Ztráta paměti

I Inside, The

Strata pamäti

Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie / USA, 2004, 87 min

Michael Cooney (scénář, divadelní hra)

Martin Langer

Nicholas Pike

Rudy Cohen

Chris Blunden

Scénografie:

Allan Starski

Kostýmy:

Ffion Elinor

Srovnani s Butterfly efektem je nesmyslne, I Inside je vice temny v porovnani s onim az teen thrillerem. Skoda ze nebylo lepe vysvetleno ono cestovani v prostoru, kdyz se nahle zjevoval ve svem dome a pak zase zpatky v nemocnici. Prvni pulka vyborna stred vychladnul, ale zaver se nepokusil o americke klise a tim si ziskal mou prizen. Fajn prekvapko.(24.11.2006)

Pochopil jsem to (asi?) až napotřetí a to hlavně proto, že jsem si již pamatoval pár věcí a mohl se soustředit na detaily kolem, které se ukázaly jako stěžejní pro zpracování celého děje. Ten sice není až tak složitý, ale zároveň je neuvěřitelně zmatený (myšleno dobře) a diváka uvrhne do labyrintu pochyb a tajemství, ze kterého se jen hodně špatně vychází ven. Kdo nechce tupě čumět na jednoduché a idiotské filmy, musí rozhodně vidět Ztrátu paměti. 100%(19.2.2017)

• Aljak

Veru, veru - tá podobnosť s The Butterfly Effect je fakt citeľná, hoci oba filmy vznikali v tom istom čase (dokonca premiéru mali v rovnaký týždeň). Podobný princíp menenia budúcnosti v spomienkach, ale v tomto prípade mi to vôbec neprišlo tak úplne dotiahnuté ako v The Butterfly Effect, ktoré bolo minimálne o dve triedy lepšie! Osobne som od tohto čakal oveľa viac, ale ten interval, na ktorý to bol dej upriamený bol príliš krátky - vlastne jeden deň, akurát že v rozmedzí 2 rokov. Spracovanie nebolo zlé, ale ten princíp a logika sa mi nezdala tak úplne zachovaná pri všetkých "cestách časom" - a to bola obrovská slabina.(19.9.2013)

Natočeno ve stejném roce jako Osudový dotek a osobně už jsem ani nedoufal, že na nějaký takový film ještě narazím. No narazil jsem a jsem za něj strašně vděčný a to dokonce v hlavní roli s úžasným Ryanem Philippem hvězdou filmu Velmi nebezpečné známosti. Hodnoťte si toto jak chcete, ale pro mě je to jasných 80% a film, na který se určitě ještě alespoň jednou podívám. Perfektní zápletka, skvělé cestování z roku 2000 do roku 2002 a zpět. Postupné otevírání minulosti a její napravování. Další skvělý film do sbírky!(5.8.2011)

Ryan má za sebou rozhodně lepší léta a upsat se zhovadilosti a hrát si na nemocničního blázna není zrovna košér. Zprvu jsem měl celkem jasno, jenže pak můj myšlenkový pochod zkazila (no, spíše zlepšila) Piper Perabová, které mě, jak se lidově říká ,okouzlila. Ona hraje hůř, než babičky dřevák, ale její krása všechno komplikuje. Ovšem nejsme na miss krásy, abychom hodnotily za vzhled. Naštěstí pro někoho, právě ona nahodila nový prut a nové čekání na nějakého toho dravce. Dravci se už chytat nenechali, ale hromada pavučiny představující zapeklitý, ale konstruovaný děj, ano. Ovšem i pavučina se v tom nejlepším přetrhne, tak i tady se "I inside" přetrhnul nečekaně a já dál nemohl hltat tak povedený kousek.(23.3.2010)