Lovreňáci a Velraňáci jsou dvě party kluků ze sousedních vesnic. S vervou sobě vlastní se nenávidí a bojují proti sobě s odhodláním svých statečných dětských srdcí. Jejich netradiční válečné trofeje - knoflíky, šle a pásky jsou na druhé straně vykupovány výprasky a tresty stejně urputných rodičů. Chlapci procházejí těžkou zkouškou, která jim dá poznat to nejdůležitější v životě. (oficiální text distributora)

C0r0ner

Součást TOP 300 historie? To znám stovky lepších filmů, které bych tam zařadil spíš. Příběh to sice byl hezký a zahrané a natočené to bylo špičkově, ale po skončení jsem si uvědomil, že to bylo i přes výraznou koukatelnost strašně prázdné. Je to takový ten typ filmu, kterému se technicky nedá nic vytknout, ale zároveň divákovi nic nedá. 70% ()

zette

Da se rict, ze se jedna o kultovni film pro mladez. Tusim, ze tento film u nas bezel i v 80.-tych letech. Velmi vtipny a hezky film, ktery nestarne. ()

MJMilan

Nevěřil bych, že mě tento film bude bavit, ale opak byl pravdou. Knoflíková válka o dvou skupinkách kluků, kteří proti sobě válčí všemi možnými způsoby je mezi válkami opravdovou vyjímkou. Neteče tu krev, to ani náhodou. V těto válce tím nejcennějším pokladem jsou vaše šle a knoflíky jak napovídá název. Film jsem viděl s vynikajícím českým dubbingem a asi jako každý nemůžu zapomenout na tu pověstnou větu - Kdyby sem to býval věděl, tak by sem sem býval nechodil. Velice milý snímek pro všechny věkové kategorie. ()

Estrellita

Knoflíková válka je energická a živelná komedie, u které jsem se v několika momentech málem počurala smíchy. Skvělí mladí herci, nestárnoucí příběh, parádní dabing... Pro mě je to prostě nesmrtelné! "Kdybysem to byl věděl, tak bysem sem nechodil!" ()

andrii

Tu mají na vestě. Rozkmotřenci. Tak rychle stříhejte skalpy do koflíků, než vás skálopevně chytne, učit bude svět fraků. ()

Helmutek

Že se scénář předlohy nedrží nijak otrocky, to mi vůbec nevadí; na knížku to ale nemá ani zdaleka. Film je to příjemnej, jeho nejlepší a zároveň nejproblematičtější stránkou jsou ale dětský herci. Uvědomuju si, že je těžký (ne-li skoro nemožný) sehnat třicet kluků, který budou hrát tak přesvědčivě, že nebude znát, že hrajou, pokud ale film neni o nikom jinym, tak to jako dospělej divák prostě neřešit nemůžu. Mimořádně slabej byl třeba hned Janek (André Treton), což je u hlavní postavy celkem škoda; u roztomilýho Martina Lartigua se zase dá leccos odpustit. Takhle vysoký hodnocení (85%) musí odrážet oblíbenost knížky, jinak si to moc vysvětlit neumim. I tak ale samozřejmě budu svejm dětem Knoflíkovou válku pouštět víc než rád. Jo a nemůžu nezmínit geniálně napsanou ústřední filmovou melodii. ()

rudeboy

Vtipné, parodické i úprimné, no škoda, že čas sa podpísal na filmovej dynamike, takže miestami trochu prázdnejšie a pomalšie ako by som si predstavoval. Ale to nemení nič na tom, že Gombíkova vojna je povinnosť pre všetkých mužov a chalanov, lebo hovorí o nás (priznajte sa - kto ako malý nemal partiu s ktorou tiahol do bitiek proti chalanom z inej ulice :-) ?) ()

gjjm

Vždycky mne zajímalo, jak je vlastně Gibusíkova slavná věta francouzsky. Nic moc: "si j'aurais su j'aurais po v'nu." ()

neoBlast

Francouzská klasika, která ale s věkem překvapivě stárne. Pokud jste na filmu nevyrůstali a jako já si ho dáte poprvé když vám táhne na třicet, tak se nedá vyhnout jakési takové... nudě. Rozhodně jsem se nepropadl do dětství a nekontroloval, zda mám všechny knoflíky a neušpinil jsem si kalhoty od bláta. To si raději zase sjedu uličnické Bylo nás pět od Smyczeka. 60 % ()

Compadre

Tak tohle je opravdu bomba...nepamatuju se, kdy naposled mě takhle pobavil film, ve kterým se to hemží samíma dětma :-) francouzská klasika s dějem, kterému jsem popravdě moc nadějí nedával, ale pak musel uznat, že to ty caparti i s výborným režisérem zvládli neskutečně dobře. Většina scén (impotent, kalvádos......) je bezkonkurenční a pokud byste nevěděli odkud pochází slavná věta "KDYBY SEM TO BYL VĚDĚL, TAK BYSEM SEM NECHODIL", tak ted už vám bude všechno jasný :) ()

vyfuk

Příběh jako Harry Potter známý odevšat. Nový film jsem považoval za katastrofu, ale zjistil jsem, že se od tohoto ani tolik neliší. Zajímavě a hezky odvyprávěný příběh, z prvky rozmazlenosti, ale i hnusoty (viz zajíc a liška). Znám lepší filmy, ale v porovnání s posledním filmem, je to úžasné. ()

Autogram

Asi som nemal také akčné detstvo alebo sú tie francúzske revolučné deti trochu iné. Nápady im nehýbajú (nahí bojovníci, alkoholová párty), gombíkmi a šnúrkami sa nešetrí, ale z detských filmov by som uprednostnil niečo z domáceho československého prostredia, ktoré je aj môjmu detstvu bližšie. A postavy dospelých v tomto filme ako absolútne karikatúry, okrem učiteľa, mi nesadli, našťastie sa tam dospelí príliš nevyskytovali. Kultový film to zostane asi len pre staršiu generáciu. ()

latvar

Příjemná dětská komedie o nevraživosti dvou znepřátelených skupin. Které jako trofeje sbírají knoflíky a šle. Válka je krutá, a tak jak tomu bývá i u opravdových bitev, tak i tady se najdou zrádci. Pro mě 80% ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie