Ztráta paměti

Scénografie:

Allan Starski

Kostýmy:

Ffion Elinor

Po dlouhé době jsem si opět dopřál mindfuckový snímek a opět nejsem zklamán :) Vrstvení realit je dost dobře zrežírované, takže se neztrácíte a první hodinu, dalo by se říct, film jenom "nabírá dech" na finále, kde se odhalí všechno. Já jsem na tyto filmy hodně vysazený, takže hodnotím nadprůměrně, ale musím napsat i těch pár negativních věcí. Za prvé, dialogy. Místy to šustilo papírem až běda, že to vypadalo jako deklamování osudových glos z Ordinace v Růžové zahradě (v romantické scéně - tam jsem jim nevěřil ani slovo), za druhé, opravdu hodně laciný hudební doprovod - klavírní smyčka tak "levného" dojmu, že už to skoro rozčiluje. Jak vidno/slyšno, skladatel si pohrál hlavně s titulkovou skladbou, zbytek filmu připomíná variace na seriálové podkresy o několika tónech. A za třetí, ta pointa mohla být trošku konkrétnější, údernější... Trochu jiné, než Butterfly Effect, slabší, než Mr. Nobody, ne tak temné, jako Donnie Darko, lepší, než Svěrací kazajka a přehlednější, než Stay. 3,5* - slabší 4*. A abych nezapomněl - ten český název - to je zas terno.(13.3.2012)

Ryan má za sebou rozhodně lepší léta a upsat se zhovadilosti a hrát si na nemocničního blázna není zrovna košér. Zprvu jsem měl celkem jasno, jenže pak můj myšlenkový pochod zkazila (no, spíše zlepšila) Piper Perabová, které mě, jak se lidově říká ,okouzlila. Ona hraje hůř, než babičky dřevák, ale její krása všechno komplikuje. Ovšem nejsme na miss krásy, abychom hodnotily za vzhled. Naštěstí pro někoho, právě ona nahodila nový prut a nové čekání na nějakého toho dravce. Dravci se už chytat nenechali, ale hromada pavučiny představující zapeklitý, ale konstruovaný děj, ano. Ovšem i pavučina se v tom nejlepším přetrhne, tak i tady se "I inside" přetrhnul nečekaně a já dál nemohl hltat tak povedený kousek.(23.3.2010)

• Dark.

Další hodnocení na csfd, které mě donutí prozkoumat, zda-li jsme všichni viděli stejný film. A jako vždy s hrůzou zjišťuji, že viděli. Scénář je originální asi jako vtipy o Chucku Norrisovi. Což by se dalo překousnout. Ale herecké výkony (především hlavního "hrdiny") ve mně vyvolávají pocit znepokojení a zmatenosti, takže půlku filmu přemýšlím, jestli se tím nesnaží něco parodovat. Prý ne.. Asi se v divácích snaží vyvolat dojem, že s amnézií přichází i snížení inteligenčního kvocientu o 50 bodů v lepším případě (tento to ale není). Dál ve mně pocit naprosté trapnosti vyvolávají ony "nečekané zvraty". Jak z telenovely, bohužel tady to čekáte a vždy víte co se dopředu stane. O hudbě je lepší se ani nezmiňovat. Konec filmu už jen okopíruje Butterfly Effect a hurá na titulky. Nakonec jsem si řikal, proč mi příjde, že je tento film natočen jako německé přiblblé seriály. Po rozkliknutí režie byly mé otázky víceméně zodpovězeny.(30.4.2012)

Thriller taziaci s lakavej temy straty pamate. zaujimavo zamotany dej, kedy nevedno co je skutocnost a co vyplod fantazie. Film sa cely odohrava v sanatoriu, kde sa Ryan Phillippe lieci zo svojej amnezie. Zacne sa mu zdat, ze niekto usiluje o jeho zivot a navyse zena, ktoru mu predstavili ako jeho manzelku, sa k nemu zrazu nehlasi. Za pozretie to stoji, ale nie je to ani Memento ani Identita(8.2.2005)

Hodně zamotaný film, neustále přemistování z budoucnosti do minulosti a přítomnosti, člověk se v tom hodně ztácel, tedy aspon já.. proto jsem film zkoukl podruhé..ne že by mi to pomohlo, ale o něco lépe jsem se orientoval.. Skvěle to zahrál můj oblíbenec Ryan Phillippe, takže celkové hodnocení je 4*(15.12.2010)