenávist nezná hranic a nedělá věkové rozdíly. I děti mají tendenci houfovat se do stád za svými vůdci a vzájemně si ubližovat, když si nemůžou rozmlátit hlavy klacky, tak si uřežou aspoň knoflíky u kalhot a tkaničky u bot. Na celém světě nenajdete místo, kde by se nedalo válčit a věc, kvůli které by se nedalo válčit. 80% ()

StanGoodspeed

Výborná dětská komedie na kterou jsem se strašně rád díval a mám nutkání si ji pustit po dlouhých letech znovu :-) snad mě s odstupem času nezklame. ()

jaanyna

Možná je to nějaká klasika, ale pro mne HRŮZA!!! Týrání zvířat, šikana, ničení přírody... Jedna * jen za toho malého roztomilého Žibusíka. ()

evangelik

Klasika. Hláška "kdyby sem to byl věděl, tak by sem sem nechodil" je fakt nesmrtelná... Jinak z dnešního pohledu genderově nekorektní film. Marie uklidí, Marie vypere, přišije knoflíky... ()

Bránolog

Viděl jsem to už hrozně dávno, ale moc se mi to líbilo. Byl jsem v tý době asi ve věku hrdinů filmu a na základce jsme to svýho času furt řešili. Knížka je nicméně taky super, zato ten remake nestojí za nic. Docela by mě zajímalo, co bych na to řekl teď. ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie