Reklama

Reklama

Ztráta paměti

Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
Velká Británie / USA, 2004, 87 min

Obsahy(1)

Simon Cable se probouzí v nemocnici s totální ztrátou paměti. Nevzpomíná si na své manželství, okolnosti smrti vlastního bratra, ani dopravní nehodu, která ho málem stála život. Má vymazané poslední dva roky života. Jeho lékař mu pomáhá paměť obnovit a postupně se Simonovi začínají vybavovat jednotlivé události ve snech. Brzy zjišťuje, že je v těchto "vzpomínkách" schopen měnit věci, které se mu v minulosti staly. A pokusí se změnit svou minulost. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (102)

Han22 

všechny recenze uživatele

Hrdina se probouzí v nemocnici, nechápe proč má maželku, která ho nesnáší, neví co se stalo s jeho bratrem, proč se objevuje další žena, která ho miluje. Ztratily se mu dva roky života a navíc se dokáže vracet o ty dva roky zpět a ovlivňovat události které se staly. Zajímavý námět se bohužel rozpadne, když odpovědi a celý příběh začínají připomínat nejpitomější telenovelu. Navíc v cestování časem jsou obrovské nesmysly (SPOILER - hrdina někoho zabije a on začne z ničeho nic na poranění umírat, ale až o dva roky později.) Nemluvím už ani o pointě, která definitivně pohřbí jakýkoliv náznak sci-fi a která byla originální možná v roce 1990 (konktérně něco podobnýho bylo v Jacob´s Ladder). Obrovská nuda a hlavně ztráta času. ()

cerbygerby 

všechny recenze uživatele

Hodně zamotaný film, neustále přemistování z budoucnosti do minulosti a přítomnosti, člověk se v tom hodně ztácel, tedy aspon já.. proto jsem film zkoukl podruhé..ne že by mi to pomohlo, ale o něco lépe jsem se orientoval.. Skvěle to zahrál můj oblíbenec Ryan Phillippe, takže celkové hodnocení je 4* ()

Reklama

draggo 

všechny recenze uživatele

Strhující, napínavé, zajímavě vymyšlené. První půlka bez diskuze za pět hvězd. Pomalé rozkrývání záhad minulosti, proplouvání 2ma časovými rovinami, to všechno udržuje diváka napjatého co se stane dál, jak to vlastně celé bylo atd. Pak to ale bohužel začne trochu upadat, a stává se to celkem předvídatelnou záležitostí s nevýrazným koncem (ten mě naštval). Velkou pochvalu zaslouží Ryan Phillipe, jeho výkon byl opravdu excelentní. /viděno v TV: 80% a 4*/ ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Milujem filmy s tématikou cestovania v čase, časové paradoxy a podobne. Film začína veľmi dobre, hneď upúta pozornosť a napätie sa udrží po celý zvyšok filmu, aj keď už od začiatku je jasné, čo za hroznú vec to ten hlavný hrdina urobil. Ale mám taký pocit, že v tomto prípade sa scenár v časovej slučke tak zamotal, že sa na konci už nevymotal. Končí to rovnako ako sa to začína, takže aj keď si človek nejaký ten názor urobil, toto ho vracia späť na začiatok a vlastne sa nič nevyrieši. 60/100 ()

AbelXavier 

všechny recenze uživatele

Srovnani s Butterfly efektem je nesmyslne, I Inside je vice temny v porovnani s onim az teen thrillerem. Skoda ze nebylo lepe vysvetleno ono cestovani v prostoru, kdyz se nahle zjevoval ve svem dome a pak zase zpatky v nemocnici. Prvni pulka vyborna stred vychladnul, ale zaver se nepokusil o americke klise a tim si ziskal mou prizen. Fajn prekvapko. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se od 5. června do 19. července 2002 ve Velké Británii. (GASTON73)

Reklama

Reklama